Jump to content

Yobazların Atatürk İle Alıp Veremedikleri

Recommended Posts

sen kıtmısın chos, yoksa yazılanı analiz edecek kapasitenmi yok.

atatürkün islama katkısı yok diyorum , yaptıkları islama katkı değildir , inklapları Allahın kanununa ters düşer diyorum.

hakaret küfür etmektir , hakaret senin kurduğun cümlelerdir,

benim söylediklerim uygulamalardaki çıkarımlardır.

askeriyede görevli imamların görevine son verilmesi , islamla örtüşürmü, ezanların susturulması islama nasıl bir katkı sağlar, medreselerin kapatılması , nasıl açıklanır, halifeliğin kaldırılması , hilafetin kaldırılması, islama nasıl bir katkı yapar.

imam nikahının kaldırılması , müslüman kızın kafir ile evlenmesine musade edilen yasanın çıkarılması,

türkiyenin dini islamdır yazısının anayasadan cıkarılması, meclisteki din görevlilerin görevlerine son verilmesi, vs vs vs bunların neresi islama katkıdır.

doğrudur yanlıştırı geç, islamda katkısını söyle , katkı bunun neresinde ?

sen yolu bulamamaışsın sen herşeye din açısından bakıyorsun. Sen bunları kanıtla sonra konuş. Benim 80 yaşındaki babaannem bile Atatürk'e laf ettirmez o anlamış ama sen anlayamamışsın hala Yazık diyorum.

ATATÜRK OLMASAYDI SİZİN GİBİ BEYİN ÖZÜRLÜLERİNE SÖZ HAKKI DOĞMAYACAKTI

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen yolu bulamamaışsın sen herşeye din açısından bakıyorsun. Sen bunları kanıtla sonra konuş. Benim 80 yaşındaki babaannem bile Atatürk'e laf ettirmez o anlamış ama sen anlayamamışsın hala Yazık diyorum.

ATATÜRK OLMASAYDI SİZİN GİBİ BEYİN ÖZÜRLÜLERİNE SÖZ HAKKI DOĞMAYACAKTI

sana ilk sorum , demokrasimi , cumhuriyetmi önemli dedim, cumhuriyet dedin bu varan 1

ikinci bir hindu örneğ iyaptım, bişey demedin , diğer sorularla oyalandın. .

3. olarak , uydurma , iftira diyerek sunduğum bütün kaynakları yalanladın ama sen de ortaya bir sunum koyarken , rivayetten öteye gitmeyen bilgilerle kaynak gösterdin.

aradaki farkı anla, kendine gelince rivayeti örnek alıp delil olarka sunuyorsun baskasını nbütün söylediğini hakaret ederek yalanlıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yalan mı kardeşim?

İşte gerçekleri görmüş bir lider, uyuyun siz

Din ile yönetilen ülkelerin hali ortada değil mi?

adam yalan söylemiyor , görüşünü savunuyor inancı gereği bildiği doğruları anlatıyor yalan demiyoruz.

Allahı inkar edip, Peygamberi inkar edip, Kuranı inkar etmesi yalan değildir.

bizde bunu söylüyoruz.

Sitelerde Paylaş

sana ilk sorum , demokrasimi , cumhuriyetmi önemli dedim, cumhuriyet dedin bu varan 1

ikinci bir hindu örneğ iyaptım, bişey demedin , diğer sorularla oyalandın. .

3. olarak , uydurma , iftira diyerek sunduğum bütün kaynakları yalanladın ama sen de ortaya bir sunum koyarken , rivayetten öteye gitmeyen bilgilerle kaynak gösterdin.

aradaki farkı anla, kendine gelince rivayeti örnek alıp delil olarka sunuyorsun baskasını nbütün söylediğini hakaret ederek yalanlıyorsun.

AL işte senin hadis konusuna ne demeli?

