Jump to content

Bu insanları sevmiyor musunuz?

Recommended Posts

travessia-do-mar-vermelho-imprima.jpgjesus-292x400.jpgim48.jpg

Peygamberler Musa,İsa ve Muhammed...

Bu insanları neden sevmiyorsunuz?

Zalimlerle mücadele ettikleri,cahilliğe meydan okudukları,düşündükleri,sorguladıkları,tüm insanların özgür olması gerektiğini savundukları için mi sevmiyorsunuz onları?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yalancı, sahtekar, bencil olmaları, zalim olmaları, cahilliğe teşvik etmeleri, insanların düşünmelerini engellemeleri, özgürlük düşmanı olmaları yetmiyor mu?

Sen resimdekileri bununla karıştırdın herhalde:

220px-Bundesarchiv_Bild_183-S33882,_Adolf_Hitler_retouched.jpg

Sitelerde Paylaş

Zihniyetleri arasında çok bir fark yok sadece yöntemler farklı.

Hitler insanları gaz odalarında öldürmüş,İsa ise...şey..kem..küm.....ölüleri diriltti.Neyse onu boşverin......Musa bir adam öldürmüştü!!!Gerçi o adam bir köleye zulmediyordu ama..Neyse bunlar ayrıntı.......Muhammed....O da kendine saldıran insanlarla savaştı.Çok canice.Ben olsam bana saldırsalar dahi şiddete başvurmazdım!!

Yöntemler farklı sadece.Yani Hitler~Muhammed,İsa,Musa

Hadi oradan!

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hitler insanları gaz odalarında öldürmüş,İsa ise...şey..kem..küm.....ölüleri diriltti.Neyse onu boşverin......Musa bir adam öldürmüştü!!!Gerçi o adam bir köleye zulmediyordu ama..Neyse bunlar ayrıntı.......Muhammed....O da kendine saldıran insanlarla savaştı.Çok canice.Ben olsam bana saldırsalar dahi şiddete başvurmazdım!!

Hadi oradan!

İsa'yı geç, yaşayıp yaşamadığı bir yana, çatlağın tekiydi zaten. Musa'nın da yaşayıp yaşamadığı belli değil, yaşadığını varsayarsak, Musa'nın öldürdüğü adamın bir köleye zulmaettiğine dair hiç veri yok Kuran'da.

Sadece yolda iki kişi kavga ediyor, Musa kavgayı ayıracağına kendi hemşehrisinin tarafında yer alıp rakibinine saldırıp adamı öldürüyor. Ertesi gün bu sefer de kendi hemşehrisine saldırıyor. Üstelik bu herif birlikte yolculuk ettiği bir adamın bir çocuğu öldürmesine seyirci kalıyor. Ne uğruna? O adam ona birşeyler öğretecekmiş.

Muhammed'e gelince, tabii hep kendine saldıranlarla savaştı sana göre, değil mi? Medine'ye kaçınca Mekke kervanlarına saldıran başkası idi sanki. Teslim olan bir kabilenin bütün erkeklerini katleden de başka birisi idi. Ganimet adı altında talanı, soygunu meşrulaştıran da başkası idi. Kocalarını, ailesini ve dostlarını öldürttüğü kadınları koynuna alan da Muhammed değildi.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'e gelince, tabii hep kendine saldıranlarla savaştı sana göre, değil mi? Medine'ye kaçınca Mekke kervanlarına saldıran başkası idi sanki. Teslim olan bir kabilenin bütün erkeklerini katleden de başka birisi idi. Ganimet adı altında talanı, soygunu meşrulaştıran da başkası idi. Kocalarını, ailesini ve dostlarını öldürttüğü kadınları koynuna alan da Muhammed değildi.

Kanıtlayamazsın. :)

Bu hadislere inandığına göre ayın 2'ye yarılması hikayesine de inanıyorsundur.İşine gelene inanıp,gelmeyene inanmamak ardniyetliliktir çünkü.

