Jump to content

İnananlar hala nasıl inanabiliyorlar?

Recommended Posts

Sen değiştirebilirsin çünkü ne yazıldığının bilmiyorsun yapacağın iyi bir iş yazılabilir?

Ne yazıldığını bilmemem önemli değil, önemli olan sonucun kesinleşmiş olduğunu bilmem.

Kuran'a göre herkesin sonucu kesinleşmiş, bu da Levh-i Mahfuz'a yazılmış mı, yazılmamış mı?

Mesela senin sonunun cehennem olarak yazıldığını farzedelim, sen istersen kıçını yırt yine de cehenneme gitmeyecek misin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğer dileseydik, herkese (dünyada) hidayetini verirdik, fakat benden şu söz gerçekleşti: “- Muhakkak ki cehennemi bütün (kâfir olan) cinlerle, insanlardan dolduracağım.”Secde / 13

en başta insanoğlu neden cennetten kovuldu. ona imtihan olacak yeryüzüne yollandı. bu kimin günahıydı? ademle havvanın. yasak elmayı yedikleri için cezalandırılıp dünyaya kovuldular. değil mi? evet.. biz onların boyunlarının borcunu neden çekmekle mükellef olduk. ilk insandan sonraki nesillere haksız yere verilmiş bir ceza değil mi bu? biz neden ceremesini çekiyoruz ademin yediği haltın. gerçi onlar bile muhammedin yüzü suyu hürmetine yaratılmışlar ya neyse..

şimdi koskoca allahtan bahsediyoruz. elbetteki veremeyeceği hesabı yoktur. o halde soralım: neden cehennemi insanlarla dolduracağına söz vermiştir. bir açıklaması var mıdır? yoksa bu da allahın sual olmayacak sözlerinden midir? sen bana izah edebilir misin neden allah böyle bir yemin etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Ne yazıldığını bilmemem önemli değil, önemli olan sonucun kesinleşmiş olduğunu bilmem.

Kuran'a göre herkesin sonucu kesinleşmiş, bu da Levh-i Mahfuz'a yazılmış mı, yazılmamış mı?

Mesela senin sonunun cehennem olarak yazıldığını farzedelim, sen istersen kıçını yırt yine de cehenneme gitmeyecek misin?

buradaki mantıksal bağlamın absürdlüğünü anlamak yetisinden yoksun bunlar. ama haklı bir yanları var sanki. dinin tanımı gereği olayı mantıklı bir sonuca götüreceğin yolda durumu sorgularken bir yere gelip tıkanıyorsun. onun ötesi allahın hikmetine, bir bildiği vardıra gidiyor. bu adamlar için inanç akıllarının ötesinde duruyor. yapcak bişi yok.

Sitelerde Paylaş

Allahın muradı, İnsanın muradı nedir? Bunu görmektir...

Ateistlerin muradı cehennem

Teistlerin muradı cennettir..

İkisinin ortası da yoktur..

Yaratıcı için geçmiş gelecek hazır bir anda vardır..

Yoksa yaratmazdı zaten

Ama yaratılan ortada siz boşuna inkar edin durun..

Sonuç ta nasıl çıkacak göreceksiniz..

Şeytanın telkinine aldanırsanız eğer, çelişkilerden kurtulamazsınız..

Hadi kolay gelsin..

Sitelerde Paylaş

Yoksa yaratmazdı zaten

Hadi kolay gelsin..

inkar değil yalnız onu düzeltelim. olan birşeyi kimse inkar etmez. biz olmayan bir şeye inananların olduğu bir dünyada inanmamanın doğru olduğunu söylüyoruz.

Sitelerde Paylaş

* Adam 950 yaşına kadar yaşıyor. (29:14)

* Karınca konuşuyor. (27:18)

* Kuş adamla sohbet ediyor. (27:22)

* Yeni doğmuş bebek konuşuyor. (19:29)

* Balık adamı yutuyor birkaç gün sonra sağsalim karaya tükürüyor. (37:142)

* Bakire kız çocuk doğuruyor. (3:47)

* Adamlar mağarada 300 sene uyuyor. (18:25)

* Adam bastonuyla denizi ikiye ayırıyor. (26:63)

* Adam topraktan kuş yapıyor, üstüne üflüyor, kuş gerçek oluyor. (5:110)

* Adam gemisine dünyadaki her hayvan türünden bir çift bulup sığdırıyor. (11:40)

* Adamla eşşeği ölüyor 100 sene sonra diriliyor. (2:259)

* Adamın bastonu yılana dönüyor. (7:107)

Bu absürdlükleri soruyorum,genelde cevap alamıyorum.

Evrenin çivisini sökebildiniz ki inancımız vazgeçelim..

Önce ölüme çare bulun...

Sonra düşünürüz...

Ateizm ispat değildir..

