Jump to content

siz allaha ne sorardınız?

Recommended Posts

ben allaha inanıyorum ya bi yerlerde bizden herşeyden büyük bi gücün olması lazım..yoksa bu sefil hayat nasıl çekilir..sonlu olmak korkunç bişey..şu anda karşımda olmasını isterdim ve ona beni neden bu kadar zavallı yarattığını sorardım..

peki şu mantık doğru mudur:

sonlu olmak korkunç bir şey

öyle ise yaşam sonsuz olmalıdır

mademki yaşam sonsuz olmalıdır, öyle ise sonsuz yaşam vardır

Sitelerde Paylaş
  • İleti 199
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben allaha inanıyorum ya bi yerlerde bizden herşeyden büyük bi gücün olması lazım..yoksa bu sefil hayat nasıl çekilir..sonlu olmak korkunç bişey..şu anda karşımda olmasını isterdim ve ona beni neden bu kadar zavallı yarattığını sorardım..

Öyle ahım şahım cevaplar bekleme ama...Tek kelime "imtihan" bitti,bu kadar.

Sitelerde Paylaş

bence dinler ve kitapları insanlar tarafından üretilmiştir ve siyasi oluşumlardır dinlerin yalan olduğu en büyük gercektir. ama dinlerin yalan olması ve dünya üzerindeki olaylara hicbir müdahalenin olmaması yaratıcı gücün olmadığını kanıtlamaz yaratıcı dediğimiz şey bizim algılayamadığımız bir enerji şeklide olabilir.

Sitelerde Paylaş

Allah Muhammed'in seçtiği arap tanrılarından birisidir sadece. Soruları Muhammed'e sormak lazım ama bu imkan olmadığı için artık onun hayatına ve Kuran'a bakmak gerek.

Bunu yaptığımız anda da ortaya o kadar zavallı bir durum çıkıyor ki. Neresinden tutarsan tut, elinde kalıyor bu din ve diğerleri de tabii.

Sitelerde Paylaş

ya öyle aklıma geldi.. mesela muhammad döneminde yaşıyorsunuz ve muhammedi tanıyorsunuz.. biliyorsunuz ki allahla konuşuyor.. allaha ne sormak isterdiniz.. mesela ben sorardım: ya bi sorsana neden bizi yaratmış?

.

Basarili olursam mukafat verecegin,ama olmazsam beni yakacagin bir sinavin riskine girmek istemiyorum.

O yuzden neden bana sormadin,boyle bir sinavi kabul ediyormusun diye?

Hadi arastirmaci abimin soyledigine gore,mulkun sahibi sensin,patron sensin diyelim.

O zaman sunu sorardim,katalan abim bir iletisinde yazmisti.

Neden beni 98987654567898765544566778998776543212345677889900887655433213567899088765433467899909877655433334556677888876555566778899886553224567................. Sene yakacaksin.

Aciz bir kul karsisinda,koskoca yaraticiya yakisirmi boyle vicdansizlik?

Sitelerde Paylaş

Genç bir kız tecavüze uğrayıp öldürülürken nasıl kılını kıpırdatmadan izleyebiliyorsun ? Bunu sebebi sadisdik konulu filmleri seviyor olman mı ?

Allah'a gerçekten inanan biri, gerçekten hakkı ile ondan korkan kimse başkasına tecavüz etmez eden ancak senin gibi ya kafirdir ya zındık ya münafık yada fasıktır.

Yolda kavga eden iki kişiyi görsen gidip ayırmassın ama utanmadan suçu rahman'a atarsın.

Sitelerde Paylaş

"Genç bir kız tecavüze uğrayıp öldürülürken nasıl kılını kıpırdatmadan izleyebiliyorsun ?"

Allah'a gerçekten inanan biri, gerçekten hakkı ile ondan korkan kimse başkasına tecavüz etmez eden ancak senin gibi ya kafirdir ya zındık ya münafık yada fasıktır.

