Jump to content

aileniz biliyor mu ?

Recommended Posts

• İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet biliyorlar ama ciddiye almıyorlar. Yani hala müslüman sanıyorlar. Kafa bulduğumu sanıyorlar. Ben de üsteleyip ısrarla kafa bulmadığımı söylemiyorum. Öyle geçinip gidiyoruz. Müslüman değilim diye çevreye reklam yapacak halim de yok.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet biliyorlar ama ciddiye almıyorlar. Yani hala müslüman sanıyorlar. Kafa bulduğumu sanıyorlar. Ben de üsteleyip ısrarla kafa bulmadığımı söylemiyorum. Öyle geçinip gidiyoruz. Müslüman değilim diye çevreye reklam yapacak halim de yok.

nasıl hala müslüman sanıyorlar? sen diyorsun ki : anne baba ben ateistim ...

onlar da : gırgır geçme mi diyorlar yani ? :)

Sitelerde Paylaş

ailem bilmiyor, bilmeleri de gerekmiyor sonuçta onların inançlarına göre sonsuza kadar işkence edecekler bana. durduk yere insanları üzmenin lüzümu yok.

çevremde de yakın zamana kadar birkaç yakın arkadaşım dışında kimse bilmiyordu, onlarda kendileri anladı zaten ben söylemedim, bir ay kadar önce evrime ilgili bir tartışmaya dahil olmuştum orada söylemiştim ateist olduğumu. bazıları da böyle öğrendi.

Sitelerde Paylaş

nasıl hala müslüman sanıyorlar? sen diyorsun ki : anne baba ben ateistim ...

onlar da : gırgır geçme mi diyorlar yani ? :)

Ateist değilim. İslamın safsata olduğunu kanıtları ile her muhabbette anlatırım. Onlar da dinler beni. Bu kadar. Ortalığı yıkmam yani. Annem kızar hafif ama o da aldırış etmez. Memleket meselesi haline gelmez yani.

Sitelerde Paylaş

konuya bir soru da izninizle ben ekleyebilirmiyim .

müslüman aileden olup sonradan ateist olan kişiler , müslüman kimlikli hayatında, nasıl bir müslümandı ,

namaz , oruc gibi ibadetleri tam anlamıyla eda edermiydiniz, yoksa sadece dilde müslüman ama ibadetleri uygulamayanlardanmıydınız.

Sitelerde Paylaş

konuya bir soru da izninizle ben ekleyebilirmiyim .

müslüman aileden olup sonradan ateist olan kişiler , müslüman kimlikli hayatında, nasıl bir müslümandı ,

namaz , oruc gibi ibadetleri tam anlamıyla eda edermiydiniz, yoksa sadece dilde müslüman ama ibadetleri uygulamayanlardanmıydınız.

Hakkıyla eda ederdik,iş yerinde cuma namazına gittiğimizde çalışmadığımız saatlerin parasını camiye verirdik.Yani o para cebimize girmezdi.Kimse bunu yapın da demezdi.Ramazan ayındaki oruç dışında Şevval ve Zilhicce aylarında da oruç tutardık.Sizin saygı diye duvara çivilediğiniz kitabı,biz oradan indirir anlayarak okurduk.Kadir gecesi ve diğer mübarek günleri hiç kaçırmaz dua ederdik.

Fakat bunları yapmayan ve dilde Müslüman olan insanlar bizim Müslümanlığımızı eleştirdi.Vehhabi dediler ya da sapkın !

Biz ateist olduğumuz zaman bu dilde Müslüman olan insanlar bizim yaşadığımız acı tecrübelere saygı duymadılar ve inatla bizim bazı sözde gerçekleri reddettiğimizi söylediler.Biz hayatımızda bir Allah'ın varlığını hissedemedik.Yaşadığımız manevi sıkıntıları kimse duymadı.Zannedersem hatlar yoğundu ! Bunu söylediğimizde ise,ayak serçe parmağını masanın kenarına vurduğunda ettiği isyanı 100 rekatlık tövbe namazı temizleyemeyecek olan dilde Müslümanlar bize sabır etmemizi felan söylerlerdi.

Kısacası bize göre önünde secde etmeye değer bir varlık yok.

Sitelerde Paylaş

megaladon , cuma namazına hürmetin ve diğer olgulara hürmetin vede müslümanken taşımış olduğun hal ve hareketin güzel.

lakin ben cuma namazını kastetmemiiştim.

yani gün içerisinde okunan ezanlarda namaza yönelişin tam anlamıyla eksiksizmiydi,

mesela en basiti iş yerinde iken okunan ikindi namazını bir kenara geçip kılıp eda edermiydin gibi ...

sabah namazlarını kılman , yada gece uyanıp okunan ezanla , üşenmeden namaza yönelişlerin , bunlarıda sürekli yani hayatının bir parçası gibi uygularken , birden herşeyi bıtakıp ateismi oldun.

Sitelerde Paylaş

Türkiye de meşhur yüzde doksandokuz varya onların sadece yüzde 9. tam müslüman.(Kurana tam uyan)Geri kalan soft müslüman..Softların içinde de müslümanlık şu kategorilere ayrılmaktadır

1- Tüm zamanlı

2-Cumadan cumaya

3-Ramazandan Ramazana

4-Bayramdan bayrama

5-Benim kalbim temiz

6-Benim dedem hacı..

