Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

2 hours ago, Cesed said:

Senin söylediklerin doğru değil.

Kuranda diğer dinlerden olup Allah'a ve ahirete inanan ve salih amel işleyenler için korku yoktur ve onlar ödüllendirilecektir diye geçer. 

Yine kuranda Allah önceki nebilerinden (dünyadaki diğer dinlerin peygamberleri) söz almıştır. Sizinle gönderileni tasdik eden bir resül geldiğinde ona inanacak ve onu destekleyeceksiniz diye.

Sonuç İslamdan önceki dinler Allah'ın dinidir, ve Allah onlara son dine inanmayı emretmiştir.

Biraz akıl olsa, biraz düşünebilsen böyle saçmalamazdın.

1. Muhammed sahtekardır, yalancıdır, Kuran da arapların yazdığı bir kitaptır diyenler kafir değil mi? Hristiyan da, yahudi de, budist de bunu söylemiyor mu?

Bu soru için akıl, mantık kullanman gerekiyor, sende yok ama olsun, dene.

2. Nisa/150-151. Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Al, bir de bu ayetlere göre konuş.

Gerçi ben sana burada ne kadar anlatsam da sen gidip 7. yy araplarına tapmaya, papağan gibi bu arapların zırvalarını tekrar edip saçmalamaya devam edeceksin.

Sana Kuran'ın bir tanrı tarafından gönderildiğini nereden biliyorsun diyoruz, Kuran'da öyle yazıyor diyorsun, böyle saçnasapan akıl yürüten birine ne anlatılır ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

20 minutes ago, sağduyu said:

Biraz akıl olsa, biraz düşünebilsen böyle saçmalamazdın.

1. Muhammed sahtekardır, yalancıdır, Kuran da arapların yazdığı bir kitaptır diyenler kafir değil mi? Hristiyan da, yahudi de, budist de bunu söylemiyor mu?

Bu soru için akıl, mantık kullanman gerekiyor, sende yok ama olsun, dene.

2. Nisa/150-151. Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Al, bir de bu ayetlere göre konuş.

Gerçi ben sana burada ne kadar anlatsam da sen gidip 7. yy araplarına tapmaya, papağan gibi bu arapların zırvalarını tekrar edip saçmalamaya devam edeceksin.

Sana Kuran'ın bir tanrı tarafından gönderildiğini nereden biliyorsun diyoruz, Kuran'da öyle yazıyor diyorsun, böyle saçnasapan akıl yürüten birine ne anlatılır ki?

sen anlamak istemiyorsun bana cevap verdiğin ayet bile beni tasdik ediyor 

Sitelerde Paylaş

Arabın dinine bağımlı hale gelipte,arabın kitabında ki tutarsızlıkları,çelişkileri görmeyenler,görmek istemeyenler,gerçeğin üzerini örtenler,utanmadan buraya gelip yalanlarını,palavralarını sanki doğruymuş,sanki gerçekmiş gibi pazarlıyorlar.Ya işte kutsal afyona bağımlı olursan,bir kutsal afyon karşılığında beynini verirsen,en açık çelişkileri,en açık mantıksızlıkları bile görmezden gelip,kendini kandırma yoluna gidebiliyorsun.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Cesed yazdı:

ibrahim ne hristiyandı ne yahudi o müslümandı.

Yani "günümüzdeki hristiyan ve yahudiler yalancıdır" diyorsunuz. çünkü onlar da tam tersini söylüyor
Peki müslümanlara neden güvenelim...? Dünyanın en dürüst insanları olduğunuzu ne zaman ispatladınız...?

Şimdi size inanan imtihanı kazanıyorsa, bu durumda her biriniz, birer tanrı mı olmaktasınız...
Yoksa bu tanrı babanızın uşağı mıdır.......... hangisi.....?

"Bize inanın" dediğinize göre, bunu dikkate aldığımızda kime itaat etmiş, kimi memnun etmiş olacağız...?

Bu kadar basit bir gerçeği bile düşünemez hale gelmişsiniz, hayret !

