Jump to content

M.Kemal vs Padişahlar

Recommended Posts

• İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Annenin yumurtasını hesaba katmıyorsun galiba. :D

Senin dediğin yüzyıllar önceydi.O zaman kadınları sadece taşıyıcı olarak görüyorlardı.Hala o yıllarda mı kaldın yoksa?

Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. İstikbal için hazırlıklı olun, Allah’tan sakının. O’na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele. 2/223

evet 1400 yıl önce kadınlar taşıyıcı hatta tarla olarak görülüyordu.

O insan, [rahme] akıtılan meninin içinden bir nutfe değil miydi? (Kıyamet 37)

Rahimlere atılan meniden insanı yaratan siz misiniz, yoksa biz mi? (Vakıa 58-59)

O, insanı bir damla nutfeden yarattı. (Nahl 4)

yine 1400 yıl önce döllenmede kadının yeri sadece taşıyıcı olmaktır ve yumurtadan bahsedilmez

Sitelerde Paylaş

söyle kanıtla, sen ettin diyip kanıtlarım deme, kanıtını sun.

1-Allah Kur'an'ın detaylı,açık,eksizsiz olduğunu söylemesine rağmen sen bunu reddedip hadislerde hidayet arıyorsun.Ayrıca Allah Kur'an'dan başka bir hadise itibar etmeyin (ör.casiye 6) demesine rağmen sen başka hadislere uyuyorsun.

2-Allah Son peygamberi Muhammed'e Kur'an'dan başka mucize vermediğini söylemesine rağmen sen bu ayetleri reddedip hadislerdeki mucizelere inanıyorsun(ör.ay yarma).

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. İstikbal için hazırlıklı olun, Allah’tan sakının. O’na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele. 2/223

evet 1400 yıl önce kadınlar taşıyıcı hatta tarla olarak görülüyordu.

O insan, [rahme] akıtılan meninin içinden bir nutfe değil miydi? (Kıyamet 37)

Rahimlere atılan meniden insanı yaratan siz misiniz, yoksa biz mi? (Vakıa 58-59)

O, insanı bir damla nutfeden yarattı. (Nahl 4)

yine 1400 yıl önce döllenmede kadının yeri sadece taşıyıcı olmaktır ve yumurtadan bahsedilmez

Tarladan kasıtı anlamadın mı?Burada anlatamam.Biraz ayıp mevzular.

Sitelerde Paylaş

1-Allah Kur'an'ın detaylı,açık,eksizsiz olduğunu söylemesine rağmen sen bunu reddedip hadislerde hidayet arıyorsun.Ayrıca Allah Kur'an'dan başka bir hadise itibar etmeyin (ör.casiye 6) demesine rağmen sen başka hadislere uyuyorsun.

2-Allah Son peygamberi Muhammed'e Kur'an'dan başka mucize vermediğini söylemesine rağmen sen bu ayetleri reddedip hadislerdeki mucizelere inanıyorsun(ör.ay yarma).

Woaaww doğru tespit. Tebrik ederim. Düşüncelerimin çoğu senin ki ile aynı. Mesela hadislerde oruç bozan 60 gün tutması gerekir iken. Kuran'da bir hükmü yoktur. Benim anladığım bozduğun günkü orucu tekrar tutarsın? ( ama bozmak günahtır tabiki)

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarladan kasıtı anlamadın mı?Burada anlatamam.Biraz ayıp mevzular.

kadının erkeğin malı olduğu ona tarlasına davrandığı gibi dilediği şekilde davranabileceğini söyleyen ayeti savunmak ...

tarihinde enkia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2-Allah Son peygamberi Muhammed'e Kur'an'dan başka mucize vermediğini söylemesine rağmen sen bu ayetleri reddedip hadislerdeki mucizelere inanıyorsun.

kanıt diye sunduğun bu yazımı, yazıklar olsun.

sen kendi düşüncelerini kanıt diye öne sürüyorsun. hadislerden hidayet arıyorum yazımı yaz bul getir bunu ispatla, ispatlamazsan adam değilsin.

