Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

RIZIK ALLAH’TANDIR - AFRİKA’DA AÇLIKTAN ÖLEN ÇOCUKLAR NEDEN VAR?

İslamda ve Müslüman ülkelerde duyduğunuz Rızık kelimesi, canlının yiyerek gıdalandığı şeydir.

RAD-6‘‘Yeryüzünde yürüyen hiç bir canlı yoktur ki, rızkı Allah'a ait olmasın.''

ZARİYAT-58‘‘Şüphesiz ki rızkı veren, mutlak kudret sahibi olan ancak Allah'tır.''

RUM-40‘‘Sizi Yaratan sonra rızıklandıran Allah'tır.''

İSRA-30‘‘Muhakkak ki, Rabbin rızkı dilediğine çok, dilediğine az verir. Şüphesiz O, kullarından haberdardır.''

İSRA 31-‘‘Geçim endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin. Biz, onlarında sizinde rızkını veririz.''

Kuran tüm canlıların yiyeceklerini Allahın verdiğini yazar. Dilediğine az dilediğine çok verdiğini ve Rızıkın da Allaha bağlı olduğunu yazarak zenginin malının züğürdün çenesini yormaması gerektiğini söyler. Hatta isra 31 ayetinde çocukları öldürmeyin onların yiyeceklerini size veririm diye yazar.

Eğer Kuran Allahtan gelme kitaptır diye inanıyorsanız ve Afrikada açlıktan ölen Müslüman çocuklar varsa, Düşünen ve zeki bir insan olarak, Afrikada açlıktan ölen çocukların rızkları nerede diye sormanız gerekir. Eğer Afrikada ölen çocuklar varsa ve Allaha inanıyorsanız, Rızk Allahtandır ve Rızklarını veririz yazan Kuranın Allahla herhangi bir ilgisi olmadığına inanmanız beklenir. Kuranmı yalan yoksa Allah mı sözünde durmuyor?

İslam Allah’ın gönderdiği ve istediği bir Din ise, Allah Müslümanlara neden yardım etmez?

Neden Müslüman ülkelerin yaşadıkları toprakları çöl yapmıştır? Neden istiyorsa cennet gibi yapmaz?

Afrika’da verimsiz topraklarda yaşayan milyonlarca Müslüman açlıktan susuzluktan ölmektedir?

İslam ve Kurana göre yoksulluk insanların kaderidir. Müslümanlar Kral ve Emirlerinden beklentisi olmayan halkları oluştururlar. Müslüman’lar sosyal açıdan beklentileri olmayan yönetime katılmayan Demokrasiden habersiz insanlardır.İslam ülkelerinde iyi yaşayan beyler ağalar ,şeyhler,prensler,krallar,Din adamları sınıfıdır. Halk karnı doyuyor ise yaşıyordur. Halka iyi yaşamdan pay verilmez.

Kaç tane Arap ülkesi halkı normal insani ölçülerde yaşam sürdürebilmektedir. Kaç tanesi Avrupa halkları gibi Sinema yada tiyatro izleyebilmiştir? Somali’de yaşayan kaç insan başka ülkeyi görmeye gidebilmiştir?

Müslüman’ın yaşama kriteri karnını doyurmasıdır.Açlıktan ölmüyorsa yaşıyor. İslam inancına göre, ” Fani dünyada iyi yaşamaya ne gerek var Cennette kendilerini tomurcuk göğüslü küçücük huriler bekliyor” deniliyor. Müslümanlığın İnsanlığa sunabildiği sadece hayal etmek.

BAKARA-204.İnsanlardan öylesi de vardır ki, dünya hayatına ilişkin sözleri senin hoşuna gider.Hâlbuki o, düşmanlıkta en amansız olandır.

İslam din’i Dünya hayatının önemsenmesine de iyi yaşanmasına da karşıdır. Dünya’daki güzelliklerden faydalanmayı söyleyenlere amansız bir düşmanlık beslenir.Güzelliklere özendirenleri kafir ilan eder. Dünyada Gülmek eğlenmek mutlu olmak islamın düşünce yapısına aykırıdır.

Müslümanın muhakeme yeteneği öldürüldüğü için, Allah varsa ve Kuranında Allahtan geldiğine inanıyorsam Kimsenin açlıktan ölmemesi gerekir diye düşünememektedir.

