Jump to content

Ateistlere Sorum Var (Günlük Hayattan)

Recommended Posts

1.(haşa ALLAH yoksa) bizim kaybedecek bir şeyimiz yok ama ALLAH varsa siz ne yapacaksınız?

2.Diyelim ki yolda yürüyoruz ve bir adam cüzdanını düşürdü etrafta kimsede yok beni bur da din durdurur kul hakkı olduğu için, siz ne yapardınız cüzdanı adama verir miydiniz? yoksa alıp giderim mi diyorsunuz?

3.Mesela yakın bir arkadaşınız öldü ve onun adına cenaze namazı kılınıyor siz kılarmıydınız? :D

Lütfen bu sorulara ön yargı ile yaklaşmayın burda bir şeyi ispatlamaya değil sizin yaşamınızı öğrenmek amacım .

1: Allah varsa diyelim ona söylerdim, senin adalet ve ahlak anlayışın bana tersti..

2: Verirdim ve verdikte, hemde durumumuz içler acısıydı. Bu konuda ateist müslüman farketmez sanırım, bu çok farklı bir durum. Ateistte verebilir müslümanda, sonuçta her ne kadar müslümanlar müslümanım desede hepimiz insanız ve doğamız belli noktalarda ortaktır..

3: Kılmazdım ( zaten bilmiyorum, bilsemde kılmazdım) ama cenazesine giderdim, biz robot değiliz, bizimde hislerimiz duygularımız hüzünlerimiz sevinçlerimiz var, sizin gibi insanız :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1. Bu bir kumar, elimiz iyi ve büyük oynuyoruz.

2. İyi insanların kötülük yapması için din gerekir fakat kotu insanların iyilik yapması için din yeterli değildir.

3. Kesinlikle kılardım, hiç düşünmeden. Benim için namaz bir ifade etmese de arkadaşımın inançları (islam bile olsa) eder.

Sitelerde Paylaş

1. Bu bir kumar, elimiz iyi ve büyük oynuyoruz.

2. İyi insanların kötülük yapması için din gerekir fakat kotu insanların iyilik yapması için din yeterli değildir.

3. Kesinlikle kılardım, hiç düşünmeden. Benim için namaz bir ifade etmese de arkadaşımın inançları (islam bile olsa) eder.

özür dileyerek yazınıza cevap verirseniz kişisel bir soru sormak istiyorum.

2. ve 3. seçenekleri geçtim

1. seçenekteki cevabınız ürpertici değilmi ?

elinizin sağlam olması ile oynadığınız kumarla sadece kendi hayatınızlamı kumar oynuyorsunuz yoksa bütün ailenizedemi o kumarı oynatıyorsunuz.

her halukarda , kumarı nneticesi, sizin neslinizide etkileyecek.

örneğin bu kumarı kazansanız sorun yok diyeceksiniz fakat kaybettiğinizde siz ve sizin soyunuzdan gelenler, sizin kaybettiğiniz bu kumarın bedelini ödemeyeceklermi?

Sitelerde Paylaş

1.(haşa ALLAH yoksa) bizim kaybedecek bir şeyimiz yok ama ALLAH varsa siz ne yapacaksınız?

2.Diyelim ki yolda yürüyoruz ve bir adam cüzdanını düşürdü etrafta kimsede yok beni bur da din durdurur kul hakkı olduğu için, siz ne yapardınız cüzdanı adama verir miydiniz? yoksa alıp giderim mi diyorsunuz?

3.Mesela yakın bir arkadaşınız öldü ve onun adına cenaze namazı kılınıyor siz kılarmıydınız? :D

Lütfen bu sorulara ön yargı ile yaklaşmayın burda bir şeyi ispatlamaya değil sizin yaşamınızı öğrenmek amacım .

1- Dünyada yaşadıklarımın hesabını sorardım.

2- Adamı bulur verirdim. Dinle alakası yok. "Komşu"nun malına göz dikmemek en ilkel topluluklarda bile kuraldır..

