Jump to content

Yobazların Atatürk İle Alıp Veremedikleri

Recommended Posts

Atatürk'ü kılıktan kılığa sokarak değerlendiremezsiniz. Bu adam bukalemun değil.

Kısa ömründe başarılarını, yaptıklarını değerlendirmeniz gerekir.

Onları yaparken ne düşündüğü, onları nasıl yapmayı planladığı önemli değildir. Onları nasıl yaptığını bilmeniz için aklını okumanız gerekir.

Önemli olan Atatürk'ün gerçekleştirdikleridir. Yaptılarıdır.

Atatürk'ün başarılarını kendi düşünce ve inançları ile örtüştürmeye çalışanlar, onun başarılarına gölge düşüren fırsatçılardır.

Hatta diyebiliriz ki onlar, Atatürk'ün başarılarını kendi inanç ve düşüncelerini savunmak için kullanan meczuplardır.

Gerçek Atatürkçüler ondan kalan mirası savunanan ve koruyan aydınlardır. Onlardan çok az olduğunu biliyoruz.

Yobazlar Atatürk'ü yaptıklarından dolayı sevmezler.

Onun başarılarını bir ömre sığdırmak mümkün değildir.

Yobazlar değişikliği sevmezler. Çağdaşlığı sevmezler.

Başka neden aramaya gerek yok.

Ben Can Yücel'in yazısından zaten çağdaşlık adına yaptıklarını çıkarıyorum, her şeyi ön göremese bir çok şeyi öngörerek yapmaya çalışmış devrimlerini. Kolay değil bin türlü sorunu olan bir topluma çağdaşlığın yolunu açıp bırakmak. İsteyen sizin dediğiniz gibi bukalemun yapabilir tabiki ( büyük olasılıkla), asıl hedefinin gerçekliğine gölge düşürmez bunlar, tabiki tablonun bütününe bakıp gerçeği görebilene..Deha..
Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konular karıştı. Pardon

Şu anda olduğu gibi cumhuriyettir.

tşk ediyorum verdiğin yanıt için.

demekki demokrasi adı sizin gibi insanlarda sadece isim olarak kalıyor. cumhuriyet dediğin nedir , insan yapımı değil mi, bir insan gelir cumhuriyeti kurar diğer bir insan gelir bir başka şeyi kurar, sonuçta insan ürünü , 50 çeşit cumhuriyet kurulur asl olan halkın düşüncesi ve iradesi değilmidir ?

Sitelerde Paylaş

tşk ediyorum verdiğin yanıt için.

demekki demokrasi adı sizin gibi insanlarda sadece isim olarak kalıyor. cumhuriyet dediğin nedir , insan yapımı değil mi, bir insan gelir cumhuriyeti kurar diğer bir insan gelir bir başka şeyi kurar, sonuçta insan ürünü , 50 çeşit cumhuriyet kurulur asl olan halkın düşüncesi ve iradesi değilmidir ?

Cumhuriyettede halkın seçime yer verilmiyor mu? Ayrıca konuyu buralara kadar getirmeye gerek yok ben gerekli cevapları verdiğimi düşünüyorum kısa son kez şöyle açıklıyım sonra kapatacam pc'yi.

Şu anda sen istediğini yaparsın. Namaz kılarsın, oruç tutarsın, istediğini giyersin vs vs. Şu anda başka bir insan içki içe bilir zina yapabilir vs vs. Herkez kendine çalışır öyle değilmi? Ama önceden özgürlük yoktu tabi Atatürk gelene kadar.Şimdi isteyen istediğini yapıyor. Kimsede bir şey demiyor.Zorla dindarlık vardı. Haa şurası ayrı bir mesele sen milletin zorla orasını burasına kapatacaksın zorla namaz kıldırıp oruç tutturacaksın sonra herşeyi kendi irademle yaptım diyeceksin böyle olmaz.(ihtimalleri düşünürsek böyle olacaktı). Sonuçta ben yıllardır Atatürk'çüyüm annemden babamdan babaanemden böyle gördüm. Zaten bu konuda kimseyle tartışmaya girmem sevmemek kişinin kendisine kalmış ben burda sadece yaptıklarını anlatmaya çalışıyorum.Şöyle bir laf vardır ;

600 yıl padişaha kul oldunuz , 300 yıl halifeye kul oldunuz Cumhuriyet sayesinde Allah'a kul olmayı öğrendiniz bu yüzden mi bu Atatürk düşmanlığı.

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şimdi ben bir müslüman türk olarak , atatürkün yaptığı inkılapların islamiyete verdiği zararlardan dolayı , bu kişinin müslüman olmadığını biliyorum. tarihteki birçok yerli yabancı yazar atatürkün islamiyete vurduğu zararları belirtirler.

bir ateist için bu ınkılaplar modern ve çağdaş olarak görünür, bir başkası için farklı görünür benim gibi müslüman olanların ise bu olgulardan bir pay çıkarması mümkün değildir. çünkü yapılan her yenilik islamiyete bir zarar vermiştir.

atatürk meclisi dualarla açınca, nasılki gönüllere taht kurup halkın sevgisini kazanıyorsa , hatipleri görevden alıp, ülkenin dini islamdır ibaresini kaldırıp, meclisteki ve askeriyedeki din görevlilerini kaldırıncada, müslümanlar bu durumu üzüntü ile karşılıyorlar, bu durumda bir yahudi de aynı tepkiyi verir bir hırıstiyanda ...inanç kalpte olduğu için kişilerin inancına sekte vuran eylemleri hiçbir inanç sahibi hoş karşılamaz.

