Jump to content

Zeka Soruları

Recommended Posts

Bu başlıkta zeka soruları sorulmasını istedim ve ilk soruyu soruyorum Buyrun...

1. İki çocuk balon almaya gidiyorlar. Balon fiyatınnı öğrenen çocuklar paralarına bakıyorlar ve sonuçta birinin parası balon

fiyatından 7, diğerinin de 4 lira eksik olduğu ortaya çıkıyor.Çocuklar paralarını birleştirdiklerinde yine balon alamıyorlar.Buna göre balon fiyatını bulun.

2. ''Bu cümlede üç yanlış vay.''

Bu önermedeki 3 tane yanlışı bulun.

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir salyangoz 48 metre yüksekliğindeki bir duvara tırmanmaktadır. Duvar, gece ve gündüzün her zaman eşit olduğu biryerdedir. Bu salyangoz gündüz vaktinde saatte 1 metre tırmanmakta, geceleri ise uyuduğundan dolayı 0,5 metre aşağı kaymaktadır. Bir sabah vakti harekete geçen bu salyangoz kaçgün sonra duvarın tepesine çıkar?

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir salyangoz 48 metre yüksekliğindeki bir duvara tırmanmaktadır. Duvar, gece ve gündüzün her zaman eşit olduğu biryerdedir. Bu salyangoz gündüz vaktinde saatte 1 metre tırmanmakta, geceleri ise uyuduğundan dolayı 0,5 metre aşağı kaymaktadır. Bir sabah vakti harekete geçen bu salyangoz kaçgün sonra duvarın tepesine çıkar?

95 mi acaba?

Sitelerde Paylaş

Bunların zeka soruları olduğuna emin misiniz? Çok özür diliyorum orta okul matematik gibi geldi bana?

8.

Sitelerde Paylaş

Hadi canım bu kadar da değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...