Jump to content

Devrime Bakın; Acı ve Komedi..

Recommended Posts

Bir habere denk geldim, daha çok yeni ve başka yerlerden aradım. Bu haberi onaylayacak kaynak bulamadım maalesef. Buyrun, küçük bir adım ama bir adım yinede diyelim, bir o kadar yozluğu kadın erkek ayrımını bariz ve acı biçimde temsil edişine delil bana göre. Kadınlara bisiklete ve motorsiklete binme yasağı kalkmış ( binecekleri yerlerin belirtilmeside eksik olmamış, neee reform), kadınlara bunlara binmek yasak değil ammaaaaa yine erkek bir kişi olacakmış yanında..

Suudi Arabistan'da bisiklet devrimi

Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu Suudi Arabistan'dan bir reform haberi geldi. Ülkede kadınların bisiklete ve motosiklete binmesini engelleyen yasak kalktı. Ahlak Komisyonu'na bağlı bir yetkilinin açıklamasına göre, bundan böyle kadınların parklarda ve mesire yerlerinde, bir erkek akrabalarının eşliğinde ve çarşaflı bir şekilde bisiklet ve motosiklete binmelerine izin verilecek. Motorlu taşıtlarla trafiğe çıkmaları kesin bir şekilde yasak olan Suudi kadınların, sahil bölgelerinde "atv" türü araçlara binmelerine izin veriliyor.

http://www.sabah.com...isiklet-devrimi

Sitelerde Paylaş

Bu kadar yasa yapmışlar sende bulmuşun bunuyon mu? Erkek yanında olacak kadın binebilip sürebilecek biskleti, erkek ona bakacak bu arada, kadın namusunu korumuş hemde bisiklet sürmüş olacak, bak ne kadar kadını insan üstü tutan bir din..

Sitelerde Paylaş

islam bir aynadır kim bakarsa kendini görür.

Evet islamın gerçek amacını hatırlattığın için teşekkürler. İslam aslında bir aynaymış. Yani herhangi bir iddiası yok. Her bakan amacına uygun kullanabilir onu. Demek ki islam insan kaynaklı bir araçtan başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Evet islamın gerçek amacını hatırlattığın için teşekkürler. İslam aslında bir aynaymış. Yani herhangi bir iddiası yok. Her bakan amacına uygun kullanabilir onu. Demek ki islam insan kaynaklı bir araçtan başka bir şey değil.

islam insanlara hitap eder , iddiası sadece insanları doğru yola götürmektir. kötü bakarsan kötü görürsün , iyi bakarsan iyi ... islam tevhid dinidir , insanların iletmesi ile yayılan bir dindir.

mesela sen , islam adı altında hertürlü kötülüğü yapabilirsin , amacın kötülükse isimlerin önemi varmıdır , islam , hırıstiyanlık , bilim ,teknoloji vs..

kötüyü benimseyene kılıf çoktur. güzeli görmeden islamı anlayamazsınız.

Sitelerde Paylaş

islam insanlara hitap eder , iddiası sadece insanları doğru yola götürmektir. kötü bakarsan kötü görürsün , iyi bakarsan iyi ... islam tevhid dinidir , insanların iletmesi ile yayılan bir dindir.

mesela sen , islam adı altında hertürlü kötülüğü yapabilirsin , amacın kötülükse isimlerin önemi varmıdır , islam , hırıstiyanlık , bilim ,teknoloji vs..

kötüyü benimseyene kılıf çoktur. güzeli görmeden islamı anlayamazsınız.