Ayrıca İbrahim dediğin, şu ruyasında gördüğü için oğlunu kesmeye kalkan akıl hastası değil mi..?
Peki siz de rüyanızda görseniz yapar mısınız böyle bir şey...?
 bence yapmanız şart. yoksa Allah'a karşı gelmiş olursunuz !

İbrahim, oğlunu diri diri kesecek kadar müslümandı neticede?
Ayrıca islamda kesmek, koparmak, parçalamak temel görevler arasındadır.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Cesed yazdı:

müslümanım çünkü kuranla tanıştım, eğer avrupada doğsaydım hristiyan israilde doğsaydım yahudi, hindistanda budist olacaktım ama ne olursa olsun ben yalnız yaratıcıya kul olacaktım ve ne kendi arzularıma ne de başka şeylere kul olmayacaktım. Bu ise beni müslüman yapacaktı.

İslamda "yaratıcıya inanma" diye birşey yoktur. daha doğrusu seni varedene vefa göstermek gibi bir amaç, asla bulunmaz. bu kesinlikle bir yalan. 
Aksini iddia edenlere soruyorum; kimin tanrısına inanırsan, geçerli olmaktadır bu inanç...?

Bu dinin değişmez merkezi kimdir...; yaratıcı mı..... tarihte yaşadığı iddia edilen söz konusu şahıs mı...?
Ve kimin iddia ettiği emirlere itaat etmek zorundasın. Kime inanmazsan, cehennemde korkunç işkenceleri hak ediyorsun?

Bir örnek vereyim....;

Mesela diyelim ki, tanrısal hiçbir özelliği olmayan ve bana hiçbir katkısı olamayacak, ama benim ona yardım etmemi gerektiren bir yaratıcıya inanıyorum....

Bu yaratıcı uzayda yaşıyor. ona ölmeden ulaşırsam, dünyadaki bütün hastalıkları tedavi edecek bilgiler alacağım. bunu başarmak adına bütün hayatımı riske atmaya karar veriyorum.

Şimdi bunun, sizin kibirden infilak etmek üzere olan tanrınıza göre, zerre kadar değeri var mıdır.....?
Yoksa bu zaten, Allah denilen iblisin, insanlara en aşağılık işkenceleri yapması için yeterli bir sebep midir....? 

Elbette Kuran'a göre kesinlikle bunun zerre kadar değeri yoktur ve sonsuza kadar cehennem sebebidir ! 
herhalde hiç kimse aksini iddia edecek kadar yalanın çamuruna batmaz. Elçiye itaat etmeyen, hangi tanrıya inanırsa inansın öfkeden çatlayan sonsuz cehennemi haketmiş demektir (Bknz: Mülk 8)

Peki kendisine hiçbir kötülük yapmadığım halde..., bir karıncayı bile yakmadığım... ve tam tersi için çabaladığım halde, bu herifin şahsıma yapacağı bu inanılmaz alçaklığı nasıl yorumlamak gerekir.........;

A ) Güç kimdeyse o haklıdır! Hemen tapınmak lazım. bu durumda tüm değerlerini ezip geçip, haysiyetini iki paralık edip her türlü ahlaksızlığa boyun eğmek şarttır !

B ) İnsanların duygu ve düşüncelerine hiçbir değer vermeyen ve kendi adamına itaat ettirmek için görülmemiş dehşette işkencelerle tehdit etmeye muhtaç olan bu eşkiya..., ancak ve ancak kendisi gibi zorba adamların uydurması olabilir ! 

Evet doğru cevap hangisi.....  Yardımcı olursanız belki biz de müslüman oluruz ha.... ne dersiniz..!?

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, Mindsurfer said:

Yani "günümüzdeki hristiyan ve yahudiler yalancıdır" diyorsunuz. çünkü onlar da tam tersini söylüyor
Peki müslümanlara neden güvenelim...? Dünyanın en dürüst insanları olduğunuzu ne zaman ispatladınız...?

Şimdi size inanan imtihanı kazanıyorsa, bu durumda her biriniz, birer tanrı mı olmaktasınız...
Yoksa bu tanrı babanızın uşağı mıdır.......... hangisi.....?

