Jump to content

İleri Demokrasi Örneği

Recommended Posts

07 Nisan 2013

NATO Afganistan'da bebekleri katletti:

Afganistan'ın Pakistan sınırında bulunan Kunar vilayetinde NATO'nun düzenlediği hava saldırısında 11'i çocuk 12 sivil yaşamını yitirdi.

Afganistan'ın Pakistan sınırında bulunan Kunar vilayetinde ilçesinde gece yarısı koalisyon güçlerinin düzenlediği operasyona destek veren NATO'nun bombardımanında, hayatını kaybeden çocukların 1 ila 14 yaşlarında olduğu bildirildi.

Kunar Valiliği Sözcüsü Vasifullah Vasifi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, NATO'nun hava saldırısında 11 çocuk ve 1 kadının yaşamını yitirdiğini, en az 5 kadının ağır yaralandığını söyledi. Vasifi, yaralılardan bazılarının durumunun kritik olduğunu ifade etti.

Kunar Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de operasyon sırasında "8 Taliban üyesinin etkisiz hale getirildiğini, 4 şüphelinin de gözaltına alındığı" kaydetti.

Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nden (ISAF) yapılan açıklamada ise Kunar'da sivil kayıplar olduğunun bilindiği ancak açıklanan rakamların henüz doğrulanamayacağı belirtildi. ISAF'ın açıklamasında ayrıca hava desteği talebinin Afgan ordusu tarafından değil koalisyon güçlerince istendiği vurgulandı.

Taliban'ın Zabul kentinde düzenlediği intihar saldırılarında biri diplomat 6 Amerikalının hayatını kaybetmesinin ardından koalisyon güçleri, Afganistan'da birçok noktada operasyonlarını arttırmıştı.

Kaynak: AA

Sitelerde Paylaş

Bunu ne ile açıklıyorsunuz çok merak ediyorum.

Önce AKP iktidarıyla Müslümanların iktidarında Güven yokolmuştur..

Anadolu ajansı na güven yokolmuştur..

Bunu başka ajanslar doğrulamadan inanamayız..

İkincisi ABD nin ne yaptığını zaten kimse anlayamıyor..

Talibanı kurdurdu destekledi .......talibanı öldürüyor

El kaideyi kurdurdu destekledi .......El kaideyi öldürüyor..

İslamcıları destekliyor........islamcıları öldürecek..

Obamanın taktiği daha farklı birbirlerini öldürtüyor

denklem bu kadar basit

Sitelerde Paylaş

Times ve Guardian haberi aynı şekilde vermişler. Yanlız ölü sayısı 10 adet. Buradan bir anlam çıkmasın sadece yazan bu. Times ve Guardian ın linklerine gerek yok herhalde.

Ne dememiz bekleniyor çocuk olumlerine? Iyi olmuş mu diyecektik?

Kimse iyi oldu demez ama birçok ateist batı toplumunu önümüze sürekli servis ediyor. Mesele de burada başlıyor..

Sitelerde Paylaş

Kimse iyi oldu demez ama birçok ateist batı toplumunu önümüze sürekli servis ediyor. Mesele de burada başlıyor..

Bu örnek olmamış ama. Neden? Biz de NATO nun bir parçasıyiz hemde büyük bir parçası. Patriotlar gelirken yapılan konuşmaları hatirlatirim.

Sitelerde Paylaş

İleri demokrasiden sözedeceksen önce kendi ülkene, mesela bugün Slivri'de neler olup bittiğine bakacaksın. İşbirlikçi iktidarına bakacaksın. Bugün Silivri'de dava var, İslamcı işbirlikçi iktidara karşı çıkanlar polis barikatlarıyla boğuşuyor.

Amerika o bombaları senin iktidarınla birlikte yağdırıyor. Eli kanlı olanlar dışarıda, bu işbirliğine "Hayır" diyenler Silivri'de.

İleri demokrasi diye diye ortadoğu ve Türkiye'yi bugüne getirenler işbirlikçi İslamcılardır bizzat. Eli kanlı olanlar onlardır.

Bu alçak iktidar Suriye'deki muhalifleri desteklemiyor mu? O muhalifler şeriatçı teröristler değil mi?

Kime neyin hesabını soruyorsun? Git din kardeşlerine sor bunları. Amerika Allah'tan değil, sizlerden alıyor desteği.

Albastı söylemiş işte. BOP.

Sitelerde Paylaş

İslam ne zaman reforma uğrar bilinmez ama bu gidişle zor. Biraz sorgulayın yahu biraz, bunlara sebebin bu ortadoğunun bu hali neden kaynaklanıyor asıl diye. Hiç kimse masum değil ama siz hiç masum değilsiniz be ya. Kendi kendinizi kendi kanlarınızla yıkıyorsunuz başkalarının ve kendi yandaşlarınızın eliyle, sonrada zırlıyorsunuz sadece. Eh tabiki elin ülkelerinin elinde oyuncak olursunuz ve olan masumlara olur. Biz çok mu memnunuz hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocukların ölümünden? Lanet olsun dünya din siyaset derken bu masumların kanına girerken. Ne farkeder insan insandır hele çocukların hiç bir dini hiç bir dili yoktur bana göre, tertemizdir, her şeyin temiz olanınada kirli olanınada açıklardır, savunmasızlardır, hakiki kardeş onlardır benim nazarımda..

