Jump to content

KUR'AN'DAKİ DİNİ VE TARİHİ YANLIŞLAR

Recommended Posts

Ama Kuran zaten önceki kitapların doğruluğunu iddia etmiyorki bu konularda.Böyle bi iddiası olsa neden İsa nın göğe yükselmediğini söylesin.Hem davud un peygamber olduğunu söylesin.Kral ı peygamber olarak mı anlamış yani muhammed.bu çok mantıksız.hem ismailin peygamber olduğunu neden iddia etsin.yazılanlar mantıklı ama işin birde bu yönü var.

Ayetlerde "Kuran elinizdekini onaylayan kitaptır" diye defalarca söyler. Elinizdeki dediği, Muhammed'in var saydığı diğer kitaplardır. Bunlar tevrat, incil, zebur ve artık sabilere vb. ne verildi sanıyorsa. Yani Kuran diger kitapların doğru olduğuna kefildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayetlerde "Kuran elinizdekini onaylayan kitaptır" diye defalarca söyler. Elinizdeki dediği, Muhammed'in var saydığı diğer kitaplardır. Bunlar tevrat, incil, zebur ve artık sabilere vb. ne verildi sanıyorsa. Yani Kuran diger kitapların doğru olduğuna kefildir.

O zaman domuz niye haram

Sitelerde Paylaş

O zaman domuz niye haram

kuran bir siyaset kitabıdır. Muhammed 23 yıl boyunca günden güne işine nasıl geliyorsa, öyle konuşmuş ve hüküm vermiştir.

Bu yüzden Kuran'da mantık aramıyoruz. Bu yüzden Kuranda tutarlılık da aramıyoruz. Kurandaki tutarsızlıkları, ancak onu tutarlı zannedenlere gösteriyoruz. Bizim için zaten bu zırvaların birbiri ile tutarlı olması, söz konusu ya da olasılık dahilinde değildir. Bu yüzden, o zaman bu niye böyle, neden bunu dememiş de onu demiş diye düşünmesinizin bir anlamı bulunmuyor. Muhammed işine nasıl geliyorsa öyle demiştir, sadece bunların nedenlerini -neyin işine gelip, neyin gelmediğini- ilgili kaynaklarda bulabiliriz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda,bu tarz sorulara zamanında cevap verilmiştir..Buyur;

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=34892entry552621

Anlatamadım sanırım.Yani belki de muhammed de tevrat incilde yazılanları biliyordur da aslında doğrusu budur demek istiyordur.Domuz örneğini neden verdim;kendinden öncekileri onaylasa helal olan bişeyi neden sonradan haram etsinki?Çünkü Allah bozulmamış tevrat ve incilden bahsediyor.Öyle olmasa muhammedin bu kadar bariz hatalar yapacağını sanmıyorum.cahil yahudinin bile kral diye bildiği adamlara niye peygamber desinki?

Sitelerde Paylaş

Anlatamadım sanırım.Yani belki de muhammed de tevrat incilde yazılanları biliyordur da aslında doğrusu budur demek istiyordur.Domuz örneğini neden verdim;kendinden öncekileri onaylasa helal olan bişeyi neden sonradan haram etsinki?Çünkü Allah bozulmamış tevrat ve incilden bahsediyor.Öyle olmasa muhammedin bu kadar bariz hatalar yapacağını sanmıyorum.cahil yahudinin bile kral diye bildiği adamlara niye peygamber desinki?

Muhammed bunları bilmiyor. Mhammed bunları iyi kötü bilenlerden yarım yamalak öğrenip, sanki görünmez adamlardan öğreniyormuş gibi aktarıyor. Muhammed'in bariz hataları ile dolu kuran. İsanın annesi Meryem'in Musa'nın kardeşi meryemle karışması bunlardan biri. Nemrut ile ibrahim'in ateşe atılması bir başka kepazelik.

Kuranda tevratın bozulmuş olduğundan bahsetmez. Kurana göre tevrat tam ve doğrudur. Ama tevratı okuyanlar onu ağızlarında değiştirirler, yani yazılmış olanı okurken kendi istedikleri gibi çarpıtırlar. Çünkü din adamlarından başka tevrat dilini okuyabilen yoktur ve bunlar da doğru halde yazılı olanı, çarpıtıp kendi istedikleri hale getirirler.

Diğer taraftan, Kuran'da Muhammed tevratı dönüp dönüp onaylıyor. Bu yüzden, eğer bir değişiklik olmuşsa, bu değişiklik ancak Muhammed'in bu ayetleri uydurmasından sonra olmuştur ki: böyle bir değişiklik yoktur. Tevrat binlerce yıl geriye doğru izlenebilir ve Muhammed'in zamanında tevratta bir değişiklik yoktur.

