Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

abdullahabdal1 yazdıklarının çoğunu kopyalayıp arşivime alıyorum. bilesin istedim.

postit benim soruma, daha doğrusu senin cevabına karşı "önerme"me cevap vermedin:

Teşekkür ederim..

ne kadar yayılırsa yazılar o kadar iyi..

Çoğu yazımla bir çok yerde karşılaşıyorum..harika birşey..

herkesin bilmesi gereken bilgi topu topu 150 sayfa..

islamın Tüm değeri bu..

Bilgilerin çoğunuda ben başka arkadaşlardan alıp geliştirdim..

Tamamı biz çağdaş insanlara ait....

Bu dünya yalancılardan temizlenmeli ve gelecek nesiller tertemiz bir evrende yaşamalı..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bilgiler toplu halde, bir kitap gibi yani?... hepsini okumak isterim

Bu kısmı tamam ama..bir kaç eksik konu var sadece..

esas zaman buldukça islamın komik hukuku..

hani şeriat dedikleri yalan saçma şey üzerine çalışıyorum..

Kuranın Hukuksuzluğu.. o daha kitapsal oluyor..

Kozmopolit çok iyi blog tutuyor.. ben 3-4 blog açtım ama.. iyi değilim o konuda..

kozmopolit okeylerse one gönderip iyi bir blogda toplamak istiyorum....

Çok sitelerde başlık olarak açıyorum bir çoğunu..

tam bittiğinde toparlarız hep beraber

Sitelerde Paylaş

Yetimin kim olduğunu bile bilmeyen utanmazın tekisin..

utanmaz insansın bile diyemiyorum..

Senin gibi iğrenç sefile iltifat olur..

önüne gelene hakaret etmen seni kurtarmıyor..

Müslüamnlığı savunmakla neyi savunduğunu sen bile anlıyorsun..için çürümüş yaşıyorsun

Öksüz, annesi ölmüş,yetim ise babası ölmüş çocuk Öksüz kelimesi,hem annesi hem babası ölmüş çocuk anlamında kullanılır.Kuranda Yetim babası ölmüş çocuktur Anası yaşamaktadır.

Cariyeler evin gündelik her türlü işlerinde kullanılırlar.

Cariyeler cinsel ilişkilerde kullanılır Fuhuşa zorlanmadan fuhuş yaptırılabilir.

Cariyelerinden bıkanlar bir mal gibi esir pazarına götürüp satarlar veya başka bir cariye ile değiş tokuş ederler...Cariyelerini isterlerse başkalarına hediye ederler...

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel ilişkiye girebilmeleri için ikram edilirler...

YETİM LER BABASI ÖLDÜĞÜNDEN YETİM DEĞİL...YUKARIDAKİ İŞLEMLER SIRASINDA BABASI KİM BELLİ OLMADIĞINDAN YETİM...

CARİYELERİN ZAVALLI YETİMLERİ..

Nisa-3- Eğer sahibi bulunduğunuz cariyenin (velisi sizsiniz) kimden hamile kaldığı(belkide sizden) belli olmadığından babasız doğan yetim kız la birlikte olmaktan korkarsanız. size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın…..

Nisa suresi yetim suresi değildir.Kadın suresidir.Buradaki yetimler de küçük kadınlardır.

Görüldüğü üzere nisa suresinde görülen yetimler bildiğimiz yetimler değildir.

Bir erkeğin hem annesi hemde yetim kızıy la ilişkide olduğu velisi bulunduğu durumu anlatmaktadır.Ya köle sahibinin cariyesi küçük kızi,Yada bedevinin henüz buluğ çağına gelmemiş karısı. Başka türlü velisi olması mümkün değil.Bunun dışındaki şıklarda velisi Annesi,dayısı, Amcası, Erkek kardeşi olabilecektir.

Nisa 6 ne diyor..yetimleri deneyin..Annesine dene demiyor..velisine diyor.