yazdığım bütün yazılardai kuranı kerimi kendi kafasına göre yorumlayanların yanlışlaa girecğeini mealin gerçek manayı yansıtacak kudrete sahip olmadığını söylüyorum. meal gerçeği tam olarak ifade edemez. kuranı kerimi mealden okuyarak islamın kurallarını uygulayabilen bir tek adam göster bana.

buradaki ateistlerin birçoğuda biliyorki, meale bakarak yorum yapılmaz. en büyük dersi mesudi verdi sana hala anlamadın. açıkladı yazdı sen bildiğini okudun. kelimeleri çarpıtmaktan nevrin kaymış. iftira sana yakışır kimin ne yazdığı ortada.

o kadar art niyetli ve sinsisinki, iğreniyorum senden.

Sitelerde Paylaş

sen kendi düşüncelerini kanıt diye öne sürüyorsun. hadislerden hidayet arıyorum yazımı yaz bul getir bunu ispatla, ispatlamazsan adam değilsin.

namazı bile hadislere göre kılıyorsun güzel kardeşim

Sitelerde Paylaş

yazdığım bütün yazılardai kuranı kerimi kendi kafasına göre yorumlayanların yanlışlaa girecğeini mealin gerçek manayı yansıtacak kudrete sahip olmadığını söylüyorum. meal gerçeği tam olarak ifade edemez. kuranı kerimi mealden okuyarak islamın kurallarını uygulayabilen bir tek adam göster bana.

buradaki ateistlerin birçoğuda biliyorki, meale bakarak yorum yapılmaz. en büyük dersi mesudi verdi sana hala anlamadın. açıkladı yazdı sen bildiğini okudun. kelimeleri çarpıtmaktan nevrin kaymış. iftira sana yakışır kimin ne yazdığı ortada.

Birde Arapça mı öğrenecez? lol. Koyu renkle işaretlediğim alana girer mi bilmiyorum ama. Geçenlerde bir konu vardı. 25 sayfaya kadar uzamıştı oradan bulacam bekle :D

Sitelerde Paylaş

ne kadar sapık varsa onları koymuşsun. Bende koyim baride gerçeği izle

http://www.youtube.com/watch?v=8VEAFk1W74A

Offf be kardeşim. Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Laiklik özgürlüktür İslam'da özgürlük değilmi? Bir zorlama var mı dinde? HAA sen var dersen orası seni ilgilendirir nerede ise her yorumda yazdım ama anlatamadım. İNSANLAR İSTEDİĞİ GİBİ GİYER VS VS BUNLAR KİMSEYİ BAĞLAMAZ SEN KENDİNE BAKSANA. BAŞKALARININ AÇIK YADA KAPALI GİYİNMESİ VEYA BAŞKA BİR ŞEY SENİ NEDEN İLGİLENDİRİYOR?

Sitelerde Paylaş

Konuyu başka yerlere saptırmayalım lütfen.

Gerçi seddin tam aradığı fırsat. Yoksa açtığı başlığın altında ezilecek

:) haklısın diyelim bakalım

Hacc üzerlerine farz olmasına rağmen neden koskoca islam halifeleri/padişahlar hacca gitmedi?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

namazı bile hadislere göre kılıyorsun güzel kardeşim

senin fikirlerine göremi kılacağız , kafana göre takıl prensibi...

konuyu çarpıtıp duruyorsun sıkışınca farklı alanlara ve iftiralara başvuruyorsun. hz hüseyini katleden adamı desteklesem oda bir müslümandı desem, doğru olurmu. Allah ile arasında dır bu lafmıdır.

konuları çarpıtma. sorulanı işine geldiği kadarı ile alyorsun.

cevap vermiyor kendi bildiğini okuyorsun. ben olsma söyle yapardım bir cevap değildir, yapılan doğrumudur yanlışmıdır, islamda varmıdır yokmudur, uygulama islama zararmı veriyor faydamı getiriyor bunlar evet yada hayır ile cevaplanır, ben olsam söyle o olsa böyle , Allah ile arasında ... demek bir cevap değildir.

Sitelerde Paylaş

:) haklısın diyelim bakalım

Hacc üzerlerine farz olmasına rağmen neden halifeler/padişahlar hacca gitmedi?

