Jump to content

KUR'AN'DAKİ DİNİ VE TARİHİ YANLIŞLAR

Recommended Posts

Kitapta değişim olmuyorsa madem, kitaplararası çelişkileri neden açıklayamıyorsunuz?

Bu nasıl bir kitap ki, hem apaçık olduğu yazılacak hem de anlaşılamayacak, yanlış yorumlanacak.

Yok mu bir tane bile doğru yorumlamış bir İslamcı?

Varsa verin ismini, onun yorumları üzerinden değerlendirelim.

Yoksa, o zaman ortada bir sorun var demektir ve bu sorun da İslam olmayanlardan kaynaklanmıyor.

Bu sorun, İslam'ın sahip olduğu çelişkileri, yanlışları, bilim dışı saçmalıkları, akıl ve mantık dışı zırvaları izah edememe sorunudur.

Apaçık olan gerçek ise; bu kitapların tümünün insan ürünü olduğu ve büyük bir yalanla tanrıdanmış gibi gösterilerek insanların aldatılmakta olduğudur.

İncil'i havariler yazmış da, Tevrat'ı, Kur'an'ı Allah mı yazmış?!

Tevrat da çok sayıda farklı yazarın elinden çıkmış ve bütün kitaplar toplanıp biraraya getirilmiş.

Kur'an ise, büyük bir kurnazlıkla direk Allah konuşuyormuş gibi kurgulanarak Muhammed ve ekibi tarafından yazılmış.

Ama kurnazlığı başarılı olamamış. Kurguda gaflar yapmış. Beddular etmiş, hakaretler savurmuş. Kimi ayette Allah konuşurken,

kimisinde Cebrail ve melekler konuşmuş, kimisinde de direk Muhammed konuşmuş.

Ne demiş Tolstoy yazdığı hadisler için: "Muhammed'in Kur'an'a girmeyen sözleri"

Girenler kitap olmuş, girmeyenler ve ona ait olduğu iddia edilenler hadis.

Kur'an doğru islamı anlatıyor anlamak isteyene

Siz böyle bir görüş ile konursanız neyi tartışabiliriz ?

tarihinde adams77 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabi canım, sen anlamak istediğin için anlıyorsun, bizse onlarca sene sanki müslüman değildik, Kur'an kurslarına giden,

defalarca Kur'an hatmeden, senelerce namaz kılıp oruç tutan değildik ve anlamamak için okuyorduk sanki Kur'an'ı.

Biz de sizle aynıydık. Bir merak uyanıp da meallerini okumaya başladıkça çelişkiler, yanlışlar da gözümüze batmaya başladı.

Bunun anlamak için, anlamamak içinle bir ilgisi yok. Sizin çelişkileri kabullenecek yüreğiniz yok.

Ben konuyu teferruatlı bir şekilde ortaya koymuşum. Var mı buna karşın elle tutulur, yerinde bir itiraz ve açıklama?

Ortaya koyduğum gerçeği çürütecek bir yanıt var mı?

Yok!

Şimdi "Siz böyle bir görüş koyarsanız neyi konuşabiliriz?" demenin anlamı ne? Ne varmış benim ortaya koyduğumda?

Açık olarak size din kitaplarının insan yazması olduğunu söylüyorum ve bunu da kanıtlıyorum. Sizin bunların gökten indiğine

dair bir kanıtınız varsa görelim.

Ama gördüğüm, her zaman yapılan aynı şey, sırf bir karşı yanıt olsun diye yazılmış içi boş lagalugalar.

Evrenin ve tüm varlıkların yaratıcısı kitap gönderecek insanlara, ama o kitap insanları inandıracak düzeyde olmayacak öyle mi?

Allah 124.000 peygamber ve kitap üstüne kitap gönderecek ama bir türlü insanları ikna edemeyecek öyle mi?

Geçiniz.

Sizden yazdıklarıma hak vermenizi beklemiyorum. Beklediğim sadece yazdıklarımdan dinsiz-ateist olarak bildiğiniz insanların

inanmama sebeplerinin boş olmadığını düşünmeniz, az da olsa non-teist olmalarına hak vermeniz ve anlayışla-hoşgörüyle karşılamanız.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizden yazdıklarıma hak vermenizi beklemiyorum. Beklediğim sadece yazdıklarımdan dinsiz-ateist olarak bildiğiniz insanların

inanmama sebeplerinin boş olmadığını düşünmeniz, az da olsa non-teist olmalarına hak vermeniz ve anlayışla-hoşgörüyle karşılamanız.

