Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

Evet bize sunulan din ile kuran gerçek islam dini arasında dağlar kadar fark var bize sunulan din gerçek islamın belki yüz kat sempatik hale getirilmiş hali.

İslam hakkında bu kadar çok bilgiye sahip olduğunuzu bilmiyordum. Kusura bakmayın bir daha sefer daha dikkatli yazacağım bundan emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

zengin ile fakir.

Sınav olarak tabi ettiğiniz şeyin iman ile alakası vardır. Yoksa yaşanılan yaşantının sınav ile bir alakası yoktur. Zengin ile fakir arasındaki farkın oluşması kanun ve yasaların bilinmiyor ve işlenmiyor olmasından kaynaklanıyor bu tür olayları ne zekat çözer nede sadaka

Sitelerde Paylaş

Sınav olarak tabi ettiğiniz şeyin iman ile alakası vardır. Yoksa yaşanılan yaşantının sınav ile bir alakası yoktur. Zengin ile fakir arasındaki farkın oluşması kanun ve yasaların bilinmiyor ve işlenmiyor olmasından kaynaklanıyor bu tür olayları ne zekat çözer nede sadaka

çözmeyeceğini bende biliyorum ve farkındayım lakin doğru olduğuna inandığı şeyleri bile yapmıyorlar.

iletin beni doğruluyor sende belirtiyorsun ki yapmaları gereken yapılmıyor işte.

ilk iki cümleni biraz açarmısın.

Sitelerde Paylaş

çözmeyeceğini bende biliyorum ve farkındayım lakin doğru olduğuna inandığı şeyleri bile yapmıyorlar.

iletin beni doğruluyor sende belirtiyorsun ki yapmaları gereken yapılmıyor işte.

ilk iki cümleni biraz açarmısın.

Sınav olarak zaten inanılması gereken kanunlar ve yasalardır bu yasalar ve kanunlara yeteri kadar saygı gösterilmez ise şuan ki durumun olması kaçınılmaz. İman etmeleri gerek noktaları atalarının dinlerinden aldıkları için Kuranı okumuyor ve üzerinde düşünmüyorlar bu yüzdendir ki görülmesi gerek asıl nokta iman hakikatı görülemiyor.

İman eden kişi yani yasaları ve kanunları doğru olarak anlayan ve ne yapması gerektiğinin farkına varır ve karşısına gelen sorunları aşmak için gerekli olan eylemleri yerine getirir böylece sınavı geçmiş olur.

Yaşantısındaki fakirliği kendine bir sınav olarak gören ve buna sabır gösterip cennete gireceğini sana yada bu durumdaki kişilere sadaka yada zekat verip cennete gideceğini sana kişi yasaları ve kanunları yeteri kadar anlamadığını ve sınavdan kaldığını yaşadığı hayat ile teyit eder.

Doğru olan yaşama ulaşmak için önümüze çıkan engelleri aşmak için öğreniyoruz öğrendiğimizi engelleri aşarak gösteriyoruz aşamıyorsak öğrenmemişiz demektir.

Sitelerde Paylaş

İslam hakkında bu kadar çok bilgiye sahip olduğunuzu bilmiyordum. Kusura bakmayın bir daha sefer daha dikkatli yazacağım bundan emin olabilirsiniz.

İnternette olan müslümanların kafa kesme bombalama vb yüzlerce görüntüsü asmayalım buraya. 2 gün önce facebookta gördüm bir tane elde satır dilde allhuekber diye başlığı vardı 15 saniye seyredemedim kanım dondu beni kureyza yı andırıyordu.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaşantısındaki fakirliği kendine bir sınav olarak gören ve buna sabır gösterip cennete gireceğini sana yada bu durumdaki kişilere sadaka yada zekat verip cennete gideceğini sana kişi yasaları ve kanunları yeteri kadar anlamadığını ve sınavdan kaldığını yaşadığı hayat ile teyit eder.

dediğin yasalardan, tükettiğiniz kadar da üretin gibi maddeler var mı?

Sitelerde Paylaş

Biraz açabilirmisiniz ?

zekat mantığı İslam ülkelerinde yerleşmiş, ama bununla sorunun çözülmeyeceğinin farkındasın.

ama senin yasalar diye söylediğin maddeler neler? eğer zekat filan değilse ne yani somut olarak bir kaç örnek verir misin.

fakir ve dindar ülkelerin en ciddi sorunu üretmeden tüketmek. zekat kültrü ve bu durum hangi yasalara karşı geliyor ve dediğin kurallar neler?

Sitelerde Paylaş

Kuralları hendi çıkarlar için çıkartan insandır bahsettin ölümlerin sebebi insandır böyle dua edergibi konuşunca durum değişmiyor sömürge kölelik kavramları tekrardan değiştiğinde o insanların biraz daha feraha kavuşma yolu açılacak

Orası öyle insan primatlardan evrilmiş zekası itibari ile son derece tehlikeli çıkarcı pislik bir canlıdır. Çoğu zaman başkasına ne olduğu ile ilgilenmez kendini düşünür yanlız evrimsel süreçte insanın kazandığı bilinç bir yerde onu hümanizma vb vicdan dürtüsüne yöneltecektir ve öylede olmaktadır en azından belli dönemler. Böyle dönemler bilimi aklı kabul edip dinleri doğmaları reddedip insanlık sıçrama yapmalıdır.