Yolda kavga eden iki kişiyi görsen gidip ayırmassın ama utanmadan suçu rahman'a atarsın.

Cevap diye yazdığına bak, birde soruya...

Bu soru pek çok kişi için çok önemlidir. Cevabın varsa yaz.

Sitelerde Paylaş

"Genç bir kız tecavüze uğrayıp öldürülürken nasıl kılını kıpırdatmadan izleyebiliyorsun ?"

Cevap diye yazdığına bak, birde soruya...

Bu soru pek çok kişi için çok önemlidir. Cevabın varsa yaz.

Anlasan şaşacaktım zaten. Allah yanına bırakmaz yarına bırakır. Dönüş yanlız o'nadır. Kimse merak etmesin. Herkes yaptığının karşılığını bulacak.

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.

Neden beni 98987654567898765544566778998776543212345677889900887655433213567899088765433467899909877655433334556677888876555566778899886553224567................. Sene yakacaksin.

Aciz bir kul karsisinda,koskoca yaraticiya yakisirmi boyle vicdansizlik?

Küfür üzerine ölen bir adama Allah 500 sene de ömür verseydi...Yine küfür üzerine ölecekti..

Çünkü küfür, insanlık cevherine mahveder...

Ebedi bir küfür, ebedi cezaya layık olmaktadır...

Lailahe İllallah deyip kurtulmak varken...

İnsan neden bu yolu tercih eder....

Cevap verebiliyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Küfür üzerine ölen bir adama Allah 500 sene de ömür verseydi...Yine küfür üzerine ölecekti..

Çünkü küfür, insanlık cevherine mahveder...

Ebedi bir küfür, ebedi cezaya layık olmaktadır...

Lailahe İllallah deyip kurtulmak varken...

İnsan neden bu yolu tercih eder....

Cevap verebiliyor musunuz?

Lailahe illallah yetmiyorki.

Peygambere ve kuranada inanmak gerekiyor.

Yoksa yine yakacak trilyon trilyon trilyonlarca sene.

Ben kavga ederken bile benden cok gucsuz bir adama karsi insafli davraniyorum.

Allah niye insafli degil?

Sitelerde Paylaş

Allah niye insafli degil?

Gerçek anlamda sen Lailahe İllallah de yeter..

Diğerlerinin hepsi içinde vardır...

Senin evinde odun olsa nereye atarsın söyle bana hadi...

Allah insanı cennet için yaratmıştır..

Bütün ihtiyaçlarımız cenneti arzu ediyor...

Ve kendini akıllı zanneden cenneti red ediyor...

Cehennemden başka yer de yok tabi ki..

Sitelerde Paylaş

..Allah yanına bırakmaz yarına bırakır. Dönüş yanlız o'nadır. Kimse merak etmesin. Herkes yaptığının karşılığını bulacak.

Çocuğa tecavüz edip öldüren adam deli. Aşağıdada senin savunma cümlelerinin yerine koyalım, bakalım ne çıkacak;

1- Yanına bırakmaz" bıraksa ne olur adam deli, hem soru şu; "bu fenalığı Allah nasıl izleyebiliyor?"

2- "yarına bırakır". Cezayı yarına bıraksa ne olur? Çocuk gitti...

3- "Dönüş yanlız O' nadır." Yani kimsa kaçamaz. İyi de kötülük oldu bitti...

4- "Kimse merak etmesin" Adaletin geç te olsa geleceğini mi merak etmesin?

5- "Herkez yaptığının karşılığını bulacak" Adam deli, cezai ehliyeti yok karşılık ne?

Asıl soru hala geçerli:

Sıradan bir insan şahit olduğu böyle bir vahşeti seyredemez ve engellemeye çalışırken, Allah'ın, engellemeye gücü yeterken, bu kötülüğe nasıl seyirci kalır? Bu durum onu mesul yapmaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...