Jump to content

Rızık Allah'tandır.Açlıktan Ölen Çocuklar?

Recommended Posts

Yapmayın bunu o zaman bende size derimki bir zamanlar gerek arabistanda gerek kuzey afrikada gerek türkistan anadolu tarafında bir çok inanç din mezhep vardır siz müslümanlar bir başladınız cihada ne değişik din inanç yada inaçsızlık bıraktınız

Tunus Mısır 1500 yıl önce müslüman mıydı. Ayrıca daha bir kaç gün önce bir mesajda yazdım kuzey afrikadaki laik - müslüman sorununu aşağıda tekrar paste ediyorum Yani kuzey afrikada türkiyede laikler arabistanda ingiliz uşağı vahhabiler suriyede zalim diktatör Esat vb

yahu Allah aşkına islamın müslümanların hiç mi hatası yok kuranda hiç mi hata yok. Bir toplum hiç mi bir özeleştiri yapmaz.

Öz eleştiriyi bir müslüman olarak ben yapıyorum. İslamda hata olmaz müslümanda hata olur. Ne yani müslüman olmayan ülkeler putperest yada dinsiz olsalardı daha iyi bir yerdemi olacaklardı. İslamı en güzel yaşayan ve uygulayanlar zamanında zaten ileri idiler. Ölçü budur bizim için.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 231
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hımm bakıyorum Allah nerede evet buldum arşa istiva etmiş. Hımm bakıyorum kuran ayetleri nerede evet buldum evrenin dört bir tarafında hımmm o müslümanlar ayetleri anlamıyormu doğru anlasalardı üzerlerine pislik yağmazdı hımmm hümanist bir kişi vicdanımı neden rahatlamak hissi duyuyorum acaba yada bu humanistliği nereden alıyorum bu işlerden ne çıkarım var acaba (10milyon usd bankada kimse bilmiyor) işime geldiği gibi anlıyorum.

Buna stockholm sendromu denir kurbanın kendisini kaçıran, etkisi tahakkümü altına alan kişi ile dugusal bağ kurup arasında sempati empati oluşturmasına denir sizin gibi insanlar inanç kartını elinde tutmak için gerçeği bir takım gizlerle metafizik öğelerle kafa karıştırmalarla kendilerinden bile saklamaya çalışırlar.Bu aslında kötü bir şey olmamakla birlikte köktendincisi akımlara payanda olması sebebi ile çok zararlı bir davranış.

Sitelerde Paylaş

Buna stockholm sendromu denir kurbanın kendisini kaçıran, etkisi tahakkümü altına alan kişi ile dugusal bağ kurup arasında sempati empati oluşturmasına denir sizin gibi insanlar inanç kartını elinde tutmak için gerçeği bir takım gizlerle metafizik öğelerle kafa karıştırmalarla kendilerinden bile saklamaya çalışırlar.Bu aslında kötü bir şey olmamakla birlikte köktendincisi akımlara payanda olması sebebi ile çok zararlı bir davranış.

Beni tanıyormusunuz ? Benim nasıl bir inanç içinde bulunduğumu biliyormusunuz ? metafizik nedir ? öğeleri kimler ?

Sitelerde Paylaş

Öz eleştiriyi bir müslüman olarak ben yapıyorum. İslamda hata olmaz müslümanda hata olur. Ne yani müslüman olmayan ülkeler putperest yada dinsiz olsalardı daha iyi bir yerdemi olacaklardı. İslamı en güzel yaşayan ve uygulayanlar zamanında zaten ileri idiler. Ölçü budur bizim için.

Yok bu tür bir sorgulama değil sizin elinizde değişmez bir sablon var bunu yeterince iyi uygulayamadık diye eleştiri yapıyorsunuz. O değil mesela bir müsülümanın yaptığı kötü bir şey bütün müslümanları temsil edemez. Dünyada bir çok iyiliksever hayır işi yapan yarım ekmeğini bölüşen müslüman var sorun o değil.

