Jump to content

Elitizm ve Elitist Olmak

Recommended Posts

Ülkemizin gerçeklerine gözlerinizi ve bu arada aklınızı da, kapatırsanız böyle bir yorum yaparsınız.

Ne demek bana ne Fethullah Gülen'in elit olmasından.

O bizim en büyük gerçeğimiz.

Siz de bizim gerçeklerimizin arasındasınız. Fethullahcılara çanak tutan yarı aydın, hain, ulusal bütünlüğümüzü hiçe sayan, çağın gerçeklerini göremeyen ve halkının mutluluk ve esenliğini doğru saptayamayan meczuplarsınız.

Bizim elitimiz ve gerçeklerimiz sizlersiniz.

Klavuzumuz da sizlersiniz zaten.

Burnumuzun boktan kurtulmama nedenlerimizin başında geliyorsunuz.

O gerçeği görüp de bunu söylüyorum. Tamam haci sorunun kaynağı buldu. Sorunlara dikkat çekmek isteyen benim gibiler asıl sorunun kaynağı. Benim gibileri susturun sorun çözülüyormuş. Senin biraz şuurunu toplaman lazım. Ne dediğini bilmeyen birisi olduğuna artık eminim. Senin istiklal marşı konusunda bir şişkinliğin var nereden muhalefet edeceğini şaşırmışsın. Faşist zihniyetli.

Burnumuzu boka batıran bir kaç tane neden yazsana şuraya. Bakayım kuru kalabalıktan öte ne biliyorsun? Somut bir şeyler yaz. Edebiyat yapma.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O yüzden toplumun bu sürece katılmasını söylüyoruz. Birilerinin peşinden gitmemesi gerektiğini söylüyoruz. Elitin ne olduğunu ve ve ne işe yaradığını toplumun ve öncelikle bizlerin öğrenmesi gerektiğini söylüyoruz.

Her söylenene inanmayan ve sorgulayan bir toplum kendi bilim elitini yaratabilir. Bizim geleneksel adı altında sahip olduğumuz tek şey dinsel mirastır. Bizde bir bilim geleneği ve birikimi yok. bu yüzden bilim elitimiz de yok.

Bilim eliti dedigin ne yapar biliyormusun;

Birisi ortaya bir fikir atar, bilim elitleri bakarlar, bu fikir uzerinde calistiklari ve senelerini harcadiklari teoriye tamamen ters, hemen baslarlar dassak gecmeye. Fikri ortaya atan kisiyi once essegin kicina sokarlar. Aradan yillar gecer, kendi teorileri bir turlu tutmaz, sonra bir bakarlar, dassak gectikleri adam hakliymis.

Ama bir iyi huylari var, dassak gectikleri kisinin gonlunu nobel odulu vererek almaya calisirlar.

Yani ister bilimci olsun ister dinci, her insan onyargilarinin esiridir. Eger onyargilarin etkisini en aza indirmek istiyorsaniz, dediginiz gibi, toplumun sorgulayabilme kapasitesi olmasi lazim, fikir beyan edebilme kapasitesi olmasi lazim, yani, demokratik bir ortaklik kurabilmesi lazim.

Elitlerin, uzmanlarin, ben bilirimcilerin eline bakan sunepe bir toplumdan kendisine bile fayda gelmez.

Sitelerde Paylaş

O gerçeği görüp de bunu söylüyorum. Tamam haci sorunun kaynağı buldu. Sorunlara dikkat çekmek isteyen benim gibiler asıl sorunun kaynağı. Benim gibileri susturun sorun çözülüyormuş. Senin biraz şuurunu toplaman lazım. Ne dediğini bilmeyen birisi olduğuna artık eminim. Senin istiklal marşı konusunda bir şişkinliğin var nereden muhalefet edeceğini şaşırmışsın. Faşist zihniyetli.

Neden susturalım sizi?

Tam tersine. Ben sizlerin ve sizin gibilerin özgürce düşündüklerini özgürce belirtmelerinden yanayım.

