Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

RAD 6 orjinal Meal

Rad-6 Ayrıca senden iyilikten önce hemen kötülüğü getirmeni isterler. Oysa daha önce onlara misal olacak cezalar gelip geçmiştir. Ve gerçekten Rabbin, zulümlerine karşılık insanlara mağfiret sahibidir. Bununla beraber Rabbinin azabı da cidden çok çetindir./ elmalılı

Ulan biri de çıkıp araştırmıyor RAD-6  başlıkta öyle demiyor diye...

RAD 6 çakma meal

" RAD-6‘‘Yeryüzünde yürüyen hiç bir canlı yoktur ki, rızkı Allah'a ait olmasın.'  bunu hangi ayet diyor başlığı açan arkadaş?

tarihinde zombi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Afrikadaki ölümlerin nedeni,arap putu Allahtır,kuşkusuz.Afrikalılara en temel gereksinimlerini karşılamaları için gerekli olan yağmuru göndermemektedir,afrikalıların ölmesine göz yummaktadır.Hayır birde,utanmadan tüm suçu sömürenlere atıyorlar ya.Gökten yağmur düşmüyor,su yok,toprak susuzluktan kırılıyor,ot bitmiyor,ürün yetiştirilemiyor,iklimden kaynaklanan bir sorunu,bile sömürenlere bağlıyorlar,putlarını aklamak için.

Su bidonları boş, su gelecek gibi de görünmüyor. Etiyopya'da aylardır yağmur yağmadı. İnsanlar son 30 yılın en kötü kuraklığını yaşıyor. BM'nin verilerine göre 10 milyondan fazla insan acil gıda yardımı bekliyor. Bu rakam çok kısa süre içinde iki katına çıkabilir. Afrika'nın diğer ülkelerinde de durum parlak değil.

Etiyopyalıların büyük bölümü tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor. Hayvanlar bazen bütün ailenin hayatta kalmasını sağlayabiliyor. Afar bölgesinden bir çiftçi, 'Son yağmur damlasını Ramazan ayında gördüm. O zamandan beri hiç yağmur yağmadı. Su yok, ot yok, hayvanlarımız ölüyor' diye konuşuyor. Ramazan ayı geçen yıl temmuz ayındaydı.

http://www.dw.com/tr/afrikada-öldüren-kuraklık/a-19052206

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Buzul said:

Afrikadaki ölümlerin nedeni,arap putu Allahtır,kuşkusuz.Afrikalılara en temel gereksinimlerini karşılamaları için gerekli olan yağmuru göndermemektedir,afrikalıların ölmesine göz yummaktadır.Hayır birde,utanmadan tüm suçu sömürenlere atıyorlar ya.Gökten yağmur düşmüyor,su yok,toprak susuzluktan kırılıyor,ot bitmiyor,ürün yetiştirilemiyor,iklimden kaynaklanan bir sorunu,bile sömürenlere bağlıyorlar,putlarını aklamak için.

Su bidonları boş, su gelecek gibi de görünmüyor. Etiyopya'da aylardır yağmur yağmadı. İnsanlar son 30 yılın en kötü kuraklığını yaşıyor. BM'nin verilerine göre 10 milyondan fazla insan acil gıda yardımı bekliyor. Bu rakam çok kısa süre içinde iki katına çıkabilir. Afrika'nın diğer ülkelerinde de durum parlak değil.

Etiyopyalıların büyük bölümü tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor. Hayvanlar bazen bütün ailenin hayatta kalmasını sağlayabiliyor. Afar bölgesinden bir çiftçi, 'Son yağmur damlasını Ramazan ayında gördüm. O zamandan beri hiç yağmur yağmadı. Su yok, ot yok, hayvanlarımız ölüyor' diye konuşuyor. Ramazan ayı geçen yıl temmuz ayındaydı.

http://www.dw.com/tr/afrikada-öldüren-kuraklık/a-19052206

Seni kim kandırıyorsun ya.

Afrika'da açlıkta ölen çocuklar varsa. Bunun YEGANE sebebi orayı sömüren batılı avrupalı "HIRİSTİYAN" Ülkelerdir..