Sorun doktirin kaynağı mesela bazı ayetler yanlış anlaşılmış yanlış hatalı yazılmış olamazmı olmasa bile yeni eklemeler yapılsa genel bir özür kampanyası başlatılsa şiddet içeren ayetler, kölelik kadınların dövülmesi vb konular rızkın allahtan geldiği ayetleri değiştirilip insanları bölüşme ve çalışmaya teşvik etse bunlar olumlu sonuç vermezmi?

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok bu tür bir sorgulama değil sizin elinizde değişmez bir sablon var bunu yeterince iyi uygulayamadık diye eleştiri yapıyorsunuz. O değil mesela bir müsülümanın yaptığı kötü bir şey bütün müslümanları temsil edemez. Dünyada bir çok iyiliksever hayır işi yapan yarım ekmeğini bölüşen müslüman var sorun o değil.

Sorun doktirin kaynağı mesela bazı ayetler yanlış anlaşılmış yanlış hatalı yazılmış olamazmı olmasa bile yeni eklemeler yapılsa genel bir özür kampanyası başlatılsa şiddet içeren ayetler, kölelik kadınların dövülmesi vb konular rızkın allahtan geldiği ayetleri değiştirilip insanları bölüşme ve çalışmaya teşvik etse bunlar olumlu sonuç vermezmi?

Ayetlerin yanlış yazılma durumu olamaz.Ayetlere ekleme yapılmaz. Oyuncak mı bu ekleme yapalım keyfimize göre.Yarım bilgiden dolayı ayetleri yanlış anlama olabilir.Rızkın Allah'tan geldiğine inanmak paylaşmaya engel değil ki. Kuranda paylaşmakla ilgili onca ayet varken hala bunu nasıl söylüyorsun hayret doğrusu. Keza köleliliğin savunulduğuda yok.

Sitelerde Paylaş

Doğru akıl doğruya ulaşır. Yanlış olan yanlışa

insanın doğruları değişebilir, doğrunun farklı olmasında bir sürü değişken olabilir bu sebeple farklı doğrular olabilir. doğrulardan bağımsız gerçek vardır. inançın olduğu yerde gerçeklikten ne kadar söz edilebilir.. lakin doğrudan söz edebilirsin.

inanç gibi bir konuda matematik formulü yapmak.. çünki neyi neyle yapacaksın.

matematik formülü mantığı ile bakarsan, diğer dinleri yanlışlayan etmenler nelerdir, eğer ki mantık ve matematik çerçevesinde bakarsak diğer dinler ağır gelebilir bir başka dine.

bu bakış açısınıa göre, senin ulaştığın sonuca ulaşmayanların tümü yanlış çalışan bir mantıkta.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insanın doğruları değişebilir, doğrunun farklı olmasında bir sürü değişken olabilir bu sebeple farklı doğrular olabilir. doğrulardan bağımsız gerçek vardır. inançın olduğu yerde gerçeklikten ne kadar söz edilebilir.. lakin doğrudan söz edebilirsin.

inanç gibi bir konuda matematik formulü yapmak.. çünki neyi neyle yapacaksın.

matematik formülü mantığı ile bakarsan, diğer dinleri yanlışlayan etmenler nelerdir, eğer ki mantık ve matematik çerçevesinde bakarsak diğer dinler ağır gelebilir bir başka dine.

