Jump to content

Agnostik Forum Saldırılar Yüzünden Kapandı

Recommended Posts

Zaman zaman açıldımı diye kontrol ediyordum ve bugun tekrar denediğimde başka siteye yönlendirdiğini gördüm sonra googlede arattım felan bu sitede açılan bu konuya geldim. Yorumlar beni üzdü açıkcası neden burada "oh iyi oldu kapandı" havasında insanlar anlamıyorum.

Forumun son zamanlarında YGS hazırlandığımdan ara sıra giriyordum konuları eskisi kadar takip edemiyordum Foruma uğradığımda bir ayrılık konusu ara verme konusu ile karşılaşıyordum ne olduğunu hiç bilemedim. Çok saygı duyduğum üyelerden biri Flora abla uzaklaştırılmıştı felan. Ne oldu ne bitti bilmiyorum ama yazık oldu. Hayatımda birçok hatamı görmemi anlamamı sağlayan bana çok şey katan bir siteydi. Oradaki birçok kişiyi görmesem tanımasamda yazılarından duruşlarından ötürü seviyordum saygı duyuyordum. Kaliteli bir ortam ve güzel konular vardı.

Hayatımın sorgulama aşamasında dinimi değiştirme noktasında uğradığım yerlerden biri olduğu için şanlı hissediyorum. Çünkü neden dinden çıktığımı dinlerin yalan olduğunu anlamamda büyük yardımı olan siteydi.

Bugun forumlar ölüyor bir avuç insan uğruyor. Gözde artık facebook sayfaları ama facebook sayfalarında forum kalitesi yok ve insanlar araştırmaktan aciz bilmiyorum iki paylaşım görüp dinden çıkıyorlar mı yoksa araştırıp kendine birşeyler mi katıyorlar ama takip ettiğim kadarıyla kalitesiz bir ortam var ve herkes espiri yapma olaylarla dalga geçme komik olma havasında.

Agnostik, TuranDursun, Ateist forum hepsi çok güzel argümanlara tartışmalara sahip, insanlara bir fikir verebilecek, tekrar düşünmesini sağlıyabilecek, insanların kendini dinini sorgulamasında yardımcı olabilecek siteler ama biri kapandığında birileri arkasından oh iyi olmuş demesi hiç hoş değil bence.

tarihinde vforpower tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 month later...
  • 3 months later...

Ya of ben 15 yaşındayım 12 yaşında keşfettim aydınlanmamı sağlayan sitedir.Benim için efsanedir ne olduğu hakkında bilgisi olan varmı ? Gerçekten bu sitenin açılması ve eski üyelerini geri dönmesini istiyorum.

tarihinde Pantheon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya of ben 15 yaşındayım 12 yaşında keşfettim aydınlanmamı sağlayan sitedir.Benim için efsanedir ne olduğu hakkında bilgisi olan varmı ? Gerçekten bu sitenin açılması ve eski üyelerini geri dönmesini istiyorum.

ya agnostignet benim de ilk göz ağrımdı. benim için de çok önemli bir yeri vardır. keşke hiç yazı yazamasak ta eski gönderilere ulaşabiliyor olsaydık, arasıra bakıp nostalji yapardık.

ama malesef agnostik.net Zeusun yada Baal in rahmetine kavuştu. bir süre ben de ümitle bekledim, ama malesef evrimde ölen geri dönmüyor...:(

Sitelerde Paylaş

Ben ordan kendi istegimle ayrilmistim. Yaklasik 1,5 sene sonra tekrar üye olmak istedigimde kapanmis oldugunu gördüm (sok oldum)

Cok bekledim acilir diye ama acilacagi yok..

artik buraya üye oldum :)

basliklari biraz okudum da bizim agresif filozof burada da rahat durmamis anlasilan üyeligi sonlandirilmis :)

bu arada bilenler bilir ben atheistable.. :)

Sitelerde Paylaş

Zaten bir tane doğru düzgün yazılar, tartışmalar barındıran agnostik.org-net vardı onunda canına okudular, kullanıcı bilgilerini elde edip cani müslümanlara ifşa etmekle tehdit ettiler. site sahipleride canlardan vazgeçileceğine forumdan vazgeçtiler.

Sitelerde Paylaş

Ben ordan kendi istegimle ayrilmistim. Yaklasik 1,5 sene sonra tekrar üye olmak istedigimde kapanmis oldugunu gördüm (sok oldum)

Cok bekledim acilir diye ama acilacagi yok..

artik buraya üye oldum :)

basliklari biraz okudum da bizim agresif filozof burada da rahat durmamis anlasilan üyeligi sonlandirilmis :)

bu arada bilenler bilir ben atheistable.. :)

ben de orada üyeydim.

Orası kendi isteğiyle kapanmadı.

Kapatıldı.

Sen ayrıldıktan sonra sitede pek düzen kalmamıştı.

Nasıl kapatıldığını da özel atarsan anlatırım.

Sitelerde Paylaş

Agnostik Forum'un bende de önemli bir yeri var. Dinlerden kurtulma sürecimde yararlandığım son derece kullanışlı kaynaklardan biriydi. Kapatılmasına üzüldüm.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İslami forumlardan biri kafayı agnostik foruma takmıştı. Oradaki yorumları alıntılıyor, kendi forumlarında akıllarınca cevap veriyorlardı. Niyeyse agnostik foruma gelip cevap vermeye, üyelerle bizzat muhatap olmaya yanaşmadılar. Böyle tuhaf bir anı geldi aklıma, paylaşmak istedim.

Sitelerde Paylaş

türkiyede tek canlı ateist site ateistforum.org onun dışında pek forum yok.

açılan başka ateist sitelerde oldu ama hiç biri başarıya ulaşamadı.

ateistforum iyi dayandı.

umarım devam da eder....

aman ha HACİ amca...durmak yok...yola devam :D

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...