Jump to content

Bizi de Fazıl Say! İmza Kampanyası...

Recommended Posts

Tarafını seç. Onlardan mısın? Bizden mi?

Fazıl Say müslümana göre haksızdır. Hem ortada laik bir devletin mahkeme kararı var. Hem de dine göre yanlış işler yapmış adam. Dolayısıyla iki yönden de haksız.

Bunlar da ortalık soytarısı.. Ortaya çıkıp hokkabazlık ediyorlar.. Aynen buna benzeyen bakanlar ve milletvekilleri de mevcut..

Oysa ki kazın ayağı öyle değil.. 11 yıldır hukukun altını oyup guguk yapan bu islamcı iktidar. Mesela ortada bir ergenekon komedyası mevcut. Talimatla açılmış, sahte belgelerle donatılmış bir dava.. Keza balyoz-malyoz da aynı durumda.. Fikir özgürlüğü, tam demokrasi deyip gazetecileri bu yolla hapse doldurdular.. Muhalefet istemiyor bu dinci hükümet.. Hespini bertaraf etmek için cemaat yargıcı müessesesini yarattılar.. Tarikat yargıçları ve savcıları işin başında.. Diğerleri ise talimatla iş görüyorlar.. Hukuk kullanılarak terör uygulanmakta, korku egemen kılınmakta...

Fazıl sayın davasına bakan yargıç da talimatla karar verdi.. Avukatı dava normal seyrinde ilerleseydi ilk celsede beraat çıkması gerekiyordu diyor.. Ama ceza verdi yargıç, mecburdu, emir almıştı.. Eğer beraat verse başına iş geleceği kesindi.. Mesela deniz feneri davasında suçluları içeri alan yargıç ve savcılar hala süründürülüyor.. Görevi kötüye kullanmaktan açılan davalarla boğuşmaktalar.. Deniz feneri suçluları ise apar topar serbest bırakıldı...

Kıssadan hisse: günümüzde hukuk sistemi çökmüştür. İktidarın isteği doğrultusunda iş görmektedirler. İktidar dinci bir iktidar, dolayısıyla hukuk alıntı yaptığım soytarının söylediği gibi laik değildir...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ülkede insanlar Atatürke hakaret suçlamasıyla yıllarca içerde yattılar,sürgün yediler,küfür yediler vs. Halen bile laf söyletmezsinizi Atanıza.. O zamanlarda neredeydiniz? O zamanlarda daha mı adildiniz? Tutarsızsınız dediğimizde kızıyorsunuz... Fazıl Say farzedin Atatürke hakaret etti, o zaman ne tepki verirdiniz????

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede insanlar Atatürke hakaret suçlamasıyla yıllarca içerde yattılar,sürgün yediler,küfür yediler vs. Halen bile laf söyletmezsinizi Atanıza.. O zamanlarda neredeydiniz? O zamanlarda daha mı adildiniz? Tutarsızsınız dediğimizde kızıyorsunuz... Fazıl Say farzedin Atatürke hakaret etti, o zaman ne tepki verirdiniz????

Dingil, ediyonuz zaten. Ateistlere ve alevilere yapmadığınız hakaret yok.

Sitelerde Paylaş

Yayla’nın Kemalizm eleştirisi ‘hakaret’ sayıldı

Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Atilla Yayla hakkında, 2006 yılında İzmir’de bir toplantıda söylediği “Kemalizm ilerlemeden çok gerilemeye tekabül eder” sözleri nedeniyle soruşturma başlatılmış, Gazi Üniversitesi de Yayla’nın derslerine son vermişti. Yayla’nın Atatürk için “Bu adam” dediği de iddia edilmiş, ancak Yayla “aynı adam” dediğini, sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunmuştu.

Atatürk’ün hatırasına hakaret ettiği iddiasıyla 4,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Prof. Dr. Atilla Yayla, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. İzmir 8. Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmaya, sanık ve müdahil avukatlar katıldı.

Prof. Dr. Yayla hakkında suç duyurusunda bulunan müdahil avukatlardan Hüseyin Durdu, cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasına katıldığını belirtti.

Durdu, Prof. Dr. Yayla’nın davayla ilgili katıldığı televizyon programlarında, “ceza alması halinde ülkeyi terk edeceğini” söylediğini savunarak, tutuksuz yargılanan sanığa ceza verilmesi halinde infaza kadar yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talep etti.

İzmir Barosu avukatlarından Nermin Teomete, “yurdunu seven bir kişi olarak davayı müdahil olarak izleme” talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, müdahil avukat Durdu’nun, tutuksuz sanık Prof. Dr. Yayla’ya yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi ile avukat Teomete’nin müdahil olma taleplerini reddetti.

