Jump to content

Sokrates Allah'ın elçisi miydi?

Recommended Posts

pek çok filozof dönemin dogmalarından uzaklaşmıştır zaten sokrateste bunlardan biri. tales'te yunan tanrılarını reddetmişti hatta o ilk filozof olarakta geçer, onun değilde sokrates için böyle düşünmenizin sebebi nedir?

Çünkü Sokrates bu iş için biçilmiş kaftan.Seviyorum o adamı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 139
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tarihten istediğin her ''iyi'' imajlı adamı alıp ''bizdendi/müslümadı/allah elçisiydi'' diye idda edebilirsin.

Bu taktiği en çok reklam sektörü kullanır. Beyni 7/24 hayatın heryerindeki reklamlarla hasara uğratılmış insanlar olarak sizinde artık din pazarlamacılığında bu yolu seçmeni gayet normal. Burda ''her iyi insan müslümandır'' diyenelri de gördük.

Anafikri anlamışsınızdır.

Sokratesin senin arap allahınla hiçbir alakası olmadığını aklı başıdna olan tüketici sınıfı zaten biliyor.Burda satmaz o.

Amacımı basit bir propaganda sandıysan yanılıyorsun.Buradaki kimse X kişisi müslüman oldu diye müslüman olmaz.Ben bir ihtimalden bahsediyorum.İddia da etmiyorum.Ayrıca Sokrates'in İsa'dan ne farkı var ki?O da gayet güzel bir elçi olabilir.

Sitelerde Paylaş

Amacımı basit bir propaganda sandıysan yanılıyorsun.Buradaki kimse X kişisi müslüman oldu diye müslüman olmaz.Ben bir ihtimalden bahsediyorum.İddia da etmiyorum.Ayrıca Sokrates'in İsa'dan ne farkı var ki?O da gayet güzel bir elçi olabilir.

Saçma bir ihtimale ''inanmak istiyorsun.Sokratese hayranlık duyyorsun ama adamın senin hayranlık duyduğun başka bişeyle hiç alakasız olması seni rahatsız ediyor çünki.Bir şekilde ''o da bizden olmalı'' diye düşünüyorsun.

Bazı şeyleri de olduğu gibi kabul etmelisiniz. Sokratesin islam ile allah ile, yada başka bir tanrı ile hiçbir alakası yoktu. sizden biri de değildi. Adamın söylediği bazı şeyler senin inançlarına benziyor diye onunla kendini bir tutamazsın.

Senin o ''benim dinimde de olan güzel ortak değerler'' dediğin şeyleri heryerde bulabilirsin.Diğer dinlerde de.Diğer filozoflarda da.

Belki sokrates yaşasa ve senin şu yazdıklarını görse büyük bir öfkeye kapılacak sana dümdüz sövecekti.Belki bugün islamın büyük düşmanı olacaktı.

Kendinize pay çıkarmak için geçmişteki adamların gerçekliklerini çarpıtmaya çalışmayın. Sokrates sokrates ti.

Elçi filan olsa, muhtemelen öğrencileri bundan belirgin şekilde bahseden yazılar bırakırlardı.

Sitelerde Paylaş

sokratesin bir hikayesi yazmışsın ve kulağa hoş geldiğini ima edip, peygamber olabilir diyorsun,

sen ilan edilen peygamberin bildirdiği 5 vakit namazı öncekabul et, sonra sokratesin hikayelerini beraber okuruz.

Sitelerde Paylaş

sokratesin bir hikayesi yazmışsın ve kulağa hoş geldiğini ima edip, peygamber olabilir diyorsun,

sen ilan edilen peygamberin bildirdiği 5 vakit namazı öncekabul et, sonra sokratesin hikayelerini beraber okuruz.

Sence Kainatın efendisi,İslam peygamberi,Kainatın yaratılış sebebi,Allah'ın sevgilisi,Allah'ın elçisi Hazreti Muhammed (sallallâhu aleyhi ve sellem) şu an tekrar dünyaya gelse ümmetinin durumunu sever miydi?Yoksa bize kızar mıydı?