"Bize inanın" dediğinize göre, bunu dikkate aldığımızda kime itaat etmiş, kimi memnun etmiş olacağız...?

Bu kadar basit bir gerçeği bile düşünemez hale gelmişsiniz, hayret !

Ayrıca İbrahim dediğin, şu ruyasında gördüğü için oğlunu kesmeye kalkan akıl hastası değil mi..?
Peki siz de rüyanızda görseniz yapar mısınız böyle bir şey...?
 bence yapmanız şart. yoksa Allah'a karşı gelmiş olursunuz !

İbrahim, oğlunu diri diri kesecek kadar müslümandı neticede?
Ayrıca islamda kesmek, koparmak, parçalamak temel görevler arasındadır.

Bugünkü müslümanlara güvenmek için bir nedenin yok.

Bir şeye inanmak imtihanı kazandırmaz.

Biz Tanrıya gönüllü olarak itaat ettiğimiz için müslüman oluyoruz.

İsa ve musa da müslümandı.

incil ve tevrat ta kuran da aynı Allah'ın kitabıdır.

Allah ibrahime ne emretti ise ibrahim onu yapmıştır.

İbrahimi Allah tüm insanlığa örnek olarak göstermiştir.

Biz her namazda ''Allah'ım Muhammed'i de İbrahim'i yüceltiğin gibi yücelt'' diye dua ederiz.

Bir müslüman Allah'ın emrini yerine getirir. İblis ise yerine getirmez.

Sana Allah'ın emirleri apaçık belli olduktan sonra sen sorumlu olursun çünkü Allah hiçkimseyi gücünün yetmediği şeyden sorumlu tutmaz.

Ama hiçbir temeli olmayan heves ve düşünceler ve de saptırıcı seni saptırmasın.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Cesed yazdı:

Ben alemlerin rabbine , sahibine, yoktan var edenine, şekil verenine, bütün tanımlamalardan ve ortak koşulan şeylerden daha yücesine tapıyorum.

Hepsi de zerre kadar değer içermeyen özellikler.
"Alemlerin Rabbi " Diktatör arapların halkı köle yapıp sömürmek için uydurduğu bomboş bir sıfat
hangi alemler... ne alemidir bu....? su üstünde yüzen düz b
ir dünya ve üzerinde "gökler" denilen tavandan ibaret, hayal mahsulu hikayeler 

"Alemlerin Sahibine..."   bir şeyin sahibi olduğu için değerli olan bir varlık...........?!   
İşte "tanrı ve din" denilen bu anlamsızlığın, insanın değerlerini nasıl çürüttüğünün, maneviyatını yokedip, maddiyata saltanata değer verir hale getirdiğinin göstergesidir bunlar...!

"Yoktan varedenine..." Kesinlikle beş para etmez bir özellik. Bir varlık çalışmadan yorulmadan, hiçbir şeyi eksilmeden insana veriyor. ama her nasılsa en büyük değere sahip oluyor !!
işte din denen kepazelik, insanı böyle duygusuz hale getirir!
Nasıl olur da, üzülen, yorulan, özleyen, fedakarlık yapan, açlık hastalık çeken canlılar bir tarafa atılıp, tanrı denen taş kadar bile duygusu olmayan saçma sapan bir puta değer verebilir insan...!??

Burada milyonlarca yıldır, insanlar ve hayvanlar adaletsiz dünyanın sorunlarıyla boğuşurken, böyle uyduruk putları beslemekle mi uğraşmalıyız... bu ne saçma bir amaçtır... Bu mu sizin hayata bulduğunuz anlam?

Bu vicdansız alçak, madem herşeyi parmak şıklatması ile düzeltebiliyor, milyonlarca insan asırlardır neden bu acıları çekiyor....
Bunun hesabını verebilecek var mı....?
Bir sorgulama olacaksa, önce tanrı denen bu alçaklar hesap vermelidir !!!

Alıntı

bütün tanımlamalardan ve ortak koşulan şeylerden daha yücesine tapıyorum

Sadece güce menfaate, kapkaranlık zihniyetli ilkel çöl yağmacılarına tapınıyor, ve onların önünde diz çöküyorsunuz...... hiç boşuna kendinizi kandırmayın !   

