Jump to content

M.Kemal vs Padişahlar

Recommended Posts

Evet ya bende sormuş olayım bu vesileyle. Osmanlı müslüman diye yırtınıp savunacaksanız buna mantıklı cevap verin biriniz..

:) haklısın diyelim bakalım

Hacc üzerlerine farz olmasına rağmen neden koskoca islam halifeleri/padişahlar hacca gitmedi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen de küçükken kafandan çıkarılan mantık,eleştirel bakış,kritik düşünme ve sorgulama çivilerin yüzünden bu haldesin.Ne yazık...

Ne hikmetse iletilermi cevap vermek yerine demagoji yapıyorsun. Bir daha yazayımda cevap verebiliyorsan ver bakalım.

Bu onları dinden çıkarırmı ?

ama kuranla hükmetmeyip laikliği (Haşa Allah devlet işlerine karışamaz) getirip uygularsan. sonrada islam ile ilgili ileri geri konuşursan dinden çıkar kafir olursun.

Ayrıca Atatürk'ün namaz kıldığını gören varmı ? Biz kimsenin kalbini bilemeyeceğimiz için bir kişinin müslüman olup olmadığını yaptıklarından ve söylediklerinden anlarız.

varmı itirazın ?

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sed , bu başlıkta sadece ben seni kaale alıyorum, sorulara yanıt vermeyeceksen söyle yazmayalım, bana göre sana göre demeyeceksen ilerleyelim. çünkü şuan bu başlıkta insan yerine koymadığım kişiler var.

sed'e çok meraklısın sanki, neden tek ona yükleniyorsun hep? Bizde takip ediyoruz ve onun sorularına hep ket vurarak cevap veriyorsun, ya şeriatçı biriyim de, yada sus. Meydanı boşaltacağını sanıp alt edemezsin..
Sitelerde Paylaş

Ne hikmetse iletilermi cevap vermek yerine demagoji yapıyorsun. Bir daha yazayımda cevap verebiliyorsan ver bakalım.

ama kuranla hükmetmeyip laikliği (Haşa Allah devlet işlerine karışamaz) getirip uygularsan. sonrada islam ile ilgili ileri geri konuşursan dinden çıkar kafir olursun.

varmı itirazın ?

Var.Sana cevabım şu:

Dedi ki: "Bunun bilgisi Rabbimin katında bir kitaptadır. Benim Rabbim şaşırmaz ve unutmaz.

Allah adına hüküm verme bir insana.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Var.Sana cevabım şu:

Dedi ki: "Bunun bilgisi Rabbimin katında bir kitaptadır. Benim Rabbim şaşırmaz ve unutmaz.

Allah adına hüküm verme bir insana.

Bu mu yani verebileceğin cevap sadece. Bu aslında cevap değil bir hüsran

Ben sana Atatürk'ün söylediklerini yaptıklarını yazıyorum. Bunlarda ne olduğu gayet ortada.

Allah c.c. kendisi demiyormu indirdiğim ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir diye. Laikliği getirirerek kurana göre hükmetmeyip batının kanunlarına göre hükmedenler bu durumda kafir olmuyormu.

Vaz geç bu sevdadan çok geç olmadan.

Sitelerde Paylaş

Bu mu yani verebileceğin cevap sadece. Bu aslında cevap değil bir hüsran

Ben sana Atatürk'ün söylediklerini yaptıklarını yazıyorum. Bunlarda ne olduğu gayet ortada.

Allah c.c. kendisi demiyormu indirdiğim ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir diye. Laikliği getirirerek kurana göre hükmetmeyip batının kanunlarına göre hükmedenler bu durumda kafir olmuyormu.

Vaz geç bu sevdadan çok geç olmadan.

Recm yapanlar,dinden çıkanı öldürenler de Kur'an ile hükmetmiyor.Onları da eleştir.Zira ikiyüzlülük kötü bir şeydir.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Atatürk'ün namaz kıldığını gören varmı ? Biz kimsenin kalbini bilemeyeceğimiz için bir kişinin müslüman olup olmadığını yaptıklarından ve söylediklerinden anlarız.

varmı itirazın ?