Sitelerde Paylaş

Çok canım hiç ABD gibi koca bir devlet bilerek öyle şey yapar mı? (!). Muhakkak bizim Uludere olayı gibi kazayla olmuştur, teröristlerle karıştırmışlardır. Yani bizim gibi çok kötü olamaz Amerika (!). Özür dilesin, tazminat ödesin olay kapatılır. Emir veren komutanlarla emiri alan pilotlar yargılanmasın canım, onlar da sadece emir kulu (!). Zaten kim emir vermiş, kim almış bu bir devlet sırrıdır, açıklanması bile beklenemez (!) Terörizm bahanesi varken insan canı nedir ki..

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok canım hiç ABD gibi koca bir devlet bilerek öyle şey yapar mı? (!). Muhakkak bizim Uludere olayı gibi kazayla olmuştur, teröristlerle karıştırmışlardır. Yani bizim gibi çok kötü olamaz Amerika (!). Özür dilesin, tazminat ödesin olay kapatılır. Emir veren komutanlarla emiri alan pilotlar yargılanmasın canım, onlar da sadece emir kulu (!). Terörizm bahanesi varken insan canı nedir ki..

Sayın kozmopolit NATO bunu yapan ama dediğiniz gibi bir kaza olmuştur, emir kuludur bunu yapanlar.

Sitelerde Paylaş

Sayın kozmopolit NATO bunu yapan ama dediğiniz gibi bir kaza olmuştur, emir kuludur bunu yapanlar.

Sanki biz çok iyiyiz de Amerika benzerini yapınca katliama tepki vermek Müslümanlara hak oluyor. Hani Uludere katliamına tepki veren ve ayaklanan Müslümanlar? Müslüman Müslümana yapınca bizim Müslolarda tek tık ses yok ama gavur Müslümanlara yapınca aman Allahım ne feci! Şii veya Sünni camileri bombalandığında sokakta protesto yapan tek Müslüman bulamazsın ama gavurun biri Kuran yakınca veya Muhammed karikatür yayınlayınca maşallah konsolosluklar basılır, yayın evi ateşe verilir, karikatüristler öldürülür, sokaklar ateşe verilir. Açıkçası Müslüman alemini politik konularda çok iki yüzlü, tarafgil ve bilinçsiz buluyorum. Uludere için Müslümanlar sokağa döküldü mü acaba? Hepsi AKP'nin arkasını yaladı. yalamazlarsa Allah esirgesin yoksa kömür ve makarna alamazlar ya..

Sitelerde Paylaş

Sanki biz çok iyiyiz de Amerika benzerini yapınca katliama tepki vermek Müslümanlara hak oluyor. Hani Uludere katliamına tepki veren ve ayaklanan Müslümanlar? Müslüman Müslümana yapınca bizim Müslolarda tek tık ses yok ama gavur Müslümanlara yapınca aman Allahım ne feci! Şii veya Sünni camileri bombalandığında sokakta protesto yapan tek Müslüman bulamazsın ama gavurun biri Kuran yakınca veya Muhammed karikatür yayınlayınca maşallah konsolosluklar basılır, yayın evi ateşe verilir, karikatüristler öldürülür, sokaklar ateşe verilir. Açıkçası Müslüman alemini politik konularda çok iki yüzlü, tarafgil ve bilinçsiz buluyorum. Uludere için Müslümanlar sokağa döküldü mü acaba? Hepsi AKP'nin arkasını yaladı. yalamazlarsa Allah esirgesin yoksa kömür ve makarna alamazlar ya..

Bilinç lazım o protestolar için. Aynı olayı ben dile getirmekten sıkıldım. Birçok başlıkta söylerim, Osmanlı'nın Mekkeye (Müslüman x müslüman) cihad etmesi mubah, başka yerleri ele geçirmesi mubah, demokratik imparatorluk Amerika yapınca vay efendim ne oluyor, kan akıtıyorlar. Osmanlı güller saçarak aldı sanki oraları.

Neyse konu Osmanlı değil, evet dediğiniz gibi aynı omurgalı (!) duruşu kendi yaptıkları (kendi elleriyle değil, tuttukları tarafın) katliamlarda da göstermelerini bekleriz. Ama çok bekleriz...

