Jump to content

M.Kemal vs Padişahlar

Recommended Posts

481520091027043920842.jpgVS II.-Selim-Han.jpg

Mustafa Kemal Atatürk 36 Osmanlı Padişahı (26 tanesi aynı zamanda İslam Halifesi)

- Hacca gitmedi. - Büyük bir çoğunluğu hacca gitmediler.

- İçki içti. - Bazıları içki içerdi.

- Dans etti. Hatta kadınlarla dans etti. - Karşısında dans eden cariyelerini büyük bir zevkle seyrettiler.

- Zina yapmış(kesin değil). - Sayısı binleri bulan dünyanın her yanından gelen cariyelerle zina yaptılar.

- İstiklal Mahkemelerinde bazı insanları öldürttü. - Oğullarını,kardeşlerini,hamile olan üvey annelerini ve kendi koydukları

yasalara uymayanları öldürdüler.

-Çeşitli kitaplar yazdı. - Matbaayı 300 sene boyunca kullandırtmadılar.

- Herkesin dinini özgürce yaşayabileceği bir ortam kurmaya - Mürtedin hükmü ölümdür.

çalıştı.

- Çanakkale'de ve katıldığı diğer savaşlarda genellikle - Genellikle kalabalık ve donanımlı orduları yönettiler.Doğal olarak kazandılar.

kendinden daha kalabalık ve daha donanımlı ordulara

karşı savaştı ve askeri dehasını kanıtladı. - Batılılaşmak için birçok ıslahat yapıldı,fermanlar çıkarıldı, fes kanunu çıkarıldı.

- Batılılaşmak için şapka,harf vb. devrimler yaptı. - Halkını kulu, kölesi olarak görüyorlardı ve yöneticilik hakları doğuştandı.

- Halkının sevgisiyle ve oylarıyla yöneticilik yaptı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazı yerleri iç içe geçmiş yinede, kaynağını verir misin bakacağım bir..

Ben yazdım.Aslında çok güzel,karşı karşıya dizmiştim ama konuyu açınca karmakarışık oluverdi.Ancak bu kadar düzelttim.Bir daha ellersem daha fena olabilir.

Sitelerde Paylaş

Şu da çok önemli:

Atatürk:Dini siyasete alet etmedi,sömürü amacı olarak kullanmadı.

Padişahlar:İstediği şeyler için,istediği zaman fetva alabiliyordu.

Evet bana en ilginç gelen, zaten müslüman olan bir ülkeye cihad etme mantığıdır. Yavuzun mekkeyi ele geçirmesi gibi...

Sitelerde Paylaş

Şu da çok önemli:

Atatürk:Dini siyasete alet etmedi,sömürü amacı olarak kullanmadı.

Padişahlar:İstediği şeyler için,istediği zaman fetva alabiliyordu.

Yazdıklarının hangi birine cevap vereyim bilemedim. Tam bir hüsran ve cahillik akıyor.

Cariye ile zina yapmak ne demek ? Bu kadarmı cahilsin.

Atatürk dini istismar etmedi diyorsun, koca bir yalan.

Milli Mücadele sırasında söylev ve demeclerinde saltanat ve hilafeti öven Atatürk yetkileri ele gecirdikten sonra insanlari nasil kullandigini “NUTUK”ta itiraf ediyor.Duruma ve zamana göre milletin agzina bal caldim diyor..

"İnşaallah padi...şah-ı alempenah efendimiz hazretlerinin sıhhat ve afiyetle ve her türlü kuyudat-ı ecnebiyeden azade olarak taht-ı hümayunlarında daim kalmasını eltaf-ı ilahiden tazarru eylerim [tanrının lütfundan dilerim]."

(24.4.1920, Meclis Reisi seçilmesi üzerine söylev; Söylev ve Demeçler I, s. 64)

"Padişahımız! Kalbimiz hiss-i sadakat ve ubudiyetle [kulluk duygusuyle] dolu, tahtınızın etrafında her zamandan daha sıkı bir rabıta ile toplanmış bulunuyoruz. İctimaının ilk bu sözü Halife ve Padişahına sadakat olan Büyük Millet Meclisi, son sözünün yine bundan ibaret olacağını süddei seniyelerine en büyük tazim ve huşu ile arzeder."

(28.4.1920, BMM adına padişaha gönderilen telgraf, Söylev ve Demeçler IV, s. 307.)

Ve itirafi..