Atatürk sayesinde padişaha ve halifeye tapmayı bırakıp,Allah'ınıza taptınız.Bu mu zararı ? Bersan yorumlarından anlaşıldığı kadarıyla Müslümanlığa girmek için beynimizi dışarıda bırakmak gibi bir şartımız var.Yine iman ettiğiniz kitabın içinde ne yazdığını Atatürk sayesinde öğrendiniz çünkü kitabın Türkçe mealinin çıkartılmasını Atatürk istemiştir.

Atatürk olmasaydı halâ padişahın ve halifenin kullarıydınız ve cenneti şeyhlerinizin bir tarafında arıyor olurdunuz.Bazıları halâ bunu yapıyor.Bir taraflarını bedeleterek.:)

Sitelerde Paylaş

Atatürk sayesinde padişaha ve halifeye tapmayı bırakıp,Allah'ınıza taptınız.Bu mu zararı ? Bersan yorumlarından anlaşıldığı kadarıyla Müslümanlığa girmek için beynimizi dışarıda bırakmak gibi bir şartımız var.Yine iman ettiğiniz kitabın içinde ne yazdığını Atatürk sayesinde öğrendiniz çünkü kitabın Türkçe mealinin çıkartılmasını Atatürk istemiştir.

Atatürk olmasaydı halâ padişahın ve halifenin kullarıydınız ve cenneti şeyhlerinizin bir tarafında arıyor olurdunuz.Bazıları halâ bunu yapıyor.Bir taraflarını bedeleterek. :)

Aynen valla :D Hayatta en çok sinir olduğun konudur Atatürk'ü kötülemek.

Sitelerde Paylaş

Atatürk olmasaydı halâ padişahın ve halifenin kullarıydınız ve cenneti şeyhlerinizin bir tarafında arıyor olurdunuz.Bazıları halâ bunu yapıyor.Bir taraflarını bedeleterek. :)

sevgili megaladon, inanın sizin inancınızı ne kınar nede sizi bir tarafa çekmek isterim, kişiler inançlarını özgür bir biçimde yaşasınlar. ne bir zorlama ne bir dayatma olmasın , yetmezmi bizleri böldükleri , ayrımlar, dökülen kanlar...

sizin ateist olmanızın benim için hiçbir önemi yok siz bir insansınız, duyguları ve sevgileri olan, hepiniz bir anakuzusu olarak şefkatle büyütülüp bu yaşa getirildiniz. sizi seven bir aileniz sevdikleriniz var, horlanmak , dışlanmak, kötülenmek, bir kişiyi değil onun bütün neslini etkiler.

inançı kalpte açan bir gül olarak görüyorum,hepsinin farklı bir rengi vardır kimininki kırmızı kimininki beyaz akar, sadece gözyaşlarının rengi aynıdır....

Sitelerde Paylaş

chosen , atatürkün kuranı kerim ve Allah ile ilgili düşüncelerini biliyormusunuz ?

kuranı kerimi neden türkçeleştirmek istediğinin sebebini biliyormusunuz ?

birde sürekli islama katkı diyorsunuz, lütfen islama katkılarını burada yazarmısınız....

Sitelerde Paylaş

chosen , atatürkün kuranı kerim ve Allah ile ilgili düşüncelerini biliyormusunuz ?

kuranı kerimi neden türkçeleştirmek istediğinin sebebini biliyormusunuz ?

birde sürekli islama katkı diyorsunuz, lütfen islama katkılarını burada yazarmısınız....

Kuran'ı türkçeleştirmesinin nesi kötü? Neden insanların Kuran'ı kendi dilinde okumasından rahatsız oluyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı türkçeleştirmesinin nesi kötü? Neden insanların Kuran'ı kendi dilinde okumasından rahatsız oluyorsun?

kötü olan , türkleştirilmesi değil, türkçeleştirilmesindeki amaç,

iyilik olsun diye değil, amacı farklı, bunu bütün kaynaklarda belirtmiştir, sanırım kazım karabekirle paylaşmıştı bu konuyu, bir kaç kaynakta deklare edilmiştir.

samimice öğrenmek istersen , yapılan çalışmanın asıl amacını da anlarsın.

çünkü atatürk, kuranı kerime , gökten inildiği varsayılan bir kitap diyerek hitap ederdi....