Prof. Dr. Yayla’nın avukatlarından Murat Dinçel ise Türkiye’de zaman zaman düşünce özgürlüğü ilkesinin ihlal edildiğini, kamuoyunun davaya ilgisinin bundan kaynaklandığını savundu.

Mahkeme heyeti, Prof. Dr. Atilla Yayla’yı, önce 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’un 1/1 maddesi gereğince 1 yıl hapisle, ardından eylemin umuma açık gerçekleşmesi nedeniyle cezayı yarı oranında artırarak 1 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Sanığın mahkemedeki iyi halini dikkate alarak cezasını 1 yıl 3 aya indiren mahkeme heyeti, “sanığın tekrar suç işlemeyecek oluşu konusunda mahkemede olumlu vicdani kanaat oluştuğu” gerekçesiyle cezanın 2 yıl süreyle ertelenmesine hükmetti.

Prof. Yayla, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında iki yıl bir uzmanın denetiminde tutulacak.

“YAŞADIKLARIM BİR ÇEŞİT GALİLE OLAYI” DEMİŞTİ

Türkiye’de akademisyenler, insan hakları örgütleri ve Avrupa Parlamentosu üyelerinin desteklediği soruşturma sürerken Yayla, düzenlediği basın toplantısında, Atatürk için “Bu adam” demediğini, sözlerinin yanlış anlaşılarak bir gazetede böyle yazıldığını ve soruşturmanın da bu nedenle açıldığını belirtmiş; şöyle demişti:

“Bu olay sadece bir Atilla Yayla olayı değildir, ben bu ülkenin vatandaşıyım. Bu ülkeyi çok seviyorum ve ifade özgürlüğünün tam olduğu bir ülke olmasını istiyorum. Benim yaşadığım olay Türkiye’de bir çeşit Galile olayıdır. Bir görüşün kanaatinin o görüşün sahibinin terörize edilerek önlenmesi olayıdır.”

208 akademisyen de, Yayla’ya destek bildirisi yayımlayarak Gazi Üniversitesi’nin tavrını “uluslar arası saygınlığa indirilmiş darbe” olark nitelemişti.

Prof. Dr. Yayla’nın, AK Parti İzmir İl Gençlik Kollarının 18 Kasım 2006 tarihinde düzenlediği “Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkilerinin Toplumsal Etkileri” konulu panelde Atatürk’e ve hatırasına hakaret ettiği ileri sürülmüştü. Cumhuriyet Savcısı Ahmet Güven, iddianamesinde, Yayla’ya, Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’un 1/1, 2/1 ve TCK’nin 53. maddeleri gereğince 4,5 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etmişti.

kaynak: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/433522.asp?cp1=1

Sitelerde Paylaş

fazıl say islami olarak değil , herhangi bir inancada küfür etse ceza alması gerekir, burada etik değerler söz konusu , sanatcı diyorsunuz , topluma ayna diyorsunuz , böyle sanatçımı olur. ayrıca bu adamı destekleyenleride kınıyorum , inanmasanız bile bir kitlenin değer yargılarına küfür ve saygısızlık eden insanı desteklemek aynı sarının lacivertini gösterir.

Hakaretin,küfrün,saygısızlığın tanımını yapar mısınız lütfen sayın bersan bey.Hangi lafları bu kategoride değerlendirip ceza vereceğiz?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Örnekler çooooook..

Kim ediyor halen, karar kamuoyunun.. işine bak..

İşimi yapıyorum zaten. Kamuoyu biziz. Sen en anlatıyorsun ? Şeriatı getirdin de ona mı sahip çıkıyorsun. Sen dininden konuş kemalizm nakartaları geçti. Artık sizin şeriatınız var. eski defterlerle ateist avcılığına mı çıktınız.

Sitelerde Paylaş

Ben onları da eleştiriyorum.Atatürk'e katılmadığı için hapse atılır mı bir insan?!Veya Hz.Muhammed'e?Hayır tabiki.

Sitelerde Paylaş

Bu yobazlar böyle bir başlıkta bile rahat durmazlar, daha düne kadar allahu ekber çekip aydınları yaktınız devlet ne yaptı size he? Arka çıkmaktan başka ne yaptı sağcı devletiniz hep? İnsan eti yer insan kanı içersiniz birde mazlum ve mağdursunuzdur her zaman, sırtlanlar..

Sitelerde Paylaş

Saçmalık.