Son derece zor şartlar altında yaşayan Müslümanların olması, onu bu yalan düşüncelerden kurtarmaz. Çünkü eğitimi ve düşünce sistemi yazılımı yapılmış robot gibi belli düşünce şeklinde programlanmıştır. Zekice sorgulayıp düşünebilme yetenekleri elinden alınmıştır.

Siz hiç şeytanın bebekleri ve çocukları öldürdüğünü duydunuz mu?

Çocukları ve bebekleri açlıktan kim öldürüyor olabilir?

http://www.google.co...iw=1366&bih=608

8c4e7ddecfb739ef5c33c55621b27630_XL.jpg

tarihinde abdullahabdal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İSRA-30‘‘Muhakkak ki, Rabbin rızkı dilediğine çok, dilediğine az verir. Şüphesiz O, kullarından haberdardır.''

afrikalılara garezi var sanırım onlara az veriyor

sorma hem verdim diyor hemde orayı sömüre sömüre birşey bırakmiyor
Sitelerde Paylaş

Allah rızkı vermiştir Afrika'ya. Okyanuslarından balıkmı çıkmıyor Afrikanın, yada yiyecek hayvanlarımı yok.Yada meyvemi yetişmiyor.

değerli madenmi çıkmıyorki ürün çıkmasa bile cevherlerini satıp ürün alamasınlar. Sorun Allah'ın rızık vermesinde değil.

İnsanlarda, hükümetlerde

"Mısır ve tahıl ekili hektarlarca genişlikteki tarım alanları yemyeşil bir manzara oluşturuyor. Bu ekili alanlar, ne Avrupa’da ne de Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında yer alıyor. Tarlalar, çok sayıda insanın kıtlıkla karşı karşıya olduğu Etiyopya’da bulunuyor.

Ülkede tarım yapılabilecek yeterli arazi olmasına rağmen, insanlar açlık çekiyor. Bu tarlalar ise yabancı yatırımcılar tarafından satın alınarak veya kiralanarak, endüstriyel tarım için kullanılıyor. Bu uzmanlar tarafından "tarım emperyalizmi" olarak adlandırılıyor. Etiyopya hükümeti, bu şekilde döviz gelirlerinin ve tarım alanında teknik bilgilerin artırılmasını ümit ediyor. Ülkedeki verimli tarım alanlarının büyük bölümü hâlâ kullanılmıyor.

Etiyopya Tarım Bakanlığı'nın eski çalışanlarından, şu sıralar Bonn Üniversitesi'nde araştırma yapan Dawit Tesfaye, Etiyopya'nın yabancı yatırımcılar neden cazip bir ülke olduğunu şu sözlerle açıklıyor: “Bir yatırımcı sadece ihracat yapmak için üretim yapıyorsa, beş yıl vergiden muaf oluyor. Ama bir yatırımcı iç pazara yönelik üretim yapıyorsa, iki veya üç yıl vergiden muaf tutuluyor.”

Etiyopya hükümeti geçen yıl üç milyon hektar verimli tarım alanını kiraya çıkardı. Afrika'nın birçok ülkesinde hükümetlerin, tarım arazilerini yabancı yatırımcılara sattığı veya kiraladığı gözlemleniyor. Büyük yatırımcılar, Hindistan, Pakistan, Suudi Arabistan ve Çin gibi ülkelerden geliyor. Ağırlıklı olarak biyo-yakıt elde etmek ya da kendi ülkelerindeki gıda ihtiyacını karşılamak üzere ekim yapılıyor.

Tarım ürünlerinin sadece bir bölümü Afrika'da piyasaya sürülüyor. Washington Amerikan Üniversitesi'nden Çin-Afrika ilişkileri uzmanı Deborah Braeutigam, ürünlerin Afrika piyasasında yer almasının, halka büyük bir yararı olmadığını belirtiyor. Braeutigam, bunun nedenini “Çinliler, örneğin Zambia'da yerel tarım piyasasına da yatırım yapıyor. Ancak bu iç pazar için sorun yaratabilecek bir durum. Çünkü Çinliler, kendi buğday, mısır ve büyük baş hayvanlarıyla Zambialı çiftçilerle rekabet ediyor” sözleriyle açıklıyor."