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- Kur’an’ı ilk kez Türkçeye çevirtti, bastırdı ve ücretsiz dağıttırdı. " Ben Müslüman’ım diyen Türk insanı dinini anlamaya başladı.(1927, İsmail Hakkı İzmirli’nin çevirisi)

- Kur’an‘ın bilimsel tefsirini yaptırdı, bastırdı ve ücretsiz dağıttırdı. ("Hak Dini Kur’an Dili" ismi ile 1936 da Elmalılı Hamdi Yazır)

- İmam Buhari’nin sağlam hadislerinin çevirisini yaptırdı ve aynı şekilde halka ulaşmasını sağladı. (1932, Ahmet Nazım, Kamil Miras)

- Arapça okunan, dinleyenin anlamadığı, hutbe okuma işini Türkçeye dönüştürdü. (1932)

- Ezan’ı Türkçeleştirdi. (1933)

- Camilerin din görevlisi ihtiyacını karşılamak için imam hatip okulları açtı. (A. Güler, Sarı Paşa İnsan Atatürk, Berikan Yayınları, Ankara, 2007, s.248-252. Bu son madde için kaynak)

SUUDİLERE ‘MEZAR’ RESTİ

Özkes kitabında muhafazakâr kimliğiyle bilinen Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş tarafından yapılan bir tespite de yer veriliyor ve Atatürk’ün Hz.Muhammed’in mezarını yıkmak isteyen Suudiler’e karşı telgraf çektiği şöyle anlatılıyor: “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk, sıranın Hz.Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek, ‘Eğer tek bir taşına bile dokunarsanız ordumu aşağı gönderirim’ demiştir. Bunun üzerine Suudiler Hz.Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi. Atatürk’ü din ve İslam dışı göstermek isteyenlerin rahatsız olacağı bu tür belgeler kasıtlı olarak yok edilmektedir.”

Sitelerde Paylaş

Arttırıyım mı?

Hadi harf inkılabıda olsun.

Harf inkıbalı yapıldığında sadece %11 okuma yazma biliyordu. 5-8 yıl sonra bu oran %20-28 lere ulaştı ve bu bir dünya rekorudur. Hadi daha arttırayımmı.

İnsanlığa yaralı şeyler yaptığı içinmi sevmiyorsun? Kimlikte İslam yazmasıyla bir şey olmaz. ALLAH kimliğede bakmaz. Şöyle müslüman olunur:

-Allah'a iman

-Ahirete iman

-İnsanlık için çalışmak. ( okumak , okutmak vs vs ) bunu ben değil. Kuran ve fıkıh kitapları söylüyor

NOT: Atatürk müslümanların kendi kendilerini yönetebilmelerini sağlamıştır, köle olmaktan kurtarmıştır.

Sitelerde Paylaş

kötü olan , türkleştirilmesi değil, türkçeleştirilmesindeki amaç,

iyilik olsun diye değil, amacı farklı, bunu bütün kaynaklarda belirtmiştir, sanırım kazım karabekirle paylaşmıştı bu konuyu, bir kaç kaynakta deklare edilmiştir.

samimice öğrenmek istersen , yapılan çalışmanın asıl amacını da anlarsın.

çünkü atatürk, kuranı kerime , gökren inildiği varsayılan bir kitap diyerek hitap ederdi....

Atatürk'ün amacı insanların gerçekleri öğrenmesini sağlamak aslında Atatürk'ten yüzyıllarca önce yapılması gereken bir şeydi Kuran'ın Türkçe'ye çevrilmesi. Sen Kuran'ı Türkçe'ye çevirttirmeyen Osmanlı padişahlarına tek bir laf etmiyorsun, tutup Atatürk'e laf söylüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Arttırıyım mı?

Hadi harf inkılabıda olsun.

Harf inkıbalı yapıldığında sadece %11 okuma yazma biliyordu. 5-8 yıl sonra bu oran %20-28 lere ulaştı ve bu bir dünya rekorudur. Hadi daha arttırayımmı.

İnsanlığa yaralı şeyler yaptığı içinmi sevmiyorsun? Kimlikte İslam yazmasıyla bir şey olmaz. ALLAH kimliğede bakmaz. Şöyle müslüman olunur:

-Allah'a iman

-Ahirete iman

-İnsanlık için çalışmak. ( okumak , okutmak vs vs ) bunu ben değil. Kuran ve fıkıh kitapları söylüyor

Muhammed'e iman yok mu?

Sitelerde Paylaş

Şunuda söyleyeyim içkici diyenler vardır. "Siz rakıyı alkol zannedip" Mustafa Kemal'e "sarhoş" diyenlere güleriz. "Allah'ın geri zekalıları adam sarhoş kafayla kurmuş memleketi, siz ayık kafayla ne yapıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

1. si atatürk kuranı kerime , ilahi bir kitap olarak bakmıyordu , amacı kuranı kerimi türkçeleştirerek gerçek manası dışına çıkıp halkın bu kitaptan uzaklaşmasını sağlamaktı . bunu hatıralarında açıklamıştır. ararsan çokca bulursun kaynaklarda anlatılanları...

2. si ise mezar olayı tamamen yalan, bu tarihi bir yalandır böyle bir olay asla olmamıştır.

mezar olayı buz dağının görünen kısmının bir yalanıdır. görünmeyen ise çok farklıdır.

bunları iyi araştır sonra da , savaş için türklere yollanan parayı atatürkün nasıl değerlendirdiğini araştır, savaştamı kullanmış yoksa bankamı açmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...