Bir de sömürülen halk, avrupa göçüyor kaçıyor tabi, kalanlarda daha sefilane sömrülüyor.

açlıktan gebersinler yeter ki Sömürgeciye hizmet etsinler

Eğer Oraları Geçek islam'ın yani Türklerin egemenliğinde olsaydı. Açlıktan bir tane ölen insan olur muydu

bütün dünya Türklerin üzerine oyunlar oynuyor Türkiye rahat nefes alamıyor ki 

Yalvarın Tanrınıza Allah'ınıza da Türklerin Kalbleri birleşsin güçlensin kuvvetlensin de dünyanın nazımı olsun, halkı sömüren Hıristiyanların ağzına sıçsın 

oraları imar etsin de İnsanlık rahat nefes alsın

Hırsitiyan Ülkeleri Kaldırın İnsanlık rahat eder

Teknolojide ilerlemek Medeniyet demek değildir. Böyle eğitim Vahşettir.

Hırsitiyanlar "Eğitimli oldular" milyonların üzerine Atom bombası attılar

Bakın yemin ediyorum İlerde dahada Eğitimli olucaklar  "Bir anda Milyarları yok edecek" bomba atacaklardır.

Buna Eğitim denmez Keşke Okumamış Cahil olsalardı

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yağmur yağmamasının,susuzluğun,toprağın susuzluktan kırılmasının,kuraklığın,ot bitmemesinin,ürün yetişmemesinin,hayvanların susuzluktan,otsuzluktan ölmesinin,insanların susuzluktan,açlıktan ölmesinin nedeni de kuşkusuz sömürenlerdir.Sömürenler yağmur getirecek olan bulutlarınızı da sömürmektedirler.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, Buzul said:

Yağmur yağmamasının,susuzluğun,toprağın susuzluktan kırılmasının,kuraklığın,ot bitmemesinin,ürün yetişmemesinin,hayvanların susuzluktan,otsuzluktan ölmesinin,insanların susuzluktan,açlıktan ölmesinin nedeni de kuşkusuz sömürenlerdir.Sömürenler yağmur getirecek olan bulutlarınızı da sömürmektedirler.

Geri zekalı arkadaşım

İsrail Okyanusun bilmem neresinden toprak kum çıkartı getirdi.kendi halkı için.

Çölü Cennet yaptı. Su yağmasa toprak olmasa ne olur.

eğer israil sömürülseydi bunları yapabilecek miydi

Batı dünyası daha neler neler yaptı yapıyor 

Yaptıkları imarın 1000 de birini sömürdükleri afrikaya  yapsalardı. şu an afrika almış başını yürümüş gitmişti.

Afrika eğer HIRİSTİYAN ülkeler tarafından asırlarca sömürülmeseydi.

insanlar rahat nefes alıcak

ve Sömrülen halk Avrupaya göç etmiycekti. 

İnsanlar orada kalıcaklar. orayı imar edeceklerdii

Sitelerde Paylaş

Gerizekalı!

İsrail Okyanusun bilmem neresinde toprak kum çıkartı getirdi. kendi halkı için. Çölü Cennet yaptı. Su yağmasa toprak olmasa ne olur.

Batı dünyası daha neler neler yaptı yapıyor 

Yaptıkları imarınc 1000 de birini sömürdükleri afrikaya   yapsalardı şu an afrika almış başını yürümüş gitmişti.

Allahın dünyadaki iklimin,düzenin,yağış rejiminin,koşulların dışına çıkamıyor,kendi isteğiyle yağmur yağdıramıyor,toprağı canlandıramıyor,rızık veremiyor demek ki.En temel insan gereksinimlerini bile karşılamayan,daha doğrusu karşılayamayan bir Allah ortada.Düşün,sorgula.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Buzul said:

Allahın dünyadaki iklimin,düzenin,yağış rejiminin dışına çıkamıyor,kendi isteğiyle yağmur yağdıramıyor,toprağı canlandıramıyor,rızık veremiyor demek ki.En temel insan gereksinimlerini bile karşılamayan,daha doğrusu karşılayamayan bir Allah ortada.Düşün,sorgula.