Hayat bir formül verdiğim ayette o formülün çözümü doğruları yaşayarak ve test ederek görebilirsin sizin temelde din inancınızda bakış açınız farklı olduğu için benimle aynı tarafa bakmıyorsunuz konuların anlatımındaki en büyük etkende bu zaten insanların doğruları değişebilir ama ihtiyaç sahiplerine yapılacak doğrular görülerek yapılır ve herkes doğrusuna göre zaten yargılanacak sizinde sınav dediğiniz nokta burası yaratıldınız gördünüz ve öğrendiniz uygulamaya geçtiniz ne anladınız nasıl uyguladınız bundan mesulsunuz oysa herkesin anlayacağı şekilde herkes bilgisi verilmiştir sadece aklınız kullanıp düşünmekle çok şeyin üstesinden gelebileceğinizi fark etmelisiniz. Dini bir matematik gibi görerek yaşayamazsınız herşey çok basit işi yokuşa sürmektense sorunların çözümü için düşünüp bir şeyler yapmak daha mantıklı uygulamalı dersler ile daha net öğrenilir.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Afrikalılar açsa,susuzluk çekiyorsa,bunun nedeni aç gözlü insanlar mıdır,emperyalist devletler midir?Müslümanlara göre böyle.Ama bana göre alakası bile yok.Afrikalılar açsa,susuzluk çekiyorsa,bunun nedeni iklim,afrikalıların gelişememesi,şehirleşememesidir,buna birde afrikalıların aşırı üreme hızlarını ekleyin.Müslümanlar tüm bu gerçekleri görmezden gelerek,tüm suçu açgözlü insanlara atarlar.Şimdi düşünelim,çölde tutsak kaldık,burada suyu bulamadık ve susuzluktan öldük.Bizim ölmemizin nedeni ne?Çölde su bulmak olanaksıza yakın bir durum.Çünkü çöl iklimi oldukça kurak bir iklim.Biz bu gerçeği göz ardı edip,çölde ölmeyi emperyalistlere bağlarsak,lan git işine,bizimle kafa mı buluyorsun,dersiniz.İşin özü Allah yoktur,yeryüzünün her yeri yaşam için yeterince elverişli değildir,birde buna insanların gelişememişlikleri,denetimsiz,aşırı üremeleri eklenince,açlıktan ve susuzluktan ölümler de kaçınılmaz oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bunca iddiası tutmayan kitapta hala mucize arayanlar var. üstelik bunlar aynı zamanda ağır insani sorunlar.

Eskiden tanrı uydurmak kolaymış herhalde... Elinde biraz dikta gücü varsa, ortaya 100 tane iddia atıp, birkaç tanesi tutarsa, tanrı yaratmış oluyorsun! 

Tanrılar, insanlara şükretmeli. insanlar olmasa tanrılar da olmayacaktı.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Buzul said:

Afrikalılar açsa,susuzluk çekiyorsa,bunun nedeni aç gözlü insanlar mıdır,emperyalist devletler midir?Müslümanlara göre böyle.Ama bana göre alakası bile yok.Afrikalılar açsa,susuzluk çekiyorsa,bunun nedeni iklim,afrikalıların gelişememesi,şehirleşememesidir,

Afrikalıların açlıktan ölmesi ve oranın gelişmemesin sebebi. Orayı Sömürgesi altında tutan hayranı olduğunuz medeniyetini taklit ettiniz övündüğünüz batılı ülkelerdir.

Afrikayı açlıktan kurtarmanın ve orayı derhal imar etmenin orada hakiki bir medeniyet kurmanın tek çaresi, şuan için onları sömüren Batılıları adam etmek medenileştirmektir. Öyle dimi<_<-_- <_<-_-

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Dindarr yazdı:

Afrikalıların açlıktan ölmesi ve oranın gelişmemesin sebebi. orayı Sömürgesi altında tutan hayranı olduğunuz medeniyeti taklit ettiniz batılı ülkelerdir. Afrikayı açlıktan kurtarmanın tek çaresi onları sömüren Batılıları adam etmek medenileştirmektir. öyle dimi <_<-_- <_<-_-

Tarihte afrikada kurulmuş büyük devletleri,büyük medeniyetleri sayar mısın bana.Çöle düşüp,susuzluktan,gebersen emperyalistlerden bileceksin,çöle emperyalistler yüzünden yağmur yağmıyor diyeceksin.

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, Buzul said:

Tarihte afrikada kurulmuş büyük devletleri,büyük medeniyetleri sayar mısın bana.Çöle düşüp,susuzluktan,gebersen emperyalistlerden bileceksin,çöle emperyalistler yüzünden yağmur yağmıyor diyeceksin.