Haklısınız hoş görüylede karşılarım sorun değil

İnanma sebeplerimin boş olmadığını düşünmenizi bende talep edebilirmiyim sanırım kabul görmez

evet haklısınız bunca alim ve 1400 seneden beri gelen müslümanlık ortada herşeyi ile boş ve

savunulacak bir yanıda yok bizim anlatıklarımız ise uydurmadan ve kıvırmadan başka birşey değil

evet tekrar haklısınız ve sizi hoş görü ile karşılıyorum.

bizim üzerimizdeki yük çok ağır

Sitelerde Paylaş

Yalanlari, yanlislari gorupte hala iki uc ayet ile avunan bu imanli gruhu anlamis degilim. Allah korkusu oylesine alt ust etmiski bunlari artik Allah inse(eger,var ise) ve "yahu bu Islam uyduruktur, ben oyle bisey demedim" dese bile bunlar yinede Muhammed denen Arab icin Allaha soverler. Durum bu iken bunlara istedigimiz kadar Kurandaki yalanlari, yanlislari, vahseti gosterelim yinede para etmez. Birakin ne halleri varsa gorsunler, Zaten artik dunya egemen devletlerin piyonlari olmuslar. Bunlardan ne köy olur nede kasaba.

Sitelerde Paylaş

Tahrim/5. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Şu laf hiç tanrı sözüne benziyor mu? Bu ayet Muhammed'in kendi arzuları için ayet yazdığının en açık delili değil mi?

Sizin inandığınız tanrı mı yoksa Muhammed'e kadın bulma ajansı mı?

Tahrim/4. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar.

Koskoca evreni yarattığı ileri sürülen Allah'ın uğraştığı işlere bak, sadece kendi uğraştığı yetmiyormuş gibi yanına Cebrail'i, müminleri ve melekleri de almış, Muhammed'in iki karısının gözünü korkutmaya çalışıyor. Bir tanrı kavramı ancak bu kadar ayağı düşürebilir, ancak bu kadar kepaze edilir. Bu insanlığın tanrı idealine hakaret yahu.

Üstelik bu ayetlerin yazılma sebebi de ayrı bir kepazelik. Muhammed'in yaklaşık 9-10 karısı var ve her gün birini ziyaret ediyor, olay Hafsa'yı ziyarete gitmesi ile başlıyor, Muhammed Hafsa'yı evde bulamıyor ve cariyesi Mariya'yı görüp onu Hafsa'nın evine atıyor ve cinsel ilişkiye giriyor, bu sırada Hafsa eve gelip Muhammed'i Mariya ile basıyor, Muhammed de Hafsa'nın ağzını kapatmak için ona vaadlerde bulunuyor ama Hafsa yine de olayı Aişe'ye anlatıyor ve bu ikisi Muhammed'e karşı tavır alıyorlar ve bunu üzerine Muhammed Tahrim suresinin ilk ayetlerini yazarak bu iki karısına gözdağı veriyor.

Siz dinciler ateistlerin 3-4 sevgilisi olduğunu iddia edip bunu ahlaksız buluyorsunuz ama Muhammed'in bunu resmi olarak yaptığını görmezden gelerek tam bir ikiyüzlülük örneği sergiliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Tahrim/5. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Şu lafı bir çalışan patronu için söylese patron tekme tokat o adamı işten atar yahu "Sen beni ne sanıyorsun?" diyerek.

Sitelerde Paylaş

“Ot kurur, çiçek solar: fakat Allah’ımızın sözü ebediyen durur” Yeşaya 40:9

“Gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan (Tevrat’tan) en küçük bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecektir” (İncil, Matta 5:18).

Gök ve yer ortadan kalacak, benim sözlerim ise asla ortadan kalkmayacaktır.” İncil, Markos 13:3

Elbette tevrat ve incil değişmeyecektir.Çünki Allahın vaadi haktır.Bunların doğruları Allah katındadır.Kimsenin değiştirmeye gücü yetmez.Demem o ki şuan ki incil incil değil şuanki tevrat'ta tevrat değildir.

Sitelerde Paylaş

Ben konuyu teferruatlı bir şekilde ortaya koymuşum. Var mı buna karşın elle tutulur, yerinde bir itiraz ve açıklama?

