Jump to content

Bu insanları sevmiyor musunuz?

Recommended Posts

konuyla çok ilgisi var ama sen göremiyorsun , her yaklaşımın sürekli eleştiri , kötüleme içerdiğinden , önüne gelen bütün inanç sistemlerini aynı şekilde değerlendiriyorsun.

şu yanlış bu yanlış demek le yanlış çözülmez. bugun dünyada kişilerin inandıkları bir inanç ve o kurallar olmasaydı dünyada kaos hakim olurdu , insanlar kötü olanı benimsemiyor sa bu inançları gereğidir. kanunlar ayrı inançlar ayrıdır, kanunları mesai saati dışında avlarsanız istediğini yaparsınız inançta mesai saati yoktur.

sevgisiz saygısız bir dünyayı hayal edebiliyormusun , eğer bu inanç sistemi olmasa sevgi diye hiçbirşey kalmazdı.

aşktan,tutkudan;çocuk,doğa ve hayvan sevgisinden bahseden ayet varsa asabilirsin.

zevkle okuruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

meselenin özüne inmenizi rica ediyorum , inançsızlar kötü değildirler hatta birçok kişidende iyi insanlar olabilir, baz aldığı değer yargılar sevgi ve saygı ise inançsız bir insanın çevresine sevgiden baska verebilecek birşeyi olmaz. inançlılar çok mu iyi , asla , böyle birşey mümkün değil, çünkü yıl 2013 dünyanın ve türkiyenin hali ortada , islam adı altında yapılanlar , islamiyete verilen en büyük yaradır, bir insan diğerini katlediyor adı müslüman , düşün şimdi tabloyu , oysaki Allah öldürmeyeceksin diyor vs konu çok uzar.

şimdi güzeli nasıl göreceğiz sevgili belle, söylermisin , yani ne yapmamız lazım, herkes ateist olsa bitecekmi sorunlar yada herkes müslüman olsa.... sorun şu ki, inanç kalplerde değil , dillerde yaşandığı için, biz bugün bu kadar yazıyı yazıyoruz.

müslümanların hayat felsefesi , yaradılanı severiz yaradandan dolayı , bu cümlenin dışına çıkamayız. bir ateist ayrım yapar ama biz yapamayız , bir ateist rest çeker biz çekemeyiz , bizim böyle bir lüksümüz yok...

Güzeli kendi aklımızla bulacağız, topluca uygulayacağız. İnsanların dini, imanı ve/veya bunun olmaması ahlakına sevgisine etki edebilir de, etmeyebilirde. Sevginin, ahlakın dinle imanla veya dinsizlikle alakası yoktur.

Şu cümleyi açıklar mısınız?

Sitelerde Paylaş

aşktan,tutkudan;çocuk,doğa ve hayvan sevgisinden bahseden ayet varsa asabilirsin.

zevkle okuruz.

mekkenin fethinde 10 bin kişilik ordunun yönünü, bir köpeği rahatsız etmemek için değiştiren cihan sultanının hayatını okumanızı tavsiye ederim.

bu istediğiniz aşk , tutku, sevgi gibi bütün olaylara cevap bulacağınıza eminim.

Sitelerde Paylaş

Güzeli kendi aklımızla bulacağız, topluca uygulayacağız. İnsanların dini, imanı ve/veya bunun olmaması ahlakına sevgisine etki edebilir de, etmeyebilirde. Sevginin, ahlakın dinle imanla veya dinsizlikle alakası yoktur.

Şu cümleyi açıklar mısınız?

bir örnek vereyim ; siz beni sevmeyebilirsiniz , sizi bağlayan hiçbir neden yok , benim böyle bir lüksüm yok ...

Sitelerde Paylaş

bir örnek vereyim ; siz beni sevmeyebilirsiniz , sizi bağlayan hiçbir neden yok , benim böyle bir lüksüm yok ...

Özünü anladım, ateistlere herşey mubahtan mı yola çıkıyorsunuz?

Hadislere ve bazı ayetlere göre lüksünüz yok, bizleri öldürmek zorundasınız doğru mudur?

Sitelerde Paylaş

Gerisi hayal gücüne kalmış...

Sevgi sevmek fiilinden sudur etmiştir..

Fail olmazsa sevginin ne önemi olabilir...

Karşılıksız sevgin var diyelim birine seni yer bitirir..Karşılığı olmayınca....

Soru: çiçeklerin meyveleri nelerdir?

Sitelerde Paylaş

Sevgi sevmek fiilinden sudur etmiştir..

Fail olmazsa sevginin ne önemi olabilir...

Karşılıksız sevgin var diyelim birine seni yer bitirir..Karşılığı olmayınca....

Soru: çiçeklerin meyveleri nelerdir?