Sen onca ünlüden daha iyi biliyorsun onca okumuş adamdan ancak salak salak din adamları dinlersiniz.

Geçenler müzik ödülleri programınıdamı izlemedin? 1.dk 32 saniye izle bari.

http://www.youtube.com/watch?v=p8bT8dd-ZJo

Sitelerde Paylaş

adam yalan söylemiyor , görüşünü savunuyor inancı gereği bildiği doğruları anlatıyor yalan demiyoruz.

Allahı inkar edip, Peygamberi inkar edip, Kuranı inkar etmesi yalan değildir.

bizde bunu söylüyoruz.

Adam Kuran'ı türkçeye çevirtir siz hala inkar inkar tamam anladık büyüksünüz susun rezil olmayın daha fazla

Sitelerde Paylaş

HİNDİSTAN'DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SOKAĞI VAR.

NORVEÇ'TE ATATÜRK GİBİ OLMAK DEYİMİ VAR

ÇİNDE ATATÜRK'ÜN HAYATI ZORUNLU DERS.

HA BU ARADA SİTELERİ VERDİĞİN İYİ OLDU BİR ŞİKAYET EDEYİM. BU YOLLA KAÇ KİŞİYE PARA CEZASI GİTTİĞİNİN HADDİ HESABI YOK 2 HAFTA SONRA AYNI SİTEYE BAKARSIN VARMI YOK MU DİYE.

EĞER HAKARET YÜZÜNDEN BANLANIRSAM BU SEBEBTEN OLSUN.

Bir kaç ek yapayım

Mao uzun yürüşün ardından on binlere "Ben Çin'in Atatürk'üyüm." diye seslenmiştir.

Küba'da "Ya istiklal ya ölüm." şiarına saygıdan ötürü Atatürk anıtı vardır.

Sitelerde Paylaş

demokrasi

eyw saol, budur işte tek yanıt , doğru olan budur, demokrasidir .

şimdi sed , bir müslüman , bir yahudi bölgesine kendi yenilikleriyle kuranı kerimde yazılı olanları uygulasa, yahudilerin bütün inançlarını değiştirip, kendi doğrularını getirse, bunların hak olduğun usöyleyip, bizzat her platformda uygulamaya geçirse, müslüman halkına göre doğru bir davranış olarak adlandırılır. sanırım buraya kadar hem fikiriz.

peki yahudiler açısından olaya bakarsan , onların btün gelenek görenek ve inançları değiştirilmiş, bu yapılan demokrasi bakımından uygunmudur ?

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eyw saol, budur işte tek yanıt , doğru olan budur, demokrasidir .

şimdi sed , bir müslüman , bir yahudi bölgesine kendi yenilikleriyle kuranı kerimde yazılı olanları uygulasa, yahudilerin bütün inançlarını değiştirip, kendi doğrularını getirse, bunların hak olduğun usöyleyip, bizzat her platformda uygulamaya geçirse, müslüman halkına göre doğru bir davranış olarak adlandırılır. sanırım buraya kadar hem fikiriz.

peki yahudiler açısından olaya bakarsan , onların btün gelenek görenek ve inançları değiştirilmiş, bu yapılan demokrasi bakımından uygunmudur ?

Demokrasi, tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimidir.

Atatürk bizim dinimizi yaşamamıza engel olacak ne yaptı?Aksine laiklik din ve vicdan özgürlüğü anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş

Demokrasi, tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimidir.

Atatürk bizim dinimizi yaşamamıza engel olacak ne yaptı?Aksine laiklik din ve vicdan özgürlüğü anlamına gelir.

ezanları susturan , hilafeti kaldıran , medreseleri kapatan , türkiyenin dini islamdır ı kaldıran , müslüman kızlar kafirle evlenebilir diyen , zorla şapka giydiren giymeyenleri istiklal mahkemesinde asan , ülkenin sıradan bir askeri iken savaştan sonra türkiyenin en zenginini olan , yenilik adı altında İslami bütün herşeyi değiştiren, takvime kadar , terazi ve ölçülere kadar, yazıya kadar herşeyi değiştiren , söylesene benmiyim...

atatürkün cenaze namazı bile kılınmadı, neden kılınmadı söylermisin türkiyenin en güçlü adamı müslüman olsaydı öldüğünde namazsız yollayabilirlermiydi.