Sayın buzul dünya Kuruldu kurulalı bu kadar para görmemiştir. Fakat bu kadarda sefalet çekmemiştir :D  

Allah eshab-ı tefekküre : "Şuraya bakıp, herşeyi verdim para servet içinde yüzdürüyorum yine de inliyorlar inletiyorlar" diyor. 

Hulasa: Bir millet de bir camia da bir aile de (hangisini alırsan al) Ahlaki kalkınma olmadan, İktisadi kalkınması beşeri İmhadır. İnim inim inletir, inlerler, inliyorlar. Dünyanın umurumda değil çünkü zengin olanlarda inliyor onların da kalblerinde geçimsizlik var. Huzursuzlar hasretle dolular, ömürlerinden geçen güzel günlerin bir dakikasını geri getiremiyorler, hasret içinde hüsrandalar

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Dindarr yazdı:

Sayın buzul dünya Kuruldu kurulalı bu kadar para görmemiştir. Fakat bu kadarda sefalet çekmemiştir :D  

Allah eshab-ı tefekküre : "Şuraya bakıp, herşeyi verdim para servet içinde yüzdürüyorum yine de inliyorlar inletiyorlar" diyor. 

Hulasa: Bir millet de bir camia da bir aile de (hangisini alırsan al) Ahlaki kalkınma olmadan, İktisadi kalkınması beşeri İmhadır. İnim inim inletir, inlerler, inliyorlar. Dünyanın umurumda değil çünkü zengin olanlarda inliyor onunda kalbinde geçimsizlik var. huzursuz hasretle dolu ömründe geçen güzel günlerin bir dakikasını geri getiremiyor.. hasret içinde

Ya bırak.Haiti de 2010 yılında,depremde 316 bin kişi öldü.Şimdi de kasırgayla uğraşıyorlar.Binlerce dolar zararları varmış.Zaten dünyanın en yoksul ülkelerinden biri.Doğa olayları komutanı,Allahın emir eri mikail  yoksul insanlarla uğraşıp duruyor.:lol:

Sitelerde Paylaş

Afrika'daki açlık, sömürü yüzünden ise, engel olun.. Gelişmemişlik ise, bilime insanlığa katkıda bulunun. Ne o, yoksa islam iyilik emretmiyor muydu..!?

Ancak ne yazık ki islam'da tanrı adına yaşatmak değil..., öldürmek vardır !!   Tarih boyunca yaşanan gerçek apaçık ortada.

Dindarlık ise, sadece şekil üzerine kuruludur. 

Sebep, "sömüren ülkeler"miş... her türlü çarpıtma ve düzenbazlığa hazır bu dinciler.

Onu demiyoruz. buradaki soru şu; bu kuran'daki tanrı, verdiği sözü neden yerine getirmiyor........? 

Böyle bir söz var mı...... yok mu....? Bu söz var ise, yerine getirdiğini göstereceksiniz! 

Tanrınıza da mı biz öğretelim görevini !     İnanacağım diye, tanrınızı da rezil ettiniz.

Sadece eşcinsel diye insanların başına taş yağdıran, inananları kurtarmak için denizleri ikiye bölen, kafirleri yok etmek için okyanusları taşıran, yıldırım düşüren bu tanrının, yoksa bütün gücü palavra, ve herşey rezil bir yalan mıydı..............?

Yoksa açlık ve hastalık içinde can çekişen insanlar, bunlardan daha mı önemsizdi !!!?

Ya bunun hesabını vereceksiniz..... ya da her erdemli insan gibi susmasını bileceksiniz !! 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah insana diğer varlıklardan farklı kabiliyetler vermiştir. Bu yüzden onu test edecektir. Çünkü Allah yaptığından hesap vermez.

Allah insanı kendisine kulluk etsin diye yaratmıştır. Ama insanı buna mecbur bırakmamıştır.

Allah ölümü ve hayatı insanların nasıl davranacakları test etmek ve iyi davranları ödüllendirmek kötü davrananları cezalandırmak için yaratmıştır.

