Jump to content

böyle mi cennete gideceksiniz?

Recommended Posts

• İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

nasıl kötü değil ln..vahşet resmen..saçma saçma konuşmayın..

Neresi kötü mübarek. Bir şekilde kesilecek. İbadet olmasa bile kasaplarda normal durumlardada kesilecek. Kurban bayramları haricindede kesilecek. Hangi birine karışacaksın. İnsanlar hiç et tüketmeyecek mi? Bir şekilde tüketecek. Bunun neresi kötü. Ha vahşice, dayanamayan insanların ve çocukların gözü önünde kesilip biçilmesi pek iyi değil tabi.

Sitelerde Paylaş

Neresi kötü mübarek. Bir şekilde kesilecek. İbadet olmasa bile kasaplarda normal durumlardada kesilecek. K

sizin beyniniz yıkanmış..sizlerle tartışamayacağımı anladım.ulan sende merhamet vicdan yok mu allahsız.o koyun keçi can değil mi*? onun yavruları yok mu? hiç mi yüreğin sızlamıyor.?
Sitelerde Paylaş

Allah koç göndermeseydi şu anda birçok kişi öz erkek evladını kurban edecekti Allah'a. Birde olaya bu yönden bakın. Hayvan kesmek çokta kötü değil. Ama uluorta, çocukların gözü önünde kesilmesine bende karşıyım.

Demek ki amaç fakir fukara et yesin değil. Yoksa oyunu insan etiyle açmazdı değil mi? ( Tabi insan eti yemeyi düşünmüyorsanız )

Sitelerde Paylaş

Mondiego, o hayvanlar sadece kesilmek için yetiştiriliyor ve sistematik bir biçimde katlediliyorlar. Bu ibadeti saçma buluyorum. Her sene görüyoruz haberlerde, salak herif kesememiş hayvana saplamış bıçağı hayvan acı çeke çeke koşuyor sokakta. Kaçmasın diye ayaklarını kesiyorlar. Böyle salakça şey mi olur? Ama bir tepkin varsa bunu sadece müslümanlara değil, bütüne göstermelisin. İyi niyetli insanlar hayvanları mümkün olan en acısız bir biçimde kesmeye çalışıp etini de eşe dosta dağıtıyorlar. Fakirlere veriyorlar. Sistematik olarak öldürülüp para için paketleyip satılmaları yerine birisi tarafından acısız bir şekilde kesilmeleri daha uygun değil mi? En azından insanlar seviniyor. Birlik beraberli kültürdür bunlar.

tarihinde BrainDamage tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sistematik olarak öldürülüp para için paketleyip satılmaları yerine birisi tarafından acısız bir şekilde kesilmeleri daha uygun değil mi?

yok uygun değil..tamam belki daha acısız ama sonuçta hayvan canından yaşama hakkından oluyor..böyle olmaz..hayvanların kesilmemesi için imza kampanyası başlatacağım..mazlum koyunların keçilerin ineklerin umudu mondiego :) tarihinde Mondiego tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmazsa git Afrika'daki geyikleri de aslanlardan kurtar. Onların da yaşama hakkı var değil mi... Olaya ateizm çerçevesinden bakma. Hayvanların kesilmesini istemiyorsan bütüne karşı ol. Dediğim gibi, ibadet olunca en azından eş dost seviniyor. Fakirler seviniyor. Bir birliktelik oluyor.

Sitelerde Paylaş

kardaş, benim kendime dermanım yok ki onlara fermanım olsun..güçsüzüm ben..obama değilim ki..elimde olsa tüm canlıları yenmekten kurtarırdım..ama neyse bazı şeylere aklımız ermiyor..belki ulu tengrinin bir hikmeti vardır bunlarda..bir bektaşi bana korkma edeple kesilen hayvan acı çekmiyor demişti mesela..fakirlerin sevinmesi güzel, ama fakirleri başka şekilde de sevindirebiliriz..gidersin un bulgur yağ pirinç zeytin gıda yardımı yaparsın fakirler sevinir..illa zavallı masum koyunları keçileri gebertmeye boğazlamaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

yok uygun değil..tamam belki daha acısız ama sonuçta hayvan canından yaşama hakkından oluyor..böyle olmaz..hayvanların kesilmemesi için imza kampanyası başlatacağım..mazlum koyunların keçilerin ineklerin umudu mondiego :)

Güzel olur sonrada gidip balık yeriz.Nasıl olsa onlarda can yok.
Sitelerde Paylaş

yiyebilirsin.domates bitkisini kökünden sökme bırak yaşasın, ama bitkinin kırmızı meyvesini yiyebilirsin..bitki zaten meyvesini dışarı atmaya kendisinden uzaklaştırmaya çalışıyor.

Atmaya çalıştığı için mi bu kadar, süsleyip püsleyip, leziz hale getiriyor,
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...