Sitelerde Paylaş

Hertkese 2 anahtar diyerek iktidara gelenler gibi, yada biz adiliz kalkınmacıyız falanız filanız gibi propogandalarla millete ayvayı yedirenler gibi o zamalarda ne yapsın garibim bir iki peygamber bulup yukardan aşağıya böyle propoganda yapıyordu asla yerişne getirmediği ve getiremeceği vaadlerle...İnsanlarda inanıyordu tıpkı şimdiki gibi.

Sitelerde Paylaş

sorma hem verdim diyor hemde orayı sömüre sömüre birşey bırakmiyor

Hem haberdardır diyor hem birşey yapmıtor...Yapıyor elbette bu dünyadaki mazlumlara ''Sanal cennetler vaad ediyor'' ne olduğu bilinmeyen ama adını kullanan birileri bu dünyada gerçek cenneti yaşıyor..

Sitelerde Paylaş

Hem haberdardır diyor hem birşey yapmıtor...Yapıyor elbette bu dünyadaki mazlumlara ''Sanal cennetler vaad ediyor'' ne olduğu bilinmeyen ama adını kullanan birileri bu dünyada gerçek cenneti yaşıyor..

tanrı hiç birşey yapmıyor diyecek son kişiler sizlersiniz. Ama utanma yokki.

yardım ettinmi hiç afrikadaki açlara. Somaliye giderken ne işimiz var orda diyenler sizin gibi insan müsvetteleri değilmiydi.

Siz çok merhametli,insan düşkünüsünüz ya ordaki insanlara çok yardım ettiniz ya kabahati başka yerde arıyorsunuz.

Mali'yi gördük işte.İş birlikçi mali hükümeti kankası fransadan yardım istede onlarda koşa koşa yardıma gitti.

ordaki sefaletin sebebi bir avuc müslüman değilmi. İş birlikçi mali hükümeti ile batılılar değil

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah rızkı vermiştir Afrika'ya. Okyanuslarından balıkmı çıkmıyor Afrikanın, yada yiyecek hayvanlarımı yok.Yada meyvemi yetişmiyor.

değerli madenmi çıkmıyorki ürün çıkmasa bile cevherlerini satıp ürün alamasınlar. Sorun Allah'ın rızık vermesinde değil.

İnsanlarda, hükümetlerde

"Mısır ve tahıl ekili hektarlarca genişlikteki tarım alanları yemyeşil bir manzara oluşturuyor. Bu ekili alanlar, ne Avrupa’da ne de Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında yer alıyor. Tarlalar, çok sayıda insanın kıtlıkla karşı karşıya olduğu Etiyopya’da bulunuyor.

Ülkede tarım yapılabilecek yeterli arazi olmasına rağmen, insanlar açlık çekiyor. Bu tarlalar ise yabancı yatırımcılar tarafından satın alınarak veya kiralanarak, endüstriyel tarım için kullanılıyor. Bu uzmanlar tarafından "tarım emperyalizmi" olarak adlandırılıyor. Etiyopya hükümeti, bu şekilde döviz gelirlerinin ve tarım alanında teknik bilgilerin artırılmasını ümit ediyor. Ülkedeki verimli tarım alanlarının büyük bölümü hâlâ kullanılmıyor.

Etiyopya Tarım Bakanlığı'nın eski çalışanlarından, şu sıralar Bonn Üniversitesi'nde araştırma yapan Dawit Tesfaye, Etiyopya'nın yabancı yatırımcılar neden cazip bir ülke olduğunu şu sözlerle açıklıyor: “Bir yatırımcı sadece ihracat yapmak için üretim yapıyorsa, beş yıl vergiden muaf oluyor. Ama bir yatırımcı iç pazara yönelik üretim yapıyorsa, iki veya üç yıl vergiden muaf tutuluyor.”

Etiyopya hükümeti geçen yıl üç milyon hektar verimli tarım alanını kiraya çıkardı. Afrika'nın birçok ülkesinde hükümetlerin, tarım arazilerini yabancı yatırımcılara sattığı veya kiraladığı gözlemleniyor. Büyük yatırımcılar, Hindistan, Pakistan, Suudi Arabistan ve Çin gibi ülkelerden geliyor. Ağırlıklı olarak biyo-yakıt elde etmek ya da kendi ülkelerindeki gıda ihtiyacını karşılamak üzere ekim yapılıyor.