"Saltanat devrinden cumhuriyet devrine geçebilmek için, cümlenin malumu olduğu vechile, bir intikal devresi yaşadık. Bu devirde iki fikir ve içtihat birbiriyle mütemadiyen mücadele etti. [...] [bizim fikrimiz] saltanat idaresine hitam vererek idare-i cumhuriye tesis eylemekti. Biz fikrimizi sarih söylemekte mahzur görüyorduk. [...] zamanın icabına göre cevaplar vererek saltanatçıları ıskat etmek zaruretinde idik."

(Nutuk, s. 507)Devamını Gör

Sitelerde Paylaş

Bazı yerleri gereksiz yapmışsın çünkü onlar iki kişiyi ve bazısı kendisini bağlar ama genel tabloyla bakınca ne görüyoruz?

Saltanat kurup sefa sürecebilecekken halkı düşünen bir önder. Sadece düşünmüyor icraata döküyor, halktan kişilere bu ülkenin başına geçebilme olanağını sağlamış ama ne acı ki hem bu sisteme düşman hem de bu sistemin kendisine sağladığı olanağı asalakça kullananıp saltanat kurma hayalleriyle ülkeyi iç edenleri, bunlara destek veren hainleri gericileride görüyoruz, ne acı. Asalaklık sınır tanımaz tanımıyorda..

Sitelerde Paylaş

Türk'ün Atasi nasil olmali?

Askerlerinin önünde ölüme giden komutanlar mi?,Askerlerinin arkasinda ölmeyi emredenler mi?

Selcuklu Sultani Alparslan/Malazgirt Savasi

“Askerlerim! Yiğitlerim! Bugün burada ne emreden bir sultan, ne de emir alan bir asker vardır. Bugün ben sizlerden biriyim ve sizlerle birlikte savaşacağım.

Bugün burada Allah’tan başka bir sultan yoktur. Ya zafer kazanırız, ya şehit olarak cennete gideriz.Ben memleket için, İslâm için ölüme koşuyorum.

Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun”

Ve Daha sonra atından inerek secdeye kapandı ve şöyle dua etti:

“Yâ Rabb! Seni kendime vekil yapıyorum. Azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum. Ey Allah’ım! Niyetim halistir, bana yardım et. Sözlerimde hilaf varsa beni kahret.” .

FATIH SULTAN MEHMET

"YA; BİZANS BENİ ALIR, YA; BEN BİZANSI...!!

Fatih Sultan Mehmed`in Bizans kusatmasinin 28 Mayıs gecesinde mücahidleriyle boy abdesti alıp, iki rekat namaz kıldiktan sonra ak atına binip kılıcını kınından çıkararak söyledigi tarih sallayan sözü..

ATATÜRK

“Ben size ölmeyi emrediyorum “

Atatürk/Canakkale Savasi

Askerlerine ölmeyi emreden komutanin cephe gerisinde ne yaptigini en yakin arkadasinin dul esine yazdigi mektuplardan ögreniyoruz!

“Görüyorsunuz ya Madam, benim insanlarım şehit olmayı ararken de budalaca davranmıyorlar. Peygamberimiz ne kadar bilgeymiş. Insanların gerçek arzularını ne kadar iyi biliyormuş. **Bana gelince, çok yazık ki, bu inanmış insanların, Allah vergisi nitelikleri bende yok,ama bu nitelikleri desteklemeyi de hiç ihmal etmiyorum.

Çok garip bulduğum bir şey var. Erkeklere huriler ve başka güzel eğlenceler vaat eden Hazreti Muhammed, kadınlar için hiçbir taahhüde girmiyor. Bu duruma göre ölümden sonra erkekler, cennetteki kadınlara sahip olarak hoş vakit geçirirlerken, kadınların dayanılmaz hale düşecekleri anlaşılıyor. Öyle değil mi?

Gördüğünüz gibi Madam, dağdağalı ve kanlı bir yaşama alıştıktan sonra da insan, cennet ve cehennemden söz etmek ve hatta yüce Tanrı’yı bile eleştirmek için zaman bulabiliyor. Madam, eğer Tanrımızı eleştirerek günaha girmemi önlemek isterseniz, çarpışmalar dışında kalan zamanımı, hangi meşgaleyle geçirebileceğim konusunda lütfen bana yol gösteriniz”

Erdal Inönü, Anılar ve Düşünceler, cild 3, Doğan Kitap, birinci baskı, Istanbul 2001.

Sadi Borak, Öyküleriyle Atatürk’ün Özel Mektupları, Çağdaş yayınları, Istanbul 1980

Ihsan Yılmaz, Milliyet Gazetesi , 9 Nisan 2001

Sitelerde Paylaş

Türk'ün Atasi nasil olmali?

