Jump to content

Bizi de Fazıl Say! İmza Kampanyası...

Recommended Posts

Bir imza kampanyası düzenliyoruz Fazıl Say için, lütfen imzalarınızı esirgemeyin ve bu kampanyayı olabildiğince yaymaya çalışın.

Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya çapında tanınan,kendi ülkesi hariç tüm dünyada saygı gören,her nerede konser veriyor olursa olsun biletleri aylar öncesinden tükenen Fazıl SAY'a, herkesin bildiği,internette veya yazın dünyasında binlerce defa yazılmış Ömer HAYYAM dörtlüğü sebebiyle "Dini değerler üzerinden halkı aşağılama.." gibi saçma,ifade ve düşünce özgürlüğüne aykırı bir madde sebebiyle dava açıldı ve karar açıklandı;

10 Ay!

Sizin cehaletiniz rahat etsin diye kendimizi sansürlemeyeceğiz !

“Halkıma gece gündüz hizmet etmeye gayret ederken, tüm dünyada en iyi şekilde temsile uğraşırken halkımı dini değerler üzerinden aşağıladığımı iddia etmek yanlıştır. Aynı şekilde yanlış olan ise beni suçlayanların özgür düşüncemi engellemeye çalışıyor olmalarıdır. Hiçbir değer ve dini değerler özgür düşünceden korkularak, düşünce baskı altına alınarak korunamaz..."(Fazıl SAY)

http://imza.la/bizi-de-fazil-say

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz küçükken komşu kadınları teyzelerimiz bize kızdıkları zaman " Ermeni Tohumu", "Gavurun Dölü", "papaz".... gibi alenen küfürler ederlerdi. Bu teyzelerde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama suçundan ceza alır mı acaba? :)

Ha birde son 12 senelik akp iktidarında bazı milletvekilleri ve üst düzey bürokratların alevilere alenen hakaret ettikleri yazıldı çizildi. Bunlarda acaba ceza alacaklar mı?

Sitelerde Paylaş

Çok iyi gidiyoruz, 3 saat oldu ve bu süre zarfında 3675 kişi imzaladı ve saniye saniye de imzalanmaya devam ediyor, yüklenin dostlar :)

Ben email olarak aldığım bu linki öğle saatlerinde ofiste imzalamıştım ve beş dakika sonra 150 kişiden fazla insanın daha imzaladığına tanıklık ettim. Ben daha ilk sayfalardayım (hala öyle), şimdi 57 sayfa olmuş. Hemen bütün tanıdıklara email attım, onlar da kendi tanıdıklarına vs vs.. Böyle böyle yayılmış olmalı, zaten bana da böyle geldi.

Bu kampanyayı siz mi başlattınız DarkPrince?

Sitelerde Paylaş

ben de yaklaşık 2 saat önce imzaladım ve inanılmaz bir hızla artıyor imza sayısı. birçok güncel web sitesinde de paylaşılmış. benim sorum buraya belirli bir rakamın üzerinde imza atılırsa amacımıza gerçekten ulaşabilir miyiz?

Amaca ulaşma derken amaç ne ? Ama en azından kendileri gibi düşünmeyen kaç kişi olduğunu görürler belki !

Sitelerde Paylaş

topu topu 5500 kişimisiniz :)

Amaca ulaşma derken amaç ne ? Ama en azından kendileri gibi düşünmeyen kaç kişi olduğunu görürler belki !

böyle sanat düşmanı andavallara malzeme vermemek için sordum zaten. kısaca fazıl say'ın cezasının iptali için kaç bin imza gerekir?

Sitelerde Paylaş

böyle sanat düşmanı andavallara malzeme vermemek için sordum zaten. kısaca fazıl say'ın cezasının iptali için kaç bin imza gerekir?

Ceza iptali olmaz.Yargıtaya gider karar bozulabilir.Ceza İki yıldan az olduğu için paraya çevrilir tecil edilir.Ama kötü olan şu yavaş yavaş Suudi Arabistana benzemeye başladık.

Sitelerde Paylaş

Adalete bak.

Hayal mahsülü (cennet-allah)şeylere hakaret etti diye ceza veriliyor.

Hukukçulara sormak gerek.

Olmayan bir şeye hakaret edilse, dava açılabilir mi?

Örneğin, birisine senin amcanın......diye hakaret etsek, o kişinin de amcası yoksa ,bize dava açılabilir mi? açılırsa nasıl bir sonuç alınır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...