Velisi kim sahibi ..deneme yetkisi olduğuna göre kızın da doğal sahibi.Nasıl deneyebilir bu velisi bulunan kişi yetim kızı..İlkokula başlama sınavına sokarak mı? Başka türlü bir deneme olsa neden Annesi denemez kızı. Kuran velisi olan koca ya dene der.

Bir erkek deneyerek nasıl anlar kızın buluğa erdiğini?

Nisa 3 teki adaletsizlikten korkma demek ki mal mülk değil..öyleyse ne diyor?Yetim kızlar konusunda hassas sanız ve mideniz almıyorsa.size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın.Evet sureyi okuduğunuz da yetimler konusunun savaşta babasını öldürdükleri ve karılarını cariye sex kölesi yaptıkları kadınlardan doğan kızlarla ilgili olduğu anlaşılıyor. Burada anlatılmak istenenin aslında yetimin malı olmadığı anlaşılıyor. Yetimin ne malı olacak?

İşin gücün ayetleri çarpıtmak. Kendin sapık düşüncelere sahip olduğun için böyle yorumlaman normal tabi.Yetimleri deneyin sözünün cinsel anlamda olduğunu bir tek senin gibi sapık zihniyete sahip olanlar anlar. Burda denenme karekter olarak olgunlaşma anlamındadır.

Nisa 6

Yetimleri deneyin. Evlenme çağına (buluğa) erdiklerinde, eğer reşid olduklarını görürseniz, mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler (ve mallarını geri alacaklar) diye israf ederek ve aceleye getirerek mallarını yemeyin. (Velilerden) kim zengin ise (yetim malından yemeğe) tenezzül etmesin. Kim de fakir ise, aklın ve dinin gereklerine uygun bir biçimde (hizmetinin karşılığı kadar) yesin. Mallarını kendilerine geri verdiğiniz zaman da yanlarında şahit bulundurun. Hesap görücü olarak Allah yeter.

Ayrıca konuyu değiştirme.

tarihinde postit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu görselleri görüp biraz tarih bilgisi okuyan biri rızk allatandır ama kulda çalışmamış ben ne yapayım diye gerzekçe bahaneler üretmez , şu görselleri görüp biraz aklı başında olup sorgulayan biri asla allaha inanamaz.

http://www.google.com.tr/search?q=d%C3%BCnyada+a%C3%A7l%C4%B1k&rlz=1W1ADSA_trTR383&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=WfZvUa6WDcOrqQGZhoDQCQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=556

Sitelerde Paylaş

Şu görselleri görüp biraz tarih bilgisi okuyan biri rızk allatandır ama kulda çalışmamış ben ne yapayım diye gerzekçe bahaneler üretmez , şu görselleri görüp biraz aklı başında olup sorgulayan biri asla allaha inanamaz.

http://www.google.co...iw=1024&bih=556

Allah sevdiği kuluna verirmiş, Bunlarda allahın sevgili kulları

http://www.google.co...iw=1241&bih=584

Bizdende bu allahı ve sevgili kullarını sevmemiz bekleniyor.

Sitelerde Paylaş

Rızk allahtansa ilk müslüman kabilerin diğer inaç sahiplerinin kervanları evlerine baskın yapıp malları yağmalayıp ganimet almasına ne denir?

Hayat evrimsel ve sınıfsal bir mücadeledir. Aç kalmamak için yaşamak için mücadele edersin sosyal olaylar için mücadele edersin.

Tüfek mikrop ve çelik kitabını okuyun belgeselini izleyin Jered Daimond neden bazı insanların aç sefil bazılarının zengin olduğunu bazı coğrafyalarda neden bazı bebeklerin bir kaç dolarlık ilaç yüzünden tedavi olamayıp çığlıklar içerisinde öldüğünü anlatıyor.

Müslümanlar biraz tarafsız olun sorgulayın

Youtube da sıra ile aratıp izleyin

Sitelerde Paylaş

Rızık Allah'tan sa neden sükretmemiz gerektiğini ben hiç bir zaman anlıyamadım.Madem yarattı test ediyo e tabiki yasamamız için gerekli olan ihtiyaçları koymak ZORUNDA !