Siz bizim düşmanımız değilsiniz. Rakibimizsiniz. Alternatifimizsiniz. Biz inanç ve düşüncelerimizi uygulamak için karşımızda çıkacak engelleri bilmek isteriz.

Sen aptalca yorumlar yapıyorsun. Bizi yanlış tanıtıyorsun. Biz faşist olsaydık, bunları yazamazdın bile.

Konuşun.. istediğiniz kadar konuşun. Siz konuşmadan bizim değerimiz anlaşılmaz. Siz bize hizmet ediyorsunuz. Bunu henüz anlamadınız.

Sizler bu ülkenin elitisiniz. Fethullah Gülen gibi, RTE gibi, hatta Saidi Kürdi gibi.

Nurcular da bu ülkenin eliti. Daha bir sürü tarikat lideri var elit gruba dahil.

Sizler bizim gerçeklerimizsiniz.

Konuşun. Yazın. İstediğiniz gibi düşünün...

Bundan iyi fırsat bulamazsınız..

Sitelerde Paylaş

Bilim eliti dedigin ne yapar biliyormusun;

Birisi ortaya bir fikir atar, bilim elitleri bakarlar, bu fikir uzerinde calistiklari ve senelerini harcadiklari teoriye tamamen ters, hemen baslarlar dassak gecmeye. Fikri ortaya atan kisiyi once essegin kicina sokarlar. Aradan yillar gecer, kendi teorileri bir turlu tutmaz, sonra bir bakarlar, dassak gectikleri adam hakliymis.

Ama bir iyi huylari var, dassak gectikleri kisinin gonlunu nobel odulu vererek almaya calisirlar.

Yani ister bilimci olsun ister dinci, her insan onyargilarinin esiridir. Eger onyargilarin etkisini en aza indirmek istiyorsaniz, dediginiz gibi, toplumun sorgulayabilme kapasitesi olmasi lazim, fikir beyan edebilme kapasitesi olmasi lazim, yani, demokratik bir ortaklik kurabilmesi lazim.

Elitlerin, uzmanlarin, ben bilirimcilerin eline bakan sunepe bir toplumdan kendisine bile fayda gelmez.

bilimin önyargısı yoktur. Senin belirttiğin önyargılı kesim kendini bilim adamı sanan statücü insanlar topluluğu. Kendi statüsü için yeni geleni her zaman beğenmeyen zihniyet. Benim dediğimle de ilgisi yok. Konuyu bulandırma lütfen. Burada bilim insanları arasındaki rekabet konuşulmuyor.

Sitelerde Paylaş

Neden susturalım sizi?

Tam tersine. Ben sizlerin ve sizin gibilerin özgürce düşündüklerini özgürce belirtmelerinden yanayım.

Siz bizim düşmanımız değilsiniz. Rakibimizsiniz. Alternatifimizsiniz. Biz inanç ve düşüncelerimizi uygulamak için karşımızda çıkacak engelleri bilmek isteriz.

Sen aptalca yorumlar yapıyorsun. Bizi yanlış tanıtıyorsun. Biz faşist olsaydık, bunları yazamazdın bile.

Konuşun.. istediğiniz kadar konuşun. Siz konuşmadan bizim değerimiz anlaşılmaz. Siz bize hizmet ediyorsunuz. Bunu henüz anlamadınız.

Sizler bu ülkenin elitisiniz. Fethullah Gülen gibi, RTE gibi, hatta Saidi Kürdi gibi.

Nurcular da bu ülkenin eliti. Daha bir sürü tarikat lideri var elit gruba dahil.

Sizler bizim gerçeklerimizsiniz.

Konuşun. Yazın. İstediğiniz gibi düşünün...

Bundan iyi fırsat bulamazsınız..

Biz de karşımıza çıkacak engelleri bilmek isteriz. Siz de konuşun. Ben ortak bir elite vurgu yapmak isterken ısrarla rekabet ve düşüncelerimizi uygulamaktan söz ediyorsunuz. Senin kamu bilincine sahip olmayan, tepeden inmeci bir faşist olduğuna artık eminim. Toplum değil senin için rakiplerini alt etmek ve düşüncelerini uygulamak önemli. Seni ciddiye almıyorum artık.