Ortaya koyduğum gerçeği çürütecek bir yanıt var mı?

Yok!

Şimdi "Siz böyle bir görüş koyarsanız neyi konuşabiliriz?" demenin anlamı ne? Ne varmış benim ortaya koyduğumda?

Açık olarak size din kitaplarının insan yazması olduğunu söylüyorum ve bunu da kanıtlıyorum. Sizin bunların gökten indiğine

dair bir kanıtınız varsa görelim.

Ben bir cevap vermiştim.Bunun basit bir tesadüf olabileceğini söyledim.Kahverengi saç renginin basit bir tesadüf sonucu mutasyonla oluştuğu gibi bir şey olabilir bu da.

Kitabın insan yazması olamayacağını destekleyen 19 mucizesi denilen matematiksel bir sistem var.Duymuşsunuzdur mutlaka.Ön yargısız olarak incelemenizi tavsiye ederim.Ön yargılarınızı kırabileceğinizi de sanmıyorum ya neyse.Siz bir deneyin yine de.

Ateist olmana hak veriyorum ve anlayışla karşılıyorum.İnanmama sebepleriniz çok da bomboş değil.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kısaca bu arkadaş bunları yazarken bu kitapların değiştirildiği bilmeden yazmış o yüzden bu yazılanlara itibar edip kafanızı bulandırmayın.Bu kitapların doğruları Allah katındadır.Allahü teala O gün peygamberleri çagırarak kitaların hepsini onlara okutacaktır.O zaman gerçekleri öğrenirsiniz.

Elbette tevrat ve incil değişmeyecektir.Çünki Allahın vaadi haktır.Bunların doğruları Allah katındadır.Kimsenin değiştirmeye gücü yetmez.Demem o ki şuan ki incil incil değil şuanki tevrat'ta tevrat değildir.

Sitelerde Paylaş

Öyleyse şu an ki Kur'an da Kur'an değildir.

Sitelerde Paylaş

Ben bir cevap vermiştim.Bunun basit bir tesadüf olabileceğini söyledim.Kahverengi saç renginin basit bir tesadüf sonucu mutasyonla oluştuğu gibi bir şey olabilir bu da.

Kitabın insan yazması olamayacağını destekleyen 19 mucizesi denilen matematiksel bir sistem var.Duymuşsunuzdur mutlaka.Ön yargısız olarak incelemenizi tavsiye ederim.Ön yargılarınızı kırabileceğinizi de sanmıyorum ya neyse.Siz bir deneyin yine de.

Ateist olmana hak veriyorum ve anlayışla karşılıyorum.İnanmama sebepleriniz çok da bomboş değil.

19 Mucizesi denilen şey fasafiso.

Matematiksel sistemle Kur'an'ın korunmuş olacağı iddiası da fasafiso.

O 19 sistemine, matematik sisteme (olsa bile-ki yoktur) uygun şekilde tahrifat rahatlıkla yapılabilir.

19 sistemi ve eş sayıda sözcükler tezi denk düşürebilmek için türlü kelime oyunlarıyla iddia edilmiştir.

tekil-çoğul bahanesi, ekler, farklı anlamlar vs.

Kaldı ki böyle bir sistemle yazılmış bir kitap olsa bile, bunun insan ürünü olduğu daha da kesinlik kazanır.

Tanrının böyle numaralarla, sayı oyunlarıyla kitap yazacağını öne sürmek çocukça bir düşüncedir.

Üstelik matematiksel eşitlikli bir kitap yazmak; bir yığın gereksiz tekrarlar, cümle düşükleri,

kelime eksikliği ve fazlalığı yaparak çok kolaydır. Kim olsa yapar. Sen de yaparsın, başkası da.

Bana istediğin kitap ismini ver, birkaç değişiklikle o kitapta kelime sayısı ile cümle sayısı arasında orantılı, aynı ve benzer

kelimeler arasında eşit sistem oluşturayım. Çok zor değil.

Sitelerde Paylaş

19 Mucizesi denilen şey fasafiso.

Matematiksel sistemle Kur'an'ın korunmuş olacağı iddiası da fasafiso.

O 19 sistemine, matematik sisteme (olsa bile-ki yoktur) uygun şekilde tahrifat rahatlıkla yapılabilir.

