Jump to content

böyle mi cennete gideceksiniz?

Recommended Posts

Sen git Hinduistlerin kutsalı İnekleri kıtır kıtır kes,sonra gel burda,yok kurana laf söyleme,yok muhammede laf söyleme.

Biri kuranı yaktı diye dünyayı ayağa kaldırsınız,neymiş kutsalmış, hinduistlerde inek kutsal,peki,siz müslümanlarda adamların kutsalını kıtır kıtır kesmiyor musunuz.

rezil ettin adamı bravo..bence artık sokağa çıkamaz bu yüzle..tabii yüzü varsa..
Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen git Hinduistlerin kutsalı İnekleri kıtır kıtır kes,sonra gel burda,yok kurana laf söyleme,yok muhammede laf söyleme.

Biri kuranı yaktı diye dünyayı ayağa kaldırsınız,neymiş kutsalmış, hinduistlerde inek kutsal,peki,siz müslümanlarda adamların kutsalını kıtır kıtır kesmiyor musunuz.

İnek kutsal olurmu laa hiç :)

Sitelerde Paylaş

İnek kutsal olurmu laa hiç :)

Hindistan dünyada en çok büyükbaş hayvana sahip ülkedir ama bu kaynaktan yararlanılamamaktadır. Hinduculuğun başlangıcından beri inek Hindistan'da en kutsal hayvan olarak görülür. İstemeyerek de olsa ineğin öldürülmesi büyük bir günah sayılır.

Hindistan'da sokaklarda sıcaktan bunalmış iyice hantallaşmış bir deri bir kemik kalmış ineklere rastlanılması gayet doğaldır. İnekler cadde ve sokaklarda diledikleri gibi dolaşır yaya kaldırımları üzerinde güneşlenir tapınaklara girer pazar yerlerini pislerler kimse onlara ilişemez hatta saygıyla selamlarlar.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hinduizm

Burdan da neyin ne olduğunu öğrenebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Sen harbiden marslısın, :) Müslümanlar ineği hakaret olsun diyemi kesiyor, kuran yakan sayfalardan köftemi yapıyor.
Sitelerde Paylaş

Sen harbiden marslısın, :) Müslümanlar ineği hakaret olsun diyemi kesiyor, kuran yakan sayfalardan köftemi yapıyor.

Ne için yaptığı önemli değil.Verilmek istenen mesajı alamıyorsan o da senin sorunun.

sana kutsal olanın başkasınca değeri sıfırdır.Ona kutsal olan sana göre de değeri sıfırdır.

Kısacası,muhammed eleştirildiğinde,allah denen hayal ürünü eleştirildiğinde vb kutsal saydığınız şeyler eleştirildiğinde,hakaret ediyorsunuz diye tantana yapmayın.

Sitelerde Paylaş

al bir öküz daha..

Müslümanların çoğuna cahil dediğimde kızıyorlar.

Bırak başka dinler hakkında bilgili olmayı,kendi dinlerinden bile haberleri yok.

Reelde komşum var ,koyu dindar,ama dinle ilgili tartıştığımızda ağzından salyalar akmaz.

Normal şeylerden sohbet ederken,buna dedimki,gazetede okudum,50küsur yaşında bir adam evlatlığının karısını boşatıp kendine eş almış dedim.Ne adamlar var değilmi dediğimde,adam için vay....... dedi.

Dedimki aç kuranı ahzab37 yi oku.Senin peygamberinde bunu yapmış deyince,önce afaladı açtı baktı,ırın mırın etti,yok öyle demiyor,bla bla yaptı.

Anlıyacağın bu sitedekiler de dahil çoğu Müslümanın kendi dininden bile haberi yok.

tarihinde marslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu ateistlerin bilir kişi gibi görünme sevdaları yokmu, cehaletlerini kapatmak için önüne gelen herşeyden bir pay çıkarıp sunmaya çalışıyorlar, ateistin cahilinide bu başlık altında görmek nasip oldu.

lafa gelince doğanın kanunu kıvırmaya gelince karşı çıkmalıyız,

lafa gelince hepimiz hayvanız , hayvandan geldik derler,

hayvan olduklarını söyleyince böğürmeye başlarlar.

ulen bi tarafınız olsun be, ya olduğunuz gibi görünün ya göründüğünüz gibi olun.