Sizin değeriniz nedir? Daha doğrusu siz kimsiniz? Sen kendini buğday ambarında sanan bir ateistsin. Sadece klavye konuşturmayı bilirsin.

Sitelerde Paylaş

bilimin önyargısı yoktur. Senin belirttiğin önyargılı kesim kendini bilim adamı sanan statücü insanlar topluluğu. Kendi statüsü için yeni geleni her zaman beğenmeyen zihniyet. Benim dediğimle de ilgisi yok. Konuyu bulandırma lütfen. Burada bilim insanları arasındaki rekabet konuşulmuyor.

Einstein'da kendini bilim adami sanan statucu bir insan o zaman. Kuantum teorisi ile nasil dassak gectigini dunya alem gordu. Bilimsel alan devrimler alanidir. Biri gelir, eskisini devirir. Kimse "gel kardas, ne diyon bi anlat hele" demez. Elinizdeki deliller artik karsi konulamaz oldugunda ancak bir noktaya gelebilirsiniz. Siz cok safsiniz, bilim bilim diye meydanda gezinip onu herseyden bagimsiz, kendi kendine olan birsey saniyorsunuz.

Omurgasi olan her insanevladi, senin bu yukaridaki tanimina uyar. Her insanin onyargisi vardir ve her insan kendi statusu icin yeni geleni begenmez. Sen kendini bundan bagimsiz mi saniyorsun? Degilsin, kimse degil. Kendini bundan bagimsiz sandigin icin bir elitistsin, ve seni elit secen elitist bir toplum, butun gelecegini sadece senin veya artik seninle beraber kac kisi varsa bunlarin onyargilarina endeksleyecek demektir.

Demokrasi buna karsidir. Daha genis kitlelere fikir sorarak, onyargilardan minimum duzeyde etkilenmek asil amactir. Optimum cozum icin, fikir sordugunuz kitleyi mumkun mertebe genisletmeye calisirsiniz. Bunu daraltmaya calisan, en basitinden bilimin kendisi ile celisir.

Sitelerde Paylaş

Einstein'da kendini bilim adami sanan statucu bir insan o zaman. Kuantum teorisi ile nasil dassak gectigini dunya alem gordu. Bilimsel alan devrimler alanidir. Biri gelir, eskisini devirir. Kimse "gel kardas, ne diyon bi anlat hele" demez. Elinizdeki deliller artik karsi konulamaz oldugunda ancak bir noktaya gelebilirsiniz. Siz cok safsiniz, bilim bilim diye meydanda gezinip onu herseyden bagimsiz, kendi kendine olan birsey saniyorsunuz.

Omurgasi olan her insanevladi, senin bu yukaridaki tanimina uyar. Her insanin onyargisi vardir ve her insan kendi statusu icin yeni geleni begenmez. Sen kendini bundan bagimsiz mi saniyorsun? Degilsin, kimse degil. Kendini bundan bagimsiz sandigin icin bir elitistsin, ve seni elit secen elitist bir toplum, butun gelecegini sadece senin veya artik seninle beraber kac kisi varsa bunlarin onyargilarina endeksleyecek demektir.

Demokrasi buna karsidir. Daha genis kitlelere fikir sorarak, onyargilardan minimum duzeyde etkilenmek asil amactir. Optimum cozum icin, fikir sordugunuz kitleyi mumkun mertebe genisletmeye calisirsiniz. Bunu daraltmaya calisan, en basitinden bilimin kendisi ile celisir.

Bunun bahsettiğim konuyla ilgisi yok. Bu bilimin kendi içindeki rekabetle ilgili. Bu konunun amacı onu tartışmak değil. Genel olarak elit içinde de elbette statü rekabeti olacaktır. Ben kavram olarak elit ve elitistin toplum tarafından nasıl benimsenebileceğini anlamaya çalışıyorum. Neden insanlar doğruları söyleyen insanları anlamadan hemen dışlıyorlar? Celal Şengör'ün bugün gördüğü muamele bu. Bilim elitini dışlayanlar Fethullah elitine ses çıkaramıyor çünkü o adam toplumu yönlendirmek için neyi kullanacağını iyi biliyor. dini kullanıyor. Adan din allah deyince herkesin nutku tutuluyor. Toplumun önce elitin ne demek olduğunu bilmesi gerek. Yani bizim de bilmemiz gerek.

