Jump to content

Ateistlere Sorum Var (Günlük Hayattan)

Recommended Posts

Birini bir şeye davet ediyorsan sana karşı çıkmasının nedenini de dinlemelisin.

sen aynı sabırla verilen cevabı dinleyip kendi kafanda tartığ insalanar için değil kendin içn bir cevap veriyor musun..yoksa ben farklıyım demek için ateistim mi diyorsun..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

işine gelmeyince bakış açılarını nasıl değiştiriyorsun..siz müslümanı suçladınız..bende diyorum siz bu azınlıkta bu yetkiler olmadan bile formlarda video sitelerinde müslümanlara inandıklarına peygamberlerine küfür edersen bende düşünürüm bu dinsizler ülkenin %99 olasalardı kimbilir neler yaaprdı eminm küfür etmekle kalmaz işi kana dökerdiniz..ki müslümanlar kalkıp ateistleri öldürmüyor..cayır cayır yakılan olaylarda kimbilir ne karışık politik olaylar var senin gibi safları yönlendirmek kolaydır..kardeşim sen Allah yok diyorsun bende diyorum ki o zaman bu düzeni sağlayan Allah yada bir kural koyucunun olmadığını ispatla diyorum..git fizikçine bazıları ateistir hocam trilyonlarca ton ağırlığında dünyamız kurşun hızında nasıl ilerliyor diye sor sana güneşin çekim gücü dedğinde peki hocam bu hızda giden bu kütledeki cisim güneşten uzsaklaştığında nasıl çekim gücünden kopmuıyorda tetkrar geri güneşe yaklaşıyor diye ikinci sorunu sor..bakalım cevap verecek mi..bu olayı çekim gücüyle anlatamıyacak..rastgele diyecek..;)

Mantıktan bi haber biri ile tartışmak anlamsız dedim ama,hala safsata yapıyorsun.Hiç bir ateist allah yok demez.Sen ve senin gibilerinin ,hayal mahsülü bir şeye anlam yüklemelerine ve bu hayal mahsülü olan şeye var dediğinde,senin allahın dahil ne kadar hayal ürünü şey varsa REDDEDERİZ.Önceki mesajımda da belirttim,cahil bir ateist olmaz.Yani,bilimin bile henüz cevap veremediği soruların cevabı olarak,palavra atmaz,allah veya başka bir hayal ürününü, bu cevabı henüz verilememiş soruların arkasına koymaz.

Sitelerde Paylaş

1.(haşa ALLAH yoksa) bizim kaybedecek bir şeyimiz yok ama ALLAH varsa siz ne yapacaksınız?

2.Diyelim ki yolda yürüyoruz ve bir adam cüzdanını düşürdü etrafta kimsede yok beni bur da din durdurur kul hakkı olduğu için, siz ne yapardınız cüzdanı adama verir miydiniz? yoksa alıp giderim mi diyorsunuz?

3.Mesela yakın bir arkadaşınız öldü ve onun adına cenaze namazı kılınıyor siz kılarmıydınız? :D

Lütfen bu sorulara ön yargı ile yaklaşmayın burda bir şeyi ispatlamaya değil sizin yaşamınızı öğrenmek amacım .

Bu sorularının cevabını biliyorsun?

Dünyada sadece Müslümanlar kötüdür.

Etrafına bak akrabalarına yetecektir sana

Sitelerde Paylaş

Sana iki soru.

1:Evrenin her hangi bir şey tarafından yapıldığına dair bilimsel bir veri var mı?

2:Böyle bir veri,yani evreni yapan bir güç olduğu tespit edilmişse,bu şey nedir.

Cevabın varsa,cevapla,hayır cevabım yok diyorsan palavra atmayı bırak.

Buraya gelip sevap point kazanamazsın.Çünkü burda cahil tek bir dinsiz bulamazsın.

Git dengin olan sitelere takıl.Ya da,bir şeyler kapmaya bak,aydınlan.