Sitelerde Paylaş

Burda toplumsal din psikolojisi giriyor devreye. Yani kendi dışındakini görüp kendini görmemek bir nevi ( dinin temeli öğretisi bu değil mi zaten? Kendinden olmayanı cehennemlik eden putları var en başta) , eh kendilerine ettikleri zulüm kendilerini buluyor..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakınız yaşadığım Almanya'da ben bir eyalet memuruyum ve ceza evinde çalışıyorum. Almanya Federal Cumhuriyeti ceza evlerinde insan haklarının ihlalini ve işkenceleri nasıl önleniyor? bunu anlatayım. Almanya'da "emir kulu" yoktur, kendi aklını ve mantığını kullanmak zorunda olan bireyler vardır. Eğer bir ceza evi direktörü benim gibi herhangi bir gardiyana bir tutukluyu dövmemi, işkence etmemi, öldürmemi veya sahip olduğu herhangi bir yasal hakkı ondan esirgememi emreder ve bunları yapmazsam beni işten çıkarmakla tehdit ederse benim bir memur olarak evrensel insan haklarını ihlal eden bu emirlere itaat etmeme ve bu tür insanlık dışı uygulamaları reddetmeye MECBURİYETİM ve hakkım var. Bunun yanında amirimi Adalet bakanlığına ihbar etmek zorundayım. Eğer emir kuluyum diye sağ duyumu yitirip ve belki de işten atılmaktan, terfi edilmemekten korkup amirimin bana verdiği bu insanlık dışı emirleri uygularsam suçlu duruma düşerim. Hiç kimse de "ama ben emir kuluyum, bana denilenleri yerine getirdim" diye benim göz yaşlarıma bakmaz ve bunu deme hakkım bile yok. O an bana bu emri verdiği için amirim ve de o emri, insan haklarını ihlal ettiğini bile bile sorgulamadan uyguladığım için ben, her ikimiz de suçlu duruma düşmüş oluruz. Bu gibi bir durumda hiç kimseye bir PARDON yok. Çünkü kamu görevlileri bu bilinçle eğitiliyor, insan hakları nedir, neler insan haklarını ihlal eder tek tek öğretiliyor ve bunları bilmek mecburiyetimiz var. Yani insan haklarını açıkça ihlal eden bir emri bile bile uygularsak sonradan "bilmiyordum" diyemeyiz. Biliyorduk çünkü bu bize öğretildi. Ve amirlerimize karşı çıkmak da bizim sorumluluğumuz ve görevimizin bir parçası. Amirlerimize karşı çıkmaz da kuzu gibi her denileni yerine getirirsek suçlu sonunda biz oluruz.

Bu yüzden gerek Uludere olayı, gerek Dersim'deki sivillere yapılan katliamlar, gerekse ABD'nin Afganistan'daki sivil katliamları, bunlardan hiç biri affedilemez ve savunulamaz. Uludere'de sivillerin ölümlerine yol açan pilotlar hedeflerindeki kişilerin gerçekten terörist olup olmadıklarından kendileri emin olmalıydı, Sadece "yüksek yerden emir aldım, onlar teröristmiş, öyleymiş" diyemez. Hedefini kontrol etmesi ve emin olması lazım. Gözü kapalı ve sırf emir öyle diye bir insanlık suçuna bulaşmış olmak onu aklamaz. Çünkü daima amirlerinin yanlışlık yapabileceğini, kasıtlı ve art niyetli olarak emir verip vermediğinden kendisini ikna etmesi ve kontrol etmesi lazım. Allahım Yarabbim siz koyun sürüsü değilsiniz insan bireylersiniz. Bunu ne zaman anlayacaksınız? İnsan olma ve akıl kullanma sorumluluğunuzu ne zaman fark edeceksiniz? Sizce inandığınız Allah sizi kıyamette aklayacak mı bu yüzden? Ben size düşünmeniz için akıl verdim demez mi o Allah? Allah'ın sizi kayıracağını mı sanıyorsunuz? (Gerçi Müslümanların Allah'ı zaten her şeyi es geçiyor ya neyse, bilinçsizlik insanları böyle bir Allah'a inandırıyor işte)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

din ve ahlak konusunda örnek olarak verilen "batı" norveç, isveç falan olur. kendi adıma abd asla ve asla örnek olamaz.

Sitelerde Paylaş

müslümanlara soru:

o ölen çocuklar için üzülüyor musunuz? üzülüyorsanız neden, o çocuklar cennete gitmeyecekler mi sorgusuz sualsiz, belki yaşasalar cehennemlik olacaklardı fakat bu şekilde cennete gönderilmiş olmadılar mı?

Sitelerde Paylaş

07 Nisan 2013

NATO Afganistan'da bebekleri katletti:

Afganistan'ın Pakistan sınırında bulunan Kunar vilayetinde NATO'nun düzenlediği hava saldırısında 11'i çocuk 12 sivil yaşamını yitirdi.

Nato neden afkanistana geldi.

Müslümanlar her yerde global terör yatatıyor. İslamcılar terör yaratmasa Natonun ne işi var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...