Sitelerde Paylaş

Kazım Karabekir şöyle anlatıyor:10 Temmuz 1923 Ankara istasyonundaki kalem-i mahsus binasında Fırka nizamnamesini müzakereden sonra, Gazi ile yalnız kalarak hasbihallere başlamıştık.

“Dini ve namusu olanlar aç kalmaya mahkumdurlar” dediler. Kendisini hilafet ve saltanat makamına layık gören ve bu hususlarda teşebbüslerde de bulunan, din ve namus lehinde türlü sözler söyleyen ve hatta hutbe okuyan, benim kapalı yerlerde baş açıklığımla latife eden, fes ve kalpak yerine kumaş başlık teklifimi hoş görmeyen Mustafa Kemal Paşa, benim hayretle baktığımı görünce, şu izahatı verdi:

“Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkumdurlar! Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Bunun için önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz. Partiyi bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz!”

Bkz. Kazım Karabekir, Paşaların Kavgası: Atatürk-Karabekir, Yayına hazırlayan: İsmet Bozdağ, Emre Yayınları, Aralık 1991, s.143.

Aynı hatıraları Uğur Mumcu “Kazım Karabekir Anlatıyor” ismiyle neşretmişti. Oradaki ifade şöyledir: “Bunun için önce din ve namus telakkisini kaldırmalıyız.” İsmet Bozdağ ifadeyi kendine göre yumuşatmış olabilir. Devam edelim:

Karabekir 14 Ağustos 1923 tarihinde Türk Ocağı’nda verilen bir çay ziyafetine gitmeden önce şu bilgileri işitdiğini bildiriyor:

“Gazi Kur’an-ı Kerimi bazı İslamlık aleyhdarı züppelere tercüme ettirmek arzusundadır. Sonra da Kur’anın Arapça okunmasını namazda bile yasaklayarak bu tercümeyi okutacak! Ve o züppelerle işi alaya boğarak, güya Kur’anı da, İslamlığı da kaldıracaktır!” ( s.158)

Akşam M. Kemal’e bu konudaki itirazlarını bildirince olanları şöyle anlatıyor:

“M. Kemal paşa beyanatıma karşı hiddetle bütün içini ortaya döktü:

Evet Karabekir; Arapoğlunun yavelerini Türkoğullarına öğretmek için Kur’anı Türkçeye tercüme ettireceğim ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip aldanmakda devam etmesinler!…

Şüphe yok ki, yakın günlere kadar Kur’anı ve Peygamberi her yerde medh ve sena eden ve hatta hutbe okuyan bir insandan bu sözleri beklemek herkese eza veriyordu.” (s.159)

Kazım Karabekir’in hatıralarında şu satırlar da dikkat çekiyor:

“19 Ağustos Pazar akşamı, Mustafa Kemal ve İsmet Paşalar-Latife Hanım ile birlikte bana akşam yemeğine geldiler. Keçiören’e giderken sağ tarafta kubbeli köşk denen mevkide, bol suyu ve büyücek havuzu olan bir köşkte kira ile oturuyordum. İsmet Paşa Lozan’da iken Mustafa Kemal Paşa, Latife Hanım’la birlikte, bir kere daha bana akşam yemeğine gelmişlerdi. Münakaşayı İsmet Paşa ile ben yaptım. Mustafa Kemal Paşa sükunetle bizi dinledi. Mustafa Kemal Paşa, Lozan’dan da aldığı hızla, ne İktisat Kongresi’nin ve ne de heyet-i ilmiye’nin hazırladığı programlara ilgi göstermeyerek müthiş bir inkilap hamlesi teklif etti:

“Hocaları toptan kaldırmadıkça hiç bir iş yapamayız. Bugünkü kudret ve prestijimizle bugün bu inkılabı yapmazsak, başka hiçbir zaman yapamayız.”