19 sistemi ve eş sayıda sözcükler tezi denk düşürebilmek için türlü kelime oyunlarıyla iddia edilmiştir.

tekil-çoğul bahanesi, ekler, farklı anlamlar vs.

Kaldı ki böyle bir sistemle yazılmış bir kitap olsa bile, bunun insan ürünü olduğu daha da kesinlik kazanır.

Tanrının böyle numaralarla, sayı oyunlarıyla kitap yazacağını öne sürmek çocukça bir düşüncedir.

Üstelik matematiksel eşitlikli bir kitap yazmak; bir yığın gereksiz tekrarlar, cümle düşükleri,

kelime eksikliği ve fazlalığı yaparak çok kolaydır. Kim olsa yapar. Sen de yaparsın, başkası da.

Bana istediğin kitap ismini ver, birkaç değişiklikle o kitapta kelime sayısı ile cümle sayısı arasında orantılı, aynı ve benzer

kelimeler arasında eşit sistem oluşturayım. Çok zor değil.

Ömer Çelakıl'ın yöntemleriyle karıştırdın herhalde.

Tanrı'nın edebi olarak güzel bir kitap yollayabileceğini ama matematiksel bir kitap yollayamayacağını söyleyen sakallılar gibi konuşuyorsun.Zaten olayı tam incelemediğin belli.Çünkü ön yargılısın.O dönemdeki insanın böyle bir sistem barındıran kitabı yazması mümkün değil.Sistemin içinde sadece kelime tekrarları yok.Ebced de işe dahil oluyor.Şu an yazılabilir belki.Ama yine çok zor olur,çok uzun sürer ve saçma sapan bir kitap olur.Yani Kur'an'ın benzeri olamaz.Boşuna denmiyor böyle:

2:23 Kulumuza indirdiğimiz Kuran’dan şüphe ediyorsanız, siz de onun benzeri bir sure meydana getirin; eğer doğru sözlü iseniz, Allah’tan başka, güvendiklerinizi de yardıma çağırın.

Sitelerde Paylaş

Muhammedden sonra kitap haline gelip cok daha sonra sureler ve ayetleri derlenen ve gunumuzdeki Kuran goruntusunu alan bu kitabin icinde rakamlar ile Yahudi icadi olan ebced ile birseyler bulup orgazm olanlara onemle duyurulur.---------------------------------------

1. 1881'de 19. yüzyilin bitimine 19 yil kala dogmustur.

2. Sagliginda, Ingiliz Imparatorlugu Hükümeti Atatürk' ün dogum gününü tebrik için Türk Hükümeti 'nden sormus, ATATÜRK 19 Mayis 1881 diye yanitlamis ve kayitlara böyle geçmistir.

3. 1900'de 19 yasinda Harbiye' ye girmistir.

4. 19 Aralik 1904' de bagimsiz düsüncelerinden ötürü yildiz sarayina çagrildi.

5. Harp akademisinden aldigi sicil 317-8 dir. Bu rakamlarin tek tek toplami 19 eder.

6. Çanakkale Savasinin zaferle sonuçlanmasinda 19' uncu firka'yi (tümen) kurmus ve ona komuta etmistir.

7. 19 mayis 1915' de albay oldu.

8. Mahiyetindeki komutanlara: "Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar yerimize baska kuvvetler gelebilir" demis elindeki çok az kuvvetle 19 Mayis 1915' e kadar oyalama muharebesi ile düsmani tutmustur. Düsmanin yine Çanakkale' deki basarisizliklari sonucunda 10 Aralik 1915'te Gelibolu Yarimadasi bosaltilmistir.

9. Zor bir duruma düsen 7. Ordu'ya komutan tayin edilen M. Kemal, bir düsman saldirisini seziyor ve hazirlaniyor. Nitekim 19 Eylül sabahi düsman harekete geçiyor, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sagindaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayip verdikleri halde M. Kemal zamaninda aldigi tedbirlerle kayip vermekten kurtuluyor.

10. 19 Mayis' ta Samsun' a çikacak olan Atatürk' ün bindigi vapurda 19 yolcu vardi. 19 Mayis 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof. Dr. Tarik Zafer Tunaya'nin 19 Mayis ve ötesi adli makalesinden.

11. 19 Mayis 1919' da Samsun'a çikiyor. Bu tarihte 3 tane 19 rakami vardir ki Atatürk' ün ömrü de zaten 3x19 dur. 19 Mayis 1919' da 2x19=38 yasindaydi.