Akıldan istifa etmektir..

Delilleri değerlendirmemektir...

Hissine mağlup olmaktır...

Aklıyla arayan ışığı görebilir...

Çelişki dedikleriniz sizin anlamadıklarınızdır...

Evrende çelişki var mı ki Kur'anda çelişki olsun...

Çünkü İslam Yukardaki abuk sabuk saçmalıkları..

Yine yukardaki kişinin IQ suna göre düzenlemiş..

Ya kadın olupta müslüman olana ne diyebilirsin..

Ben Müslüman olan kadınlardan bir çok kuş türünü daha akıllı buluyorum..

Sitelerde Paylaş

Yoksa yaratmazdı zaten

Hadi kolay gelsin..

Neden yazılanlara cevap vermiyorsun da sürekli aynı cümleleri tekrarlayıp laf kalabalığı yapıyorsun ? 11 yaşındaki bir kız çocuğunun 52 yaşındaki bir adamla ilişkiye girmesini perdelemeye çalışmak şeytanın tahtına göz dikmek demektir.Yani sizin gibilerin gözü hep yükseklerde.

Sitelerde Paylaş

Eğer haşa Allahı bir yaratan olsa idi,mutlaka belli olurdu

allahı yaratan ilah kendini gizleyebilir. nasıl bir belirti istiyorsun?

Allah herşeyin malikidir gizliye,açığıda bilir,biz ona zaten bu yüzden iman ederiz.

Cevap mı bu? :D :D

Birden fazla rab olunca ortalık karışır.Her biri ayrı bir şey ister.Rablık davası ortaya çıkar.Ne o onun dediğini yapar nede o onun dediğini yapar.Bir düzen olmaz.

allahın yarattığı iddia edilen insan allahla kavga edemiyorsa allahta onu yaratanla kavga edemez. bu durumda birden fazla ilah durumda kavga ve sorun çıkmaz.

Eğer varsa Allahtan başka bir rab çıksın ortaya görelim kaldiki olsa bile buna güç getiremez

allah ortaya çıkmadı saklanıyor ama ona tapıyorsun

Sadece Allah vardı.Bilinç ve matığıda o yaratmıştır.

"Resûlullah (S.a.v) buyurdular ki: "Allah Teâlâ hazretleri aklı yarattığı zaman ona: "Gel!" dedi, o da geldi. Sonra "Geri dön!" diye emretti. O da geri döndü. Bunun üzerine akla şunu söyledi: "Ben, kendime senden daha sevgili olan başka bir şey yaratmadım. Seni, nezdimde mahlükâtın en sevgilisi olana bindireceğim."

aklı, bilinci ve mantığı yaratan biri akılsız, bilinçis ve mantıksız olamalı. akılsız ve bilinçsiz biri nasıl yaratır

Sitelerde Paylaş

Yoksa yaratmazdı zaten

Hadi kolay gelsin..

annenin, babanin yanina git. ben oldukten sonra subyan kizlarla seks yapicam de.

Sitelerde Paylaş

Ateizm kesinlikle ruh hastalığıdır..

Çünkü 99 tane faydalı güzelliği görmez...

Bir tane çirkinliği aklını feda eder...

Hiçbir akıl bu tercihi yapamaz..

Cariyelerden babasının kim olduğu belirsiz yetim kızlar üretip

Bunları yaşlı yobazlara pazarlayan hediye eden islam..

Boşol boşol boşol dedikten sonra karını arkadaşına bir geceliğine hediye ettiren islam(herhalde kurana uyuyordur müslümanlar)

Ortadoğuya bakıp görebilirsin islamın güzelliklerini..Dünya keyf sürerken onlar birbirini boğazlar

Müslüman= terörist

Arkadaşın güzellikleri bunlar

Sitelerde Paylaş

Cariyelerden babasının kim olduğu belirsiz yetim kızlar üretip

Bunları yaşlı yobazlara pazarlayan hediye eden islam..

Boşol boşol boşol dedikten sonra karını arkadaşına bir geceliğine hediye ettiren islam(herhalde kurana uyuyordur müslümanlar)

Ortadoğuya bakıp görebilirsin islamın güzelliklerini..Dünya keyf sürerken onlar birbirini boğazlar

Müslüman= terörist

Arkadaşın güzellikleri bunlar

Ayarsız aklın doğru tarttığı vaki olmamıştır..

Sitelerde Paylaş

Ateizm kesinlikle ruh hastalığıdır..

Çünkü 99 tane faydalı güzelliği görmez...

Bir tane çirkinliği aklını feda eder...

Hiçbir akıl bu tercihi yapamaz..

Bu iddianın dayanağı nedir. Ateizmin ruh hastalığı olduğuna dair bilimsel bir çalışma var mı?varsa göster.

