Jump to content

Göğüsleri yeni tomurcuklanmış bir kız kaç yaşındadır.

Recommended Posts

O kadar özel bir durumdan bahsedildiğini nerden çıkartıyorsunuz? Benim sorumda bu. Bugüne kadar kimse (belkide çok nadir az insan yapmıştır bilinmez) bu özel durumdan bahsetmişmidir? Yoksa çocuklarla evlenilmiş midir?

Bahaneniz bumu, birçok insan bu kişlerin çocuklar olduğunu düşünmüştür, o zaman bende öyle düşünmeliyim.

Oysa bilim insanısınız ve, adet görmeme yaşının 16 dan bile çok yukarılara çıktığını biliyorsunuz.

ve evrenin yaradıcısına ait olduğunu iddia eden bir metin adet görmediği halde boşanan kadınlardan bahsediyor.

şimdi bu konu hakkında bilimsel mi düşünmeliyiz, eskilerin dedikleri doğrudur mu demeliyiz.

üstelik doğum yapan ve adet olup bir dönem sonra adeti kesilen kadınlarda var iken.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kusura bakmayın ama bir tane ayet gösterebilirmisiniz çocuk yaşta biriyle evlenmeye izin veren ?

talak 4. ayet boşanmadan bahseder.

Ey Peygamber! Kadınları boşadığınız zaman, iddetleri süresinde (temizlendiklerinde) boşayın ve iddeti sayın. Rabbiniz Allah'tan korkun. Onları evlerinden çıkarmayın, onlar da çıkmasınlar; ancak açık 'çirkin bir hayasızlık' göstermeleri durumu başka. Bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'ın sınırlarını çiğnerse, gerçekte o, kendi nefsine zulmetmiş olur. Sen bilmezsin; olabilir ki Allah, bunun arkasından bir iş (durum) oluşturur

Sonra (üç iddet bekleme) sürelerine ulaştıkları zaman, artık onları maruf (bilinen güzel bir tarz) üzere tutun, ya da maruf üzere onlardan ayrılın. İçinizden adalet sahibi iki kişiyi de şahid tutun. Şahidliği Allah için dosdoğru yerine getirin. İşte bununla, Allah'a ve ahiret gününe iman edenlere öğüt verilir. Kim Allah'tan korkup sakınırsa, (Allah) ona bir çıkış yolu gösterir;

Ve onu hesaba katmadığı bir yönden rızıklandırır. Kim de Allah'a tevekkül ederse, O, ona yeter. Elbette Allah, kendi emrini yerine getirip gerçekleştirendir. Allah, her şey için bir ölçü kılmıştır

Kadınlarınızdan artık adetten kesilmiş olanlarla henüz adet görmemiş bulunanların iddet (bekleme süre)leri, -eğer şüpheye düşecek olursanız (bilin ki)- üç aydır. Hamile kadınların bekleme süresi ise, yüklerini bırakmaları (ile biter). Kim Allah'tan korkup sakınırsa (Allah) ona işinde bir kolaylık gösterir.

boşanacağınız kadınların adette kesilmiş(menopoz) olanlar ile henüz adet görmemiş (aybaşı gelmemiş bunu bir bayan sor henüz adet görmedim normalde görmem gerekirdi galiba geçikti yada henüz adet görmeye günüm var der) buradaki maksat kandınların

hamile kalmış olma ihtimalini değerlendirerek beklemeleri için bir süre tayin ediliyor.

Nereden çıkıyor bu çocuklar :)

Ayet boşanmadan bahsediyormuş, evlenme olmadan boşanma olamayacağını bile anlamayacak kadar cahil misin?

Sitelerde Paylaş

Bahaneniz bumu, birçok insan bu kişlerin çocuklar olduğunu düşünmüştür, o zaman bende öyle düşünmeliyim.

Oysa bilim insanısınız ve, adet görmeme yaşının 16 dan bile çok yukarılara çıktığını biliyorsunuz.

ve evrenin yaradıcısına ait olduğunu iddia eden bir metin adet görmediği halde boşanan kadınlardan bahsediyor.

şimdi bu konu hakkında bilimsel mi düşünmeliyiz, eskilerin dedikleri doğrudur mu demeliyiz.

üstelik doğum yapan ve adet olup bir dönem sonra adeti kesilen kadınlarda var iken.

Sayın Xuser, gereken cevabı vermiştir. Bilimsel olarak oranlarıda yazmıştır. İsterseniz makaleleri de ben asayım.

Siz hala evrenin yaratıcısı olarak iddia edilen varlığın neden bu mevzularla uğraştığını düşünmeyin.

