Jump to content

Sokrates Allah'ın elçisi miydi?

Recommended Posts

• İleti 139
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah’in bir tane elcisi var. O da Cebrail demistik bir baska baslik altinda. Sayet konuya insanlara kutsaniyet yüklemeden bakacak olursaniz, öyle oldugunu da anlarsiniz.

Insanlarin Allah’in elcisi olabilmeleri icin bizzat O’nunla konusmalari ve ondan emir almalari gerekir. Öyle bir durum ismen tanidik kisiler icin söz konusu bile degildir. Bu baglamda Musa’nin dag da gördügü de Cebrail’dir. Muhammed’in karsisina cikanda…

Allah ve Resulune karsi cikmak hep Allah ve Muhammed’e karsi cikanlar olarak yorumlanmistir ve yanlis yorumlardir. Alemlere isik (egitici, aydinlatici) olan Cebrail’dir. Müslüman hadislerin de bu durum carpitilmistir. Yer yer kuran da da ayni carpikliklar var. Özellikle hadisler de Muhammed Cebrail’in üzerinde biri olarak lanse edilir. Tanri’nin gücünü simgeleyen Cebrail’den daha üstün bir varlikmis gibi anlatimlar vardir.

Müslümanlarin ivedilikle peygamber, resul, nebi gibi kavramlari klasik anlayisin disina cikarak yeniden yorumlamalari, ögrenmeleri sart.

Muhammed’in sifati ve görevi kuran da yaziyor. Sen bir ‚uyaricisin‘ denmis ve haddini asan bir cok konulara girdigi icin de azarlanmistir.

Kirec arkadasin özetledigi gibi, dogruyu söyleyebilen ve insanlari dogru yola yönlendiren herkes bir nebidir. Bu baglam da hicbir toplum benim önderim olmadi diyemeyecek.

Pante yine iskembeden sallamis…

Bu tarafta Idris olarak bilinen Enoch/Henoch ayni zaman da nasil oluyor da Aztekler tarafindan Tenoch olarak bilinebiliyor? Bunla da kalmayip sehir kurup Tenoch’un sehri demisler baskentlerine.

Nuh, Hud(?), Salih(?), Ibrahim(?) bunlar da mi yahudilerdi?

Eski ahitte, Musa’nin yahudi oldugunu kendi agzindan hic okudunuz mu?

Isa hangi incilde kendini yahudi olarak tanitmakta?

Saydigim isimlerden hangisi namaz kiliyordu?

Hangi yöne dogru secde ediyorlardi?

Musa hangi tapinaga girmis?

Isa tapinaklar varken neden milleti acik alanlar da topluyordu?

Muhammed kabeyi temizledikten sonra icinde kac rekat namaz kildi? …

Sokrat iyi bir örnektir. Ama Solon’u da unutmamak lazim…

Solon kimdir? Davud yasamis midir? Özellikle Davud yasamis midir?

Sitelerde Paylaş

Pante yine iskembeden sallamis…

Bu tarafta Idris olarak bilinen Enoch/Henoch ayni zaman da nasil oluyor da Aztekler tarafindan Tenoch olarak bilinebiliyor? Bunla da kalmayip sehir kurup Tenoch’un sehri demisler baskentlerine.

Nuh, Hud(?), Salih(?), Ibrahim(?) bunlar da mi yahudilerdi?

Eski ahitte, Musa’nin yahudi oldugunu kendi agzindan hic okudunuz mu?

Isa hangi incilde kendini yahudi olarak tanitmakta?

Saydigim isimlerden hangisi namaz kiliyordu?

Hangi yöne dogru secde ediyorlardi?

Musa hangi tapinaga girmis?

Isa tapinaklar varken neden milleti acik alanlar da topluyordu?

Muhammed kabeyi temizledikten sonra icinde kac rekat namaz kildi? …

Sen de zavallılardan birisin!

İşkembeden sallayan da sizsiniz, bu başlıkta olduğu gibi.

Her şeyiniz yalana dayanıyor.

Allah'ınız yalan, Cebrailiniz yalan, peygamberiniz yalan, kitabınız yalan!

İdris, Tenoch'muş!

Bunun delili, kaynağı ne?

Var mı yalancı İslamcılardan başka iddia edeni?

Küçük at da, müslimcikler yesin!

Sen önce İdris'in Hanok olduğunu kanıtla!