Müslümanlık söylemekle olmaz yalnız yaratıcıya kulluk etmekle olunur. 

Allah zenginlerin malları içine fakirlerin hakkını koymuştur. Çünkü Allah insanları farklı derecelerde yaratmıştır ve onları test edecektir.

Nasıl suçsuz birisi cinayete uğrayıp ölebiliyorsa masum yüzbinlerce kişi de açlıktan ölebiliyor.

Bunun böyle olması suçluların cezalarını çekebilmesi ve masumlarında ödüllendirilebilmesi içindir.

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, Cesed said:

Allah insana diğer varlıklardan farklı kabiliyetler vermiştir. Bu yüzden onu test edecektir. Çünkü Allah yaptığından hesap vermez.

Allah insanı kendisine kulluk etsin diye yaratmıştır. Ama insanı buna mecbur bırakmamıştır.

Allah ölümü ve hayatı insanların nasıl davranacakları test etmek ve iyi davranları ödüllendirmek kötü davrananları cezalandırmak için yaratmıştır.

Müslümanlık söylemekle olmaz yalnız yaratıcıya kulluk etmekle olunur. 

Allah zenginlerin malları içine fakirlerin hakkını koymuştur. Çünkü Allah insanları farklı derecelerde yaratmıştır ve onları test edecektir.

Nasıl suçsuz birisi cinayete uğrayıp ölebiliyorsa masum yüzbinlerce kişi de açlıktan ölebiliyor.

Bunun böyle olması suçluların cezalarını çekebilmesi ve masumlarında ödüllendirilebilmesi içindir.

Ne kadar saçmaladığının farkında bile değilsin, değil mi? Hemen arap putunu savunmaya geçmeden önce kendi kendine ben neden bu arap putunu savunmak zorunda kalıyorum diye sor.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Mindsurfer said:

Sebep, "sömüren ülkeler"miş... her türlü çarpıtma ve düzenbazlığa hazır bu dinciler.

Onu demiyoruz. buradaki soru şu; bu kuran'daki tanrı, verdiği sözü neden yerine getirmiyor........? 

Böyle bir söz var mı...... yok mu....? Bu söz var ise, yerine getirdiğini göstereceksiniz! 

Ya bunun hesabını vereceksiniz..... ya da her erdemli insan gibi susmasını bileceksiniz !! 

Bir kere kıçdan uydurmalarla bölük pörcük ayet koymakla bu iş olmaz

Rum 37: Allah'ın, rızkı dilediğine bol verdiğini ve dilediğine Yakdiru (kadere bağlı olarak) az verdiğini görmüyorlar mı? Muhakka Bunda Mümin bir millet için elbette ayetler vardır.

38. Öyle ise akrabaya, yoksula, ve yolcuya hakkını ver ! ! !  

Ama Avrupa napıyor? Vermiyor şerefsiz:D hatta sömürüyor afrikayı. Bunun sorumlusu ben miyim ? Allah mı? kuran mı? heee?? fessüphanallah eddünüzbillaah:D

herkes zengin, herkes eşit olursa, bu dünyada hiç bir iş olmazdı, kimse çalışmazdı, kimse üretmezdi. Herkes zengin olsa, dünya olmazdı yaa

Kimi zengin, kimi fakir olucak. Zengin fakiri sevicek, sefasından takdim edicek, dertlerini de taksim edecek ki, muhabbet olsun, sevgi olsun, nefret olmasın... Zengin verirse, üste çıkar, vermezse altta kalır. Ömrü dünya bir dakika, ömrü adem bir nefes, Allahu bes, gerisi heves kamon :D

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Dindarr yazdı:

Bir kere kıçdan uydurmalarla bölük pörcük ayet koymakla bu iş olmaz

Rum 37: Allah'ın, rızkı dilediğine bol verdiğini ve dilediğine Yakdiru (kadere bağlı olarak) az verdiğini görmediler mi? Bunda Mümin bir millet için elbette ibretler vardır.

Rızkı Allah vermiyor,veremez,çünkü Allah diye birşey yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...