Sitelerde Paylaş

Biz de karşımıza çıkacak engelleri bilmek isteriz. Siz de konuşun. Ben ortak bir elite vurgu yapmak isterken ısrarla rekabet ve düşüncelerimizi uygulamaktan söz ediyorsunuz. Senin kamu bilincine sahip olmayan, tepeden inmeci bir faşist olduğuna artık eminim. Toplum değil senin için rakiplerini alt etmek ve düşüncelerini uygulamak önemli. Seni ciddiye almıyorum artık.

Sizin değeriniz nedir? Daha doğrusu siz kimsiniz? Sen kendini buğday ambarında sanan bir ateistsin. Sadece klavye konuşturmayı bilirsin.

Sen istediğine inan.. Gerçekleri değiştiremezsin. Faşizmin tanımını bile bilmiyorsun.

Ben bu forumda 12 yıldır yazıyorum. Kim olduğum ve nasıl düşünceleri savunduğum belli.

Sen kendini kanıtlamalısın önce. Bunu da ancak düşüncelerini açıklamakla ve onları savunma yetinle başarabilirsin.

Sağa sola saldırarak, suçlayarak başaramazsın.

Biz varsak bu forumda belirtilen düşünce ve inançlardan dolayı varız.

Bizi burada belirtilen düşünceler ve inançlar onları diğer belirtenlerden ayırıyor.

Sen neden varsın? Önce kendini belirtmelisin. Bu güne kadar yazdıklarından bir kimlik oluşuyor.

O henüz tam bir kimlik değil ama hakkında oldukça çok bilgimiz var.

Sinirli ve kaprislisin. Heyecanlı ve reaksiyonersin.

Kendine çok güveniyorsun. Seni bire bir karşıma almak istemiyorum.

Senin için hiç iyi olmaz. Ama yazdıklarını da cevapsız bırakmak istemiyorum.

Çünkü bazıları oldukça tartışmalı ve açıklama istiyor.

Üstüne gidersem paniklenir, daha da aşırıya kaçar ve sonunda kaçar gidersin diye de endişe ediyorum.

Kimsenin benim yüzümden forumdan ayrılmasını istemem. Ama bazen oluyor.

Burada yazdıklarımızla varız. Umarım bunu unutmazsın. Ne yazıyorsan osun..

Sitelerde Paylaş

Sen istediğine inan.. Gerçekleri değiştiremezsin. Faşizmin tanımını bile bilmiyorsun.

Ben bu forumda 12 yıldır yazıyorum. Kim olduğum ve nasıl düşünceleri savunduğum belli.

Sen kendini kanıtlamalısın önce. Bunu da ancak düşüncelerini açıklamakla ve onları savunma yetinle başarabilirsin.

Sağa sola saldırarak, suçlayarak başaramazsın.

Biz varsak bu forumda belirtilen düşünce ve inançlardan dolayı varız.

Bizi burada belirtilen düşünceler ve inançlar onları diğer belirtenlerden ayırıyor.

Sen neden varsın? Önce kendini belirtmelisin. Bu güne kadar yazdıklarından bir kimlik oluşuyor.

O henüz tam bir kimlik değil ama hakkında oldukça çok bilgimiz var.

Sinirli ve kaprislisin. Heyecanlı ve reaksiyonersin.

Kendine çok güveniyorsun. Seni bire bir karşıma almak istemiyorum.

Senin için hiç iyi olmaz. Ama yazdıklarını da cevapsız bırakmak istemiyorum.

Çünkü bazıları oldukça tartışmalı ve açıklama istiyor.

Üstüne gidersem paniklenir, daha da aşırıya kaçar ve sonunda kaçar gidersin diye de endişe ediyorum.

Kimsenin benim yüzümden forumdan ayrılmasını istemem. Ama bazen oluyor.