İlk Fethi Bey Grubundan sonra da Mustafa Kemal Paşa’dan işittiğim bu yeni inkilap zihniyetini İsmet Paşa bir çırpıda tamamlıyordu. Aradaki zaman fasılaları kendiliğinden ortadan kalkarak, bu üç şahsiyetin üç maddelik programları kulaklarımda tekrarlandı.

1- İslamlık terakkiye manidir

2-Arapoğlu’nun yavelerini Türklere öğretmeli

3- Hocaları toptan kaldırmalı ! ” (s.165)

Sitelerde Paylaş

ezanları susturan , Ezanın Türkçe okunmasının bir zararı yok.Ezanın amacı salata çağırmaktır.

hilafeti kaldıran , Hilafet,miladını çoktan doldurmuştu.4 halife devrinden sonra bozuldu bu müessese.

medreseleri kapatan , Belki kapatmayabilirdi.Ama buralarda insanların,gençlerin aklını kullanmasını engelleyen şeyhler vardı.Bu nedenle kapatıldı.

türkiyenin dini islamdır ı kaldıran , Türkiye bir devlet.Devletin dini olmaz.İnsanın dini olur.

müslüman kızlar kafirle evlenebilir diyen , Bu yasak mı ki?

zorla şapka giydiren giymeyenleri istiklal mahkemesinde asan Asılanların başka suçları vardı.Eğer sadece şapka için asılanlar varsa bunu ben de eleştiririm.

ülkenin sıradan bir askeri iken savaştan sonra türkiyenin en zenginini olan , Buna sadece gülerim.Mirasını nereye bağışladı bu adam git bir bak.Ayrıca en zengini falan da değildi.Kaldı ki 3 kıtadaki tüm arsaların ve insanların sahibi olan padişahların serveti yanında atatürkünki devede kulaktır.

yenilik adı altında İslami bütün herşeyi değiştiren, takvime kadar , terazi ve ölçülere kadar, yazıya kadar herşeyi değiştiren , Takvimin,terazinin,yazının İslami'si olur mu be kardeşim?Yapma göözünü seveyim.

söylesene benmiyim...

atatürkün cenaze namazı bile kılınmadı, neden kılınmadı söylermisin türkiyenin en güçlü adamı müslüman olsaydı öldüğünde namazsız yollayabilirlermiydi.

Her dediğine samimice cevap verdim.Aklını hurafelerle dolu olduğundan eminim.İnşallah her şeye daha eleştirel bakmayı öğrenirsin.Ama unutma.Bu eleştirdiğin şeyleri Atatürk tek başına yapmıyordu.TBMM yapıyordu.

Sitelerde Paylaş

Her dediğine samimice cevap verdim.Aklını hurafelerle dolu olduğundan eminim.İnşallah her şeye daha eleştirel bakmayı öğrenirsin.Ama unutma.Bu eleştirdiğin şeyleri Atatürk tek başına yapmıyordu.TBMM yapıyordu.

verdiğin yanıt için tşk ler, birkaç cevabını uygun bulmasamda , en azından bildiğinle yanıt veriyorsun. müslüman kızlar kafirle evlendirilir mi , türkiye devlet , devletin dini olmaz demişsin, devleti temsil eden halkıdır , devletin dini olmazsa halkında dini olmaz. devletsiz halk halksız devlet olmaz. miras konusunda ise, el mahkum aşk kelepçe derler, soyu olmadığı için otomatikmen t.c ye kaldı bu yasa gereğidir .

son yazıma birşey demedin, onada düşünceni söylermisin

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...