Sitelerde Paylaş

ooohhhhhhvvv lavlara bak adını altın harflerle yazdırmak 5 yıl çalış öğren gel ovvvvvv..sen 5 yıl dinde ihtisat yap spnra işkembeden el veriyorsa sık..

Ben müslüman bir foruma gidip bir ateist olarak saçma sapan çocukca sorular sorsaydım bu yazdıkların doğru olurdu.

Ateistlere soru soracaksan, ve önyargılı olmamalarını istiyorsan önce ateizm hakkında azcık bilgin olacak. Araştrıacaksın senden önce kaç kişi aynı soruları sormuş

Kendini özel hissetmeyeceksin, ''kimsenin düşünemediğini ben düşünürüm'' havalarına girmeyeceksin.

sadece ateizm değil her konuda durum böyledir. Eşcinsellerle dalga geçcek sorular sormak istiyorsan önce eşcinselliği biraz araştıracaksın ki sorduğun sorular kendini rezil etmesin.

sizin neyinize merak salacak bu insalar

Neden burdasın o halde?

kendinizi toplumda sivriltmek için en marjinal akımları seçerek birilerin sizi özel hissetirdiğini sanan kişilersiniz..

Hangi ateist bu toplumda özel muamelesi görüyor, el üstünde tutuluyor?

Bunlar sizin aşağılık kompleksleriniz. Sen de başlığı açan kişi kadar cahilsin ateizm konusunda. İnsan sırf marjinal görünmek için ateist olmaz.Ama çoğu müslümanalr ateistleri marjinal ve kendilerinden üstün varlıklar gibi görüp böyle kopmlekslere kapıldıklarıdan ateistleri marjinal olmak için palavradan dine saldırmakla suçlarlar.

.din hakkında 5 yıl değil 2 gün okusaydın bu arkdaşların neden sizle irtibata geçtiğini anlardın çoğu sizlerle diyalog kuruyor çünkü sizi hak dinine geçmeniz umudyla..yoksa sadece insan olsa si.aşağı olmaz kendi dünyanızda evcilik oynamaya devam ederdiniz..gel gör ki dinimiz iletin diyo

Bizim tüm derdimizde size ''iletmeyin uzak durun'' demek. Ama en zorlandığınız konu, o dini illaki insanlara zorla satacaksınız.

Yoksa bize ne günde 5 vakit hangi putun karşısında domaldığınızdan. Günlük hayatta gerçekler senin anlattığın gibi toz pembe değil. Müslümanlar heran heryerde dinlerini yayma, diğer insanlara dayatma derdindeler.

Herkes ateist olsa bizim ne karımız olacak? Heykellerimizi mi dikecekler? Bizim için s.ktirip gidin yeter.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslüman bir foruma gidip bir ateist olarak saçma sapan çocukca sorular sorsaydım bu yazdıkların doğru olurdu.

Ateistlere soru soracaksan, ve önyargılı olmamalarını istiyorsan önce ateizm hakkında azcık bilgin olacak. Araştrıacaksın senden önce kaç kişi aynı soruları sormuş

Kendini özel hissetmeyeceksin, ''kimsenin düşünemediğini ben düşünürüm'' havalarına girmeyeceksin.

sadece ateizm değil her konuda durum böyledir. Eşcinsellerle dalga geçcek sorular sormak istiyorsan önce eşcinselliği biraz araştıracaksın ki sorduğun sorular kendini rezil etmesin.

Neden burdasın o halde?

Hangi ateist bu toplumda özel muamelesi görüyor, el üstünde tutuluyor?

Bunlar sizin aşağılık kompleksleriniz. Sen de başlığı açan kişi kadar cahilsin ateizm konusunda. İnsan sırf marjinal görünmek için ateist olmaz.Ama çoğu müslümanalr ateistleri marjinal ve kendilerinden üstün varlıklar gibi görüp böyle kopmlekslere kapıldıklarıdan ateistleri marjinal olmak için palavradan dine saldırmakla suçlarlar.

Bizim tüm derdimizde size ''iletmeyin uzak durun'' demek. Ama en zorlandığınız konu, o dini illaki insanlara zorla satacaksınız.