Benim itirazım var.Önce şu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Arapçılara lâikliği öğretmek lâzım.Lâikliğin uygulandığı ülkelerde kimse dini inancını açıklamak zorunda değildir,herhangi bir inancın toplumda baskınlık oluşturulmasına izin verilmez,her türlü inanca eşit mesafede yaklaşılır.Şuanda başımızda cumhuriyet düşmanı dindar bir başbakan var.Hadi uygulasın Allah'ın kanunlarını,tutan mı var ?

Zinaya kitaba göre dört şahit gerekiyor ama şahide gerek görülmeden recm cezası uygulanıyor.Yemen'de kız çocukları evlendiriliyor.Erkeğe iki dişi payı veriliyor.Şimdi böyle bağnazca bir düzeni cumhuriyetle değiştirecez öylemi ?

Az dışarı çıkın da beyinize oksijen gitsin.Havasızlıktan düzgün düşünemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Atatürk'ün namaz kıldığını gören varmı ?

Bir insanın kameralar önünde mi namaz kılması gerekir? Ne yani namaz kılarken fotoğraf mı çektirelim? Ben de senin kıldığına inanmayayım o zaman bence soru saçma olmuş.

Sitelerde Paylaş

Benim itirazım var.Önce şu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Arapçılara lâikliği öğretmek lâzım.Lâikliğin uygulandığı ülkelerde kimse dini inancını açıklamak zorunda değildir,herhangi bir inancın toplumda baskınlık oluşturulmasına izin verilmez,her türlü inanca eşit mesafede yaklaşılır.Şuanda başımızda cumhuriyet düşmanı dindar bir başbakan var.Hadi uygulasın Allah'ın kanunlarını,tutan mı var ?

Zinaya kitaba göre dört şahit gerekiyor ama şahide gerek görülmeden recm cezası uygulanıyor.Yemen'de kız çocukları evlendiriliyor.Erkeğe iki dişi payı veriliyor.Şimdi böyle bağnazca bir düzeni cumhuriyetle değiştirecez öylemi ?

Az dışarı çıkın da beyinize oksijen gitsin.Havasızlıktan düzgün düşünemiyorsunuz.

Aynen kardeşim katılıyorum. Örneği çok var. Bunlar herkesin kendisi gibi olmalarını isteyen tipler. Sanana be kardeşim adamın işlediği suçtan cezasını Allah verir sanamı kalmış ceza vermek.

tarihinde TheChosen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında dini siyasete alet etti ilk dönemler.

Hayır etmedi, cahil halkın önüne yobazı koysanız daha mı iyi olurdu o halk için? Cahil halka ne anlatabilirdi o dönem? Çıkıpta orda neyi açıklamasını beklerdin mesela? Onların gözüyle bakıp onları anlamaya da çalışarak hitaplarını yaptı ve oturmaya başlayınca devrimlerini yaptı. Ayrıca ne demesini ne yapmasını bekliyorsun hiç bir şeyden habersiz yüz yıllarca Osmanlının kulu olmuş bir halka? Kendi hilafetini kurup saltanat sürse, çocuklarını boğdursa daha hoşunuza giderdi değil mi? Nede olsa halifelik kelimesi bile me mee demenize yetiyor. Sinirlenmeyeceğim diyorum ama sen gibileri gördükçe kusasım geliyor, kendi dilinden yazılan kuranı bile anlayamıyorsun ( ki bunuda ona borçlusun) hiç bir şey görmemiş, kuranı anlamayan bilmeyen bir halka kötülüğü bu mudur?
Sitelerde Paylaş

Yıl 2013 ken hala Atatürk ve Padişah tartışması yapılıyor özellikle tesitlerin kendi aralarında tartışmaları güzel bir örnek olmuş.

Dinlerin ve boş inaçların nasıl aklı mantığı bilimi körelttiğine; insan hak ve özgürlüklerini nasıl engelleyeceğine dair güzel bir örnek

Sitelerde Paylaş

xseddx yazdıklarının bir kısmı doğru olduğu halde birçoğu da yanlış ve çarpıtıcı bilgiler içeriyor. Hiçbir insan süt gibi beyaz olamayacağından, her yapılan şey olumlu sonuçlar doğurmayacağından Gazi Mustafa Kemal Paşa veya Osmanlı Hanedanı da hatasız olamaz. Tabiki osmanlı hanedanının kötü hem de çok kötü yaptığı şeyler var ancak bu ona küfür edeceğin, aşağılar gibi konuşacağın ve iftiralara varan cümlelerde kuracağın anlamına gelmez. Burada önemli olan kötü olanları eleştirmek, tekrar olmaması için çaba sarfetmek, güzel olan şeyleride örnek alarak daha iyi yerlere getirmektir. Mesela Osmanlı Hanedanıyla ilgili yazdığın ilk cümleyi bir video açıklayabiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=xtZzfCzl03M