Tarım ürünlerinin sadece bir bölümü Afrika'da piyasaya sürülüyor. Washington Amerikan Üniversitesi'nden Çin-Afrika ilişkileri uzmanı Deborah Braeutigam, ürünlerin Afrika piyasasında yer almasının, halka büyük bir yararı olmadığını belirtiyor. Braeutigam, bunun nedenini “Çinliler, örneğin Zambia'da yerel tarım piyasasına da yatırım yapıyor. Ancak bu iç pazar için sorun yaratabilecek bir durum. Çünkü Çinliler, kendi buğday, mısır ve büyük baş hayvanlarıyla Zambialı çiftçilerle rekabet ediyor” sözleriyle açıklıyor."

demek allahın gücü yetmiyor, rızkı direk vermeye... hem "ben kefilim, rızkı ben veririm" diyor, sonra da; ya şu hükümetler yok mu. onlar sizin rızkınızı alıyor, ben napayım, ben aslında sizin de rızkınızı vermiştim" diye bahaneler uyduruyor (burada bahane uyduranlar allah değil, ona inananlar, allahın hakkını allaha teslim etmek lazım) ve bebeklerden falan rızkını gaspedenlerden haklarını almasını bekliyor. o bebekler rızkını gasp edenlerden haklarını alamıyorsa o zaman allah (pardon onu yaratanlar) ne bahane bulacaklar zevkle bekliyorum...

Sitelerde Paylaş

demek allahın gücü yetmiyor, rızkı direk vermeye... hem "ben kefilim, rızkı ben veririm" diyor, sonra da; ya şu hükümetler yok mu. onlar sizin rızkınızı alıyor, ben napayım, ben aslında sizin de rızkınızı vermiştim" diye bahaneler uyduruyor (burada bahane uyduranlar allah değil, ona inananlar, allahın hakkını allaha teslim etmek lazım) ve bebeklerden falan rızkını gaspedenlerden haklarını almasını bekliyor. o bebekler rızkını gasp edenlerden haklarını alamıyorsa o zaman allah (pardon onu yaratanlar) ne bahane bulacaklar zevkle bekliyorum...

salak salak konuşma. Daha nasıl verecek. Çiğneyip birde ağzımıza mı versin lokmayı.

Sen hakkını korumakla mükellefsin. Hatta başkasının hakkını korumaklada.İnsan mücadelesini verecek.

Senin gibi oturduğu yerden ahkam keserse aç kalır.

Hiç yaratılma, sınav,sabır,şükür,mücadele gibi kavramların ne anlama geldiğini anlayamayacaksınız.

Sitelerde Paylaş

tanrı hiç birşey yapmıyor diyecek son kişiler sizlersiniz. Ama utanma yokki.

16399564:jpeg_preview_large.jpg

Bak yukarı bakıp utanıyorum..Bu Allah ne yapmış..

Kuran benim eserim..

Lan çocukları öldürmeyin..sürüsüyle çocuk yapın...doğum kontrolü yapmayın..bana yağma ve ganimet yapacak çapulcu lazım dedim kuranda..

O yüzden ben utanıyorum...

Allah niye utansın ki? değil mi?

Sitelerde Paylaş

salak salak konuşma. Daha nasıl verecek. Çiğneyip birde ağzımıza mı versin lokmayı.

Sen hakkını korumakla mükellefsin. Hatta başkasının hakkını korumaklada.İnsan mücadelesini verecek.

Senin gibi oturduğu yerden ahkam keserse aç kalır.

Hiç yaratılma, sınav,sabır,şükür,mücadele gibi kavramların ne anlama geldiğini anlayamayacaksınız.

haklısın, açlıktan ölen bebekler ayaklanıp gasp edilen haklarını almalı...

http://www.ortamgaze...jpg&w=250&h=175

Sitelerde Paylaş

http://www.worldometers.info/tr/

Bu linke Tıklayarak Allahın söz verdiği rızkı vermediği için açlıktan ölen insan sayısını öğrenebilirsiniz..

Şu an biri açlıktan öldü..Ne Allah nede Koruyucu melekler ortada yok..

