Jump to content

KUR'AN'DAKİ DİNİ VE TARİHİ YANLIŞLAR

Recommended Posts

• İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlar birbirine girmiş ne oluyoruz =) Pante eline sağlık , özellikle meryem konusundaki tespit mükemmel , Kuran'ın ordan burdan kırpma sahte bir kitap oldugu yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor artık.

hayatında kuran okudun mu yada örenk verdiğiniz bu ayeti okudun mu..?liv tylor ablamızı koymuşsın oraya yoksa daha kötü yazardım sana..;)

Sitelerde Paylaş

ayetleri yorumlayıp hüküm verenler sizler değilmisiniz, hadi tek tek aydınlat insanları, başkasına neden topu atıyorsun.

sağda solda apaçık diyip mesaj yazmakla olmaz, hadi açıklada aydınlat insanları.

Ben yazdım yazacağımı sen okumamışsın galiba.23.ileti.Sen de cevap yaz diyeceğim ama sen ve senin gibiler anca nutuk çekiyor.İcraat yok.

Tribünlere oynamayamı başladın. Atasözü kullandık. O'nudamı kullanmayalım.

Bir kere de bizi savunsan varya gözlerim yaşarıcak.

Saçmalayan bir kişiyi neden savunayım?

Sitelerde Paylaş

Ben yazdım yazacağımı sen okumamışsın galiba.23.ileti.Sen de cevap yaz diyeceğim ama sen ve senin gibiler anca nutuk çekiyor.İcraat yok.

Saçmalayan bir kişiyi neden savunayım?

Aman zaten sakın savunma beni. Beni savunmaya başladığın gün ayağım kaymış demektir.

Sitelerde Paylaş

bu forumda hergün yeni bir sed faciası ile karşılaşmak artık rutin bir olay. bunun birde eski versiyonları vardı.

önceleri görecektin , sorun söyleyelim programının sunucusu gibiydi, almış karşısına ateistleri, haydi sorun kurandan cevaplayayım, adamlar soruyor , bizim kamil izlemede , sağduyu bombardımana tutmuş, bunda tık yok,

yani verilen bir cevap var ama bu ne diyet bu ne lahana turşusu dersin :)

adamlar baktı olmuyor bunu kendi haline bıraktılar.

50 kere söyledim, uluorta her mesaja maydonoz olma , her yazılana ayetle hüküm verme , bu marifet değil, aklı sıra ateistleri müslüman yapacak :)

bellerophon kuyruğun var dedi, bu çocuk tamamen şaşırdı, artık eski savunduklarınıda bıraktı yeni bir hayal dünyası tasarladı.

şimdi gittiği yol neresi artık bende bilmiyorum, pusulasını kaybetmiş kaptan gibi açık denizlerde ilerliyor.

umarım rüzgar onu doğru yere götürür, yoksa bu gidiş , hayra alamet değil.

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nedense allah peygamber isimlerini bir kez kullanmış. Aynı isimde ikinci bir peygamber yok. Bence allah cebrail karıştırmasın diye aynı isimi kullanmamış. Imran, meryem, harun tesadüf olamaz. Bence muhammed karıştırmamış. Karıştıran arap allahı.

Sitelerde Paylaş

Güzel yazmışsın halbuki şunu akıl edememişsin incil,tevrat,ve zebur Allahın indirdiği kitaplardır.Bu kitaplar birbirleriyle asla çelişmezler.Eğer çelişiyorsa insan eli deydiği ortadadır.Kaldiki incil ve tevrat değiştirilmiştir.İncilde Hz.isa tanırının yani haşa Allahın oğlu olduğu söylenir.halbuki ihlas süresinde

(Ey Muhammed!) De ki: O Allah’tır, bir tektir.

“Allah samettir.(Her şey ona muhtaçtır; o, hiçbir şeye muhtaç değildir.

O, doğurmamış ve doğmamıştır.

Hiçbir şey O’nun dengi ve benzeri değildir.

Kaldiki Gerçekten Hz.isa Allahın oğlu olsaydı hz.isada tanrı olurdu,ozaman Allahü teala bu ayetti nazil etmezdi.

Eğer o ikisinde (semâlar ve arz) Allâh'tan başka tanrılar olsaydı, elbette ... o ikisi(ve onlarda görünen şu intizam) fesâda uğrardı (bozulup giderdi).ENBİYÂ Suresi 22 ayeti

Şuanki incil ve tevrat doğru değildirdir.Kuranı tastik etmez.Peygamber efendimiz zamanındaki incil ve tevrat doğru idi hatta yahudilerin alimleri gelip peygamber efendimize tevrattan sorular sormuştur.Peygamber efendimizde onların söylediklerini tastik edince kelimeyi şahadet getirip müslüman olmuşlardır.

(Resulüm!) O, sana Kitab'ı hak ve önceki kitapları tasdik edici olarak indirdi, Tevrat ile İncil'i ve Furkan'ı indirmişti.Âl-i İmrân / 3

Kısaca bu arkadaş bunları yazarken bu kitapların değiştirildiği bilmeden yazmış o yüzden bu yazılanlara itibar edip kafanızı bulandırmayın.Bu kitapların doğruları Allah katındadır.Allahü teala O gün peygamberleri çagırarak kitaların hepsini onlara okutacaktır.O zaman gerçekleri öğrenirsiniz.

''Sadakallahül aliyyül azim ile sadakallahül azim''

''Aliyy ve Azim olan Allah ne güzel ne doğru söyedi.''