Fazıl'ın küfür ettiği yok, kendine gelen bir tweeti retweet etmiş sadece. Üstelik Ömer Hayyam ve Mevlana'nın rübaileri Milli Eğitim basımevinde basılıyor. Bunlar internette, bir yerde falan değil, milyonlarca sitede dolaşıyor.

Madem öyle ateistlere küfreden ( üstelik değerlerimize falan değil doğrudan bize küfreden ) Kuran'ı da, bunu yazan basan herkesi de hapse tıkmak lazım.

Ebu Leheb'in varisleri diyelim ki amcalarına edilen bir küfürden bir tl tazminat alsalardı, okyanusu falan doldurmuşlardı yani.

sana edilen kişisel küfürlerde mahkeme hakkını kullanırsın.

Sitelerde Paylaş

çok güzel açıklama .

işlerine gelince her şekilde kıvırma özelliğine sahip, zihniyet ürünü bunlar.

kendi menfaatlerine hoş gelen ne varsa destekler hoşuna gitmeyenleri red ederler.

araya demokrasi ve insanhakları gibi sözcüklerle bir karma yaparak hoş görünmeyi de eksik etmezler.

Sitelerde Paylaş

Zalimler, mazlumları oynama alışmışlar, bin dört yüz yıl geriden gelen köklü bir gelenektir bu. Muhammed'in Mekke dönemini baz alan ve onun ne eziyetler, işkenceler çektiğini göstermek için, biri bin yaparak üretilen, salya, sümük ağlamaklı hikayeler ve masallar, orta oyuncularına taş çıkartan, her mevki, kademe ve boyuttaki dinci-imancı,meddahların sunumlarıyla günümüzde de aynen devam etmektedir. Muhammed'in, zalimlik, yani Medine dönemi hiç gündem yapılmaz. Bu dönemle başlayan ve dünyanın anasını ağlatan dönemler ya tevil edilir, ya inkar edilir ya da hasır altı...

O zaman neredeydik? O zaman biz yoktuk dedelerimiz vardı ve benim dedelerim de, doğal olarak gericilerdendi. Her şey ve herkes zamanına göre değerlendirilir ve yargılanır. Benim dedelerim cahildi, gericiydi bundan dolayı mağdur oldular diye onları savunacak değilim. Devrim yapılıyorsa, bir Milletin kaderi, geleceği söz konusu ise, cehaletten kaynaklanan davranışlarda haklılık payı aramak ve buna dayanarak savunmak söz konusu olamaz, olmamalı. Aksi halde bu günün gericileri de bizler oluruz. Tutarsızlık veya tutarlılık bu bağlamda aranmalı ve görülmeli.

Fazıl Say farzedin Atatürke hakaret etti, o zaman ne tepki verirdiniz???? Farz ederken bile tutarlı örnek vermek gerekir. Örneğiniz bile kafanız gibi karışık. Atatürk devrimcisi bir insanın ona hakaret etmesi düşünülemez, ama hadi düşündük diyelim. Bunun olabilmesi için Fazıl Say'ın, Atatürk'ten daha ilerici, devrimci olduğunu ve onun devrimlerinin çağ dışı kaldığını kanıtlaması gerekir. Bu durumda alkışlamazsam namerdim.

Aynı örneğ sizin tarafa çevirelim ve bu pencereden bakalım: Mesela; Fazıl Say'ın yerine sizi, "isterseniz gerici ünlü bir büyüğünüzü de koyabilirsiniz" ve Atatürk'ün yerine de Muhammed'ı koyalım ve görüşünüzü alalım.

Bana göre; sizin veya gerici büyüğünüzün Muhammed'e hakaret hakkına sahip olabilmeniz için ondan daha gerici olmanız gerekir, ki bu da en az İslam öncesi cahiliye dönemini baz almak demektir.

Sitelerde Paylaş

Mahkemenin Say gerekçesi: 3 büyük dinin ortak değerlerini incitti!

Mahkemenin 10 sayfalık gerekçesinde şu ifadeler kullanıldı: “Kamusal tartışmaya hiçbir katkıda bulunmayan ve yeryüzünde yaşayanların büyük çoğunluğunun mensubu oldukları 3 büyük dinin ortak değerleri olan Allah, cennet ve cehennem gibi kavramlara yönelik hislerini nedensiz yere incitecek ve bu kavramların anlamsız, gereksiz ve değersiz olduğu kanaatini uyandıracak şekilde dini değerleri aşağılamak kastıyla yazıldığı kanaatine varılmıştır.”

http://www.radikal.c...7&categoryid=77

Bu hakimler açısından büyük sıkıntı doğuracak ifadeler mevcut.