Sitelerde Paylaş

Millet birbirine girmiş. Biz hem otçul hem etçiliz bunu kimse inkar edemez ve hala et tüketiyoruz ve bu etler bir şekilde hayvanlardan elde ediliyor. Olay eski putperest ayinlerde, bu çağda bir araya gelmişler sevgi birlik naralarının saçmalığını savunanlar bana göre henüz idrak edemiyorlar yada buda dinlerini savunma refleksi işte. İnsan kurban edilen dönemlerden hayvana geçmiş insanlık, bunu etraflıca araştırın ve bu kurbanın et yeme et dağıtma olayı olmadığını aşıkar biçimde anlarsınız, kurban etme olayı başlamadan önce sanki insanlar hayvan eti yemiyordu. Kurban farklı arkadaş farklı, bununlada sosyal olarak bir araya gelmiş insanlar ama olay et değil kendinizi kandırmayın, 2000'li yıllarda bunda ebeslik bulmuyoruz acaibime gidiyor yahu, sanki Arabistan, Afganistan gibi şeriatla yönetilen bir ülkede yaşıyor insanlarımız, sorgulamak bu kadar mı zor... Ben et yemiyorum bu şu an beni bağlar, et yiyenede karışmam etçiliz bir şekilde ve bu devam ediyor, akıldan mantıktan uzakta olmamak gerek, insanlara et yiyorsun diye kızmak abestir. Bir gün insanların anlayışı teknolojiyle farklı yöne kayabilir ve labaratuar ortamında et üretimi yaygınlaşabilir, o zaman empati şekli daha farklı yöne kayabilir bunu zaman gösterir, bakalım gelecek mi o zaman ama ben umutluyum çünkü insan sabit durmuyor son yüz yıl içindeki bilimsel buluşlar ve teknoloji bunu gösteriyor, benden bu kadar..

Sitelerde Paylaş

buda bir ayin tutturmuş gidiyor, hayvanın islami kurallara göre kesilme biçimi vardır, hızlıca , can çekiştirmeden , tek seferde vs.

ayin dediğin, satanislerin kestikleri keçileri işkence ederek , kanalrıyla rituel yapmalarıdır.

buradaki manzara ile filmleri karıştırıyosun

Sitelerde Paylaş

bu ateistlerin bilir kişi gibi görünme sevdaları yokmu, cehaletlerini kapatmak için önüne gelen herşeyden bir pay çıkarıp sunmaya çalışıyorlar, ateistin cahilinide bu başlık altında görmek nasip oldu.

lafa gelince doğanın kanunu kıvırmaya gelince karşı çıkmalıyız,

lafa gelince hepimiz hayvanız , hayvandan geldik derler,

hayvan olduklarını söyleyince böğürmeye başlarlar.

ulen bi tarafınız olsun be, ya olduğunuz gibi görünün ya göründüğünüz gibi olun.

Senin hayvan kelimesini kullanma amacın başka.

Sitelerde Paylaş

peki sevgili hayvan severler , bunlara karşısınız ...

bitkiseverlerde sizlere çıkıp deseki, bitkileri katletmeyin yaptığınız vahşet , kopardığınız her bitki bir can taşıyor oda bir canlı , gidin başka şeylerle beslenin , bitkileri yok etmeyin deseler , arada bir fark varmı ...

Sitelerde Paylaş

Hayvan yemek vahşet değildir.

Hayvanları mantıksız nedenlerle katletmek vahşettir.

Doğadaki hiçbir hayvan başka bir hayvanı zevk için öldürmez.Ya yemek için öldürür yada bölgesini korumak içn, yada kendini korumak için öldürür.

İnsan yemeyeceği hayvanı zevk için öldürür, adına spor der.

Kurban da aynı mantıkdadır. Kurbanın asıl amacı hayvan tüketmek değildir. Adı üstünde tanrıya kurban sunmaktır. Bütün ilkel dinlerde vardır kurban sunma.Kimi insan sunar kimisi keçi sunar.Kimisi yer kimisi putunun önüne bırakır o yesin diye.

İslamdaki kurbanın da temel amacı tanrı adına kan akıtmak ve kurban vermektir.Sonrasında öldürülen şey ziyan olmasın diye yenir.

Bu da vahşettir.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak 1. sayfanın 3. iletisinde ne demişim.."""""sakın biri bana sen et yemiyor musun demesin kafasına sıkarım.en azından kesmiyorum..hayvan kesimine karşı imza kampanyası başlarsa imzalamaya varım"""""bu kadar ökz olmayın ya..adama hayvan kesmek yanlıştır zalimliktir diyorum adam bana sen et yemiyor musun diyor..tipik hıyar müslüman mantığı işte..bu şuna benziyor..ekonomik tasarruf yapmak isteyen birine sen para harcamıyor musun demek gibi..evet bir yanlış yapıyoruz ve bunu düzelteceğiz..

bak şimdi sana göre hayvan kesmek et yemek yanlış olabilir. ama doğanın kurallarını ateisler çok iyi bilir. insanların yok edici çoğunluğu senin gibi birkaç kişi hariç doğaları gereği eti severek yerler. et yemek içinde hayvanı heryerde boğazlayabilirler. (belediyelerin yasak ettiği yerler hariç). insanlar henüz senin mantığına göre etsiz yaşamak için evrimleşmemiştir. et insan sağlığı için elzem bir gıda maddesidir.

haaa et yemeden yaşayanlar var diye bilirsin. onlar etsizlikten doğan ihtiyaçlarını diğer gıdaları bilinçili bir şekilde tüketerek sağlıyor. ama bunun çok bilinçli bir şekilde yapılması lazım. bilinçsiz bir şekilde "hıyar" yersen sağlığını kaybedersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...