Jump to content

İnananlar hala nasıl inanabiliyorlar?

Recommended Posts

Allah ortaya çıkmadı saklanıyor ama ona tapıyorsun

Merak etme,ortaya çıktığındada asıl sen saklanacak yer bulamayacaksın.

''Hayır, ileride bilecekler''.Nebe Suresi.78

aklı, bilinci ve mantığı yaratan biri akılsız, bilinçis ve mantıksız olamalı. akılsız ve bilinçsiz biri nasıl yaratır.

"Sizin ilahınız yalnızca Allah'tır ki, O'nun dışında ilah yoktur. O, ilim bakımından her şeyi kuşatmıştır." (Taha Suresi / 98)

Le ilahe allah mı? bu sözünü ettiğin..

ilahe olan Allah..

tarihinde abdullahabdal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 year later...

Arap liderdiği dediğin kişi insanların en üstünüdür.Kimsenin bilmediklerini Allahü teala ona ihsan etmiştir.Allah kainatı yaratdığında karar vermiştir.Cehennem kafirlere mesken etmiştir.Onun verdiği akılla ona üstünlük taslayanların yeri cehennemdir.Bile bile inkar edip sonrada ateş'e girersen Allah mı beni ateşe attı diyeceksin ?

allah okadar adaletliki bir insani digerine ustun kiliyor :D

Sitelerde Paylaş

Arap liderdiği dediğin kişi insanların en üstünüdür.Kimsenin bilmediklerini Allahü teala ona ihsan etmiştir.Allah kainatı yaratdığında karar vermiştir.Cehennem kafirlere mesken etmiştir.Onun verdiği akılla ona üstünlük taslayanların yeri cehennemdir.Bile bile inkar edip sonrada ateş'e girersen Allah mı beni ateşe attı diyeceksin ?

Teblig verdigin cevaplarin doyurucu degil surekli bir tehdit bu.Bu adamin hicbir ustunlugu yoktur bize.serasker nurcu adam o adamin beyni ucmus gitmis.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam demiski allahin verdigi akilla allaha ustunlukmu tasliyorsun teblig arkadasim buradaki tum kim varsa musluman biz zavalliyiz aciziz ben zavalliyim tamam mi siz ustunsunuz surekli korkmakmi gerekiyor allah bozuntusundan ve dininden.

Sitelerde Paylaş

nasıl inanıyorlar?

birçok kişi muhammedin gerçekte yaptıklarından da, kuranda yazanlardan da habersiz. işte böyle inanıyorlar. neye inandıklarını bilmeden.

hatta bırakın bunları, en temel hususlarda mesela en basitinden namazın islamiyet ile geldiğini zanneden müslümanların oranı bile %98'in üzerindedir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Teblig verdigin cevaplarin doyurucu degil surekli bir tehdit bu.Bu adamin hicbir ustunlugu yoktur bize.serasker nurcu adam o adamin beyni ucmus gitmis.

Arkadaşlar yazdığınız adamlar mefta olmuş olabilirler son olarak 1,5 yıl önce yazmışlar.. Biraz dikkat..

Sitelerde Paylaş

Allaha akılsız, bilinçsiz ve mantıksız diyen müslümanıda gördüm ya

tuhafsınız

Dogru soyluyor yalanmi enkia?Allah tanimi geregi akilsizdir bilincsiz mantiksizdir.Kendileride biliyorlar inatci herifler.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben bu forumda daha aklı başında bir müslüman görmedim.

Ben hiç bir yerde görmedim. Müslüm olmak demek, aklın tutulması demektir. Bunların en ileri ünvanları almış olanlarına bir bakın. Türkiye'de Bayındır, adam gece ve gündüzün varlıklar olduğunu, gece gündüzün güneşe bağlı olmadığını!!! iddia ediyor! Hatipoğlu cinlerden bahsederken üç harfli diyor! Adını unuttuğum gerinin bir tanesi prof ünvanı verilmiş, herif "Adem aleyhisselam dinozorlarla savaşması için onbeş metre mi kaç diyorsa ne saçmalıksa boyundaydı" diyor!!! Dünyaya bakın, Zakir Naik midir nedir bir müslümün saçmaları kargaları güldürür cinsten! Bu geri yığınlar bu tür adamların peşine takılmış gidiyorlar.

Bunlarda bir zekadan bahsetmenin bir yolunu göremiyorum. Koyun sürüsünün zekasından bahsedilirse, bunların zekasından da bahsedilebilir.

Müslümlerin en tipik özelliğidir: Normal bir akla sahip zannedilebilirler. Fakat iki konu açıldı mı aptalın en önde gideni kesiliverirler: Dinsel konular ve cinsel konular! Pardon, pardon, üçharflisel konular! :lol:

Sitelerde Paylaş

Evrenin çivisini sökebildiniz ki inancımız vazgeçelim..

Önce ölüme çare bulun...

Sonra düşünürüz...

Ölüme, senin yaratıcı çare bulamamış, biz nasıl bulalım. Eğer o bulabilseydi, her şeyi öbür dünyaya atmaz, yeniden diriltme/yaratma ve sonsuz yaşatma gibi akıl, mantık ve bilim dışı imkansız hayaller kurmaz ve kurdurmazdı. Bu, "Olmayacak duaya amin demenin" sarsıcı bir örneğidir ama hiç de sarsılmıyor gibisiniz maşallah :D

Sitelerde Paylaş

Bunlar en alt düzeyden bir cahilin safsatalaırıdır. Ben senin Allah'ının bile efendisiyim, peygamberin de kim oluyormuş...

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Kimisi lafta inaniyor, kimisi din, inanc hakkinda hic birsey bilmeden - koru korune inaniyor ki bu umrunda degil, kimilerini uyutuyorlar, kimileri inamis taklidi yapiyor ve saf inananlari kullaniyor, kimisinin umrunda degil, kimileri korkuyor ben isimi garantiye alayim diyor. Ailenin etkisi oluyor, sosyal yasamin etkisi oluyor, yasadigi ulkenin etkisi oluyor. Oluyor iste. Ve olacak da..

Ben de bir aralar inanmayanlar nasil oluyor da inanmiyor diye sormustum kendi kendime. Dini sorgulama neden olan soruydu. Hey gidi gunler.

tarihinde Lncln tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ahmak ve gerizekalıdır.

İstediğiniz kadar çene yorun boştur.

Ben bu forumda daha aklı başında bir müslüman görmedim.

Varsa söyleyin.

Ahmak ve geri zekalı olduğumuzu dusunuyorsan bir daha bize bir şey anlatmak zorunda değilsin. Kötü söz sahibine aittir. Bizlerden daha zeki ve aklı başında olsaydın veya gerçekten kaldırıldığımızı ve gerçeği görmemizi istiyor olsaydın bize bu şekilde hakaret etmezdin.

Bu sitede ateist olanların çoğu bir zamanlar müslüman mış onlarda o zaman gerizekalı ve ahmaktı.

Sende bir zamanlar müslüman olduysan sende gerizekalı ve ahmaktın. Ama simdi müslüman olmadığınıza göre artık ahmak değil zekisiniz öyle mi. Bu nasıl zeka o zaman bir zamanlar inandığın şeylere inananlara ahmak diyorsun.

Ahmakken araştırıp doğruyu bulduğunu mu iddia ediyorsun.

Eger öyleyse ahmak değildin. Sen müslüman iken ahmak değilsen diğer insanlar neden müslüman ise ahmak olmak zorunda.?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...