Sitelerde Paylaş

Kanıtlayamazsın. :)

Bu hadislere inandığına göre ayın 2'ye yarılması hikayesine de inanıyorsundur.İşine gelene inanıp,gelmeyene inanmamak ardniyetliliktir çünkü.

O zaman sen hangi kanıtlara dayanarak Muhammed'in sadece kendisine saldıran insanlarla savaştığını iddia ediyorsun?

Şu anda ikimizin de üzerinde tartıştığı konu hakkında sadece arapların kendi eli ile yazdığı belgelerden başka ne var? İslam tarihini de, Kuran'ı da, hadisleri de yazanlar araplar değil mi?

Sitelerde Paylaş

xseddx,

Astığın İsa resmine dikkatlice baktımda adamın sağ elinin parmakları resmen "bozkurt" sembolü şeklinde. :)

Konu hakkında da şunu söyleyebilirim;

Bu kişiler Düny'ya ne verdiler? Fanatizm, anlayışsızlık, savaş, hala daha bu devam ediyor...

Birde bu anneyi ve bebeğini mutlu edebilen insanlar var...

İşte sevilmeye layik olanlar bu insanlar...

Sitelerde Paylaş

buna sebep oldukları için

40133946.jpg

ha gerçek islam bu degil.

"Dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (Buhârî, Cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; Ebû Dâvud, Hudûd 1; Tirmizî, Hudûd, 25; Nesaî, Tahrîm,14); "Müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. Zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (Buhârî, Diyât, 6; Müslim, Kasâme, 25, 26; Ebu Davud Hudûd 1).

bu da degil

gerçek islam ne sadece siz biliyosunuz, bu hadisler yanlış ama sineği suya batır hadisi doğru.

Sitelerde Paylaş

Gerçek olmayan insanlara karşı bir sevgisizliğim yok, superman, batman gibi karakterlere ve hatta onların karşısında duran kötü karakterlere sevgi/sevgisizlik beslenmez. Yapanı var mıdır? Vardır. Önce gerçekten yaşadıklarının ortaya konması lazım, sonra duygularımı belirtirim.

Sitelerde Paylaş

Bana bu insanların gerçekten yaşadığını kim ispatlayabilir? Tüm peygamberler de dinin kendisi gibi birer dogmadan ibaret. İnsanın saf yönünü ele geçirmek için insanların uydurduğu iyi insan modelleridir bunlar. Muhammet için de çok hoş hikayeler anlatılır. Tam da bir peygamberin olması gerektiği gibi. Ancak işin içini biraz merak edince nasıl bir iktidar düşkünü ve sapık olduğunu görüyorsunuz. Uydurduğu kitabın bile kendi çıkarlarını gözeten ayetlerle dolu olduğunu görmek zor değil. Araya serpiştirdiği mitolojik hikayeler ve nasihatler de kitabı biraz ilahi görüntüye büründürüyor.

Yaşadığından emin olmadığınız hayali rol modeli insanlar yerine yobaz takımının bilimle uğraşan, insan yaşamını kolaylaştıran ve bunu yaparken mutlak şekilde hiçbir çıkar ve art niyet gözetmemiş insanların resimlerini koyup da bunları neden sevmediğini tartışmıyorsunuz? Daha gerçekçi ve somut bir tartışma olurdu bu.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi oradan!

sed... bu düşünce ile kurgulanan cümle kime ait ...

Sitelerde Paylaş

sed... bu düşünce ile kurgulanan cümle kime ait ...

Cümle kime ait onu bilmemde muhammede kimse saldırmadı o dönemin mekkesinde inanan inanmayan putperet mecusi hristiyan yahudi herkezin inancı vardı bir nevi herkes kendi kutsalına tapardı muhammed ve arkadaşları herkezi müslüman yapmak için bir mücadeleye girişip kan dökmeye başladılar

Yani defakto olarak hikayelerde adı geçen karakterler hatta muhammed belki gerçekte olmaması veya çok abartılmış olmasına rağmen müslümanların övündüğü kuran ve diğer kaynaklar bu yönde.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...