Jump to content

Saç Dökülmesi Sorunu Olanlar İçin ...

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlar.

erkeklerin çoğunun genel sorunlarından birisi olan saç dökülmesine karşı defalarca teset edilmiş ve sürekli pozitif sonuç alınan kendiminde şahsen denediği doğal bir bakım işlemini anlatacağım.

öncelikle şunları belirtmek isterim. saç dökülmesi ırsi özellik gibi görünsede , kişinin yaşamı bunda çok etkilidir , sürekli şampuan kullanan bir insan ile sürekli naturel sabun kullananlar arasındaki dökülme ortalama aynı olması , ikisininde kesin çözüm olduğunu göstermez . bu vücudumuzun kullanılan maddeye gösterdiği tepkidir. kimyasal saç döker yada naturel sabun saç dökmez demek yanlış olur.

şahsım adınma yaşadığım olaylarla bu konuyu açıklamak isterdim ama konuyu uzatmak istemediğim için direk yöntemi vermek istiyorum.

formül : saf zeytin yağı ve sarımsak ... bu iki maddenin krem haline getirilip uygulanmasıdır .

şimdi bu formül gerçekten çözüm veren ve netice alınan bir uygulamadır ama herkes kendi yöntemini belirleyebilir.

1. si , kesin çözüm almak isteyenlerin saçlarını kazıtmasında fayda var , çünkü bu şekilde ölü derilerde yenilenip, yeni saçlarla beraber daha sığ ve canlı bir saç kökü oluşacaktır.

benim imkanım var yapabilirim diyenler için , 4_5 günde bir saçlarını kazıtıp , yağ ve sarımsak kremini saçı kazıtıp yıkadıktan sonra tamamen masaj şeklinde 15_20 dk uygulayarak deriye yedirip, kafayı bu kremle maske tarzı kaplamalıdır, bir avuç krem yeterlidir . fazlasına gerek yok.

başımızı bir bezle sarıp, eğer imkan var ise gece uygulayıp sabaha kadar beklemek çok yararlıdır, bu şekilde imkanınız yok ise en az 2_3 saat maske kalmalıdır.

işte formül bukadar arkadaşlar, bu uygulamayı kendiniz dahada geliştirebilirsiniz

zeytinyağı ve sarımsağın gerçekten müthiş şifa özelliği olduğunu göreceksiniz.

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

''Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurun'' yazmayı unutmuşsun.

Nasılsa hiçbir sorumluluk almadığın için olabilir. Konu hakkında hiçbir uzmanlığı olmayan kişilerin rasgele reçeteler yazması doğru değildir.

Şimdi foruma dışarıdan gelip te senin forumun delisi olduğunu bilmeyen bir saf vatandaş bu yazdıklarına inanıp uygulamaya kalkar ve sonucunda beklemediği bir sonuçla karşılaşırsa o vatandaşın sorumluluğunu alacakmısın?

Yönetim bu başlığı silmeli ve seni de 45. kez forumdan atmalı.

Sitelerde Paylaş

açıkcası böyle bir yorumun geleceğini tahmin etmiyordum,

zeytin yağı ve sarımsağın ne denli mucizevi bir besin olduğundan haberiniz yok sanırım. bu formül, şampuanlarda , sabunlarda kullanılıyor, bütün sabun çeşitlerinde bu maddeleri görebilirsiniz.

yan etkisi diyorsun, ne yan etkisi olabilir, meyva yemek insanı öldürürse bu işlemde insana zarar verir.

metobolizması bozuk bir insan ise, su içse zarar görür.

insanalra karşı o kadar kapalısınız ki, bu yazıyı john diye birisi yazsaydı , tşk ederdiniz.

ama yazan berşan olunca bu yorum geliyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar.

erkeklerin çoğunun genel sorunlarından birisi olan saç dökülmesine karşı defalarca teset edilmiş ve sürekli pozitif sonuç alınan kendiminde şahsen denediği doğal bir bakım işlemini anlatacağım.

öncelikle şunları belirtmek isterim. saç dökülmesi ırsi özellik gibi görünsede , kişinin yaşamı bunda çok etkilidir , sürekli şampuan kullanan bir insan ile sürekli naturel sabun kullananlar arasındaki dökülme ortalama aynı olması , ikisininde kesin çözüm olduğunu göstermez . bu vücudumuzun kullanılan maddeye gösterdiği tepkidir. kimyasal saç döker yada naturel sabun saç dökmez demek yanlış olur.

şahsım adınma yaşadığım olaylarla bu konuyu açıklamak isterdim ama konuyu uzatmak istemediğim için direk yöntemi vermek istiyorum.

formül : saf zeytin yağı ve sarımsak ... bu iki maddenin krem haline getirilip uygulanmasıdır .

şimdi bu formül gerçekten çözüm veren ve netice alınan bir uygulamadır ama herkes kendi yöntemini belirleyebilir.