Özetle: Kurana göre de: tevrat ve incil bozulmamıştır, sadece din adamları okuduklarından başka şeyler söylemektedir.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed bunları bilmiyor. Mhammed bunları iyi kötü bilenlerden yarım yamalak öğrenip, sanki görünmez adamlardan öğreniyormuş gibi aktarıyor. Muhammed'in bariz hataları ile dolu kuran. İsanın annesi Meryem'in Musa'nın kardeşi meryemle karışması bunlardan biri. Nemrut ile ibrahim'in ateşe atılması bir başka kepazelik.

Kuranda tevratın bozulmuş olduğundan bahsetmez. Kurana göre tevrat tam ve doğrudur. Ama tevratı okuyanlar onu ağızlarında değiştirirler, yani yazılmış olanı okurken kendi istedikleri gibi çarpıtırlar. Çünkü din adamlarından başka tevrat dilini okuyabilen yoktur ve bunlar da doğru halde yazılı olanı, çarpıtıp kendi istedikleri hale getirirler.

Diğer taraftan, Kuran'da Muhammed tevratı dönüp dönüp onaylıyor. Bu yüzden, eğer bir değişiklik olmuşsa, bu değişiklik ancak Muhammed'in bu ayetleri uydurmasından sonra olmuştur ki: böyle bir değişiklik yoktur. Tevrat binlerce yıl geriye doğru izlenebilir ve Muhammed'in zamanında tevratta bir değişiklik yoktur.

Özetle: Kurana göre de: tevrat ve incil bozulmamıştır, sadece din adamları okuduklarından başka şeyler söylemektedir.

İyide yahudilerin davudu sadece kral olarak bildiklerinden nasıl haberi olmaz?nasıl peygamber der?ismail e nasıl peygamber der?mesela isa nın peygamber olduğunu en cahil müslüman bile bilir kuran okumadan.Yani onu bir kitaba yanlışlıkla melek olarak yazmak çok mantıksız.

Sitelerde Paylaş

İyide yahudilerin davudu sadece kral olarak bildiklerinden nasıl haberi olmaz?nasıl peygamber der?ismail e nasıl peygamber der?mesela isa nın peygamber olduğunu en cahil müslüman bile bilir kuran okumadan.Yani onu bir kitaba yanlışlıkla melek olarak yazmak çok mantıksız.

İsayı melek olarak yazan yoktur. Zırcahil adamların yanlışlık ve saçmalıklarında mantık aramak boşuna. Muhammed'in zırvaladığı öne sürüldüğünde, zaten kendisi de onları: kitapta yazan benim söylediklerimdir, ama onlar bunu ağızlarında değiştiriyorlar diye suçlar. Kimse demek ki doğru dürüst okuyabilir durumda değil tevratı, dolayısı ile birbirlerini yalancılıkla suçlayıp durmuşlar ve zaten tevratı okuyabilen birileri de yahudilerden çıkacağı için, Muhammed'in onları yalancılıkla suçlamaktan ve onları allahın sözlerini perdelemek suçlaması ile öldürtmekten başka da bir hamlesi kalmıyor.

Bugün 2014 yılının bir günü. Anadoluda herhangi bir müslümanı çevirseniz, öyle saçmalıklar duyarsınız ki 2014 yılında bunlar olur mu dersiniz.

Bakın bu davarlar 2000li yıllarda yaşayan üniversite öğrencileri. Siz 1500 yıl öncesinin zırcahil bedevilerinden mantık ve bilgi bekliyorsunuz. tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslimanların tarih bilgisi pek olmadığı için muhammetten önce insanların mağarada yaşadığını sanıyorlar. Muhammet doğum 570 ölüm 632 yılları. Bu yıllarda yazılan çalıntı kuranla herşey değiştiğine inanıyorlar. Mısır'ın helenistik dönemi Ptolemaios_hanedanlığında gemiler askerler gök bilim tarih burçlar ve çok tanrılar hatta ilk rahipler vardı. Kuran çağdaşlığı değil aksine gericiliği getirmiştir.

Sitelerde Paylaş

Kuran, Isaya incili gönderdik, yazar

ama

Isanin bu incilden haberi falan yoktur.

cünkü

Incil isa öldükten sonra yazilmistir!

Senin dinin sana benim dinim bana diyen ayet nasıl olur da sonra tek din Müslümanlık der. Allah'ın insanları ikna etmek için neler çekmiş yazık ya. Dünyayı bile düz tanıtmış insanlar yuvarlak bir dünyaya hazır olmadığı için ay kıyamam. Sen koskoca sonsuz evrenin yarat bit kadar dünyada kutsal bir yer seç kendine Mekke :)) tüm yıldızlar ve gezegenler bitti tek Tanrı'nın evi Mekke buna çok gülüyorum :)

Sitelerde Paylaş

[quote

Bakın bu davarlar 2000li yıllarda yaşayan üniversite öğrencileri. Siz 1500 yıl öncesinin zırcahil bedevilerinden mantık ve bilgi bekliyorsunuz.