Burada yazdıklarımızla varız. Umarım bunu unutmazsın. Ne yazıyorsan osun..

12 yıldır yazmaktan başka şeyler de yapmalıydın. Zaten hep yazdığın belli. Kimse beni istemeden bir yerden çıkaramaz. Panik yapacak ne olabilir? Kimseden korkmam. Düşünceleri sadece ama sadece akıl süzgecinden geçiririm. Onun dışında bir kıstasım yok. Faşizmin anlamını biliyorum. Sen gizli bir faşistsin. Dokunulmaz noktaların var. Sembolik ve şekilci noktalar. Benim için 3 şey önemlidir. İnsan, yurt ve kültür. Gerisini istediğim gibi tartışırım ve bu 3 şey için daha iyi yapmak için çalışmak isterim.

Celal Şengör de iyi niyetli bir bilim adamı ama bu cahil toplum onun gibileri dışlayıp Fethullah gülen gibi sahtekarları ülkeye başbakan davetiyle çağırıyorlar. Celal Şengör, FAzıl Say gibi insanlar da anlaşılmadan kovulmak isteniyor. İnsanlarımızın ve tabi ki biz de onlarla birlikte elitin ne olduğunu ve elitist olmanın ne olduğunu anlamalıyız. Çünkü bu bozuk yapıdan uzaklaşmadan belki de züppe olmadan sorunlar çözülmüyor. Siyasetimize hakim olan elit dinci. Bunu bilim ve rasyonele çevirmemiz ve bilim geleneği oluşturmamız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

İşte arkadaşım bu statücü anlayışı değiştirmek için düşüncenin topluma yayılması gerekir diyorum. Niye çelişkili konuşuyorsun?Değişime açık toplum olmak gerekiyor. Dünya gerçeklerle yürüyorsa o zaman bizim çabamızın da bir anlamı yok. Yine eski düzen devam etsin. Toplum daha elitin ne olduğunu bilmiyor. Kendi elitini yaratmak isteyen toplum önce onun ne olduğunu bilmesi gerekir. Bu topluma kabul ettirilmeye çalışılan bir düşünce değil. Dopluma yayılmaya çalışılan tek şey kendi bilim elitini oluşturmak için harekete geçmek. Elit olmamız gerekir diyenleri aforoz eden bir toplumda hiçbir şey düzelmez.

Arkadasim, sen hala degistirmekten bahsediyorsun. Neyi degistiriyorsun yahu. Milyarlarca senede degismemis, simdi sen istedin diye mi degisecek. Tutturmussun bir "degistirecem, duzeltecem" turkusu gidiyorsun. Simdiye kadar kimse akil edemedi, degistirip duzeltemedi, hatta Einstein bile gerizekaliydi, ama sen akillisin, hepsini "degistirip duzeltecen".

Benim bahsettigim mevzu, bu sartlar altinda nasil daha iyi isleyebilir. Ben degistirmekten bahsetmiyorum, duzeltecek birsey de yok ortada zaten. Eger bir adami alip karsimiza "senin gozun neden mavi lan, biz bunu bir duzeltelim" demiyorsak, tutup adami karsimiza alip "senin neden onyargilarin var lan, birde statucusun, senin bir duzeltelim" de diyemezsin. Eger bunu yapmaya calisiyorsan, safsin, insanin ne oldugu ve ne olmadigi konusunda pek bir fikrin yok demektir.

Eger bu isin oznesi insan ise, elitistlik vs sizi iyice dibe iter. Muhim olan fikriyati butun topluma yaymaktir, cunku bu durumda onyargilar ve ahmakliklar birbirlerini notrleyecektir, ortaya az cok optimuma yakin bir sonuc cikacaktir. Yoksa butun insanlik birden salak olmaktan vaz gececek diye bir beklenti yok. Sadece salaklar aralarinda salakliklarini notrlesinlerdir amac. Yani matematiksel bir ongoru var burada, senin one surdugun gibi sosyolojik degil.