(Övgü ifadelerini bilerek çok yazdım ki bersan beyin hoşuna gitsin.)

Sitelerde Paylaş

Şu başlık zavallılıktan, aciziyetten başka birşey değil.

Peygamberlerin Ortadoğu'da sıkışmış olmaları ve çoğunun babadan oğula-toruna Yahudi olması

bu aciziyeti doğuruyor. Ve bu durum soruldukça yanıtında zavallılaşıyor, komikleşiyorlar.

Öyle ki Sokrates gibi bir dinsizden bile medet umacak kadar..

Sitelerde Paylaş

tşk ediyorum çok hoşuma gitti , bu ifadeler , akşam akşam moralim yerine geldi ,

sorduğun soruya ben şahsım adıma cevap verirsem , yüzüne bakmaya utanırdım, bizler ona layık ümmet değiliz .

Bence de ona layık bir ümmet değiliz.Zaten furkan 30.ayette bizden yakınıyor.İlginçtir ki Kur'an'ı terkettiğimizi söylüyor.

Sence Kainatın efendisi,İslam peygamberi,Kainatın yaratılış sebebi,Allah'ın sevgilisi,Allah'ın elçisi Hazreti Muhammed (sallallâhu aleyhi ve sellem) şu an tekrar dünyaya gelse ümmetinin durumunu sever miydi?Yoksa bize kızar mıydı?

(Övgü ifadelerini bilerek çok yazdım ki bersan beyin hoşuna gitsin.)

Bu övgüler şirk kokuyordu fakat sen beğenmişsin.Hiç yakıştıramadım.

Kainatın efendisi Allah'tır.Efendi,Rabb kelimesinin Türkçedeki karşılığıdır.Bunu söylemek şirk koşmak gibi bir şey.

Kainatın yaratılış sebebi Muhammed olamaz.Çünkü Muhammed kainat yaratılmadan önce ortada yoktu.Böyle söylemek de şirk gibi bir şey.

Allah'ın sevgilisi ifadesi pek hoş değil.Sevgili,mevgili hiç yakışmıyor.

Sitelerde Paylaş

Şu başlık zavallılıktan, aciziyetten başka birşey değil.

Peygamberlerin Ortadoğu'da sıkışmış olmaları ve çoğunun babadan oğula-toruna Yahudi olması

bu aciziyeti doğuruyor. Ve bu durum soruldukça yanıtında zavallılaşıyor, komikleşiyorlar.

Öyle ki Sokrates gibi bir dinsizden bile medet umacak kadar..

bak sen , bilir kişi teşhisi koydu ,

sen hiçbirşey olmadan bu kainatın yaratıldığuına , sıfır hacim sonsuz yoğunluk denen maddeyiteesadüfen oluşturuyorsun , bunlarıda geçtik , kendi kendine canlılığı yarattığı idda edilen , yalan rüzgarı dizisini sunuyorsun, zavallılaşmıyorsun,

bu başlık sana böyle görünüyor ölemi ?

sizin savunduklarınız yanında bu başlık en azından bir hikaye gibi dinlenilip itibar edilir.

Sitelerde Paylaş

Bence de ona layık bir ümmet değiliz.Zaten furkan 30.ayette bizden yakınıyor.İlginçtir ki Kur'an'ı terkettiğimizi söylüyor.

Bu övgüler şirk kokuyordu fakat sen beğenmişsin.Hiç yakıştıramadım.

Kainatın efendisi Allah'tır.Efendi,Rabb kelimesinin Türkçedeki karşılığıdır.Bunu söylemek şirk koşmak gibi bir şey.

Kainatın yaratılış sebebi Muhammed olamaz.Çünkü Muhammed kainat yaratılmadan önce ortada yoktu.Böyle söylemek de şirk gibi bir şey.

Allah'ın sevgilisi ifadesi pek hoş değil.Sevgili,mevgili hiç yakışmıyor.

son paragrafta yine , klasik sed tavrını eda etmişsin , şirk kokan sensin sed , sözler değil, ciddi söylüyorum , hal ve hareketin , yazıp çizdiklerin, herşeyinle , bir koku hissediyorsan o koku senden geliyor.