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, Mindsurfer said:

İslamda "yaratıcıya inanma" diye birşey yoktur. daha doğrusu seni varedene vefa göstermek gibi bir amaç, asla bulunmaz. bu kesinlikle bir yalan. 
Aksini iddia edenlere soruyorum; kimin tanrısına inanırsan, geçerli olmaktadır bu inanç...?

Bu dinin değişmez merkezi kimdir...; yaratıcı mı..... tarihte yaşadığı iddia edilen söz konusu şahıs mı...?
Ve kimin iddia ettiği emirlere itaat etmek zorundasın. Kime inanmazsan, cehennemde korkunç işkenceleri hak ediyorsun?

Bir örnek vereyim....;

Mesela diyelim ki, tanrısal hiçbir özelliği olmayan ve bana hiçbir katkısı olamayacak, ama benim ona yardım etmemi gerektiren bir yaratıcıya inanıyorum....

Bu yaratıcı uzayda yaşıyor. ona ölmeden ulaşırsam, dünyadaki bütün hastalıkları tedavi edecek bilgiler alacağım. bunu başarmak adına bütün hayatımı riske atmaya karar veriyorum.

Şimdi bunun, sizin kibirden infilak etmek üzere olan tanrınıza göre, zerre kadar değeri var mıdır.....?
Yoksa bu zaten, Allah denilen iblisin, insanlara en aşağılık işkenceleri yapması için yeterli bir sebep midir....? 

Elbette Kuran'a göre kesinlikle bunun zerre kadar değeri yoktur ve sonsuza kadar cehennem sebebidir ! 
herhalde hiç kimse aksini iddia edecek kadar yalanın çamuruna batmaz. Elçiye itaat etmeyen, hangi tanrıya inanırsa inansın öfkeden çatlayan sonsuz cehennemi haketmiş demektir (Bknz: Mülk 8)

Peki kendisine hiçbir kötülük yapmadığım halde..., bir karıncayı bile yakmadığım... ve tam tersi için çabaladığım halde, bu herifin şahsıma yapacağı bu inanılmaz alçaklığı nasıl yorumlamak gerekir.........;

A ) Güç kimdeyse o haklıdır! Hemen tapınmak lazım. bu durumda tüm değerlerini ezip geçip, haysiyetini iki paralık edip her türlü ahlaksızlığa boyun eğmek şarttır !

B ) İnsanların duygu ve düşüncelerine hiçbir değer vermeyen ve kendi adamına itaat ettirmek için görülmemiş dehşette işkencelerle tehdit etmeye muhtaç olan bu eşkiya..., ancak ve ancak kendisi gibi zorba adamların uydurması olabilir ! 

Evet doğru cevap hangisi.....  Yardımcı olursanız belki biz de müslüman oluruz ha.... ne dersiniz..!?

1 - Yaratan Rabbinin adıyla oku!

2 - O, insanı bir alekadan (embriyodan) yarattı.

3 - Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.

4 - O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.

5 - İnsana bilmediği şeyleri öğretti.

6 - Hayır! Doğrusu (kâfir) insan azgınlık eder.

7 - Kendisinin muhtaç olmadığını zannettiği için.

8 - Muhakkak ki dönüş mutlaka Rabbinedir.

9 - 10 - Namaz kıldığı zaman, bir kulu engelleyeni gördün mü?

11 - Gördün mü (ne dersin?), ya o (kul) doğru yolda olur,

12 - Veya kötülüklerden sakınmayı emrederse?

13 - Gördün mü, ya bu (adam, hakkı) yalanlar, yüzçevirirse,

14 - O adam, Allah'ın kendini gördüğünü hiç bilmiyor mu?

15 - 16 - Hayır, hayır! Eğer o, bu davranışından vazgeçmezse, and olsun ki biz, onu perçeminden, o günahkâr ve yalancı perçeminden tutup cehenneme sürükleriz.

17 - O zaman o taraftarlarını yardıma çağırsın.