Bir ikincisi ben bu afrika ile ilgili olarak öyle çok büyük ölçekte açlık,kıtlık yasanadığınada inanmıyorum,bana abartılı gibi geliyor.Nedenlerine gelicek olursak; bu bölgede anlatılan kadar büyük açlık,kıtlık...vs varsa neden burda yasam son bulmuyor ?

Videolarda bir deri bir kemik kalmıs çocukların yanında gayet sağlıklı yeterli düzeyde beslendiği belli olan bireylerde var.Bu insanlar oraya baska bir yerdenmi gelmis ?

Sitelerde Paylaş

Rızık Allah'tan sa neden sükretmemiz gerektiğini ben hiç bir zaman anlıyamadım.Madem yarattı test ediyo e tabiki yasamamız için gerekli olan ihtiyaçları koymak ZORUNDA !

Bir ikincisi ben bu afrika ile ilgili olarak öyle çok büyük ölçekte açlık,kıtlık yasanadığınada inanmıyorum,bana abartılı gibi geliyor.Nedenlerine gelicek olursak; bu bölgede anlatılan kadar büyük açlık,kıtlık...vs varsa neden burda yasam son bulmuyor ?

Videolarda bir deri bir kemik kalmıs çocukların yanında gayet sağlıklı yeterli düzeyde beslendiği belli olan bireylerde var.Bu insanlar oraya baska bir yerdenmi gelmis ?

Onlar o Ülkenin liberalleri ..

Gelen suyun musluğunun başına geçip istedikleri kendi çeplerine akıtıyorlar..

Onlarda kapitalizmde olduğu gibi acıma yoktur..kapitalizme hazırlık sınıfında staj yapıyorlar

Sitelerde Paylaş

Rızık Allah'ın hayrı dır ve mevcut kaynaklar dünyada kimseye aç bırakacak kısıtlılıkta değildir. Yeryüzünde hayatı inşa etmek insanı inşa eden vahyin ahlakından yüz çeviren sistemlerin bu tablosu ise insanın kendi eliyle başına açtığı şerri tir.

Bu yüzden şirk bir insanın kendine yapabileceğin en büyük zulümdür.

tarihinde barni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rızık Allah'ın hayrı dır ve mevcut kaynaklar dünyada kimseye aç bırakacak kısıtlılıkta değildir. Yeryüzünde hayatı inşa etmek insanı inşa eden vahyin ahlakından yüz çeviren sistemlerin bu tablosu ise insanın kendi eliyle başına açtığı şerri tir.

Bu yüzden şirk bir insanın kendine yapabileceğin en büyük zulümdür.

Sayın Barni; yanlışınız var rızk dediğin doğa üstünde olan yenecek içilecek maddeler allahtan değildir bizzati doğanın kendisinden olup zaten buda canlılık ve evrimleşime sürecinde olmuştur.

Bugün tükettiğimiz gıdaların çoğunu evcilleştirdiğimiz bitki ve hayvanlardan kendimiz çalışma ve evrimleşen zekamız ile elde ettik atalarımız uzun süre diğer diğer vahşi hayvanların parçaladığı ve yediği hayvanların leşlerinden artıklarından beslendiler.

Yani öyle marketten hazır köfteki güzel pakette alıp ızgarada bir iki çevir yanınada bir şişe kola aç hayat eskiden böyle değildi.

Öte yandan evrimsel mücadelenin olduğu buna sınıfsal ve toplumsal mücadelelerinde eklendiği evrenin dünyanın ise bizzati bu tür adalet vb kavramlarla ilgilenmediği bir madde dünyasında dünyada yeteri kadar kaynak var açlık var ise bu insanların hatası demek bunun karşısına mitolojik tanrı uydurup bu tanrıya sonsuz adalet sahibi diyip onu temize çıkarmak son derece saçma bir düşünce.