Bu onları dinden çıkarırmı ?

ama kuranla hükmetmeyip laikliği (Haşa Allah devlet işlerine karışamaz) getirip uygularsan. sonrada islam ile ilgili ileri geri konuşursan dinden çıkar kafir olursun. Bu kadar basit

Küçükken kafana nasıl bir kemalizm çaktılarsa bir türlü göremiyorsun gerçeği.

Sitelerde Paylaş

senin fikirlerine göremi kılacağız , kafana göre takıl prensibi...

konuyu çarpıtıp duruyorsun sıkışınca farklı alanlara ve iftiralara başvuruyorsun. hz hüseyini katleden adamı desteklesem oda bir müslümandı desem, doğru olurmu. Allah ile arasında dır bu lafmıdır.

Atatürkle yezidi bir tutan insan:bersan

ben kurana göre diyorum adam kafana göre anlıyor

ne diyeyim ben :)

Sitelerde Paylaş

Muhtemelen o arkadas da sana bayilmiyordur. Sen ondan ne derece igreniyor isen, oda senden o derece igreniyor, buna emin olabilirsin.

Ortada tek bir islam olmadigini ogrendiginiz gun belki bir arpa boyu yol kat etmis olacaksiniz. Burada birbiriniz ile didiseceginize, kafanizi kaldirip bir dunyaya bakin. Her cografyada bir baska islam. Dahada detaya inince, aslinda her kafada bir baska islam. Burada cok iyi anlastigini sandigin ve bir olup beraberce dinden cikmis bu diger arkadasi linc etmeye calistigin adamla oturup konussan, onun anladigi islamda seninkinden farkli cikacak, bu sefer onunla kavga etmeye baslayacaksin, ondan igreneceksin.

Muslumanlarin en buyuk eksigi, izafiyet nedir bilmemeleri. Izafiyeti Einstein'in bulup kendilerinden irak bir yere koydugu deli sacmasi birsey olarak gormeleri. Evrenin butunuyle beraber, hayatin kendisinin izafi oldugundan bi haber yasamalari. Bu sebeple her kafada bir baska islam olmasinin kacinilmazligi, dogalligi onlara sanki seytan isiymis gibi geliyor. E tabi bunun en onde gelen sebebi islam. "Allah bunu bunu dedi" diye bir din cikarip ortaya koyarsan, iste sonucu da bu olur.

Bilgi iletisim ve empati caginda Islam aleminin can cekisiyor olmasi, dunyanin ilerici toplumlarina ayak uyduramiyor olmasi, geri kalip bataga battikca batiyor olmasi sebepsiz degil...

Sitelerde Paylaş

Konu çok fena dağıldı harbiden.

Gerçek şu : Atatürk'ün en büyük lider olduğu. Einstein'inde dediği gibi "Siz Türkler dünyanın en büyük liderine sahipsiniz" UNICEF ve Time dergisi tarafındanda onaylandığırıdr. Buna itiraz edeninde aptal olduğudur.

Haydi bye maça kadar ben.

Sitelerde Paylaş

Atatürkle yezidi bir tutan insan:bersan

ben kurana göre diyorum adam kafana göre anlıyor

ne diyeyim ben :)

ataturkle yezidi bir tutmuyorum, örnekleme yapıyorum. burada bir konu açsam yezidi desteklesem, sürekli yaptıkları iyi şeyleri söylesem vs. siz hz hüseyinin katlini sorsanız bende yaptıkları Allah ile kendi arasındadır desem. bu mantıklı bir cevapmıdır.

atatürkün laikliği ile ilgili sorulara Allah ile arasındadır yaptığı diğer işlere Allah ile arasında , bana göre şöyle demek cevap değildir.

yapılanın hindu inancına göre katkısı nedir , yahudi inancına göre katkısı nedir yada zararları nedir diye sorsak, tartışırız.

konu islamiyet üzerine olunca kıvırıp cevap vermiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Küçükken kafana nasıl bir kemalizm çaktılarsa bir türlü göremiyorsun gerçeği.

Sen de küçükken kafandan çıkarılan mantık,eleştirel bakış,kritik düşünme ve sorgulama çivilerin yüzünden bu haldesin.Ne yazık...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...