18 - Biz de Zebanileri çağıracağız.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, sağduyu said:

O gün ne olacak? Sadist, manyak ve psikopat bir arap putu beni derimi değiştire değiştire sonsuza kadar yakacak mı? Bir insan nasıl bu saçmalığa inanacak aptal olabilir ki?

Yalanladığın şeyin gerçek olduğunu göreceğiz

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, sağduyu said:

O gün ne olacak? Sadist, manyak ve psikopat bir arap putu beni derimi değiştire değiştire sonsuza kadar yakacak mı? Bir insan nasıl bu saçmalığa inanacak aptal olabilir ki?

6 minutes ago, Mindsurfer said:

Hepsi de zerre kadar değer içermeyen özellikler.
Alemlerin Rabbi : Diktatör arapların halkı köle yapıp sömürmek için uydurduğu bomboş bir sıfat
hangi alemler... ne alemidir bu....? su üstünde yüzen düz b
ir dünya ve üzerinde "gökler" denilen tavandan ibaret, hayal mahsulu hikayeler 

Alemlerin Sahibine : bir şeyin sahibi olduğu için değerli olan bir varlık...........?!   
İşte "tanrı ve din" denilen bu anlamsızlığın, insanın değerlerini nasıl çürüttüğünün, maneviyatını yokedip, maddiyata saltanata değer verir hale getirdiğinin göstergesidir bunlar...!

Yoktan varedenine : Kesinlikle beş para etmez bir özellik. Bir varlık çalışmadan yorulmadan, hiçbir şeyi eksilmeden insana veriyor. ama her nasılsa en büyük değere sahip oluyor !!
işte din denen kepazelik, insanı böyle duygusuz hale getirir!
Nasıl olur da, üzülen, yorulan, özleyen, fedakarlık yapan, açlık hastalık çeken canlılar bir tarafa atılıp, tanrı denen taş kadar bile duygusu olmayan saçma sapan bir puta değer verebilir insan...!??

Burada milyonlarca yıldır, insanlar ve hayvanlar adaletsiz dünyanın sorunlarıyla boğuşurken, böyle uyduruk putları beslemekle mi uğraşmalıyız... bu ne saçma bir amaçtır... Bu mu sizin hayata bulduğunuz anlam?

Bu vicdansız alçak, madem herşeyi parmak şıklatması ile düzeltebiliyor, milyonlarca insan asırlardır neden bu acıları çekiyor....
Bunun hesabını verebilecek var mı....?
Bir sorgulama olacaksa, önce tanrı denen bu alçaklar hesap vermelidir !!!

Sadece güce menfaate, kapkaranlık zihniyetli ilkel çöl yağmacılarına tapınıyor, ve onların önünde diz çöküyorsunuz...... hiç boşuna kendinizi kandırmayın !   

Seni bir spermden yaratan rabbin övülmeye layık değil midir? 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Cesed said:

Papağan gibi arap zırvalarını tekrarlamaktan başka ne boka yararsınız siz müslümanlar?

Ben diyorum, senin bu tanrı diye taptığın şey bir arap putudur, bu dinin kurucusu sahtekar bir yalancıdır, kitabı da arapların palavralarından ibarettir, sen hala rab, mab diye sayıklamaya devam ediyorsun.

Bu rab dediğin zımbırtının var olduğunu nereden biliyorsun? Gördün mü, duydun mu, kokladın mı, elledin mi? Nasıl emin oldun rab diye bir zımbırtı olduğuna?

Ayrıca senin Alalh dediğin tanrının bir arap putu olduğu kesin, onun dışında bir tanrı olduğunu varsayalım, bu tanrının nesini neden övelim biz? Nasıl övelim? Vay, şu tanrıya bak, ne kadar akıllı, zeki, bak neler yapıyor diye mi? Övdükten sonra aferin lan tanrı deyip başını okşayıp sırtını da sıvazlayalım mı? Nasıl bir tanrı övülmek için bir canlı yaratır ki? Bu kadar övgüye muhtaç acil bir tanrı mı olur?

Sitelerde Paylaş

Kibire, övülmeye, tapılmaya muhtaç...... nefrete, öfkeye, intikama ve düşmanlığa muhtaç......