Şaka gibi bir şey yav bu nasıl bir gençlik nasıl okumak anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Şaka gibi bir şey yav bu nasıl bir gençlik nasıl okumak anlamadım.

2014 yılı hırsızı peygamberleştirdiler.

1400 yıllarda adama elbette ayı ikiye böldürüp semaya uçuracaklar çok normal.

40000 yıl geriye gitdin mi okayanusu ikiye bölem şimşekler yağdıran adamlar bulmak içten değil.

Sitelerde Paylaş

2014 yılı hırsızı peygamberleştirdiler.

1400 yıllarda adama elbette ayı ikiye böldürüp semaya uçuracaklar çok normal.

40000 yıl geriye gitdin mi okayanusu ikiye bölem şimşekler yağdıran adamlar bulmak içten değil.

Aslında bir peygamberlik nasıl oluşur toplum arasında AKP yani tayyip örnektir buna. düşünsene ARAP peygamberi son peygamberim demesine karşılık bu olaylar gelişiyorsa gerisini sen düşün

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında bir peygamberlik nasıl oluşur toplum arasında AKP yani tayyip örnektir buna. düşünsene ARAP peygamberi son peygamberim demesine karşılık bu olaylar gelişiyorsa gerisini sen düşün

Tam üstüne bastın beni dinleri araştırmaya iten enbüyük olay AKP dir.

Dinlerin nasıl oluştuğunu hiç merak etmemiştim.

Şimdi yeni yetme bir ateistim ?? geç uyandım ama uyandım.

Sitelerde Paylaş

Tam üstüne bastın beni dinleri araştırmaya iten enbüyük olay AKP dir.

Dinlerin nasıl oluştuğunu hiç merak etmemiştim.

Şimdi yeni yetme bir ateistim ���� geç uyandım ama uyandım.

hoş geldin kölelikten özgürlüye. işin açıkcası ben dini araştırıken tam ateist deyildim. o sırlar tayyip bir açıklma yaptı şöyleydi. kindar ve dinadar bir nesil yatiştireceyim demişti. ismini hatırlmadığım bir stede bu söylemi eleştiriyorlardı. bende her gün yeni bir site arştırıp bulup okuyordum. kısacası ben ateist nedir bilmiyordum tayyip söyledi ben araştırdım kendimi burada buldum.tayyipin birşeyi yapmasını çok isterim atatürkü kafir dinsiz ilan etmesini isterim. o zaman bu adam ne diyor diye araştırıp herkes safını alır ama diyemiyor daha doğrusu götü yemiyor

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hoş geldin kölelikten özgürlüye. işin açıkcası ben dini araştırıken tam ateist deyildim. o sırlar tayyip bir açıklma yaptı şöyleydi. kindar ve dinadar bir nesil yatiştireceyim demişti. ismini hatırlmadığım bir stede bu söylemi eleştiriyorlardı. bende her gün yeni bir site arştırıp bulup okuyordum. kısacası ben ateist nedir bilmiyordum tayyip söyledi ben araştırdım kendimi burada buldum.tayyipin birşeyi yapmasını çok isterim atatürkü kafir dinsiz ilan etmesini isterim. o zaman bu adam ne diyor diye araştırıp herkes safını alır ama diyemiyor daha doğrusu götü yemiyor

Atatürk'ü ateist olarak yeniden dinleyip okuduğum da daha büyük olduğunu yeniden gördüm.

Türk bir müslimanlın kafasında ki çağdaş müslimqnlığın tek nedenidir Atatürk.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Ve (Yahudiler) «Allah elçisi Meryem oğlu İsa'yı öldürdük» demeleri yüzünden (onları lânetledik). Halbuki onu ne öldürdüler, ne de astılar; fakat (öldürdükleri) onlara İsa gibi gösterildi. Onun hakkında ihtilâfa düşenler bundan dolayı tam bir kararsızlık içindedirler; bu hususta zanna uymak dışında hiçbir (sağlam) bilgileri yoktur ve kesin olarak onu öldürmediler. Nisa-157

Yahudilerin Isayi tanrinin elcisi olarak kabul etmediklerini bütün dünya bilir!

Ama Allah Yahudilere «Allah elçisi Meryem oğlu İsa'yı öldürdük» dedirtirir!

Isayi tanrinin elcisi olarak kabullenmeyen yahudiler böyle konusmaz.

Burda bir müslümanin(Muhammedin) konustugu apacik ortadadir!

Daha iyi anlasilmasi icin!

Hic bir müslüman "Biz Tanrinin oglu Isayi öldürdük" veya

"Biz tanrinin oglu Isayi peygamber olarak kabul ediyoruz" demez!!!!

Insan yazimi Kuranda olur bu kadar hata :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...