1. si , kesin çözüm almak isteyenlerin saçlarını kazıtmasında fayda var , çünkü bu şekilde ölü derilerde yenilenip, yeni saçlarla beraber daha sığ ve canlı bir saç kökü oluşacaktır.

benim imkanım var yapabilirim diyenler için , 4_5 günde bir saçlarını kazıtıp , yağ ve sarımsak kremini saçı kazıtıp yıkadıktan sonra tamamen masaj şeklinde 15_20 dk uygulayarak deriye yedirip, kafayı bu kremle maske tarzı kaplamalıdır, bir avuç krem yeterlidir . fazlasına gerek yok.

başımızı bir bezle sarıp, eğer imkan var ise gece uygulayıp sabaha kadar beklemek çok yararlıdır, bu şekilde imkanınız yok ise en az 2_3 saat maske kalmalıdır.

işte formül bukadar arkadaşlar, bu uygulamayı kendiniz dahada geliştirebilirsiniz

zeytinyağı ve sarımsağın gerçekten müthiş şifa özelliği olduğunu göreceksiniz.

saygılarımla...

Çok ilginç. Çağdaş tıbbın geldiği nokta olmalı bu. Şimdiye kadar doktorlar neden bu basit yöntemi düşünmediler acaba?

Aynı yöntem hemoroidler için de tedavi edici bir güce sahip olabilir mi acaba? Kanserler için, şeker hastalığı için, hipertansiyon için?

Doktor olarak merakımı mucip oldu da..

Sitelerde Paylaş

zeytin yağı ve sarımsağın ne denli mucizevi bir besin olduğundan haberiniz yok sanırım. bu formül, şampuanlarda , sabunlarda kullanılıyor, bütün sabun çeşitlerinde bu maddeleri görebilirsiniz.

Şampuan fabrikalarında işçilerin sarımsağı ezip diğer kimyasal maddelerle karıştırdığını veya kimyasal dolu koca bir kazana zeytinyağı döktüklerini mi sanıyorsun? :D İçindeki belli maddeleri kullanıyorlardır sadece.

Sitelerde Paylaş

zeytin yağı ve sarımsak , şifa özelliği yüksek olan maddelerdir, her konuya dalgayla yaklaşan insanlar biraz bitkisel alternatifleri öğrenseler, sürekli eleştirmek yerine çözüm üretebilecek yapıya gelebilirler.

suç sizde değil sistemde , o kadar hazıra konan bir nesilsiniz ki, birileri sizi sürekli yönlendirmeli , birileri sizlere aşılamalı. araştırma , geliştirme, yeni bilgiler öğrenmeye kapalısınız.

ezbere yaşamaktan , duyularınızla birlikte , zekanızda körelmiş.

Sitelerde Paylaş

Sarımsak antiseptik özelliği olan bir bitki.Anadolu da bir çeşit mantarın sebep olduğu saçkıran da ve arpacık da kullanılır ara sıra sonuçta alınabilir. Ancak genel anlamda saç dökülmesine faydası şüpheli. Bu tarz kullanımların ciddi yan etkileri de olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bersan'a katılıyorum zeytin yağı ve sarımsak her zaman sağlık için iyidir,bol bol tüketiniz..Muhammed her ne kadar soğan -sarımsak yiyen mescide gelmesin dediyse de. Melekler bile sevmezmiş sarımsak kokusunu...Ee muhterem neden yarattın madem bu garip nebatı..

Sitelerde Paylaş

Konu hakkinda az bilgim var, onuda burda paylasmak istiyorum.

Zeytinyaginin, sarimsagin bir faydasi varmi bilmiyorum.

Bildigim kadar sac dökülmesinin nedenleri genelde

-sac köklerinin testosterona karsi "duyarli "olmasi

-demir, vitamin eksikligi

-stres, hastalik

Sac dökülmesine iyi gelen seyler:

-vitamin B veya H

-cinko elementi

-Kükürt ihtiva eden amino asitler, sistein ve metionin

-dari özü

dozaji icin doktorla konusmakta fayda var!

Sitelerde Paylaş

Bersan'a katılıyorum zeytin yağı ve sarımsak her zaman sağlık için iyidir,bol bol tüketiniz..Muhammed her ne kadar soğan -sarımsak yiyen mescide gelmesin dediyse de. Melekler bile sevmezmiş sarımsak kokusunu...Ee muhterem neden yarattın madem bu garip nebatı..

Bol bol tüketimi sorunlara yol açacaktır. Zeytinyağının çok tüketimi kilo yapabilir, sarımsağın çok tüketimi erkeklerde sperm harketlerini azaltabilir. Ayrıca berşan yenmelerini değil kafaya sürülmelerini söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Bol bol tüketimi sorunlara yol açacaktır. Zeytinyağının çok tüketimi kilo yapabilir, sarımsağın çok tüketimi erkeklerde sperm harketlerini azaltabilir. Ayrıca berşan yenmelerini değil kafaya sürülmelerini söylüyor.