Hakarete, bedduaya lanet okumaya muhtaç....... tehditlere, zorbalığa ve diktatörlüğe muhtaç.......

Tanrılığa muhtaç..... "Ey dostlarım, inansanız da inanmasanız da sizi seviyorum..." diyebilmekten aciz, samimiyetsiz, duygusuz, vicdansız, beş para etmez, aşağılık bir put !!!!       

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Cesed said:

Yalanladığın şeyin gerçek olduğunu göreceğiz

Gerçi ben beş yaşındayken senin gibi düşünüyordum ; korkma  büyüyünce geçer, diyecem sana ama sen biraz geç kalmış gibisin galiba. Küçüklüğünden beri sana sürekli olarak söylenilen ve tekrar edilen yalanlardan dolayı bu haldesin. Yani, bilinç altına işlemiş olan bu doğru zannettiğin yalanlara göre o saçma hayatını dizayn ediyorsun . Beynini özgür bırak dicem ama bu dediklerimi , bilinçaltının egemen oldugu o zihnin otomatikman reddedecek ve inanmaya devam etmek için çeşitli bahaneler üreteceksin, farkında olmadan. KIöleye kjöle, dişiye dişi diyen, ırkcı ayrımcı bir kitaba iman ediyorsun. Sürekli olarak, arap tanrıları hakkında atıp tutuyorsun. Yok şöyle kızartacak yokı böyle.  Sen, Süper Zenci Tanrısını bilmiyor musun ? Tüm tanrıların kocasıdır. Ona iman etmediğin için, sana sonsuza kadar mokoko cezası verip, seni folloşa çevirecek. Ne zaman öğreneceksiniz şüphe duymayı ? Senin gibiler asla şüpheci insan olamazlar. İlla sürüye uyacaksınız. Aslında kafanda birçok soru işareti var ve onları bulmaya gelmişsin. Biraz zorla kendini, umarım harddiskin yanmaz. Arab putundan çok korkuyorsun çünkü.... 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, impressivo said:

Gerçi ben beş yaşındayken senin gibi düşünüyordum ; korkma  büyüyünce geçer, diyecem sana ama sen biraz geç kalmış gibisin galiba. Küçüklüğünden beri sana sürekli olarak söylenilen ve tekrar edilen yalanlardan dolayı bu haldesin. Yani, bilinç altına işlemiş olan bu doğru zannettiğin yalanlara göre o saçma hayatını dizayn ediyorsun . Beynini özgür bırak dicem ama bu dediklerimi , bilinçaltının egemen oldugu o zihnin otomatikman reddedecek ve inanmaya devam etmek için çeşitli bahaneler üreteceksin, farkında olmadan. KIöleye kjöle, dişiye dişi diyen, ırkcı ayrımcı bir kitaba iman ediyorsun. Sürekli olarak, arap tanrıları hakkında atıp tutuyorsun. Yok şöyle kızartacak yokı böyle.  Sen, Süper Zenci Tanrısını bilmiyor musun ? Tüm tanrıların kocasıdır. Ona iman etmediğin için, sana sonsuza kadar mokoko cezası verip, seni folloşa çevirecek. Ne zaman öğreneceksiniz şüphe duymayı ? Senin gibiler asla şüpheci insan olamazlar. İlla sürüye uyacaksınız. Aslında kafanda birçok soru işareti var ve onları bulmaya gelmişsin. Biraz zorla kendini, umarım harddiskin yanmaz. Arab putundan çok korkuyorsun çünkü.... 

Eğer bilerek yapıyorsan attığın iftiraların hesabı vereceğin bir gün olacak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cesed yazdı:

:D

1 - Yaratan Rabbinin adıyla oku!

2 - O, insanı bir alekadan (embriyodan) yarattı.

3 - Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.

4 - O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.

5 - İnsana bilmediği şeyleri öğretti.

6 - Hayır! Doğrusu (kâfir) insan azgınlık eder.

7 - Kendisinin muhtaç olmadığını zannettiği için.

8 - Muhakkak ki dönüş mutlaka Rabbinedir.