Sitelerde Paylaş

bak sen , bilir kişi teşhisi koydu ,

sen hiçbirşey olmadan bu kainatın yaratıldığuına , sıfır hacim sonsuz yoğunluk denen maddeyiteesadüfen oluşturuyorsun , bunlarıda geçtik , kendi kendine canlılığı yarattığı idda edilen , yalan rüzgarı dizisini sunuyorsun, zavallılaşmıyorsun,

bu başlık sana böyle görünüyor ölemi ?

sizin savunduklarınız yanında bu başlık en azından bir hikaye gibi dinlenilip itibar edilir.

Sen benim neyi savunduğumu nerden biliyorsun?

Yalan rüzgarı, senin efendine ait.

Sokrates gibi dinleri ve tanrıları reddetmiş ve sırf bu yüzden öldürülmüş bir insandan medet ummak zavallılık değil de ne?

Neden senin putun Ortadoğu dışından tek bir peygamber ismi verememiş de sizi böyle debelendiriyor?!

Sitelerde Paylaş

Vardır mutlaka.Sadece isimlerini bilmiyoruz.

Yok!

Olması mümkün değil!

Çünkü Ortadoğu dışındaki hiçbir toplumda peygamber müessesi olan bir din yaşanmadı.

Olsaydı, izleri muhakkak olurdu. Olsaydı Tevrat'taki isimler arasında yer alırdı. İncil'de, Kur'an'da ismi bırakalım,

ülke olarak, bölge olarak isim geçerdi. Tevrat'ın, Kur'an'ın yazarı Avrupa'yı da bilmez, Amerika'yı da..

"Mutlaka" diye kesinlik kazandırarak insanları yanıltmayın. "Ben olduğuna inanıyorum" diyebilirsin ancak.

124.000 peygamber uyduracaksın, dünya coğrafyasında yüzölçümü diğer ülkelere göre 1/10.000 olan İsrail'e ve nüfus

oranı 1/500 olan Yahudilere bilinen peygamber sayısının %90'ı düşecek öyle mi?

Bu Allah mı çok kafasız yoksa bu müessese mi Yahudi uydurması? Oturup bir düşünün..

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vardır mutlaka.Sadece isimlerini bilmiyoruz.

Tebliğleri nedir o peygamberlerin? Çok tanrılı dinler mi? Geride iz bırakmamışlar.

Bir sonraki başlık önerilerimi yapayım, konfiçyus, buda, büyük iskender (hatta bunu zulkarneyn diye kaktır bize)...

Sitelerde Paylaş

sed , birşeyi merak ediyorum, bu forumdakiler sokratesin peygamber olabileceğini söyleseler yada söylemeseler veya hem olabilir hemde olmayabilir deseler, ne değişecek söylermisin, sana katkısı ne olacak, son cümlen ne olacak.

islamda 5 vakit namaz vardır mı diyeceksin, yani amaç nedir onuda yazarmısın.

Sitelerde Paylaş

Sokrates yasadiginda allah yoktu yaklasik 1200 sene sonra dogacakti..Dolayisi ile elci olmasi imkansizdir fakat allahin elcisi Abu Bakr Muhammad b. Zakariya al-Razi olabilir...

http://tr.wikipedia.org/wiki/El-Razi

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sokrates az gelir :)

Bunlari unutmayalim

Confucius

Ts'ai Lun

Aristotle

Euclid

Shih Huang Ti

Augustus Caesar

Büyük Iskender

Plato

Lao Tzu

Akhenaton

Bunlarda benden.

isaac Newton

Johann Gutenberg

Christopher Columbus

Albert Einstein

Louis Pasteur

Galileo Galilei

Nicolaus Copernicus

Messi

Allahin "A"sini bilmeyen adamlari müslüman ediyorsunuz!?

"Allah bilir" diyelim gecelim ^_^

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...