Sitelerde Paylaş

Yahu bir düşünelim bir bebek doğduğunda yanında istediği kadar kaynak yiyecek olsun sen onu beslemessen ne olur ölür mesela bazı canlılar böyledir bir süre bakım ister bazı canlılar ise doğduğu andan itibaren yaşam mücadelesine ayaga kalkar kaplumbağalar gibi suya ulaşmaya çalışır besin bulmaya çalışır

Tanrı insanı yarattı isede ona çok çok büyük bir kazık atmıştır insan doğduğu andan itibaren muhtaç rezil haldedir epey bir süre bakım ister hatta 5 - 6 yaşındaki çocuk bile doğada bir şey yapamaz bıraksan açlıktan ölür peki bunun sebebi nedir homo sapiensin evrimsel süreceinin başka bir şekilde devam ettiğinin göstergesi.

Adamlar bunu 200 - 300 yıl önce çözdü bizim müslümanların kafası hala basmadı deli olmamak işten değil.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bir düşünelim bir bebek doğduğunda yanında istediği kadar kaynak yiyecek olsun sen onu beslemessen ne olur ölür mesela bazı canlılar böyledir bir süre bakım ister bazı canlılar ise doğduğu andan itibaren yaşam mücadelesine ayaga kalkar kaplumbağalar gibi suya ulaşmaya çalışır besin bulmaya çalışır

Tanrı insanı yarattı isede ona çok çok büyük bir kazık atmıştır insan doğduğu andan itibaren muhtaç rezil haldedir epey bir süre bakım ister hatta 5 - 6 yaşındaki çocuk bile doğada bir şey yapamaz bıraksan açlıktan ölür peki bunun sebebi nedir homo sapiensin evrimsel süreceinin başka bir şekilde devam ettiğinin göstergesi.

Adamlar bunu 200 - 300 yıl önce çözdü bizim müslümanların kafası hala basmadı deli olmamak işten değil.

Çocuk duvar kovuğundan oluşmaz,İnsan kendi başına bakabilecek gücü olana kadar yavrusunu bırakmaz.Daha sonrada bırakmazya.
Sitelerde Paylaş

Çocuk duvar kovuğundan oluşmaz,İnsan kendi başına bakabilecek gücü olana kadar yavrusunu bırakmaz.Daha sonrada bırakmazya.

Ah ah şu müslüman bilgisizliğiniz yokmu tarihin her döneminde her cocuğun onun üstüne düşen bakan bir ailesi kombili klimalı bir evi var zennediyorsunuz. Dünyanın binbir türlü hali olduğunu bu bağlamda insanın doğduktan sonra çok uzun süre bakıma muhtaç olmasının ona tanrı tarafından atılmış en büyük kazıklardan biri olduğunu. Dünya üzerinde milyonlarca çocuk yiyecek giyecek ilaç olmaması yüzünden telef olup giderken tanrınızın bunları iplemediğini görmüyorsunuz.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist olmama gerekçe olan konulardan bir tanesidir.

Bu çocukların suçu ne ki bu cezayı çekmek zorunda?

Dinciler istediği kadar takla atsın. Ama çocukların ölümüne -hele ki açlıktan ölümüne- hiçbir gerekçe uyduramazlar.

Genel olarak buradan çıkacak iki sonuç var:

1 - Tanrı yoktur.

2 - Tanrının varlığı ısrarla kabul edilecekse eğer bu tanrı merhametli değil, aksine, başkalarının acı çekmesinden zevk alan bir şeydir.

tarihinde kornison tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateist olunca çocuklar açlıktan kurtuluyorlar mı, değişen ne oluyor, bencil egonuzun günahını başkalarına atmakmıdır. madem bu kadar duyarlısınız, toplanın bütün ateistler yardım yollayın, maaşlarınızın yarısını gönderin, yok neden Allah yardım etmiyor diyip, ateist olmak daha hoş.

Allah bu dünyadaki aç ve mazlum insanların vebalini tok ve bencil insanlardan soracak. ister inkar edin ister etmeyin, bu vebal herkesin sırtındadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...