9 - 10 - Namaz kıldığı zaman, bir kulu engelleyeni gördün mü?

11 - Gördün mü (ne dersin?), ya o (kul) doğru yolda olur,

12 - Veya kötülüklerden sakınmayı emrederse?

13 - Gördün mü, ya bu (adam, hakkı) yalanlar, yüzçevirirse,

14 - O adam, Allah'ın kendini gördüğünü hiç bilmiyor mu?

15 - 16 - Hayır, hayır! Eğer o, bu davranışından vazgeçmezse, and olsun ki biz, onu perçeminden, o günahkâr ve yalancı perçeminden tutup cehenneme sürükleriz.

17 - O zaman o taraftarlarını yardıma çağırsın.

18 - Biz de Zebanileri çağıracağız.

Kime  andolsun diyor yemin ediyor bu muhhammed olmasın:D biz çağırmıyoruz götünüz yiyorsa siz çağırın :lol: zebaniler  nerde  islam ülkesinde eyitilen bir güç kuvet komtanlığımı:)))) ay salako bende zeyusu ve fetoyu çağırcam çağırcağım bakalım kim kimi dövecek  yav adam ayet yazar ama bu kadar komik şeyı yazıp aptalığınızı otyaya koymayın:unsure:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cesed yazdı:

çöl bedevisi o kadar yalan salamış nerde ne dediyini bilmiyor hatırlamıyor bak neyle yartmış sen karar ver arapların yalaksı:rolleyes: bakalım göt korkusuyla yani cehnnem korkusuyla anıyabilecekmisin

nasilyartildik.jpg

Sitelerde Paylaş

Teist arkadaşlar, lütfen önyargılarınızı bir kenara bırakın ve özgür bir zihinle tarafsız olmaya çalışın. Atomu parçalamanıza gerek yok,sadece tarafsız olmaya çalışın.Saygılar... 

Tatarka said : 

“Önemli olan akıl sahibi olmak değil, aklı iyi kullanmaktır” İnsan aklı, gerçeği ancak doğru yöntemi uygulayarak bulabilir. Bunların başında, metodik şüphe gelir. Aslında, zeka aşağı yukarı tüm insanlarda eşittir. Ancak bilgiyi elde etmede ve kullanmada;  zekasını kullanamayan büyük bir kesim var elbette.  // Descartes 

Bazı  insanların  ilmi  gerçekleri, gerçek bilgiyi  bulmakta başarısız olmaları,  mevcut hataları (bilgi kirliliği) = en yanıltıcı sebepler >>>>>>>>>>>>>>>>  

1.) Çocuklukta edinilen peşin hükümlerdir. Büyüdükten ve aklımızı iyi kullanabilecek hale geldikten sonra dahi bizi yanıltabilirler. Çocuklukta sürekli olarak söylenilen, tekrarlanan yalan ve hatalı bilgiler, kişiyi erişkin oldugunda da yanıltabilir. ((Bazı ateist oldugu söyleminde bulunan kişiler bile hala bu çocuklugunda elde ettiği önyargı ve peşin hükümlerin etkisinde olabilir)) 

“Peşin hükmü değiştirmek atomu parçalamaktan daha zordur”   //  A.Einstein 

2.) Bu peşin hükümlerin unutulmadan devam ettirilmesidir.  

3.) Zihnimizin hüküm verdiği şeyler üzerinde , dikkat ettiği zaman yorulmasıdır. Başka söylemle; zihnin zamanla tembelliğe alışmasıdır. 

4.)  Fikirlerimizi onları tam ifade etmeyen kelimelerle açıklamamızdır. 
Sonuç olarak, olaylar  ve olgular üzerinde araştırmaya başlamadan önce, bütün peşin hükümlerden kurtularak tarafsız bir bakış açısıyla olayları değerlendirmek gerekir. Peşin hükümlerden kurtulmadan ve önyargıların etkisinde kalarak yapılan araştırmalar bizi hatalı sonuçlara götürüp, bilgi kirliliğine sahip bir zihne sahip olmamızı sağlayacaktır.Böyle bir durumda olan insanlar da çoğu yerde farkında olmadan saçmalayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...