3- Bırak Cenaze namazını şadırvanda milletle abdest alıp arada bir cumaya da giderim. Meryem ana kilisesine de gittim. Bir mum yaktım. Bulunduğum yerde klise yok olsa arada bir mutlaka uğrardım. Ben dini kültür olarak görenlerdenim :)

Sitelerde Paylaş

Bu mars1244 diğer başlıklarıda kirletti, bersan'da tık yok onun terbiyesizliğine karşı, onun yazdıklarını biz yazsak destan dizer edeplice, taktiği efendilik ama yemişim o efendiliği, altında ne yattığı belli..

Evet gördüm. Şimdi kararımı değiştiriyor, onu forumdan atıyorum...

Sitelerde Paylaş

Bu mars1244 diğer başlıklarıda kirletti, bersan'da tık yok onun terbiyesizliğine karşı, onun yazdıklarını biz yazsak destan dizer edeplice, taktiği efendilik ama yemişim o efendiliği, altında ne yattığı belli..

anlamadım açıklarmısın lütfen

Sitelerde Paylaş

...

Eger orda Allah yokta baska bir tanri varsa siz müslümanlar ne yapardiniz???

Cevap gelmiyor,

Düslemeye calisiyorum:

"Aaa, kildigimiz namazlar, oruclar bosa gitt. Ne, öldürmekte yasakmiymis? Din icin bile olsa yasak! Bir tanriya inanmayanlarda yanmayacaklarmiymis?!"

"Bu ne bicim tanri?" :wacko:

Sitelerde Paylaş

Aga size bu dinsizlikle ahlâksızlığın aynı terazide olduğunu hangi şeyhiniz söylüyor.Sorduğu sorulara bak !

1) Kaybedecek bir şeyiniz yok.Aklınızı kaybetmişsiniz zaten hayat size güzel.Günde 5 vakit yere yüz sürmek için akıldan yoksun olmak gerekiyor.Gerçi onu da yapmıyorsunuz ama inanç dersi vermeye bayılıyorsunuz.

2) Benim çevremde hiç ateist yok ama bunu yapacak dindar çok var.Hatta yapan da var.Çalıştığım iş yerinde bir tanesi hırsızlık yüzünden işten çıkarıldı.Ne mezunu olduğunu yazmayayım da bir ironi patlaması yaşanmasın.

3) Namaza giderdim.Zaten formalite icabı yapılıyor.

Sitelerde Paylaş

1.Karşısına geçip beni sınava yolladın bende sınavdan çaktım peki geçen 10 yıl içerisinde Güney Amerika Amazon ormanlarında modern insanla hayatla hiç tanışmamış dolayısıyla müslümanlıktan bi haber kabile reisini çağırıp bu adamın atalarının dedelerinin ne suçu vardı bu kadar mı cehennemliklerdi diye sorarım.

2.Muhammed ve yandaşları Bedir de orda burda yol kesip insanların canlarına cüzdanlarına karılarına el koyarken günümüzdede bunların takipçileri olan kendine müslüman tanımlaması yapan gemicik sahiplerinin çalıp çırpıp götürdüklerini görmezden gelen sessiz kalan müslümanlara sorayım o vakit cüzdan dediğin ne ki ?

3.İnanmadığım için kılsam ne olur kılmasam ne olur ?

Sitelerde Paylaş

eglence bittiyse gerceklere donelim.

TheChosen,

muhammed adindaki sahis allah denen varlikla iletisime gectigini soyler. muhammede gore allah evrenin ve icindeki herseyin yaraticisidir. allah muhammedi peygamber secmistir.

simdi muhammed delimidir yoksa gercegimi soylemektedir?

bu sorunun cevabi, muhammedin allahin sozleri oldugunu iddaa ettigi kurandadir.

kuran seni ikna ederse muslumansindir.

kuran ateistleri ikna edememistir.

bizlerin kuranin icerisinde gordugu sey,

*9 yasindaki subyan ile seks yapan bir peygamber.