12. 19 yil Türk Milleti'nin hakimiyetine bilfiil hakim olmus, Türk Milletine Bas Komutan ve Devlet baskani olarak hizmet etmistir. (1919-1938)

13. Milli Mücadele' ye fiili olarak baslamasi için komutanlara yaptigi konusma ve Meclis'te Milli davanin gerçeklesmesi yolunda güdülecek siyasetin karara baglanma tarihi de 19 Kasim 1919 'dur.

14. Sakarya Meydan Muharebesi'ni kazandiktan sonra, basarisina karsilik TBMM kendisine olan minnet ve sükranini belirtmek için 19 Eylül 1921' de kabul ettigi özel bir kanunla Maresallik ve Gazilik unvani vermistir.

15. Millete yayinladigi bir beyanname ile Osmanli Devleti'nin hayat ve egemenliginin sona erdigini belirterek Türk Milleti'ni hayat ve bagimsizliga kavusturmak için, Ankara ' da olaganüstü bir Meclis toplantisi ve Türk Milleti'nin iradesini bu Meclise devretmeyi 19 Mart 1920 'de kararlastirmistir.

16. Hitabet sanatinin bir saheseri olan Büyük Nutuk' un sonundaki Türk Gençligi'ne Hitabesi de baslangiç cümlesiyle beraber 19 cümledir.

17. Büyük devlet adami ve essiz kahramanin adi ve soyadi "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" 19 harftir.

18. "NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE ". Bu saheser cümle 19 harftir.

19. "ISTIKLAL GÖKLERDEDIR" Ne rastlantidir ki, Atatürk' ün bu sözleri de 19 harftir.

20. 10 Kasim 1938 (19x2x19) (10 Kasim günü saat 9 da 10+9=19) 3x19 =57 yasinda ölümlü yasama gözlerini kapamistir.

21. Cenazesi büyük bir merasimle 19 Kasim 1938 günü Yavuz zirhlisi ile Izmit' e götürülmüstür.

22. En Büyük Kahraman'in ebediyete intikali üzerine arkadasi ve halefi Ismet Inönü' nün Türk Milletine beyannamesi 19 cümledir.

23. Dogum ve ölüm yillari (1881 ve 1938), 19 sayisinin katlaridir.

24. 1919 rakaminda 101 tane 19 vardir.

25. Ilk 19 yilda hazirlandi, ikinci 19 yilda siyaset ve askerlik alaninda savasti, üçüncü 19' uncu yilda devlet baskani sifati ile hizmet etti.

bak 19 yaziyor. :))

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ömer Çelakıl'ın yöntemleriyle karıştırdın herhalde.

Tanrı'nın edebi olarak güzel bir kitap yollayabileceğini ama matematiksel bir kitap yollayamayacağını söyleyen sakallılar gibi konuşuyorsun.Zaten olayı tam incelemediğin belli.Çünkü ön yargılısın.O dönemdeki insanın böyle bir sistem barındıran kitabı yazması mümkün değil.Sistemin içinde sadece kelime tekrarları yok.Ebced de işe dahil oluyor.Şu an yazılabilir belki.Ama yine çok zor olur,çok uzun sürer ve saçma sapan bir kitap olur.Yani Kur'an'ın benzeri olamaz.Boşuna denmiyor böyle:

2:23 Kulumuza indirdiğimiz Kuran’dan şüphe ediyorsanız, siz de onun benzeri bir sure meydana getirin; eğer doğru sözlü iseniz, Allah’tan başka, güvendiklerinizi de yardıma çağırın.

Aklı başında, sağduyulu bir insan nasıl böyle saçma bir iddiaya inanabilir, hayret etmemek elde değil. Normalde adamın birisi ortaya çıkıp hadi benim şu cümleme benzer bir cümle yazın, yazamazsınız dese adama çatlak gözüyle bakılır ama din işin içine girince beyin duruyor nedense.

Ayrıca Kuran hem dilbilgisi, hem içerik hem de sistem açısından zaten saçma sapan bir kitaptır. Adamın birisi böyle bir kitap yazıp yayınevine bu kitabımı basar mısınız dese adamı kapıdan kovarlar.

Sitelerde Paylaş

Sence Atatürk'ün hayatından verdiğin bu örnekler tesadüf mü?