Müslümanlar değil siz utanın bu durumdan Ateistler

Sitelerde Paylaş

16399564:jpeg_preview_large.jpg

Bak yukarı bakıp utanıyorum..Bu Allah ne yapmış..

Kuran benim eserim..

Lan çocukları öldürmeyin..sürüsüyle çocuk yapın...doğum kontrolü yapmayın..bana yağma ve ganimet yapacak çapulcu lazım dedim kuranda..

O yüzden ben utanıyorum...

Allah niye utansın ki? değil mi?

Utanmalısın bencede.

o insanları aç bırakan yöneticiler, çeteler ve hakkını aramayan insanlar,onları sömüren batılılarda utanmalıdır.

"Gerçek, yetimlerin mallarını haksız (ve haram) olarak yiyenler, karınlarına ancak bir ateş yemiş olurlar. Onlar çılgın bir ateşe gireceklerdir." (Nisâ, 4/10).

"Yetimin malına ancak en güzel ve faydalı şekilde yaklaşın"

En'âm sûresi ( 6), 152

Sitelerde Paylaş

Adaletin bu mu dünya. Obezlikten yarım milyonu geçkin insan var ve her saniye açlıktan ( bu yüz yılda en büyük utançlardan biridir) bir kişi ölüyor..

Not: 500.000.000 milyonu geçkin, :blink: yanlış yazmışım..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Utanmalısın bencede.

o insanları aç bırakan yöneticiler, çeteler ve hakkını aramayan insanlar,onları sömüren batılılarda utanmalıdır.

"Gerçek, yetimlerin mallarını haksız (ve haram) olarak yiyenler, karınlarına ancak bir ateş yemiş olurlar. Onlar çılgın bir ateşe gireceklerdir." (Nisâ, 4/10).

En'âm sûresi ( 6), 152

Yetimin kim olduğunu bile bilmeyen utanmazın tekisin..

utanmaz insansın bile diyemiyorum..

Senin gibi iğrenç sefile iltifat olur..

önüne gelene hakaret etmen seni kurtarmıyor..

Müslüamnlığı savunmakla neyi savunduğunu sen bile anlıyorsun..için çürümüş yaşıyorsun

Öksüz, annesi ölmüş,yetim ise babası ölmüş çocuk Öksüz kelimesi,hem annesi hem babası ölmüş çocuk anlamında kullanılır.Kuranda Yetim babası ölmüş çocuktur Anası yaşamaktadır.

Cariyeler evin gündelik her türlü işlerinde kullanılırlar.

Cariyeler cinsel ilişkilerde kullanılır Fuhuşa zorlanmadan fuhuş yaptırılabilir.

Cariyelerinden bıkanlar bir mal gibi esir pazarına götürüp satarlar veya başka bir cariye ile değiş tokuş ederler...Cariyelerini isterlerse başkalarına hediye ederler...

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel ilişkiye girebilmeleri için ikram edilirler...

YETİM LER BABASI ÖLDÜĞÜNDEN YETİM DEĞİL...YUKARIDAKİ İŞLEMLER SIRASINDA BABASI KİM BELLİ OLMADIĞINDAN YETİM...

CARİYELERİN ZAVALLI YETİMLERİ..

Nisa-3- Eğer sahibi bulunduğunuz cariyenin (velisi sizsiniz) kimden hamile kaldığı(belkide sizden) belli olmadığından babasız doğan yetim kız la birlikte olmaktan korkarsanız. size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın…..

Nisa suresi yetim suresi değildir.Kadın suresidir.Buradaki yetimler de küçük kadınlardır.

Görüldüğü üzere nisa suresinde görülen yetimler bildiğimiz yetimler değildir.

Bir erkeğin hem annesi hemde yetim kızıy la ilişkide olduğu velisi bulunduğu durumu anlatmaktadır.Ya köle sahibinin cariyesi küçük kızi,Yada bedevinin henüz buluğ çağına gelmemiş karısı. Başka türlü velisi olması mümkün değil.Bunun dışındaki şıklarda velisi Annesi,dayısı, Amcası, Erkek kardeşi olabilecektir.

Nisa 6 ne diyor..yetimleri deneyin..Annesine dene demiyor..velisine diyor.