Yoksa bize ne günde 5 vakit hangi putun karşısında domaldığınızdan. Günlük hayatta gerçekelr senin anlattığın gibi toz pembe değil. Müslümanalar heran heryerde dinlerini yayma, diğer insanara dayatma derdindeler.

Herkes ateist olsa bizim ne karımız olacak? Heykellerimizi mi dikecekler? Bizim için s.ktirip gidin yeter.

kulağı zor yolla tutmak demek senin gibiler için söylenmiş laflarımı kırpıp nasıl cevaplıyorsun..ulan ateisler bu toplumda elüstünde demedim kendilerini farklı hissetmek için böyle radika fikirler öne sürüyorlar dedim..toplumda bunun karşılığını alıp almadımı söylemedim ucuzlaşma..ikincisi burda ne işimin olduğunu yada diğerlerinin ne olduğunu söyledim zaten adam gibi okusan anlarsın..ikincisi insanalrın buraya gelip size insan muamelesi yapıp birşeyler anlatmasının tek sebebi dinin bunu emretmesi islmı diğer insalara yayın demesi yanlış varsa insanalrı doğruya iletmeye çalışn demesi yoksa burdaki ben hariç insanalrın tamamen iyi niyetli buraya gelip yazmasıdır..yoksa din emri olmasa sizin gibiler s...olmaz..anladın mı cümlelerimi yarım yarım kesip cevaplama..

Sitelerde Paylaş

Bu sorularının cevabını biliyorsun?

Dünyada sadece Müslümanlar kötüdür.

Etrafına bak akrabalarına yetecektir sana

petrol için yıllarca ülkelerde birbirni kırdıran(müslüma hristiyan budist farketmiyor) batı ülkeleri ne..seni suçlamıyorum çünkü senin bu kafatasını bu bilgiyle dolduranlar Atatürkün fikirlerini çarpıtıp bu ülkede müslümanlığı öcü olarak gösterenler..

Sitelerde Paylaş

Mars rica ediyorum biraz sus. Banlanmak istemiyorum. Cahillik akıyor her yerinden. Biraz araştırma yap.

cahillğim varsa söyleyeceksin yavrum böyle atis söylemler yapmayacaksın..ama işinize gelmedii için milleti küçümseme hakaret etme ahlakınız var..

Sitelerde Paylaş

sana ben bir küfür yazardım burda hakkın oydu..ulan ateistler değilmi ne Allaha ne başka yaratıcıya inanmıyorum diyen..ateistler değilmi yaratıcı yoktur herşey evren dahil olasılıklar üzerine kuruludur diyen..ateistler değil mi form form Allaha peygambere küfür eden..bende senin mantığının içine sç..

Bilgisi olmadan fikir sahibi olanların,sıkıştığı anda hakaret etmeleri bilinen bir şeydir.

Küfür olayına gelince,şahsım adına küfür etmem.Hayal ürünü bir şeye küfür etmek anlamsızdır.Edenler olursa da,alınamaman lazım.Niye?olmayan bir şey.He dersen ki var.Demekki senin allahında alınmıyor.Alınsa,size göre her şeye gücü yeten biri cezasını verir.Örneğin biri sana küfür etse sen ne yaparsan inandığın allahının da onu yapması lazım. Yapmadığına göre ,a)yoktur b)alınmıyordur c)gücü yetmiyordur.Kısacası var dediğin allah edilen küfürlere bir şey yapmıyorsa,kos koca allahın varken sana mı düşmüş tasası.

Sitelerde Paylaş

Bilgisi olmadan fikir sahibi olanların,sıkıştığı anda hakaret etmeleri bilinen bir şeydir.