Böyle işte..

Sitelerde Paylaş

söyledim aileme hanımıma çocuklarıma ablama hanımdan çok tartıştık kavga etik boşnma noktasına geldik ve yakındır boşanmamız aslında hanımım öyle dindar biri deyil ben müslümanken hanımıma etek dahi girdiremedim başı açık kot pantolon giyer. ama gel gelim şimdi başıma müslüman kesilmiş 20 yılık evliiyimiz boşa gidecek dinden dolayı çocuklarım olamsa hemen boşanırım ama o çocukalrım var ya onlardan vaz geçemiyorum yani anesiz babasız büyümelerini istemiyorum ne yapcam bilmiyorum kuran ayetlelerini gözünün içine sokuyorum yinde sanane sanane diyor bu konuda eksiklik yok ama zor beni dinci biri anlar dini kendi kafasına yoran hanımım anlamıyor bunca emeyime acıyorum onunda bana emeyi olmuş ama rekem yapıycam neyse ya arkdaşlar ben ne yapcağımı bilmiyorum şaşırdım dine gerimi dönsek acaba :lol: asla olmaz ama ben yeniden kendime eş arıycam bu yaştan sornra nasıl arıycam onuda bilmiyorum nasıl nerde bulurum bilmem çapkklığım olmadı neyse karuşuk kurşuk yazdım yazıyorum el alışkalığı kusura bakmayın

Sitelerde Paylaş

Ateist değilim. İslamın safsata olduğunu kanıtları ile her muhabbette anlatırım. Onlar da dinler beni. Bu kadar. Ortalığı yıkmam yani. Annem kızar hafif ama o da aldırış etmez. Memleket meselesi haline gelmez yani.

Ateist olmakla birlikte nerede nezaman kimlerle konuşulacağı önemlidir,bende öyle bir iki konuşurum dinlerler,konuşmalarımdan zaten kafir olduğum hemen anlaşılır ama kimse şimdiye kadar öldürmeye kakışmadı :)

Sitelerde Paylaş

Benim ailem zaten deist agnostik gibi bir şey, yer yer ateistlikleri tutar ama ateistliği bilmediklerinden yuvarlanıp gidiyoruz böyle, benim tamamen inançsız olduğumu bir abim hariç hepsi anladı artık, ama bunu sorguladıklarını sanmıyorum tam olarak, sorgulamalarını isterim ama bazen bazı şeyler olduğu gibi kalmalı..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sanırım hepinizde farklılık olsada ortak sorunlar taşıyorsunuz , zor olmasada en azından rutin bir hayat yerine hergün sıradışı sohbetlerle değişik fikirler ve sohbetlerle gününüzü geçiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

söyledim aileme hanımıma çocuklarıma ablama hanımdan çok tartıştık kavga etik boşnma noktasına geldik ve yakındır boşanmamız aslında hanımım öyle dindar biri deyil ben müslümanken hanımıma etek dahi girdiremedim başı açık kot pantolon giyer. ama gel gelim şimdi başıma müslüman kesilmiş 20 yılık evliiyimiz boşa gidecek dinden dolayı çocuklarım olamsa hemen boşanırım ama o çocukalrım var ya onlardan vaz geçemiyorum yani anesiz babasız büyümelerini istemiyorum ne yapcam bilmiyorum kuran ayetlelerini gözünün içine sokuyorum yinde sanane sanane diyor bu konuda eksiklik yok ama zor beni dinci biri anlar dini kendi kafasına yoran hanımım anlamıyor bunca emeyime acıyorum onunda bana emeyi olmuş ama rekem yapıycam neyse ya arkdaşlar ben ne yapcağımı bilmiyorum şaşırdım dine gerimi dönsek acaba :lol: asla olmaz ama ben yeniden kendime eş arıycam bu yaştan sornra nasıl arıycam onuda bilmiyorum nasıl nerde bulurum bilmem çapkklığım olmadı neyse karuşuk kurşuk yazdım yazıyorum el alışkalığı kusura bakmayın

Aranızdaki tek sorun inançsa, senin dinden çıkman ayrılma sebebi değil,hz Muhammed kızını müşrik kocasından ayırmamıştır.BU videoda 8. dakikadan sonra gerekli açıklama var, istersen izlet eşine,Çocuklara yazık haddim olmayarak,

http://www.youtube.com/watch?v=r4YIh6HGDLI

Sitelerde Paylaş

sanırım hepinizde farklılık olsada ortak sorunlar taşıyorsunuz , zor olmasada en azından rutin bir hayat yerine hergün sıradışı sohbetlerle değişik fikirler ve sohbetlerle gününüzü geçiriyorsunuz.

Yo hayır bizde namaz cami allah kuran dışında herhangi insanlar gibi yaşıyoruz, rutin dediğiniz ne tam anlamadım? Bizim sizden tek farkımız yalanın yalan ( din allah) olduğunu bilmemiz o kadar.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yo hayır bizde namaz cami allah kuran dışında herhangi insanlar gibi yaşıyoruz, rutin dediğiniz ne tam anlamadım? Bizim sizden tek farkımız yalanın yalan ( din allah) olduğunu bilmemiz o kadar..

ne alaka inmanah , bunları yazıyorsun onu anlamadım , hemen savunma ve müdafa sistemlerin devreye girmiş ,

tamam senin dediğin olsun .

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...