Allah dünyayı Böyle yaratmış. Eğer dünyanın her yerini, verimli yemyeşil yapsaydı!  Aa demek ki bunun tersini yapmaya kudreti yok derlerdi? düşün ve sorgula kafan varsa!!!

Sende kadın kafası varsa düşünüp bunları sorgulama. ne dersen "heee" diyoruz peki. kızdığımız yerlerde

Cennet annelerin ayapı altında çünkü. annede kadın 

kadına saygımız sevgimiz hurmetimiz çok 

Sitelerde Paylaş

Allah dünyayı Böyle yaratmış. Eğer dünyanın her yeri verimli yemyeşil yapsaydı!  Aa demek ki bunun tersini yapmaya kudreti yok derlerdi? düşün ve sorgula kafan varsa!!!

Sende kadın kafası varsa düşünüp bunları sorgulama. ne derse "heee" diyoruz peki. Cennet annelerin ayapı altında çünkü. annede kadın 

kadına saygımız sevgimiz hurmetimiz çok 

En temel insan gereksinimlerini bile karşılamıyor,daha doğrusu karşılayamıyor.Allah iklimin,düzenin,koşulların dışına çıkamaz,çünkü yok.Gökten yağmur düşmemesini,toprağın susuzluktan kırılmasını,ot bitmemesini bile sömürgecilere bağlıyorlar.Bunların beyni de bu kadar işte.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Buzul said:

Gökten yağmur düşmemesini,toprağın susuzluktan kırılmasını,ot bitmemesini bile sömürgecilere bağlıyorlar.Bunların beyni de bu kadar işte.

Beyinsiz kardeşim

İsrail Okyanusun bilmem neresinden toprak kum çıkarttı getirdi Çölü Cennet yaptı. Kendi halkı için.

Eğer israil  Afrika gibi sömürülseydi  bunların bir tanesini yapabilecek miydi?!?!?!?!?!

insanlar kendi topraklarından rahat nefes alıcaklar göç etmiycektler 

İnsanlar orada kalıcaklar ve orayı asırlar boyunca yavaş yavaş imar edeceklerdi. Asırlarca sömürlünce bundan geri kaldılar yapamadılar anladın mı beyinsiz

bundan allahın suçu yok HIRİSTİYANLARIN suçu 

İliğine kadar Sömürdüler afrikayı asırlar boyunca

Sitelerde Paylaş

Beyinsiz kardeşim

İsrail Okyanusun bilmem neresinden toprak kum çıkarttı getirdi Çölü Cennet yaptı. Kendi halkı için.

Eğer israil  sömürülseydi bunları yapabilecek miydi?

insanlar kendi topraklarından rahat nefes alıcaklar göç etmiycektler 

İnsanlar orada kalıcaklar ve orayı asırlar boyunca yavaş yavaş imar edeceklerdi. Asırlarca sömürlünce bundan geri kaldılar yapamadılar anladın mı beyinsiz

bundan allahın suçu yok HIRİSTİYAANLARIN sucu var

Hay senin o algı yolları tıkanmış beynine.

Ben burada ne diyorum,sen ne diyorsun salak.Afrikalılar geçmiş boyunca kaç tane büyük devlet,imparatorluk kurmuşlar lan,yok sömürüldükleri için geri kalmışlar,yapılanamamışlar,düzen kuramamışlar,gelişememişler,ilerleyememişler.Hem dediğimin bunla da ilgisi yok,en temel gereksinimlerini bile karşılayamıyorlar,yağmur yağmuyor,su yok,toprak susuzluktan kırılıyor,ot bitmiyor diyorum.

Bu mal da hala sömürüldükleri için diyor.Neredeyse diyecek ki sahra çölünü oluşturan da sömürgeciler,islam bağımlısı salak.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Buzul said:

Hay seni o algı yolları tıkanmış beynine.