Küfür olayına gelince,şahsım adına küfür etmem.Hayal ürünü bir şeye küfür etmek anlamsızdır.Edenler olursa da,alınamaman lazım.Niye?olmayan bir şey.He dersen ki var.Demekki senin allahında alınmıyor.Alınsa,size göre her şeye gücü yeten biri cezasını verir.Örneğin biri sana küfür etse sen ne yaparsan inandığın allahının da onu yapması lazım. Yapmadığına göre ,a)yoktur b)alınmıyordur c)gücü yetmiyordur.Kısacası var dediğin allah edilen küfürlere bir şey yapmıyorsa,kos koca allahın varken sana mı düşmüş tasası.

o zaman bende senin fikrlerine değerlerine rahatça küfür edebilrim nasılsa fikirlerde elle tutulur değil sorun olmaz..bu arada sen sıkıştığın için o zaman hakaret ettin bana..çünkü ilk hakareti sen yazdın..

Sitelerde Paylaş

Ben mi öldürdüm?Bazı aptalların yaptığı şeyden dolayı beni neden sorumlu tutuyorsun şimdi? Ayrıca ben öyle senin bildiğin müslümanlardan değilim.

Nasıl desem , kısacası Radikal bir müslüman değilim. Ilımlıyım diyelim şuna. İlla yaptığım davranışları tek tek yazmam mı gerekiyor?

İki müslüman vardır Akıllı ve aptal.

Ama sen şu ana kadar hep aptalları tanımışsın gerçi bende öyle tanıdım ama...(Hele şu internette)

O gun muslumanlar olmasaydi ya da muslumanlik olmasaydi kimse ölmeyecekti. Bana ılımlı müslümani bir tanimlasana yaaa?? Muslumanlikta ılımlılık diye birsey yok.. Hayatinda şeriat yasaları diye birsey demi duymadin? Seriat yasalari islamin yasalaridir.

Unutma!! O masum insanlari yakanlar kendilerini musluman olarak addedenlerdi. Sende muslumansin!! Islam akilli, aptal tanimaz. Ya seriata uygun islamsin ya da musrik veya dinsiz. Git arastir ve oku!!!

Sitelerde Paylaş

o zaman bende senin fikrlerine değerlerine rahatça küfür edebilrim nasılsa fikirlerde elle tutulur değil sorun olmaz..bu arada sen sıkıştığın için o zaman hakaret ettin bana..çünkü ilk hakareti sen yazdın..

Dikkat et,bana hakaret ettiğin mesajın uçmuş,sen de uçmayasın.

Sana iki soru sordum,onların cevabını ver.Veremiyorsan,ad-hominem yapmayı bırak.Forumdaki konuları oku,belki aydınlanırsın.Yani,sevap point kazanacağım diye helak olma buralarda.Siteden faydalanmaya bak.

Sitelerde Paylaş

petrol için yıllarca ülkelerde birbirni kırdıran(müslüma hristiyan budist farketmiyor) batı ülkeleri ne..seni suçlamıyorum çünkü senin bu kafatasını bu bilgiyle dolduranlar Atatürkün fikirlerini çarpıtıp bu ülkede müslümanlığı öcü olarak gösterenler..

güzel bir niçk almışsın ama yetersiz mars dünyaya yakın ..uzaylı alsaydın daha iyi olurdu ..dünya alemden haberin yok senin ..

talak -4 ü oku islamdan utanırsan devam edelim..

Sitelerde Paylaş

1.(haşa ALLAH yoksa) bizim kaybedecek bir şeyimiz yok ama ALLAH varsa siz ne yapacaksınız?

2.Diyelim ki yolda yürüyoruz ve bir adam cüzdanını düşürdü etrafta kimsede yok beni bur da din durdurur kul hakkı olduğu için, siz ne yapardınız cüzdanı adama verir miydiniz? yoksa alıp giderim mi diyorsunuz?

3.Mesela yakın bir arkadaşınız öldü ve onun adına cenaze namazı kılınıyor siz kılarmıydınız? :D

Lütfen bu sorulara ön yargı ile yaklaşmayın burda bir şeyi ispatlamaya değil sizin yaşamınızı öğrenmek amacım .

1-Başka bir tanrı varsa siz ne yapacaksınız?

2-Verirdim. Verdimde.

3-Bilemiyorum tecrübe etmeden sıkmayayım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...