Eğer hayır böyle bir bilimsel çalışma yok diyorsan,işkembeden sallamış olursun.

Ama ben senin hayal ürünlerini (allah,melek,şeytan vs)gerçek sanmanın tıpta hangi hastalık olduğunu söyleyebilirim.

Paranoya:Paranoya, bireyin herhangi bir olay karşısında olayın oluşumundan farklı olarak gelişebileceğini kendi içerisinde canlandırma yolu ile öne sürdüğü ve sınırsız sayıda çeşitlendirebileceği hayal ürünlerinin tümüdür.

Sitelerde Paylaş

sevgili marslı

paranoya güzel bencede. ancak özellikle araştırmacı gibileri için az kalır sanırsam

Bilimsel ve sanatsal hayal gücü iyidir.Ama,ben farklı şeyden bahsediyorum.

Paranoya tıpta hastalık olarak geçer.

Yani,hayal mahsülü şeyleri var sanıp hayatını ona göre yaşayanlar için,tehlikeli bir hastalıktır.

işerken ,sex yaparken beni o görüyor gibi hislere kapılmak ruh sağlığını bozar.

Sitelerde Paylaş

Bilimsel ve sanatsal hayal gücü iyidir.Ama,ben farklı şeyden bahsediyorum.

Paranoya tıpta hastalık olarak geçer.

Yani,hayal mahsülü şeyleri var sanıp hayatını ona göre yaşayanlar için,tehlikeli bir hastalıktır.

işerken ,sex yaparken beni o görüyor gibi hislere kapılmak ruh sağlığını bozar.

bence dediğiniz kadar ince fikirli olabileceklerini sanmıyorum

şayet olsaydı baskı ve zulüm yaparkende o beni görüyor demeleri gerekirdi

yada birini sırf olmayan birşeye inanmadığı için öldürürken

işine geldiklerinde düşünüyor, gelmediğinde akıllarının ucuna bile getirmiyorlar, oyüzden hasta diyemeyiz

Sitelerde Paylaş

bence dediğiniz kadar ince fikirli olabileceklerini sanmıyorum

şayet olsaydı baskı ve zulüm yaparkende o beni görüyor demeleri gerekirdi

yada birini sırf olmayan birşeye inanmadığı için öldürürken

işine geldiklerinde düşünüyor, gelmediğinde akıllarının ucuna bile getirmiyorlar, oyüzden hasta diyemeyiz

Haklısın.

Sitelerde Paylaş

Komik birşey varsa,söyle bizde gülelim.

Allahın yarattığı iddia edilen insan Allahla kavga edemiyorsa Allahta onu yaratanla kavga edemez. bu durumda birden fazla ilah durumda kavga ve sorun çıkmaz.

Allah sizin gibi zelil mahlukları kaale almaz.Peygamberleri,Velileri,Müminleri hariç.

Allah ortaya çıkmadı saklanıyor ama ona tapıyorsun

Merak etme,ortaya çıktığındada asıl sen saklanacak yer bulamayacaksın.

''Hayır, ileride bilecekler''.Nebe Suresi.78

aklı, bilinci ve mantığı yaratan biri akılsız, bilinçis ve mantıksız olamalı. akılsız ve bilinçsiz biri nasıl yaratır.

"Sizin ilahınız yalnızca Allah'tır ki, O'nun dışında ilah yoktur. O, ilim bakımından her şeyi kuşatmıştır." (Taha Suresi / 98)

tarihinde Teblig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Komik birşey varsa,söyle bizde gülelim.

Allahın yarattığı iddia edilen insan Allahla kavga edemiyorsa Allahta onu yaratanla kavga edemez. bu durumda birden fazla ilah durumda kavga ve sorun çıkmaz.

Allah sizin gibi zelil mahlukları kaale almaz.Peygamberleri,Velileri,Müminleri hariç.

aklı, bilinci ve mantığı yaratan biri akılsız, bilinçis ve mantıksız olamalı. akılsız ve bilinçsiz biri nasıl yaratır.

"Sizin ilahınız yalnızca Allah'tır ki, O'nun dışında ilah yoktur. O, ilim bakımından her şeyi kuşatmıştır." (Taha Suresi / 98)

olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıtlar gerektirir. senin kanıtın nedir. kurandan ayetler gösteriyorsun. ulan adam kurana inanmıyorum diyor, sense kurandan sözde kanıtlarla iddanı ispata kalkıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Le ilahe allah mı? bu sözünü ettiğin..

ilahe olan Allah..

Yoksa Muhammedin Kabilesinin putu..Babası ABDULLahın temizleyip sildiği kızları lat menat ve uza olan Allah mı?

hani kıble Kudüsken...Dayanamayıp herkesi Kabeye yani Putun konulduğu yere çevirmişlerdi..

evi kabe olan Allah mı?

tarihinde abdullahabdal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...