Zaten Pollyannacılık oynamadan İslâm'ı güzel görmek mümkün değil.Bunu da siz başarıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

FLAŞ...FLAŞ...FLAŞ

Suudi Arabistan'da kadınlara ruj sürme yasağı geldi.Kral'ın danışmanları bu konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

''Peçe takan birinin ruj sürmesi israf değil de nedir?Bundan böyle ruj sürmek,ruj satmak,ruj ithal etmek yasaktır,haramdır,günahtır.Kralımızın haremi için alınan rujlar bu yasağa tabi değildir.Çünkü peygamber efendimizin(rabbimizin) ''Kadınlar gözlerine (azıcık) boya sürebilirler.Dudaklarına ve saçlarına süremezler.Yoksa abdestleri kabul olmaz.'' hadisi-şerifinde saray kadınları değil normal kadınlardan bahsediliyor.Bu hadis ünlüüü alim Zuhari'nin kitabında ayrıca Kirmizi'nin kitabındaki sahih hadislerdendir.Bu hadis yaklaşık 126 ayeti de neshetmiştir. ''

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten Pollyannacılık oynamadan İslâm'ı güzel görmek mümkün değil.Bunu da siz başarıyorsunuz.

güzel bakan güzel görür, güzel yaşayan güzel ölür ....

bu böyledir , rüzgar eken fırtına biçer demiş ünlü bir düşünür...

Sitelerde Paylaş

Bir habere denk geldim, daha çok yeni ve başka yerlerden aradım. Bu haberi onaylayacak kaynak bulamadım maalesef. Buyrun, küçük bir adım ama bir adım yinede diyelim, bir o kadar yozluğu kadın erkek ayrımını bariz ve acı biçimde temsil edişine delil bana göre. Kadınlara bisiklete ve motorsiklete binme yasağı kalkmış ( binecekleri yerlerin belirtilmeside eksik olmamış, neee reform), kadınlara bunlara binmek yasak değil ammaaaaa yine erkek bir kişi olacakmış yanında..

Suudi Arabistan'da bisiklet devrimi

Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu Suudi Arabistan'dan bir reform haberi geldi. Ülkede kadınların bisiklete ve motosiklete binmesini engelleyen yasak kalktı. Ahlak Komisyonu'na bağlı bir yetkilinin açıklamasına göre, bundan böyle kadınların parklarda ve mesire yerlerinde, bir erkek akrabalarının eşliğinde ve çarşaflı bir şekilde bisiklet ve motosiklete binmelerine izin verilecek. Motorlu taşıtlarla trafiğe çıkmaları kesin bir şekilde yasak olan Suudi kadınların, sahil bölgelerinde "atv" türü araçlara binmelerine izin veriliyor.

http://www.sabah.com...isiklet-devrimi

Bu islamın Büyük devrimidir..

Allahlarını ve Kuranı hiçe saymış oldular..

Evden çıkmayıp evde bile perde arkasından konuşmak zorunda olan kadın...

hem sokağa çıkıyor

hemde bisiklete biniyor..

Allah güme gitmiş Suud da da..

Putu nereye sakladılar acaba

Sitelerde Paylaş

Bunlar yüzünden elin uzaylılarına (varsa) rezil oluyoruz. :)

Bence akıllı bir dünya dışı varlığın olduğuna kanıt bu dünyaya gelmemeleri bence geldiler Arap ırkını görünce bunlar nasıl canlılar daha gelişememiş deyip geri dönmüşlerdir :D :D şaka maka değişik bir bakış açısı değil mi ;)

Sitelerde Paylaş

islam bir aynadır kim bakarsa kendini görür.

İslam ayna he? Neye peki? Bana sorarsan olanlar kabak gibi ortadayken evet islam 2000'li yıllarda hala dogmatikliğin insanlığa ne yaptığına çok iyi ayna tutuyor. Şu başlığın içeriğini okuyup azıcık öz eleştiri yapmamak için dininize leke sürmemek için daha kaç insanın hayatı kararmalı 2000'li yıllarda?
Sitelerde Paylaş

klişe bir deyiş vardır. millet uzaya çıkıyor, bunların uğraştığı işe bak. allah akıl fikir ihsan eylesin. araplar için başkaca bir temennim yoktur.

O zaman hiç ümitlenme, zaten allah denen put (dogma) yaptırıyor bunları :mellow:
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...