Neden Hanok değil de İdris olduğunu açıkla yapabiliyorsan.

İbni Hibban denen bir yalancı çıkmış, "İdris Uhnuh'tur" demiş. Uhnuh da İbranice Hanuh'a karşılık gelir demiş.

Siz de yemişsiniz!

Yemekle kalmıyor, yalancılar kervanına katılıyor, Hanok'u tenoch'a çevirip Aztek'lerle ilişkilendiriyorsunuz.

Sokrat, İbrahim'den, Musa'dan, Davud'dan, Süleyman'dan sonra yaşamış biri.

Cebrail niye yamuk yapmış da onlardan hiç söz etmemiş Sokrat'a madem?

Sokrat'ın neden peygamberler hakkında, tek tanrı hakkında bir söylemi yok?

Neden ölünce hiçliğe gideceğini söylemiş?

Solon hakkında ne biliyorsun da Sokrat'tan sonra bir de Solon'a dalıyorsun sıkılmadan.

Sen bırak Solon'u, Sokrat'ı;

Davud'un yaşadığını kanıtlamaya çalış tabi, hatta Adem'den İdris'ten başla, Muhammed'e kadar gel.

Bir elinizde de peygamberler tarihi denen safsatalarla dolu kitap olsun araştırırken..

Belki o zaman beyniniz biraz sorgulamasını öğrenir, hikayelerle gerçekleri ayırdetmesini öğrenirsiniz.

Sitelerde Paylaş

sed , birşeyi merak ediyorum, bu forumdakiler sokratesin peygamber olabileceğini söyleseler yada söylemeseler veya hem olabilir hemde olmayabilir deseler, ne değişecek söylermisin, sana katkısı ne olacak, son cümlen ne olacak.

islamda 5 vakit namaz vardır mı diyeceksin, yani amaç nedir onuda yazarmısın.

Amaç fikrimi paylaşmaktı.

İslamda 50 vakit namaz vardır.Allah'ın ilk emri öyleymmiş miraca göre.28 dkde bir namaz kılmalıyız bundan sonra.

Sitelerde Paylaş

Amaç fikrimi paylaşmaktı.

İslamda 50 vakit namaz vardır.Allah'ın ilk emri öyleymmiş miraca göre.28 dkde bir namaz kılmalıyız bundan sonra.

50 vakit 100 vakit bırak şimdi bunları , bu konuda fikir paylaşmanı takdir ediyorum ama paylaşmayı bilmiyorsun.

konularda hep kendi fikirlerinin kabul görmesini istiyor farklı düşüncelere saygı duymuyorsun .

Sitelerde Paylaş

50 vakit 100 vakit bırak şimdi bunları , bu konuda fikir paylaşmanı takdir ediyorum ama paylaşmayı bilmiyorsun.

konularda hep kendi fikirlerinin kabul görmesini istiyor farklı düşüncelere saygı duymuyorsun .

Yoo kabul ediyorum.

Bana Buharide yazılanların Hazreti Hazreti Hazreti Hazreti Muhammed'in sözleri olduğunu ispatlarsan senin düşüncene saygı duyarım.

Sitelerde Paylaş

sana yazdıklarım dan ne anlam çıkarıyosun bilmiyorumki, sanki beni sırtına al taşı diyorum.

sen yalanlıyorsun , ispatla demek ne kadar kolay bir bahane biliyormusun , tebliğle yayılan bir din var ve ispatla diyen bir müslüman, üstelik sorunun muhatabıda sıradan günahkar bir müslüman.

kendimi kameraya çekip , havada uçayımmı sana ispat etmek için ne yapayım.

sana sürekli şunu diyorum ama anlamıyorsun.

5 vakit namaz yok demek yerine , yada diğer ibadetleri red etmek yerine , sesini çıkarma ben yapamıyorum Allah beni affetsin de.

bu cümle sana ne kaybettirir. yani ulu orta heryerde bas bas bağırıp, herşeyi yalanlayan konular açıp, isimlerle dalga geçip, kendi nefsinimi rahatlatmaya çalışıyorsun.

yapamıyorum demen yeterlidir,

yok dediklerinden eğer bir tanesi var ise sen bunu yalanlıyorsan durumun vehametini düşün.

islam öyle reenkarnosyon inancı gibi değildir, tek bir söz herşeyi yıkar atar haberin olmaz.

bundan dolayı 2 düşün bir söyle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...