Jump to content

Recommended Posts

selamlar,

bu soru aslında müslüman üyelere ....ateist üyelerde müslüman oldukları zamanları hatırlayıp cevaplayabilirler....

aslında ateistlere çoğu müslüman kızmakta, hatta küfretmekte fakat hiç teşekkür etmemiz gerektiğini düşünüyor musunuz?

yani neden diye soracaksınız :) şöyle açayım:

düşünsenize aklımıza gelmeyen bir sürü soruları bize sorup düşündürttükleri için,

hiç sorgulamaya cesaret edemediğimiz dinimizi rabbimizi vs. bize sorgulattıkları için,

ve farklı bir bakış açısıyla olaylara yaklaşmamızı sağladıkları için...

kısaca ufkumuzu genişlettikleri için teşekkür etmek gerekmez mi?

hani hep madalyonun bir yüzüne bakıp o meşhur lafı söyleriz ya :

"ya varsa!" diye....

peki ya madalyonun öbür yüzü ? yani ateistler haklıysa ve "ya yoksa!" .....

teşekkür etmemiz gerekmez mi? ......

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kime teşekkür edeceksin?

bence sen kendini tamamen emanet etmemişsin ya varsa ya yoksa diye kendini sorguluyorsun.

yoksa benim zararımı söyle? Koca bir 0

ben iyi yaşarsam ve iyilik yaparsam benim zararım ne olur ? zaten öleceğiz insanlara iyilik etmek, amaç olmamalımı ?

varsa onların zararını söyle?

Sitelerde Paylaş

kime teşekkür edeceksin?

bence sen kendini tamamen emanet etmemişsin ya varsa ya yoksa diye kendini sorguluyorsun.

ben iyi yaşarsam ve iyilik yaparsam benim zararım ne olur ? zaten öleceğiz insanlara iyilik etmek, amaç olmamalımı ?

zarar çıkar meselesinden ziyade gerçeği öğrenme yoluna bizi sevk ettikleri için ve bazı şeyleri sorgulamayı öğrettikleri için diyordum :)

Sitelerde Paylaş

Varsa hayatında çok şeyler değişecekse gereksiz tartışmalar olmaz, olamaz...

Var diye dayatmak ne değiştirecek? Yok diye dayatırsam ne olacak? Hiçbir şey, zaman kaybı. Kimse kimseye dayatma hakkına ve bilgisine sahip değil. Zaten öyle bir bilgi yok. Var demek de yanlış yok demek de. Kişisel bir inanç. Var olduğunu düşünerek yaşamak da var olduğunu düşünmeyerek yaşamak da zerre etki etmez. Ama kendine her ikisini de dayatılmış hissedersen kaybeden olursun.

Sitelerde Paylaş

tam ölüm anında karşınızda azraili görmezseniz bir anlıkta olsa ne hissedersiniz ya da isa ve havarilerinin sizi sorguladığını görürseniz ne hissedersiniz, diye de sorulabilir. samimi cevaplar gelirse çok güzel bir başlık olacağına eminim.

Sitelerde Paylaş

yoksa diye değil de hindular veya hristiyanlar haklıysa diye düşün öyle cevapla. ya islam konusunda yanılıyorsanız?

Sitelerde Paylaş

yoksa diye değil de hindular veya hristiyanlar haklıysa diye düşün öyle cevapla. ya islam konusunda yanılıyorsanız?

tevrat ve incil hakkında yanılmadıgıma eminim tahrip olan birşey reform olmuş bir din.

hindulara haklımı diyorsunuz ? pislikten kırılan bir millete?

Sitelerde Paylaş

Yoksa bile benim hiçbir kaybım olmaz diyen teistler kendilerini kandırıyorlar. Diğerlerini de kandırmaya çalışıyorlar.

Aslında farkındasınız, 'yoksa' sizin de kaybınızın büyük olacağını. Siz teistler kötü kumarbazlarsınız. Ebedi cehennem kaybı ile dünyadaki tek hayatın kaybını birbiri ile kıyaslamak akıllı kumarbazların işi değildir.

Atasözü var ya: ''Eldeki bir kuş ağaçtaki iki kuştan daha iyidir'' diye. İşte bu iyi kumarbaz mantığıdır.