Velisi kim sahibi ..deneme yetkisi olduğuna göre kızın da doğal sahibi.Nasıl deneyebilir bu velisi bulunan kişi yetim kızı..İlkokula başlama sınavına sokarak mı? Başka türlü bir deneme olsa neden Annesi denemez kızı. Kuran velisi olan koca ya dene der.

Bir erkek deneyerek nasıl anlar kızın buluğa erdiğini?

Nisa 3 teki adaletsizlikten korkma demek ki mal mülk değil..öyleyse ne diyor?Yetim kızlar konusunda hassas sanız ve mideniz almıyorsa.size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın.Evet sureyi okuduğunuz da yetimler konusunun savaşta babasını öldürdükleri ve karılarını cariye sex kölesi yaptıkları kadınlardan doğan kızlarla ilgili olduğu anlaşılıyor. Burada anlatılmak istenenin aslında yetimin malı olmadığı anlaşılıyor. Yetimin ne malı olacak?

Sitelerde Paylaş

Utanmalısın bencede.

En'âm sûresi ( 6), 152

Yetimin kim olduğunu bile bilmeyen utanmazın tekisin..

utanmaz insansın bile diyemiyorum..

Senin gibi iğrenç sefile iltifat olur..

önüne gelene hakaret etmen seni kurtarmıyor..

Müslüamnlığı savunmakla neyi savunduğunu sen bile anlıyorsun..için çürümüş yaşıyorsun

Öksüz, annesi ölmüş,yetim ise babası ölmüş çocuk Öksüz kelimesi,hem annesi hem babası ölmüş çocuk anlamında kullanılır.Kuranda Yetim babası ölmüş çocuktur Anası yaşamaktadır.

Cariyeler evin gündelik her türlü işlerinde kullanılırlar.

Cariyeler cinsel ilişkilerde kullanılır Fuhuşa zorlanmadan fuhuş yaptırılabilir.

Cariyelerinden bıkanlar bir mal gibi esir pazarına götürüp satarlar veya başka bir cariye ile değiş tokuş ederler...Cariyelerini isterlerse başkalarına hediye ederler...

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel ilişkiye girebilmeleri için ikram edilirler...

YETİM LER BABASI ÖLDÜĞÜNDEN YETİM DEĞİL...YUKARIDAKİ İŞLEMLER SIRASINDA BABASI KİM BELLİ OLMADIĞINDAN YETİM...

CARİYELERİN ZAVALLI YETİMLERİ..

Nisa-3- Eğer sahibi bulunduğunuz cariyenin (velisi sizsiniz) kimden hamile kaldığı(belkide sizden) belli olmadığından babasız doğan yetim kız la birlikte olmaktan korkarsanız. size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın…..

Nisa suresi yetim suresi değildir.Kadın suresidir.Buradaki yetimler de küçük kadınlardır.

Görüldüğü üzere nisa suresinde görülen yetimler bildiğimiz yetimler değildir.

Bir erkeğin hem annesi hemde yetim kızıy la ilişkide olduğu velisi bulunduğu durumu anlatmaktadır.Ya köle sahibinin cariyesi küçük kızi,Yada bedevinin henüz buluğ çağına gelmemiş karısı. Başka türlü velisi olması mümkün değil.Bunun dışındaki şıklarda velisi Annesi,dayısı, Amcası, Erkek kardeşi olabilecektir.

Nisa 6 ne diyor..yetimleri deneyin..Annesine dene demiyor..velisine diyor.

Velisi kim sahibi ..deneme yetkisi olduğuna göre kızın da doğal sahibi.Nasıl deneyebilir bu velisi bulunan kişi yetim kızı..İlkokula başlama sınavına sokarak mı? Başka türlü bir deneme olsa neden Annesi denemez kızı. Kuran velisi olan koca ya dene der.

Bir erkek deneyerek nasıl anlar kızın buluğa erdiğini?

Nisa 3 teki adaletsizlikten korkma demek ki mal mülk değil..öyleyse ne diyor?Yetim kızlar konusunda hassas sanız ve mideniz almıyorsa.size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın.Evet sureyi okuduğunuz da yetimler konusunun savaşta babasını öldürdükleri ve karılarını cariye sex kölesi yaptıkları kadınlardan doğan kızlarla ilgili olduğu anlaşılıyor. Burada anlatılmak istenenin aslında yetimin malı olmadığı anlaşılıyor. Yetimin ne malı olacak?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...