Bu benim bahanem değil ortada olan bir gerçektir. Kuranın Talak-4 ayeti böyle mi anlaşılmış acaba?

Sağduyunun dediği gibi ya ayetin anlamı bu ya da Allah ne söylediğini bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Özel durumu geçersek, dünya çapında %99'u çocuktur. Bu kadar özel durumlardan bahsedecektide bu mu kaldı Allah'a konuşacak mevzu?

İddia ettiğin %1 evlenmiyormu.

bir önceki soruma cevapta vermişsin bu arada, :) Evet yaratanı suçlamalıyız neden adet görmeyen çok küçük bir azınlıktan bahsediyorki.Bahsedecek daha konumu yok onlar önemsizdir. :o

Sitelerde Paylaş

İddia ettiğin %1 evlenmiyormu.

bir önceki soruma cevapta vermişsin bu arada, :) Evet yaratanı suçlamalıyız neden adet görmeyen çok küçük bir azınlıktan bahsediyorki.Bahsedecek daha konumu yok onlar önemsizdir. :o

Benim yazdığımdan bunu anladıysanız bravo. Ben öyle birşey demedim. Nereden çıkartıyorsunuz Allah'ın bu özel durumdan bahsettiğini.

Şöyle yazamaz mıydı: Aranızda asla adet görmeyecek kadınlar var. Bunları 18 yaşını geçtikten sonra nikahlayın, Bu durumdan korkmayın, Allah sizin bilmediklerinizi bilendir.

Sitelerde Paylaş

May 26th, 2011 at 09:28

yha ben 18yaşındayım ama hala adet olmadım sizce normal mi?

işte o önemsizlerden biri, ne işi var yaratanın kutsal kitabında onların özel durumundan bahsetmiş, haydi suçlayalım yaratanı.

İstatiki olarak önemsiz. Çünkü genel durum nedir? Ben dünya gerçeğinden bahsettim. Sen bana Allah'ın özel durumdan bahsettiğini kanıtlayabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Adams,

Henüz adet görmemekle adeti o ay gecikmek aynı şey değil, aralarında dağlar var. Biz de bunu konuşuyoruz zaten, değil mi? Adeti o ay geciken kadın zaten doğal olarak hamilelikten şüphe eder, aklına hamile olması ihtimali gelir vs vs.. Bu kadınlar "henüz adet görmemiş" kadın kategorisine girmezler çünkü belli ki düzenli olarak görüyorlardır.

Kur'an'da "Gidip çocuklarla evlenin, benden izin çıktı" demesini bekleyen kimse yok, ancak burada konuşulan ayet ve İslam'daki uygulamalar, çocuklarla evliliğin geleneksel bir davranış olduğunun delili zaten. Bunu reddetmek hiç akıllıca değil.

Ayrıca düşünmüyor musunuz hiç? Menopoza girmiş kadın hiç adet görmüyor demektir. Bitmiş, kesilmiş tümden. Sonra "Ve" diyor ve yine hiç adet görmemiş bir başka gruptan bahsediyor. Onların da kim oldukları açık. Yani bu ayet bütünüyle hiç adet görmeyen iki grup için yazılmış, onlar bile hamile olabilirler, siz yine de biraz bekleyin demiş.

Sitelerde Paylaş

Benim yazdığımdan bunu anladıysanız bravo. Ben öyle birşey demedim. Nereden çıkartıyorsunuz Allah'ın bu özel durumdan bahsettiğini.

Şöyle yazamaz mıydı: Aranızda asla adet görmeyecek kadınlar var. Bunları 18 yaşını geçtikten sonra nikahlayın, Bu durumdan korkmayın, Allah sizin bilmediklerinizi bilendir.

Aslında anlıyorlar ama bunu kendilerine itiraf edecek cesaretleri bile yok çünkü tam bir sadist olan ve kendisiyle zıt düşeni sonsuza kadar cayır cayır yakan bir tanrıya inanıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Aslında anlıyorlar ama bunu kendilerine itiraf edecek cesaretleri bile yok çünkü tam bir sadist olan ve kendisiyle zıt düşeni sonsuza kadar cayır cayır yakan bir tanrıya inanıyorlar.

Beni yakacak bu arkadaş gerçek olsa bile, ben onun düşüncelerini savunmazdım.

Doğruyu düşünüp ve savunup yanardım.

Sübyancılık ve diğer bilimum sapıklıklarını benimsemiyorum diye diye yanardım.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında Kuran'da çocuklarla evlenmeye izin veren ayet de var:

Nisa/6. Yetimleri deneyin. Evlenme çağına erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin.