Sitelerde Paylaş

12 yıldır yazmaktan başka şeyler de yapmalıydın. Zaten hep yazdığın belli. Kimse beni istemeden bir yerden çıkaramaz. Panik yapacak ne olabilir? Kimseden korkmam. Düşünceleri sadece ama sadece akıl süzgecinden geçiririm. Onun dışında bir kıstasım yok. Faşizmin anlamını biliyorum. Sen gizli bir faşistsin. Dokunulmaz noktaların var. Sembolik ve şekilci noktalar. Benim için 3 şey önemlidir. İnsan, yurt ve kültür. Gerisini istediğim gibi tartışırım ve bu 3 şey için daha iyi yapmak için çalışmak isterim.

Celal Şengör de iyi niyetli bir bilim adamı ama bu cahil toplum onun gibileri dışlayıp Fethullah gülen gibi sahtekarları ülkeye başbakan davetiyle çağırıyorlar. Celal Şengör, FAzıl Say gibi insanlar da anlaşılmadan kovulmak isteniyor. İnsanlarımızın ve tabi ki biz de onlarla birlikte elitin ne olduğunu ve elitist olmanın ne olduğunu anlamalıyız. Çünkü bu bozuk yapıdan uzaklaşmadan belki de züppe olmadan sorunlar çözülmüyor. Siyasetimize hakim olan elit dinci. Bunu bilim ve rasyonele çevirmemiz ve bilim geleneği oluşturmamız gerekiyor.

Seninle vakit kaybetmek istemiyorum ben. Sen neysen osun. Ben de neysem oyum..

Burada sidik yarışı yapmıyoruz. Kendini yeterince belirtemezsen izleyiciler sana gereken dersi verirler.

Benden değil, onlardan bulursun nasıl olsa.. Yazdıklarımı hala anlamıyorsun. O da senin sorunun..

Sitelerde Paylaş

Seninle vakit kaybetmek istemiyorum ben. Sen neysen osun. Ben de neysem oyum..

Burada sidik yarışı yapmıyoruz. Kendini yeterince belirtemezsen izleyiciler sana gereken dersi verirler.

Benden değil, onlardan bulursun nasıl olsa.. Yazdıklarımı hala anlamıyorsun. O da senin sorunun..

Konuyu bulandırıp sonra da yarış yapmadığını söylüyorsun. Sen hangi gezegendensin? Derdini anlayabilmiş değilim. Kendini yeterince belirtmek ne demek? İlla bir etiketim mi olması gerekiyor. Ben siyaset yapmıyorum. Belli bir ideolojiyi savunmuyorum. Doğru bildiklerimi konuşuyorum. İnandıklarım değil doğru bildiklerim önemli. Sen asıl neye inandığını ve neyi gerçekleştirmek istediğini düzgün açıkla. Millete çatmaktan başka bir işin yok mu? Çoğul konuşmaktan da vazgeç. Tarikat lideri gibi biz biz diyip duruyorsun.

Bir tane aklı başında adam senin neye itiraz ettiğini açıklayabilir mi şu forumda? Yazdıklarını özetleyip bana açıklayabilir mi? Çünkü ben hiçbir şey anlamadım. Beni Fethullah gülen ve tayyip ile aynı elit gruba soktun. Bunu nasıl anlayabilirim bilmiyorum. :huh:

Sitelerde Paylaş

Konuyu bulandırıp sonra da yarış yapmadığını söylüyorsun. Sen hangi gezegendensin? Derdini anlayabilmiş değilim. Kendini yeterince belirtmek ne demek? İlla bir etiketim mi olması gerekiyor. Ben siyaset yapmıyorum. Belli bir ideolojiyi savunmuyorum. Doğru bildiklerimi konuşuyorum. İnandıklarım değil doğru bildiklerim önemli. Sen asıl neye inandığını ve neyi gerçekleştirmek istediğini düzgün açıkla. Millete çatmaktan başka bir işin yok mu? Çoğul konuşmaktan da vazgeç. Tarikat lideri gibi biz biz diyip duruyorsun.

Yavaş yavaş kendini daha iyi belirtmeye başladın.

