Jump to content

Thich Quang Duc

Recommended Posts

tumblr_lzvj56yjit1r4wb7mo1_500.jpg

Baskı,eziyet ve zulme karşı yapılan belki de en cesur protesto budur.Helal olsun bu adama.Hiçbirimizin yapamayacağı bir şey yapmış.Bu yaptığı şey bir dinin insan iradesini nasıl güçlendirdiğini de gösteriyor.Adam çok inançlı bir budist.Yanarken bile usulca oturuyor yerinde.Askerler bile şaşkın şaşkın bakıyor sadece.Bence çok inançlı olmayan biri bu tür bir işe kalkışamaz.Neyse din konusunu boşverin.Videoyu lütfen izleyin.

Bu olay Nazım Hikmet'in şu sözlerini hatırlatıyor bize:

Ben yanmasam

sen yanmasan

biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xseddx nerden buldun ya, izleyedim, herkes izliyor bu nedir yahu? Bu nedir? Sadistlik bu, eğer haksızlık varsa, bir kişi eylem yapacaksa her şekilde yapar yada yapacağı eyleme engel çıkar yapamaz ama böyle bir vahşeti bu eylemi gerçekleştireni izlemekte nasıl bir hastalık? Nasıl bir ruh hali? Madem izleyecek bünyeleri var izleyenlerde yaksın kendini ki belki onuda yaparlar bilemeyeceğim din bu, başka başka alemler başka başka doğuşlar sunuyor somut beynin soyutlarına. Off rezalet vahşet asmayın böyle videolar..

Sitelerde Paylaş

.Bu yaptığı şey bir dinin insan iradesini nasıl güçlendirdiğini de gösteriyor..Bence çok inançlı olmayan biri bu tür bir işe kalkışamaz.

Evet kendini yakmak çok ''kuul'' birşeydir.Bunu yapabilmek için de herkesin radikal bir dinci olması gerekir.

Dinlerin saymakla bitirilemez faydalarından biri daha.Sizi kendini gözünü kırpmadan yakabilecek ''kuul'' biri yapar.

Sitelerde Paylaş

dehşetengiz bir protesto biçimi. ben cesaret edemezdim. açıkçası yadırgıyorumda bu protesto biçimini. ancak saygı duymaktanda kendimi alamıyorum. takdire şayan bir intihar. inanç uğruna kendine kıymanın en yüksek politize olmuş mertebesi bence.

Sitelerde Paylaş

ayrıca ek bir bilgi. derinin üst katmanında ki sinir uçları yandıktan sonra acı hissi yok olur. bu ne kadar sürer bilmiyorum ancak çok uzun olmayacağı kesin. bir süre dayanılmaz şekilde acı çektinten sonra, hala yaşıyor olmasına rağmen, canlı bir halde yanmaya devam eder.

Sitelerde Paylaş

Bu olay insanin sinirlarinin olmadigini gostermesi bakimindan cok carpicidir. Bunun gibi niceleri var. Insan herhangi birseye inandiginda kendinden beklenmeyecek bir potansiyeli cikarip ortaya koyabiliyor. Bu rahip iyikide pasifize bir dine inanmis, islam gibi daha girisimci(!?) bir dine inanmis olsa, o meydandakilerin hali duman olurmus.

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...