1- Büyük din,

Sizler kararlarınızda büyük dinlerin mensuplarının incinip incinmediğine mi dikkate alacaksınız.

2- Kimin büyük dini,

Büyük din kıstasınız nedir ? Bu büyük din sahipleri kimler ? Şiiler ve aleviler de bu havuza dahil mi ?

3- Vatandaşlık,

Bir vatandaş olarak atesilere hakaretler küçük düşürmeler hor görmeler de bu kapsam dahilinde mi ?

4- Allahçılar ve Allahsızlar

"Bilmem fark ettiniz mi nerde yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi Allahçı. Bu bir paradoks mu?"

Say üstte bulunan cümle sebebiyle ceza aldı. Aynı gazetenin başka bir haberinde Yıldız Tilbeye haciz gitmiş ve Yıldız Tilbe muhatabı Avrupa müzik için; "

- İftira atıyorlar.

- İmzamı taklit ettiler,

- Sırtımdan para kazandılar,

Kim mi bunları yapanlar ? Elbette İnmansızlar. Çünkü İmansızlar hırsızlık yapar, Küçük kızları taciz eder, tecavüz eder, adam öldürür.

Çünkü tüm melanetler allahsızlardan gelir.

Mahkemeye son iki soru ,

" Bilmem fark ettiniz mi nerde yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi Allahçı. Bu bir paradoks mu?" ifadesinde ki allahçıyı atıp allahsıza şu şekilde değiştirirsek,

"Bilmem fark ettiniz mi nerde yavşak,adi, magazinci,hırsız,şaklaban varsa hepsi allahsız. Bu paradoks mu ?" olarak değiştirsek kima ceza verirsiniz ?

Ve son olarak laik bir ülkenin mahkemesi mi, Engizisyon mahkemesi misiniz. Siz sadece Allahcıların hakimlerimisiniz.

Sitelerde Paylaş

Mahkemenin Say gerekçesi: 3 büyük dinin ortak değerlerini incitti!

Mahkemenin 10 sayfalık gerekçesinde şu ifadeler kullanıldı: “Kamusal tartışmaya hiçbir katkıda bulunmayan ve yeryüzünde yaşayanların büyük çoğunluğunun mensubu oldukları 3 büyük dinin ortak değerleri olan Allah, cennet ve cehennem gibi kavramlara yönelik hislerini nedensiz yere incitecek ve bu kavramların anlamsız, gereksiz ve değersiz olduğu kanaatini uyandıracak şekilde dini değerleri aşağılamak kastıyla yazıldığı kanaatine varılmıştır.”

Varlığı kanıtlanmamış "inanç" kavramlarını incitmekten -- ki allah onlara göre her şeyden güçlü -- insanı suçlu bulmak ve hapise atmak.?! bu adaletin üyesi fazla olan dinlere/ideolojilere ayrıcalık yaptığını gösterir. tck/216 kaldırılmalıdır.

türk adaleti herhangi bir dine ya da ideolojiye taraf değil ise;

adalet; kuranda allah'ın dinsizlere ettiği hakaretlerden, küçümsemelerden, tehditlerden, kendisinin varlığını kabul etmeyenleri sonsuza kadar yakacağından, dinsizlere gösterdiği şiddet ve nefretten, dinsizlere yaptığı ayrımcılıktan ötürü kuranı yasaklamayacak mı? (yasaklama karşıtıyım, yasaklanmayacağını biliyorum, asla istememde ama laik ve bağımsız olduğunu iddia eden bir devletin ve adaletin iki yüzlülüğünü göstermeye çalışıyorum.)

kuranın tanrısının hakaretlerini her kuranı okuduğumda görüyor, her dini içerikli televizyon/radyo programında ve önünden geçtiğim camilerin cuma/bayram vaazlarında duyuyorum. çünkü bu islamın temeli olan kuranda varolan bir şey ve insanlar ne yazık ki sorgulamıyorlar. ama ben de bu toplumda yaşayan belli bir düşünceyi benimsemiş bir grubun üyesiyim. neden onların tanrısı kitabında bana ve düşünceme hakaret ederken ve allah'ın bu sözlerinin hepsinin doğru olduğuna inanan, ondan daha doğru sözlü bir varlık olamayacağına gönülden inanan müslümanlar bu şekilde düşünüp, davranıp, söylevler verirlerken adalet neden onları yargılamıyor? neden fazıl say yargılanıyor?

ben adalet sistemimizin "birkez daha" taraflı olduğunu; belli kesimleri, ideolojileri ve çoğunluğun dinini "ekstradan" koruduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...