*memesi yeni tomurcuklanmis subyan kizlarin, olum sonrasi mukafat olarak verildigi bir dindir.

bu din savas sonrasi ele gecirilen kadinlarin adina cariye der. babasini, kocasini, cocugunu kilictan gecirdigin bu kadin ile seks yapmak helaldir.

muhammede, amcasinin halasinin teyzesinin kizlari helaldir. yani subyanci ve ensest iliskiden hoslanan bir peygamber.

kuranda yazanlardir bunlar, biz inanmiyoruz, sen inanabilirsin.

tarihinde aytel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1- Allah yok

2- bugüne kadar dunyanın çeşitli yerlerinde çok cüzdan, telefon, kişisel eşya buldum. Benim bunları bulduğum yerlerin hiçbirisi sokak ortası degildi (kafe, tren istasyonu, uçak gibi yerlerde bulduğum icin) ilgili yetkililere götürdüm. Hiçbir sekilde sahibini bulamayacağım bir durum olsaydı, barınak veya kanser vakfı gibi bir yere verirdim.

3- kadın oldugum icin zaten bu soz konusu olmadı ancak Mevlüt okunan cenaze evi gibi biryerde sivrilik yapmam.. Benzer sekilde hristiyan arkadaslarımdan cocuklarının vaftizine katıldıklarım da olmuştur, kırmam giderim yanlarında bulunurum, bana fark etmez.. Baskaları inançlı diye doğru yoldan donecek değilim herhalde :)

Sitelerde Paylaş

Yandık o vakit.

Yüzdeyüz veririm vermesem de adamıbulurum, daha önce geldi başıma, para sorun değil yani bilirim, kredi kartı, kimlik, ehliyet adamı bitirir, çökertir. Vaka biri olur da verirse kaybettiğim cüzdanı, içindeki parayı adama verir, mutululuk içinde giderim.

Kılarım tabi, kıldım, ateist dostlarım, hocalarım da kıldı, mahallenin delisi de, üçkağıtçı hocası da aynı anda kıldı, Ne farkeder, bu sevdiklerimizi paylaşmakla ilgili, senin hayali varlıklarınla değil.

Sitelerde Paylaş

1- isa gerçekten tanrının oğlu ise senin başına gelecek şeylerden bir farkı olmayacak benim durumumun.

2- eğer bulduğun cüzdanı cehennem korkusu ile sahibine veriyorsan potansiyel bir hırsızsın demektir. yaptığın işi cennet için yaparsan veya cehennemden korkarak bir şeylerden kaçınırsan bu ahlaki olmaz. o cüzdanı, korkudan değilde doğru olan şeyin, iyi olan şeyin bu olduğunu düşünerek verirsen ahlaki olur. ben bir şeylerden korktuğumdan veya karşılığını beklediğimden değil, doğru bir davranış olduğundan verirdim.

3- inandığım için değil bu artık bir gelenek bir kültür olduğu için ve ailesine destek olmak için cemaatin arasında olur ve rolümü yaparım

Sitelerde Paylaş

1- isa gerçekten tanrının oğlu ise senin başına gelecek şeylerden bir farkı olmayacak benim durumumun.

2- eğer bulduğun cüzdanı cehennem korkusu ile sahibine veriyorsan potansiyel bir hırsızsın demektir. yaptığın işi cennet için yaparsan veya cehennemden korkarak bir şeylerden kaçınırsan bu ahlaki olmaz. o cüzdanı, korkudan değilde doğru olan şeyin, iyi olan şeyin bu olduğunu düşünerek verirsen ahlaki olur. ben bir şeylerden korktuğumdan veya karşılığını beklediğimden değil, doğru bir davranış olduğundan verirdim.

3- inandığım için değil bu artık bir gelenek bir kültür olduğu için ve ailesine destek olmak için cemaatin arasında olur ve rolümü yaparım

+ 1

Sitelerde Paylaş

bu soru mılyon kere soruldu...ayrıca cenaze namazı kılarmıydınız derken ne diye sırıtıyorsun anlam veremedim.orada bulunurdum elbette ama bildiğin gibi (yoksa bilmiyormusun?? ) cenaze namazında ayakta dikilinir öylece imam kılar sende uyarsın..ben ona uymadan dikilirdim sadece ...merakın giderildimi??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...