Cübbeli Ahmet'i hiç sevmem çünkü benim yapacağım hakimlik-savcılık mesleğine günahtır diyen adamı sevmem mümkün değildir ancak bunu islami açıdan açıklamak için ve Murat Bardakçı'nın da sebebini belirttiği için koyuyorum. Durum gayet açıktır diye düşünüyorum bu madde için. Diğer yazdıklarında da belirttiğim gibi eleştirmek istiyorsak ilk başta ben eleştiririm ancak aşağılamaya benzer üslup kullanmak yanlış. Ayrıca bir konuda fikir sahibi olmak için sadece internetten yanlı sitelere bakılmamalı. Birbirine zıt olan çok önemli tarihçileri var ve onları dinlemelisin. bununla yetinmeyerek Kağıthanenin yolunu tutmalısın. Ancak bunu yaptığını sanmıyorum. Türk tarihini bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı dediğiniz şey size yada bu mirası taşıdığını zanneden hiçkimseye ait değil hanedan kanı taşımıyorsa, osmanlı denen devlet hükmettiği topraklar ve bu topraklarda yaşayanlar hanedanın malı ve kullarıdır, osmanlı ailesinin malıdır osmanlı, eğer osmanlıya hasret çekeniniz varsa aranızda cahildir hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

- Matbaayı 300 sene boyunca kullandırtmadılar.

- Genellikle kalabalık ve donanımlı orduları yönettiler.Doğal olarak kazandılar.

İlk maddede Osmanlının ne kadar teknolojiye düşman olduğuna dikkat çekmek istiyorsun ve osmanlıda insanlar cahildi, teknoloji nedir bilmezdi demeye getiriyorsun ama ikinci maddede tam tersine osmanlıda teknoloji diğer devletlere göre çok ilerideydi diyorsun. Bu yanlışlık senin çifte standartlığın ve tarihi bilginin olmamasından kaynaklanıyor. Üstelik matbaanın kullanılmadığı süre zarfı ve osmanlının en güçlü olduğu dönemler aynı dönemlerde. Bu bilgisizliğin senin kesinlikle kopyala yapıştır, oku doğrudur geç zihniyetinden kaynaklanıyor. Ayrıca matbaa konusunda bilgi eksiğin var.Zahmet olmazsa bi araştır enine boyuna.Birde genellikle kalabalık ordulara karşı orduda ki asker sayısı daha az olan devletlerle savaştılar ve bunun sonucunda kazandılar demen de son derece yanlış. Bunu da bir araştır. İkinci kere söylüyorum Osmanlıyı eleştirebilirsiniz ve eleştirilecek o kadar çok şeyi var ki.. Akıllara zarar hem de. Aynı şekilde Gazi Mustafa Kemal Paşayıda öyle. Gazi Paşanın da elbette çok yanlışları var ama o olmasaydı etrafa savrulan küllerden yeni bir devlet oluşturamazdık. Zaten Gazi Paşa ne zaman öldü, o zaman devlet yine ideoloji saplantılarına, çıkar kavgalarına girdi, uşaklık yapar duruma geldi. Aklımız Edirneyle Kars arasına sıkıştırıldı. Ama birçok kişi kendi cahilliğini belli edercesine sırf aşağılamak için yazmanın peşinde. Osmanlı Devletinden nefret dahi edebiliriz ama bilgiyi çarpıtmaya hakkımız yok.Mesela ben ingiliz coni'lerinden nefret ediyorum ama adamların diplomatik zekalarına hayranım. Sen kesinlikle kağıthaneye gitmelisin yoksa durum çok vahim. Diğer maddelerdeki yazdığın doğru şeyleri ve yanlış şeyleri uzun uzadıya yazardım ama derslerden başımı kaldıramıyorum bu aralar. Hızlı şekilde kısa kısa yazıp geçiyorum.

