Jump to content

Devrime Bakın; Acı ve Komedi..

Recommended Posts

İslam ayna he? Neye peki? Bana sorarsan olanlar kabak gibi ortadayken evet islam 2000'li yıllarda hala dogmatikliğin insanlığa ne yaptığına çok iyi ayna tutuyor. Şu başlığın içeriğini okuyup azıcık öz eleştiri yapmamak için dininize leke sürmemek için daha kaç insanın hayatı kararmalı 2000'li yıllarda?

A kentinde yapılanlar B kentini de kapsamaz , hala neden anlamıyor yada anlamak istemiyorsunuz , kişi yaptıklaarıyla kendi hesabını verecektir Yaratana , şu bunu yapmış bak ne kötü bu bunu yapmış siz yobazsınız , laf mı bu şimdi.

güzel olanı görmedikçe , tarihte kalır , hiçbirşeyi çözemeden elveda gençliğim der, gözlerinizi bu dünyaya kaparsınız.

üzüldüğüm tek nokta ise , bu kadar güzellikler dini olan islamı sürekli insanlar üzerinden değerlendirip, kötülüyorsunuz,

oysaki okyanusun gizemine bir sahip olsanız, gerçeği anlayacaksınız ama ne yazık ki, yüzmeyi bilmeden suya girilmiyor.

Sitelerde Paylaş

İslam Müslümanların aynasıdır, aynı zamanda Müslümanlar da İslamın aynasıdır. Bu aynada, melekten şeytana kadar tüm karakterler mevcuttur ve her karakter kendini bulur ve görür.

müslüman İslamın aynası olsaydı , sen şuan bu yazıları yazmazmaktan haya ederdin.

Sitelerde Paylaş

müslüman İslamın aynası olsaydı , sen şuan bu yazıları yazmazmaktan haya ederdin.

Anlamsız cümleler kuruyorsun. Ben Müslüman değilim, dolayısıyla kurduğun bu cümle olumlu veya olumsuz beni hiç ilgilendirmiyor. Ama seni çok ilgilendiriyor.

Bir kişi burada Müslüman misyonerliği yapıyorsa, öncelikle kendisinin adam gibi Müslüman olması gerekir, ki bu da, ben bu dinin ahlakını, adabını, edebini, terbiyesini aldım, bu din kültürüyle yetiştirildim demektir. Bu aynı zamanda yaşantımla dinimin temsilcisiyim demektir.

Sen iliklerine kadar bu dinin eğitim ve kültürüyle doldurulacaksın, sonra da benim yaptıklarımdan dinim sorumlu değil diyeceksin. Buna kargalar bile güler.

Ya dininiz sizi adam etmeye yetmeyecek kadar yetersiz, ya da dininiz mükemmel, ama siz dininizi dejenere edecek kadar bozuksunuz. Hangisi? Bir karar verin artık...

Sitelerde Paylaş

Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu Suudi Arabistan'dan bir reform haberi geldi. Ülkede kadınların bisiklete ve motosiklete binmesini engelleyen yasak kalktı. Ahlak Komisyonu'na bağlı bir yetkilinin açıklamasına göre, bundan böyle kadınların parklarda ve mesire yerlerinde, bir erkek akrabalarının eşliğinde ve çarşaflı bir şekilde bisiklet ve motosiklete binmelerine izin verilecek.

Araba yasağından önce bisikletin kaldırılması ilginç olmuş. Suudilerin bisikleti de pek masum görmemeleri lazım aslında. Erkek akraba demişler ama net bir evli-bekar ayrımı da yapmamışlar. Bizim ülkede bile kızların bisiklete binmesine olumsuz yaklaşım mevcut.

http://eksisozluk.co...irmemek--494072

tarihinde Akil Adam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

A kentinde yapılanlar B kentini de kapsamaz , hala neden anlamıyor yada anlamak istemiyorsunuz , kişi yaptıklaarıyla kendi hesabını verecektir Yaratana , şu bunu yapmış bak ne kötü bu bunu yapmış siz yobazsınız , laf mı bu şimdi.

güzel olanı görmedikçe , tarihte kalır , hiçbirşeyi çözemeden elveda gençliğim der, gözlerinizi bu dünyaya kaparsınız.

üzüldüğüm tek nokta ise , bu kadar güzellikler dini olan islamı sürekli insanlar üzerinden değerlendirip, kötülüyorsunuz,

oysaki okyanusun gizemine bir sahip olsanız, gerçeği anlayacaksınız ama ne yazık ki, yüzmeyi bilmeden suya girilmiyor.

Kapsar canım kapsar, bu dogmatiklik olduğu yerde durmuyor toplumlara yayılma amacı barındırıyorsa kapsar. Taaa en başta sorun, islam denen zıkkım..
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...