Sitelerde Paylaş

Güzel yazmışsın halbuki şunu akıl edememişsin incil,tevrat,ve zebur Allahın indirdiği kitaplardır.Bu kitaplar birbirleriyle asla çelişmezler.Eğer çelişiyorsa insan eli deydiği ortadadır.Kaldiki incil ve tevrat değiştirilmiştir.İncilde Hz.isa tanırının yani haşa Allahın oğlu olduğu söylenir.halbuki ihlas süresinde

(Ey Muhammed!) De ki: O Allahtır, bir tektir.

Allah samettir.(Her şey ona muhtaçtır; o, hiçbir şeye muhtaç değildir.

Hiçbir şey Onun dengi ve benzeri değildir.

Kaldiki Gerçekten Hz.isa Allahın oğlu olsaydı hz.isada tanrı olurdu,ozaman Allahü teala bu ayetti nazil etmezdi.

Eğer o ikisinde (semâlar ve arz) Allâh'tan başka tanrılar olsaydı, elbette ... o ikisi(ve onlarda görünen şu intizam) fesâda uğrardı (bozulup giderdi).ENBİYÂ Suresi 22 ayeti

Şuanki incil ve tevrat doğru değildirdir.Kuranı tastik etmez.Peygamber efendimiz zamanındaki incil ve tevrat doğru idi hatta yahudilerin alimleri gelip peygamber efendimize tevrattan sorular sormuştur.Peygamber efendimizde onların söylediklerini tastik edince kelimeyi şahadet getirip müslüman olmuşlardır.

(Resulüm!) O, sana Kitab'ı hak ve önceki kitapları tasdik edici olarak indirdi, Tevrat ile İncil'i ve Furkan'ı indirmişti.Âl-i İmrân / 3

Kısaca bu arkadaş bunları yazarken bu kitapların değiştirildiği bilmeden yazmış o yüzden bu yazılanlara itibar edip kafanızı bulandırmayın.Bu kitapların doğruları Allah katındadır.Allahü teala O gün peygamberleri çagırarak kitaların hepsini onlara okutacaktır.O zaman gerçekleri öğrenirsiniz.

İnsan eli değdiği ortada zaten. Hepsine deymiş o el.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da güneşin siyah balçıklı bir su gözesinde battığı da, karıncaların ve kuşların konuştuğu da, bir insanın insanın 950 yıl yaşadığı da yazıyor.

Güneş konusunda yanılıyorsun.Bir video vereyim de izle istersen.Bir adam var.Bu konuda açıklama yapmış.

Sitelerde Paylaş

Deyim kullanmayan bir tane dil gösterebilirmisin ?

sağduyunun çocukluğu şöyle:

Annesi:Oğlummm,kalk hadi güneş doğuyor!

sağduyu:Anne güneş hiç doğar mı?Biz Güneş'in çevresinde dönüyoruz.Güneş görünmeye başladı demelisin.

Annesi: :blink:

Sitelerde Paylaş

sağduyunun çocukluğu şöyle:

Annesi:Oğlummm,kalk hadi güneş doğuyor!

sağduyu:Anne güneş hiç doğar mı?Biz Güneş'in çevresinde dönüyoruz.Güneş görünmeye başladı demelisin.

Annesi: :blink:

xseddx güneş hiç doğar mı ? Hani onun babası annesi :blush:

Sitelerde Paylaş

Deyim kullanmayan bir tane dil gösterebilirmisin ?

Kehf/86. Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar buldu. Orada (kâfir) bir kavim gördü. “Ey Zülkarneyn! Ya (onları) cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın” dedik.

Bana dünya üzerinde güneşin battığı bir yer göstersene. Hangi cahil ben güneşin battığı yere gittim der? Ben oraya gittiğimde güneş batıyordu veya batmak üzereydi der. Bir yere ulaştığında bile güneş kilometrelerce ilerde batar. Anlaşılan sizin putun edebiyatı pek iyi değilmiş. Üstelik güneş çamurlu ve bulanık bir su pınarına batıyormuş.

Fasil: TEFSİR BÖLÜMÜ - ESBAB-I NÜZULE DAİR

Konu: Ya-sin Suresi

Ravi: Ebu Zerr

Hadis: Ben Resulullah (sav) ile birlikte, mescidde idim, o sırada güneş batıyordu. Bana: "Ey Ebu Zerr, biliyor musun güneş nereye gidiyor?" diye sordu. "Allah ve Resulü, daha iyi bilir" dedim. "Arşın altında secde etmeye gidiyor. (Secde için önce) izin ister. Kendisine izin verilir. Secde ettiği halde kendisinden bunun kabul edilmeyeceği zaman yakındır. O zaman izin ister fakat verilmez, kendisine: Geldiğin yere dön ve battığın yerden doğ, denir, işte bunu şu ayet ifade etmektedir: "güneş de (ilahi bir ayettir ki) müstekarrına (duracağı zamana) kadar cereyan etmektedir..." (Ya-Sin, 38). Resulullah (sav) ilave etti: "Bu (durma hadisesi) ne zamandır, bilir misin? Bu, kişiye imanının fayda vermeyeceği, artık inançsız hale geldiği zamandır."

HadisNo: 762

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Ey Muhammed!) De ki: O Allah’tır, bir tektir.

“Allah samettir.(Her şey ona muhtaçtır; o, hiçbir şeye muhtaç değildir.

Hiçbir şey O’nun dengi ve benzeri değildir.

Tevrat ve incil tahrif edilmiştir doğrusu kuranda yazmaktadır. Aslında Musa İsa'nın dayısıdır. Musa ile İsa'nın annesi Meryem kardeştir.

Sizin yazdıklarınızdan bu anlamlar çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...