Askerlerinin önünde ölüme giden komutanlar mi?,Askerlerinin arkasinda ölmeyi emredenler mi?

Yukarıda yazdıklarıma cahillik demişsin ama asıl cahilin kim olduğunu kanıtladın.Savaş ve tarih konusunda en ufak bir fikrin bile yok.Bu nedenle Alpaslan'ın ordunun en önünde gittiği gibi hurafelere çok kolay inanıyorsun.

Yukarıda yazdığım cariye,matbaa,kardeş katli vb. hepsi gerçek tarihsel bilgilerdir.1000lerce cariyeyi sarayda esir tutmak ne kadar caiz acaba?Padişahlar neden veledi-i zina acaba?Neden fetvalar hep padişahın lehine?!

Sitelerde Paylaş

atatürkün çanakkale savaşını belirtmişsin, osmanlıya ise donanımlı orduları ...

yaptıkları savaşları belirtmeme nedenin yazılamayacak kadar çok olmasımı yoksa yazarsan diğer verdiğin isim gölgede kalacağı içinmidir, kısa ve devrik cümle ile bitirmişsin.

Sitelerde Paylaş

atatürk vs yavuz sultan selim yazıp, düşüncelerini belirtsen daha mantıklı olurdu. bu şekildeki açıklaman argümanını ve donanımını göstermeye yetiyorda, gel görki şirin görünmek için sadece kendi fikrini , budur imajını sergilemek için, çarpıtılmış bir karşılaştırma yapıyorsun.

bütün osmanlı padişahları ile bir atatürkü kıyas yaparsan sana değil kemalistler , afrikadaki yerliler bile güler. akıl sağlığı yerinde olmayan bir insan bile böyle bir değerlendirme yapmaz.

Sitelerde Paylaş

padişahların çoğunun ecnebi dölüdür. türk değildir. kendilerini türk addetmezler. hatta anadolu türklerine zulüm etmiş, ikinci sınıf insan muamelesi yapmış, negatif ayrımcılığa tabii tutmuştur. fatihin annesi ecnebidir. hala türkün atası diyorsun yazık.

Sitelerde Paylaş

padişahların çoğunun ecnebi dölüdür. türk değildir. kendilerini türk addetmezler. hatta anadolu türklerine zulüm etmiş, ikinci sınıf insan muamelesi yapmış, negatif ayrımcılığa tabii tutmuştur. fatihin annesi ecnebidir. hala türkün atası diyorsun yazık.

atatürkte safkan türktür değil mi ?

Sitelerde Paylaş

atatürk vs yavuz sultan selim yazıp, düşüncelerini belirtsen daha mantıklı olurdu. bu şekildeki açıklaman argümanını ve donanımını göstermeye yetiyorda, gel görki şirin görünmek için sadece kendi fikrini , budur imajını sergilemek için, çarpıtılmış bir karşılaştırma yapıyorsun.

bütün osmanlı padişahları ile bir atatürkü kıyas yaparsan sana değil kemalistler , afrikadaki yerliler bile güler. akıl sağlığı yerinde olmayan bir insan bile böyle bir değerlendirme yapmaz.

Mantıklı,meşru bir yönetim sistemiyle zalim,firavunvari bir yönetimin karşılaştırması bu aslında.

Sitelerde Paylaş

atatürkte safkan türktür değil mi ?

atatürk türklük kavramının içini doldurmuştur. kendini türk addeder. bu ırsi değil, hissi bir meseledir.arkadaş yanlış zannına cevaben bilsin istedim ki fatih kendini türk diye addetmez. türkün atası vs. gibi ifadelerden kaçınsın.

Sitelerde Paylaş

Yukarıda yazdıklarıma cahillik demişsin ama asıl cahilin kim olduğunu kanıtladın.Savaş ve tarih konusunda en ufak bir fikrin bile yok.Bu nedenle Alpaslan'ın ordunun en önünde gittiği gibi hurafelere çok kolay inanıyorsun.

Yukarıda yazdığım cariye,matbaa,kardeş katli vb. hepsi gerçek tarihsel bilgilerdir.1000lerce cariyeyi sarayda esir tutmak ne kadar caiz acaba?Padişahlar neden veledi-i zina acaba?Neden fetvalar hep padişahın lehine?!

:) 1000 lerce cariyenin sarayda tutulduğu hangi gerçekçi bilgilere dayanıyor sedd bey ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...