Ayette görüldüğü gibi evlenmek için reşit olma diye bir şart aranmıyor, sadece mallarını vermek için reşitlik aranıyor. Ayet çocuk evlenme çağına erse bile reşit olmamış olabilir diyor.

Sitelerde Paylaş

Sayın Xuser

henüz adet görmemiş bir çocuk için bir iddete gerek duyulmaz zaten :) burada iddet hamile olma ihtimalini göz

önünde tutulmasından dolayı bir bekleme süresinden bahsediyor. Menopoz a giripte hamile kalan olmuyor mu ?

şunu merak ederim adet görmeyen bir çocuğun hamile olup olmadığı karnı şişmesindenmi anlaşılır.

Talak 1.ayettede iddetten bahseder 4.ayettede iddetten bahseder rahatsızlıklarından dolayı

4 ayda 5 ayda bir adet gören kadınlar vardır. Yumurtaları çatlamıyor ve kis oluşuyor buda bir

rahatsızlık sanırım. Burada bir önlem alın diyor daha sonra anlaşmazlığa düşmeyin çocuk kimdendi gibi

tam bir temizlenme ile boşanın demek isteniyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında Kuran'da çocuklarla evlenmeye izin veren ayet de var:

Nisa/6. Yetimleri deneyin. Evlenme çağına erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin.

Ayette görüldüğü gibi evlenmek için reşit olma diye bir şart aranmıyor, sadece mallarını vermek için reşitlik aranıyor. Ayet çocuk evlenme çağına erse bile reşit olmamış olabilir diyor.

Bombaya bakarmısınız :D

Sitelerde Paylaş

Çocuklarla evlilik meselesinde arkadaşların getirdiği bu ayete karşı savunma, hiç adet görmeyen kadınların da olabildiği ve ayetin aslında onlardan sözettiği savunması.

İğrenç bir yalana başvuruyorsunuz. İşte böyle zamanlarda İslam'dan da siz savunurlarından da insan iyice tiksiniyor.

Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayı da aşıyor, resmen yalan söylüyorsunuz.

Adet görememek durumunun adı amenore dir, premier ve seconder olarak ikiye ayrılır. Premiere amenore, hiç adet görememe halidir, seconder ise önce adet görmeye başlama ama sonra bir nedenle kesilmesi durumudur, yani burada konuşulan premiere amenore dir.

Bu durum, yani amenore, popülasyonun sadece %0,1-2,5 unda görülür. Oranı görebiliyor musun?

Peki çocuklarla evlenmek Arap toplumunun kaçta kaçında görülür? Yaygın, geleneksel bir davranış mıdır, yoksa tıpkı amenore gibi binde bir görülen bir sorun mudur?

Toplumun geneli dururken, rastlanmamış olması bile gayet mümkün bir sorundan sözederek "İşte Allah bunu kastediyor" demek yalancılıktır, sahtekarlıktır, yüzsüzlüktür, acizliktir. Kimse de inanmıyor zaten.

Eşek kadar adamlara çatır çatır sunulan milyonlarca çocuk dururken kalkıp da "Allah o ayette amenore den sözediyor" deyip Kur'an'ın ne kadar gereksiz, saçma ve gerçekten uzak olduğunu dile getiriyorsunuz ayrıca.

Her yanınız çöp işte.. İşin gücünüz yalan, çarpıtma, sahtekarlık.

Talâk 4

(Medenî 99) Kadınlarınız içinden adetten kesilmiş olanlarla, adet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Gebe olanların bekleme süresi ise, yüklerini bırakmaları (doğum yapmaları)dır. Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

9. selâsetu : üç 10. eşhurin : aylar 11. ve ellâî : ve olanlar 12. lem yahıdne : hayız görmeyen

Premiere amenore, hiç adet görememe halidir.

seconder ise önce adet görmeye başlama ama sonra bir nedenle kesilmesi durumudur.

bilenle bilmeyen hiç bir olur mu.Ateistler hakarete başladımı sıkışmış durumdadırlar demektir.Bilmek isteyenler için birdaha yayınlayalım topluca.

Sitelerde Paylaş

Cahilliğine bakarım olmaz mı.

May 26th, 2011 at 09:28

http://www.kadinlars...-adet-gormedim/

yha ben 18yaşındayım ama hala adet olmadım sizce normal mi?

"Size bir soru soracağım, evlendiği halde ,henüz adet görmemiş bir kadın en fazla kaç yaşında olabilir." Bu soruyu soran sensin.

Aişe Muhammed'le 6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğe girmedi mi? Sence Aişe kaç yaşında adet görmüş olabilir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...