Sitelerde Paylaş

Yavaş yavaş kendini daha iyi belirtmeye başladın.

Bu kadar salaklığa da dayanamam artık. Sürekli kendini belli ettin diyorsun. Açık konuş. Kim olduğumu sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu kadar salaklığa da dayanamam artık. Sürekli kendini belli ettin diyorsun. Açık konuş. Kim olduğumu sanıyorsun?

Şimdilik terbiyesizliğin kendini belli ediyor.

Bakalım başka nesin. Göreceğiz.

Kendini bize tanıtıyorsun.

Kim olduğun değil bizim için önemli olan..

Ne olduğun önemli. Onu da bize ancak sen açıklayabilirsin.

Bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Şimdilik terbiyesizliğin kendini belli ediyor.

Bakalım başka nesin. Göreceğiz.

Kendini bize tanıtıyorsun.

Kim olduğun değil bizim için önemli olan..

Ne olduğun önemli. Onu da bize ancak sen açıklayabilirsin.

Bekliyoruz.

Neyi bekliyorsun? Kendimi bir sıfatla mı tanıtmalıyım. Ben hümanist ve senin gibi kendini ateist sanan statüko sevdalılarınından nefret eden biriyim.

Yahu sen de tanıtıyorsun kendini. Biz dediğin kim? Kalın kafanın tekisin. Kimim ben açıklasana. Bu ne böyle! Sinirimi bozan üstü kapalı insanlardan birisin. Sürekli bir ima ve yakıştırmalar. Ne halin varsa gör. Gir konularımdan uzak dur. Efendi gibi tartışırken araya parazit gibi giren ben değildim. Kimsenin babasının malı değil burası. Salak herif. Salaksın. Salaklığın yukardaki yorumlarınla sabit. Yönelttiğin sıfat ve yakıştırmalarla sabit. Sürekli kaşınıyorsun. Birilerini arıyorsun zavallı sıfat ve etiketlerini yapıştıracak. Faşist bozması takıntılı ateist.

Sitelerde Paylaş

Neyi bekliyorsun? Kendimi bir sıfatla mı tanıtmalıyım. Ben hümanist ve senin gibi kendini ateist sanan statüko sevdalılarınından nefret eden biriyim.

Yahu sen de tanıtıyorsun kendini. Biz dediğin kim? Kalın kafanın tekisin. Kimim ben açıklasana. Bu ne böyle! Sinirimi bozan üstü kapalı insanlardan birisin. Sürekli bir ima ve yakıştırmalar. Ne halin varsa gör. Gir konularımdan uzak dur. Efendi gibi tartışırken araya parazit gibi giren ben değildim. Kimsenin babasının malı değil burası. Salak herif. Salaksın. Salaklığın yukardaki yorumlarınla sabit. Yönelttiğin sıfat ve yakıştırmalarla sabit. Sürekli kaşınıyorsun. Birilerini arıyorsun zavallı sıfat ve etiketlerini yapıştıracak. Faşist bozması takıntılı ateist.

İnsanları sevmeyen, bazılarından nefret bile eden hümanist bir sapık olduğun da anlaşıldı bu arada..

Bakalım başka ne cevherler çıkacak seni bu sefil profilinden..

Kendini ifşa etmeye devam etmeni bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

İnsanları sevmeyen, bazılarından nefret bile eden hümanist bir sapık olduğun da anlaşıldı bu arada..

Bakalım başka ne cevherler çıkacak seni bu sefil profilinden..

Kendini ifşa etmeye devam etmeni bekliyoruz.

Böyle işte sen de kendini belli etmeye başladın. Rasyonel yanın birden yok oldu. biraz sıkışınca hemen fişlemeye ve hakaret etmeye başlıyorsun. Aynen devam et.

Sen rahatsız bir sanal şovalyesin. Sen buralarda mastürbasyon yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş

fikir ve düşünce zenginliğiyle sonuna kadar elit olunur ama para ile makamla güçle olunamaz bu şekilde elit olduğunu söyleyen varsa ki çok var kendi beyninden şüphe duymalıdır.

tarihinde bidam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...