Sitelerde Paylaş

İlk maddede Osmanlının ne kadar teknolojiye düşman olduğuna dikkat çekmek istiyorsun ve osmanlıda insanlar cahildi, teknoloji nedir bilmezdi demeye getiriyorsun ama ikinci maddede tam tersine osmanlıda teknoloji diğer devletlere göre çok ilerideydi diyorsun. Bu yanlışlık senin çifte standartlığın ve tarihi bilginin olmamasından kaynaklanıyor. Üstelik matbaanın kullanılmadığı süre zarfı ve osmanlının en güçlü olduğu dönemler aynı dönemlerde. Bu bilgisizliğin senin kesinlikle kopyala yapıştır, oku doğrudur geç zihniyetinden kaynaklanıyor. Ayrıca matbaa konusunda bilgi eksiğin var.Zahmet olmazsa bi araştır enine boyuna.Birde genellikle kalabalık ordulara karşı orduda ki asker sayısı daha az olan devletlerle savaştılar ve bunun sonucunda kazandılar demen de son derece yanlış. Bunu da bir araştır.

İkinci maddede Osmanlı ordularının kalabalık ve donanımlı olduğunu söylüyorum.Bu cümlemin teknolojiyle bir alakası yok.Daha büyük top yapmayı teknolojik bir gelişme saymıyorum.Hazerfen Ahmet'e Ali Kuşçu'ya ne yapıldığı belli.Hurafelere inandığı için bilimadamlarına pek sıcak pakmıyordu Osmanlı.

Bu başlığı tamamen ben düşündüm ve ben yazdım.Kopyala yapıştır yapsaydım kaynağımı yazardım.

Elbette herkesin eleştirilecek yönü var.Ben de M.Kemal'in bazı yönlerini sevmiyorum.Bu başlık bazılarının öve öve bitiremedikleri padişahların M.Kemal ile objektif bir karşılaştırması sadece.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk maddede Osmanlının ne kadar teknolojiye düşman olduğuna dikkat çekmek istiyorsun ve osmanlıda insanlar cahildi, teknoloji nedir bilmezdi demeye getiriyorsun ama ikinci maddede tam tersine osmanlıda teknoloji diğer devletlere göre çok ilerideydi diyorsun. Bu yanlışlık senin çifte standartlığın ve tarihi bilginin olmamasından kaynaklanıyor. Üstelik matbaanın kullanılmadığı süre zarfı ve osmanlının en güçlü olduğu dönemler aynı dönemlerde. Bu bilgisizliğin senin kesinlikle kopyala yapıştır, oku doğrudur geç zihniyetinden kaynaklanıyor. Ayrıca matbaa konusunda bilgi eksiğin var.Zahmet olmazsa bi araştır enine boyuna.Birde genellikle kalabalık ordulara karşı orduda ki asker sayısı daha az olan devletlerle savaştılar ve bunun sonucunda kazandılar demen de son derece yanlış. Bunu da bir araştır. İkinci kere söylüyorum Osmanlıyı eleştirebilirsiniz ve eleştirilecek o kadar çok şeyi var ki.. Akıllara zarar hem de. Aynı şekilde Gazi Mustafa Kemal Paşayıda öyle. Gazi Paşanın da elbette çok yanlışları var ama o olmasaydı etrafa savrulan küllerden yeni bir devlet oluşturamazdık. Zaten Gazi Paşa ne zaman öldü, o zaman devlet yine ideoloji saplantılarına, çıkar kavgalarına girdi, uşaklık yapar duruma geldi. Aklımız Edirneyle Kars arasına sıkıştırıldı. Ama birçok kişi kendi cahilliğini belli edercesine sırf aşağılamak için yazmanın peşinde. Osmanlı Devletinden nefret dahi edebiliriz ama bilgiyi çarpıtmaya hakkımız yok.Mesela ben ingiliz coni'lerinden nefret ediyorum ama adamların diplomatik zekalarına hayranım. Sen kesinlikle kağıthaneye gitmelisin yoksa durum çok vahim. Diğer maddelerdeki yazdığın doğru şeyleri ve yanlış şeyleri uzun uzadıya yazardım ama derslerden başımı kaldıramıyorum bu aralar. Hızlı şekilde kısa kısa yazıp geçiyorum.

objektif ve dürüst insan budur, inancı, dini, görüşü, fikirleri ne olursa olsun farketmez. hakkı söyleyen insana saygım sonsuz. gerçekleri söyleyeceksin, sevmemek ayrıdır, iftira atmak ayrıdır.

eyw sayın vesselam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...