Onlara, ufuklarda ve kendi nefislerinde ayetlerimizi göstereceğiz ki böylece onun hak olduğu kendilerine açıkça belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması yetmez mi?

41:53

Sitelerde Paylaş

Sn Pante beyden özür dileyerek ve izin isteyerek, 19 mucizesi noktasında bir alıntı paylaşmak istiyorum.

Kuran’da maalesef bu 19 kodu “temelde” mevcut olmayabilir; cunki:

evet Kuran’da toplam 114 Sure mevcuttur= 19×6

fakat toplam 6348 Ayet mevcut olmalidir= 19 kati degil.

evet vahyedilen ilk Surenin ayet sayisi= 19×1

fakat vahyedilen son Surenin ayet sayisi= 19 kati degil.

evet vahyedilen ilk Surenin harf sayisi= 19×15

fakat vahyedilen son Surenin harf sayisi= 19 kati degil.

Ism kelimesinin Kuran’da gecis sayisi= 19×1

Allah kelimesinin Kuran’da gecis sayisi= 19 kati degil.

Elrahman kelimesinin Kuran’da gecis sayisi= 19×3

Elrahim kelimesinin Kuran’da gecis sayisi= 19 kati degil.

Kaf harfi ile baslayan 50. Surede, Kaf sayisi= 19×3

Sad harfi ile baslayan 38. Surede, Sad sayisi= 19 kati degil.

Nun harfi ile baslayan 68. Surede, Nun sayisi= 19 kati degil.

Ya-Sin harfleri ile baslayan 36. Surede, bu harflerin sayisi= 19×15

Ta-Sin harfleri ile baslayan 27. Surede, bu harflerin sayisi= 19 kati degil.

Ayn-Sin-Qaf harfleri ile baslayan 42. Surede, bu harflerin sayisi= 19×11

Ta-Sin-Mim harfleri ile baslayan 26. & 28. Surede, bu harflerin sayisi= 19 kati degil.

Ha-Mim harfleri ile baslayan 40. ~ 46. Surelerde, bu harflerin sayisi= 19×113

Ta-He harfleri ile baslayan 20. Surede, bu harflerin sayisi= 19 kati degil.

evet Kuran’da kullanilan tum “tam-sayilarin” toplami= 19×8534

fakat Kuran’da kullanilan tum “kesirli-sayilarin” toplami= 19 kati degil.

Alntıdır!

Sitelerde Paylaş

Sn Pante beyden özür dileyerek ve izin isteyerek, 19 mucizesi noktasında bir alıntı paylaşmak istiyorum.

İddiaların birkaçına cevap vereceğim.Yalnız şunu söylemeliyim.Ben sadece 19'u savunuyorum.Ben de derinlemesine incelemedim.Onların bu iddialara verdiği cevapları yazıyorum size:

1-Sad harfinin sayısı 19un katıdır.Bir ayette sad ile yazılan fakat sinle okunan bastatan kelimesinin sinle yazılması gerekir.Nitekim eski nüshalarda (taşkent) sin ile yazılmıştır.19 bu hatayı düzeltmiştir.

2-19 sistemi çerçevesinde tevbe suresinin son 2 ayetinin Kur'an'dan olmadığı anlaşıldı(onlara göre).Nitekim bazı hadisler de bu olayı destekliyor(hadisler sadece destekliyor onlara inanmıyorlar yoksa).Bu sayımlarla yukarıdaki iddiaların birçoğu geçersiz kalıyor(ör.ayetlerin sayısı,allah kelimesi vb. 19un katı oluyor).

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Kuran hem dilbilgisi, hem içerik hem de sistem açısından zaten saçma sapan bir kitaptır. Adamın birisi böyle bir kitap yazıp yayınevine bu kitabımı basar mısınız dese adamı kapıdan kovarlar.

Sn Sağduyu bey

De ki: “Her kim Cebrail’e düşman ise, bilsin ki o, Allah’ın izni ileKuran’ı; önceki kitapları doğrulayıcı, mü’minler için de bir hidayet rehberi ve müjde verici olarak senin kalbine indirmiştir.” Bakara 97

Dil bilgisi hatasına örnek olarak bu ayet verilebilir.

Sn Xseddx beyden mümkün'se, bu ayet ile ilgili bilgisi noktasında görüşlerini paylaşmasını istirham ediyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...