Jump to content

aileniz biliyor mu ?

Recommended Posts

Annem de babamda koyu dindar insanlar değil. Laik müslümanlar. Hatta babam son zamanlarda deizme kaymaya başladı fakat henüz farkında değil. Bir yaratıcı güç olduğuna inanıyor. Annemin başı açık fakat ne olduysa son zaman 5 vakit namaz kılıp kuran okumaya başladı. Belki yaşla alakalıdır. Ben zaman zaman inanmadığımı söylüyorum. Ciddiye almıyorlar. Hükümete olan kızgınlığımdan dinden uzaklaştığımı düşünüyorlar. Babam dinlere inanmamanın doğal olduğunu fakat bir yaratıcının mutlaka olması gerektiğini söylüyor bana. Sanırım o da yaşla alakalı. Ölüp yok olma fikri endişelendiriyor olabilir. Annemin namaz kılmasından hoşlanmıyorum fakat ilişmiyorum da. Nasıl mutluysa öyle davransın. Fakat zaman zaman kızdırmak için dinle dalga geçitorum. Çok korkuyor. Tövbe de filan diyor. Yani, evde bu konuda baskı altında değilim.

Bir taşra üniversitesinde doktora yapıyorum. Akademik kadro toptan akp’ li. Nur cemaatindenler. Açıkçası orda sıkıntı yaşıyorum. İşime gelmeyen bazı durumlar oluyor, hani bilimsel düşüncede olmaması gereken şeyler. Kendimi açık edemiyorum. Bu da sıkıntı veriyor açıkçası. Lendinden olmayanları dışlıyorlar. Onlardan olmadığımı biliyorlar fakat kafir olduğumu bilmiyorlar. Bu Türkiye’de biraz sakıncalı bir durum. Arkadaşlarımdan da bilen var bilmeyen var. Kimseye ilişmiyorum. Nasıl mutlularsa öyle kalsınlar. Şurada yaşayacağımız ne kadar yıl kaldı zaten...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...