Eşyayı seven birileri yok mudur? Sevdikleri eşyalar onları sevmekte midir? O eşyayı ele geçirdiklerinde gayette mutlu olmaktadırlar, para gibi...

Sorudan hiçbirşey anlamadım, nelerdir?

Sitelerde Paylaş

Eşyayı seven birileri yok mudur? Sevdikleri eşyalar onları sevmekte midir? O eşyayı ele geçirdiklerinde gayette mutlu olmaktadırlar, para gibi...

Sorudan hiçbirşey anlamadım, nelerdir?

Her şeyin bir meyvesi gayesi neticesi amacı vardır?

Fesleğen, gül, lale gibi bütün çiçeklerin meyvesi nedir?

Sitelerde Paylaş

mekkenin fethinde 10 bin kişilik ordunun yönünü, bir köpeği rahatsız etmemek için değiştiren cihan sultanının hayatını okumanızı tavsiye ederim.

bu istediğiniz aşk , tutku, sevgi gibi bütün olaylara cevap bulacağınıza eminim.

ben direk allahın kelamí olduğu iddia edilen kurandan ayet istedim.

köpek dedinde aklıma geldi,õnünden geçerse neden namaz bozuluyor acaba?cevaplamak zorunda değilsin

sadece aklíma geldi.

Sitelerde Paylaş

Özünü anladım, ateistlere herşey mubahtan mı yola çıkıyorsunuz?

Hadislere ve bazı ayetlere göre lüksünüz yok, bizleri öldürmek zorundasınız doğru mudur?

sizleri öldürmek diye bir konu yok , eğer böyle bir söz uygulanmış olsaydı dünyada kaos olurdu, islam güzellikler dinidir. bu söz ne zaman ve hangi şartlar altında ve ne gibi durumlar için söylenmiş iyi bilmek gerekir. bu konuların böyle iki kelimeyle öldürün demekle izah edilmez. elini kolunu sallayan adam öldürür, bu bahaneye sarılır, sizce bu söz bu kadar kolaymıdır. islamı iyi kötü tanıyorsunuz, sizin aklınıza uyuyormu , insan öldürmeyeceksiniz diyen bir yaratan , ve bu sözle öldürün diye açıklanan iki cümle. sanırım altında çok büyük analiz edilmesi gereken durumlar var.

Sitelerde Paylaş

ben direk allahın kelamí olduğu iddia edilen kurandan ayet istedim.

köpek dedinde aklıma geldi,õnünden geçerse neden namaz bozuluyor acaba?cevaplamak zorunda değilsin

sadece aklíma geldi.

konu köpekten oldu hayatımdan bir örnekle müsadenizle anlatayım.

benim rodwailer cinsi süper ötesi akıllı ve ölüm makinası bir köpeğim var , adı asil . 3 yaşında.

asille heryere gideriz gerek yaya gerekse arabayla , cins olarak saldırgan bir köpek olduğundan kimsenin olmadığı yerlerde gezdirmeyi tercih ediyorum . namaz vakitleri gelince çok dikkat ettim, namaza başlayınca asil arkamda oturup bekliyor, ne zaman namaz bitip, seccadeyi kaldırınca üstüme hopluyor, şakalaşıyor, bu olay çok dikkatimi çekti, önümden geçtiğini hiç hatırlamıyorum, hatta kendisini bile namaz bitince fark ediyorum o kadar sessizce bekliyor ki, bunun nedenini ben çok merak ediyorum.

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sizleri öldürmek diye bir konu yok , eğer böyle bir söz uygulanmış olsaydı dünyada kaos olurdu, islam güzellikler dinidir. bu söz ne zaman ve hangi şartlar altında ve ne gibi durumlar için söylenmiş iyi bilmek gerekir. bu konuların böyle iki kelimeyle öldürün demekle izah edilmez. elini kolunu sallayan adam öldürür, bu bahaneye sarılır, sizce bu söz bu kadar kolaymıdır. islamı iyi kötü tanıyorsunuz, sizin aklınıza uyuyormu , insan öldürmeyeceksiniz diyen bir yaratan , ve bu sözle öldürün diye açıklanan iki cümle. sanırım altında çok büyük analiz edilmesi gereken durumlar var.

Bu yine insanların sayesindedir, insanların koydukları kurallar var ki böyle şeyler olmuyor.

Sitelerde Paylaş

Her şeyin bir meyvesi gayesi neticesi amacı vardır?

Fesleğen, gül, lale gibi bütün çiçeklerin meyvesi nedir?

Herşeyin bir sebebi ve sonucu vardır.

Çiçeklerin oluşturduğu şeye meyve denir. Sorunuz aynen şuna benziyor, İnsanın yavrusu nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...