Sarımsak kafa derisini yakmaz mı? kaşındırmaz mı yahu? Alerjik bünyemle sabaha kadar kafamda sarımsak ezmeli zeytinyağıyla uyusam kabarır kızarır belki de fenalaşırım. Cilde uygulanan maddenin üstü bandaj ,sargı beziyle kapatlırsa emilim daha fazla olur. Hastanelik bile olabilirim. Sarımsak elime değse yakıyor ve elim kıpkırmızı oluyor.

Her tür maddeye alerji gelişebilir. Bu besin maddesi de olabilir kedi köpekte. Bazı insanlar bazı maddelelere alerjik reaksiyon gösterirler. Mesela hayatında defalarca penisilin iğne olup hiç alerji geliştirmemiş bir insanın vücudu bir gün penisilini antijen kabul edip antikor üretebilir, dili yüzü gözü şişip ölümcül alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden her akla uygun görülen karışımlara insanlar özendirilmemeli. Ama Berşan'ın bunu kötü değil iyi niyetle yazdığını biliyoruz tabii ki. Kafası kel olan forumdaşları uygulasın da saçları çıksın diye yazmış. Bir daha dikkat eder.

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sarımsak kafa derisini yakmaz mı? kaşındırmaz mı yahu? Alerjik bünyemle sabaha kadar kafamda sarımsak ezmeli zeytinyağıyla uyusam kabarır kızarır belki de fenalaşırım. Cilde uygulanan maddenin üstü bandaj ,sargı beziyle kapatlırsa emilim daha fazla olur. Hastanelik bile olabilirim. Sarımsak elime değse yakıyor ve elim kıpkırmızı oluyor.

Her tür maddeye alerji gelişebilir. Bu besin maddesi de olabilir kedi köpekte. Bazı insanlar bazı maddelelere alerjik reaksiyon gösterirler. Mesela hayatında defalarca penisilin iğne olup hiç alerji geliştirmemiş bir insanın vücudu bir gün penisilini antijen kabul edip antikor üretebilir, dili yüzü gözü şişip ölümcül alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden her akla uygun görülen karışımlara insanlar özendirilmemeli. Ama Berşan'ın bunu kötü değil iyi niyetle yazdığını biliyoruz tabii ki. Kafası kel olan forumdaşları uygulasın da saçları çıksın diye yazmış. Bir daha dikkat eder.

Ben tavsiye etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece yenmesi değil kafaya sürülmesi tavsiye ediliyor dedim. Yoksa çok çeşitli komplikasyonlar görülebilir dediğiniz gibi. Dikkat etmek gerek.

Sitelerde Paylaş

Ben tavsiye etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece yenmesi değil kafaya sürülmesi tavsiye ediliyor dedim. Yoksa çok çeşitli komplikasyonlar görülebilir dediğiniz gibi. Dikkat etmek gerek.

Biliyorum. Sadece en yakın üstümde senin iletini görüp alıntıladım. Yanlış anlaşılmasın üfürükçü, büyücü, doğal şifacı, simyacı falan zannedilmesin sakın ha bellerophon kardeşimiz :)

Sitelerde Paylaş

Valla hayatımda ilk ve son defa o bilindik sarımsak ve zeytin yağı olayını saçıma başıma uygulamıştım bir keresinde, sonuç sıfır, dahada döküldü. Kişiden kişiye değişen bünye, beslenme, uyku düzeni, hayat şartları vücuttaki vitamin hormonal sorunlar, bir çok nedeni oluyor bu sorunların ve bu gibi zeytin yağı sarımsak olaylarıda mahalle kadınlarının tıbbi tedavisinden öteye gitmiyor bana göre..

Sitelerde Paylaş

konuyu okuyan kişilerin yorumları ve düşünceleri için tşk ederim. lakin birşeye dikkat etmemişsiniz. sağlıklı bir insan sağlığın kıymetinden anlamaz. saçları dökülmeyen yada kirpikleri dökülmeyen bir insan bunun kıymetini bilemez. yazılan yazı onun için hiçbirşey ifade etmediğinden yazıyı yazana karşı tavrını kişisel olarak belirtir, örnek : saçma mantıksız yada bilim dışı bulur ve destekler vs.

konuyu samimi birşekilde okuyan her insan bilir ki, verilen mesaj da insan sağlığına hiçbir yan etkisi olmayan alternatif bir uygulamadır.

bu forumda saç sorunu yaşayan birileri var ise , tıbbi formüllerle sonuç alamamış ve bu durumdan dolayı mağdur olan kişiler var ise , bu yöntemin umulur ki, şifa getirmesidir.

ben bu yöntemi bilimsel patent olması için açıklamadım.

aklı başında her insan bilirki alternatif tedavi, bir yan tedavidir, tıbbın verdiklerinden çözüm bulunamaz ise alternatiflere yönelmekte fayda vardır.

bu konuda alternatif bir tedavi yöntemidir ve bariz birşekilde bazı insanların yararlanıp şifa bulduğu gözlemlenmiştir.

dediğim gibi bakarken objektif bakan konunun nasıl ve nedenlerini gerçekten anlar. fakat amaç üzüm yemek değil ise, burada ne söylesem fayda etmez.

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...