''kayıp'' ları bir kenara bırakın.Eğer allah yoksa, tüm ve tek hayatınızı, kandırılmış, aptal yerine konulmuş olarak harcamış olacaksınız.Tüm hayatınızı yanlış ve yalan kutsallıkla, sahte değerlerle, saçma inançlarla doldurmuş olacaksınız.Bunun hiç kayıptan saymıyormusunuz gerçekten?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tevrat ve incil hakkında yanılmadıgıma eminim tahrip olan birşey reform olmuş bir din.

hindulara haklımı diyorsunuz ? pislikten kırılan bir millete?

kuranında tahrif edildiğiyle ilgili iddialar var içeriden bakınca iyi görünebilir ama dışardan öyle görünmediğine emin olabilirsin. hristiyan ve museviler de kitaplarının tahrif edilmediğini iddia ediyorlar tıpkı mülümanlar gibi

arapların da pislikten kırılmadığını söyleyemezsin

Sitelerde Paylaş

kuranında tahrif edildiğiyle ilgili iddialar var içeriden bakınca iyi görünebilir ama dışardan öyle görünmediğine emin olabilirsin. hristiyan ve museviler de kitaplarının tahrif edilmediğini iddia ediyorlar tıpkı mülümanlar gibi

arapların da pislikten kırılmadığını söyleyemezsin

kur'an tahrip edilmedi çelişki yoktur.tahrip edilmemesi içinde noktasına kadar tekrar yazdırabilecek hafızlar mevcuttur ilk yıllardan bu yana.

arapların kendi sorunu islamı yaşayan temiz olmasını bilir ama hindularda pislik bir gelenek.bkz:ganj nehrinde yıkanılması bile bir ispatı ölülerin küllerini, ölü bebekleri atıyorlar kanalizasyonu atıyorlar ve orada yıkanıyorlar.

Sitelerde Paylaş

kur'an tahrip edilmedi çelişki yoktur.tahrip edilmemesi içinde noktasına kadar tekrar yazdırabilecek hafızlar mevcuttur ilk yıllardan bu yana.

arapların kendi sorunu islamı yaşayan temiz olmasını bilir ama hindularda pislik bir gelenek.bkz:ganj nehrinde yıkanılması bile bir ispatı ölülerin küllerini, ölü bebekleri atıyorlar kanalizasyonu atıyorlar ve orada yıkanıyorlar.

kuranda çelişki olup olmaması ve tahrifi başka bir tartışma konusu. anlatmak istediğim siz dininiz hakkında ne düşünüyorsanız aynısını başkaları da düşünüyor. bir hindu da kurban bayramını eleştirebilir sizin omları eleştirmeniz gibi. her şey içeriden iyi görünür ancak dışardan bakarsanız nesnel yargılar da bulunabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

evet size sordum

:)okay ...

ben şahsen, eğer "yoksa" ateistlere teşekkür edilmesi taraftarıyım....

ne de olsa olmayan birşeye inanıp da hayatımı geçirmek istemezdim....

ben pek yapmıyorum ama yapanlar için söylüyorum:

düşünsenize namaz kılıyorsunuz, oruç tutuyorsunuz vs ama boşuna ! kaldı ki teheccüt namazına kalkanlar var kapananlar var 40 derece sıcağın altında falan....aptal yerine koyulmuş olurduk ayrıca :)

yani bir yalan uğruna elime geçmiş olan bu kısa hayatı mahvetmek istemezdim doğrusu, gerçi kim ister ki ?...

ha ne değişecek hayatımda peki inanmayınca?

farklı birşeyler olacak mı ? veya hayatımı değiştirecek mi allah'ın olmayışı diye sorarsanız, hayır herşey aynı kalacak belki ufak tefek değişiklikler olabilirdi....

ahlak anlayışım gene aynı kalırdı sanırım, ne yapayım ya belli başlı prensiplerim ve kurallarım var kendimce ve onlardan vazgeçemiyorum ....

belki bazı "günahlara" girebilirdim, başka insanların canını incitmeyecek günahlara yani aman yanlış anlaşılmasın da :)

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

namazo oruc hac kisaca islamin 5 sartini yapan odulmu alacak tanri varsa budisler yasadi ozaman ya tanri neden bu namazi kildin bu orucu tuttun hindu gibi hacdan arinma gibi medet umdun butun bunlari ben demisim diye yaptin atin bunlari cehenneme derse ozaman ne olacak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...