Ben burada ne diyorum,sen israil kum çıkarttı diyorsun salak.Afrikalılar geçmiş boyunca kaç tane büyük devlet,imparatorluk kurmuşlar lan,yok sömürüldükleri için geri kalmışlar,yapılanamamışlar.Hem dediğimin bunla da ilgisi yok,en temel gereksinimlerini bile karşılayamıyorlar,yağmur yağmuyor,toprak susuzluktan kırılıyor,ot bitmiyor diyorum.

Bu mal da hala sömürüldükleri için diyor.Neredeyse diyecek ki sahra çölünü de oluşturan da sömürgeciler,islam bağımlısı salak.

Allah seni davul etsin  daha ne diyim

Afirkanın bu kadar aç geri kalmasının sebebi asırlarca sömürülmesinden dolyıdır bunu bütün dünya biliyor

Afrika geneline bakıldığında açlık sorununun temel nedeni kuraklık olarak gözükse de, bunun temel nedenini Avrupa ülkelerinin sömürge politikalarında aramak gerekiyor. Afrika’nın sahip olduğu altın, elmas, gümüş gibi değerli yer altı kaynakları paradoksal olarak kıtayı fakir bıraktı.

Sömürge döneminde uygulanan tarım politikaları halkın hem arazilerini kaybetmesine, hem de verimli toprakların yok olmasına neden oldu. Sömürgecilik sonrasında da bu problemlerin uzantısı olan yeni sorunlar Afrika kıtasını sefalete sürükledi. Sömürgecilik döneminde sosyo-politik dinamikler göz önünde bulundurulmadan cetvel ile çizilen haritalar, Afrika’nın bugüne dek uzanan sınır savaşlarına sahne olmasına neden oldu. Kabileler arası mücadeleler, iç savaşlar ve silahlı çatışmalara kötü yönetimler de eklenince Afrika, açlık problemi ile tek başına baş edemez duruma geldi, ancak bu kez kaderine terk edildi.

Bu mal da hala sömürüldükleri için diyor.Neredeyse diyecek ki sahra çölünü de oluşturan da sömürgeciler,islam bağımlısı salak.

Allahın salağı insanların ekserisi sahra çölünde yaşayamadıklarından dolayı diğer yerlere yerleşmişlerdir. dimi?!?!?!?!

Eğer Afrika da sahra çölü gibi olsaydı verimli toprakları olmasaydı İnsanlar orada zaten beslenemezlerdi yaşayamazlardı.

ama yaşıyorlarmış demek verimli toprakları varmış

İnsanlar Afrika kıtasında rahattı. Asırlar boyunca sömürülmeye başlandı için artık iflas etti diyorum anlamıyor musun ankosyo

ve  Eğer Dünyanın her yeri yemyeşil olsaydı A demek ki Allah tam tersini yapmaya kudreti yokmuş derler diyorum  salakcım. Bunu da anlamıyorsunkızdırtıyorsun beni  

Sitelerde Paylaş

Gökten yağmur yağmıyor,toprak susuzluktan kırılıyor,ot bitmiyor dedikçe,yukarıda bir salıkta paylaştım bununla ilgili,ama gel gör ki,arabın diniyle kafayı bulan,beynini yemiş, salak dinci hala sömürüldükleri için bu durumdalar demekte.Algı yolları tıkanmış,denileni anlamayan,anlamamak için direten,arabın dinine bağımlı olmuş,bu dinci beyinsizlerle uğraşmak gerçekten kişinin özünü tüketen bir eylem.

Afrikalılar gelişememişler,ilerleyememişler,yapılanamamışlar,düzen kuramamışlar,afrikalılar geçmiş boyunca kaç tane büyük devlet,imparatorluk kurmuşlar da,suçu sömürgecilere atıyorsun dingil.Üstelik denilenin bunla da uzaktan yakından ilgisi de yok.Ben yağmur yağmıyor diyorum,bu beyinsiz sömürenler diyor,toprak susuzluktan çatlıyor diyorum,bu sömürenler diyor,ot bitmiyor,ürün yetişmiyor diyorum,bu sömürenler diyor.

Kuşkusuz arabın diniyle kafa bulan, dindarr beyinsizlikte nirvanaya ulaşmış bir salaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...