Ama bu sırada ortaya çıkan dinler işi ortamı bulandırmakta kafaları karıştırmaktadır. Somaliyi düşün somalide insanlar açlıktan ölmesine rağmen orada bulunan müslüman dinciler yardım kuruluşlarının bölgeye girmesine izin vermiyor sebebi kamptaki kadınlar namahremmiş ahlakları bozulurmuş. İşte dinler budur. İşte bu dinlerin meydana getirdiği bilimden mantıktak uzak binlerce faktör bir araya gelip dünyanın içine ediyor.

Sitelerde Paylaş

zekat mantığı İslam ülkelerinde yerleşmiş, ama bununla sorunun çözülmeyeceğinin farkındasın.

ama senin yasalar diye söylediğin maddeler neler? eğer zekat filan değilse ne yani somut olarak bir kaç örnek verir misin.

fakir ve dindar ülkelerin en ciddi sorunu üretmeden tüketmek. zekat kültrü ve bu durum hangi yasalara karşı geliyor ve dediğin kurallar neler?

Zekat kavramı çok farklı algılanmış ve bugün ki vergi kavramı gibi kullanılıyor.

İhtiyaçtan fazlası ihtiyaç sahiplerine verilmelidir. Eğer aç kalmak tan yada fakir olmaktan korkuyorsa bir insan kuran ayetlerine yeteri kadar iman etmediğini gösterir. Dünya bizim evimiz , üretim alanımız ve yaşam alanımız biz yeterli çalışmayı gösterirsek istediğimizi doğadan bedava elde edebiliriz.

Dedi ki: "Yontmakta olduğunuz şeylere mi tapıyorsunuz?" 37:95

kendimiz para gibi bir kavramı yaratıyoruz ve aramızdaki adaleti ona bırakıyoruz oysaki parayı biz ellerimiz ile yapmıyormuyuz ?

Sitelerde Paylaş

Velev ki afrikadaki ve dünyadaki açlık ve yoksullukların, kötülüklerin tümünden ateistler sorumlu olsun. Ulan hiç düşünmüyor musunuz inandığınız o yüce, her şeye gücü yeten, kudretli tanrınızın neden böyle bir şeye izin verdiğini ya da seyirci kaldığını? Mahallenizde bulunan psikopat bir anne ve babanın küçücük çocuğa işkenceler çektirirken bu sizin salak allahınız o ebeveynlere verecek cezayı mı düşünüyor? Küçücük çocuk ne anlar lan imtihandan, sınavdan, cennetten, cehennemden?Çocuk açlıktan emekleyemeyecek halde, can derdinde zaten... Yani illa birilerinin acı mı çekmesi lazım?

Dini bütün, dinin bütün gerekliliklerini yerine getiren ve bunun yanında da bir havuz dolusu paraya sahip olan insanlar hiç acı çekmeden cennete gidecekse nerede kaldı adalet?

En azından allahın tüm evrene hakim olmadığını söyleyin. Bu saferde her şeye gücü yeten lafı havada kalıyor değil mi? Ne bileyim bari allahta biraz vicdan eksikliği var deyin; istediği zaman müdehale edip iyilik yapıyor, istediği zamanda kötülüğe karşı seyirci kalıyor v.s. Sonuçta ne derseniz deyin allaha inandığınız müddetçe bu çıkmazlardan kurtulamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Zekat kavramı çok farklı algılanmış ve bugün ki vergi kavramı gibi kullanılıyor.

İhtiyaçtan fazlası ihtiyaç sahiplerine verilmelidir. Eğer aç kalmak tan yada fakir olmaktan korkuyorsa bir insan kuran ayetlerine yeteri kadar iman etmediğini gösterir. Dünya bizim evimiz , üretim alanımız ve yaşam alanımız biz yeterli çalışmayı gösterirsek istediğimizi doğadan bedava elde edebiliriz.

bununla zekat kültürü arasında fark yok. hep biri diğerine yardım etsin mantığı var dine bağlı toplumların geri kalmalarındaki en büyük nedenlerden birisidir çünki üretmek, üretime sevk etme durumu yok. zenginler para versin yardım etsin durumu var.

Sitelerde Paylaş

bununla zekat kültürü arasında fark yok. hep biri diğerine yardım etsin mantığı var dine bağlı toplumların geri kalmalarındaki en büyük nedenlerden birisidir çünki üretmek, üretime sevk etme durumu yok. zenginler para versin yardım etsin durumu var.

Biraz açarmısınız benim bahsettiğim daha farklı birşey ama sizin anlattığınızdan anlayamadım

Sitelerde Paylaş

Biraz açarmısınız benim bahsettiğim daha farklı birşey ama sizin anlattığınızdan anlayamadım

sende ihtiyaçtan fazlası ihtiyaç sahiplerine verilmelidir diyosun. bununla zekatın farkı pek yok.

ben ise üretim-tüketim olmalı diyorum. yani tükettiğin kadarı üretmelisin en az. ama dinlerde üretim durumu yok, bunun yerine dayanışma mantığı var.

yani fakirler, zenginler yardım etmelidir bakış açısı var, oysa fakirlerin işe yönlendirilmesi ve düzgün çalışma saatleri ve yeterli gelir sağlayabileceği duruma getirilmesi amaç olmalıdır lakin dinlerde genel algı, zenginler fakirlere yardım etsin yönündedir. dindar ülkelerin geri kalmasının altında yatan en önemli sebeplerden birisi budur bence.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...