Jump to content

MUSA, ISA VE MUHAMMED YAŞAMAMIŞLARDIR

Recommended Posts

Hadi Kur'an'ı sallamıyorsunuz zaten Muhammed'den fazla bahsedilmiyor orada,

peki Muhammed denilen bir insan adına yazılmış milyonlarca(belki de daha fazla) hadise ne diyeceksiniz?Yazılan bu kadar belgeyi yok mu sayacaksınız?Milyonlarca insan hep beraber hayal mi gördü?Yoksa Araplar milyonlarca hadis uydurarak rekorlar kitabına girmeye mi uğraşıyorlardı?Bu söylediğiniz tarih bilimine hakaret.Tarih belgelerle yapılır.Bu belgeleri yok mu sayacağız?Ateş olmayan yerden duman tütmez.Siz yangını yok sayıyorsunuz.

Aslında Muhammedi anlatan islamcılar yukardakiler eşliğinde yaşamadığını kanıtlıyor..

Muhammedin hikayesi baştan sona mantıksızlıklar dolu..

Akrabalarından kabilesinin

putundan başlayarak

Zengin bir ailenin çocuğu neden fakirdir.

neden herkesin 15 inde evlendiği çağda evde kalsın..

Eşcinselmiydi? çocuğunun olmamasının nedeni bu muydu?

Neden 25 yaşında iken çok çocuklu bir nine ile evlenip..50 yaşına kadar sex le ilgisinin olmaması..

hayatındaki şeyler kurandakiler gibi anlamsız ve cahilce..

yaşamaması büyük olasılık.. çünkü böyle saçma birşey olmaz..

Ömer yaşadıysa konu mankeni olarak kullanmış olabilir Muhammedi..

ömere bir deli lazımdı.. ihtiyaç oldukça Allah bunu dedi diyecek bir deli....

Ömer lazım olanları...tamam bu konuda allah ona şunu söylemiş demiş olmalı.....

Yani tanrı olsa bile şeytandan bile on kat kötüdür..

Muhammed yaşasa bile delidir..

Hikayeden başka bişey çıkmıyor

tarihinde abdullahabdal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sn.hacı;Kuran ve Sünnet'teki içeriğe dikkat edilmesi gerekir..Siz bu içeriği es geçip ''tipik türk müslüman ateist işte,Kuran ve Sünnet'i kanıt sanıyor'' derseniz,size ne söylenebilir ki?!

Siz bana yukarıda belirttiğim Ahzap 50-51-52-53 ayetlerinin mantığını anlatın..Bende size hak veriyim..Madem elinizde bir kanıtınız yok,bari mantık ile çürütün bu ayetleri..

Size Türk Müslüman ateisti dememin nedenini bu iletiniz açıklıyor.

Kur'an ise gizemini koruyor. Kur'an'ın mantığı beni aşar. Size yardımcı olabilecek bir kitap tavsiye edebilirim.

The Qur'an Its Historical Context

Edited by Gabriel Said Reynolds

Routledge Studies in the Quran 2008

Sitelerde Paylaş

MUHAMMED NEDEN YAŞAMAMIŞTIR

Muhammed'in yaşamadığının ilk bilimsel delili Kur'an'ın Muhammed veya bir kişi, ya da bir komite tarafından değil de en azından kısmen, bir toplumun kollektif bilincinin ürünü olarak ortaya çıktığı inancıdır.

Şimdiye kadar Kur'an'ın Muhammed'in yapıtı olduğuna inanılırdı.

Bu inancı teistler ve ateistler paylaşıyorlardı.

Aradaki tek fark inanırların Kur'an'ın Muhammed'e vahyolmasına inanması idi.

Ateistler ise Muhammed'e vahiy geldiğine değil, Muhammed'in Kur'anı, kendi günlük politikasını yürütmek için yazdığına inanıyorlardı.

Bu çok kuvvetli bir inanıştı. Kur'an 23 yıl gibi uzunca bir zaman içinde parça parça inmişti.

Buna inanış diyorum, çünkü elde Kur'an'ın nasıl yazıldığına dair somut ve bilimsel bir belge yoktur.

Bu inanışın kökeni ise İslam'ın kendisidir.

Son yayınlanan bir kitaba göre (The Qur'an in its Historical Context) Kur'an 23 yılda değil, çok daha uzun bir zaman diliminde yazılmıştır.

İlk ve orijinal Kur'an'dan bahsedilmektedir. (Ur-Qur'an)

Bu Kur'an zamanla yeni ayetlerin eklenmesi ile değişmiş ve bir zaman sonra kodlanarak kutsallaştırılmıştır.

Kodlanması bir daha değiştirilmemek üzere kesinleşmesi demektir.

Muhammed ile Kur'an'ın ilişkisi kesilince, Muhammed'in yaşamış olduğu en önemli delil yok olmaktadır.

Muhammed'in yaşamadığının ilk delili budur.

Sitelerde Paylaş

Size Türk Müslüman ateisti dememin nedenini bu iletiniz açıklıyor.

Kur'an ise gizemini koruyor. Kur'an'ın mantığı beni aşar. Size yardımcı olabilecek bir kitap tavsiye edebilirim.

The Qur'an Its Historical Context

Edited by Gabriel Said Reynolds

Routledge Studies in the Quran 2008

Muhammed yaşamadı ise Ahzap suresinde bahsedilen kişi kim oluyor?

7-8.yüzyılda Araplar,empoze etmek istedikleri peygamberlerinin cinsel hayatını niye Kuran'a koysunlar?

İçeriğinde vahşet dolu ayetleri niye Kuran'a koysunlar?

Darmadağınık bir kitabı neden kutsal kitap diye empoze etmeye çalışsınlar?

Hem de İncil'den haberdar oldukları halde..!

Muhammed'in yaşamadığını iddia etmek,bazı ateistlerin Muhammed deliydi/sara hastasıydı/şizofrendi gibi saçmasapan iddiaları ile aynı paraleldedir..

Muhammed'in yaşamadığını iddia eden,Kuran'ı,hadisleri ve İslam tarihini bir kenara bırakmış olur..Böyle olunca da havanda su dövülür..

Kuran'da,Muhammed amcasına beddua etmiş mi,etmiş..

Muhammed'in evlatlığının karısı ile ilgili mevzusu Kuran'da geçiyor mu,geçiyor..

Öldürün-kesin-dövün ayetleri var mı,var..

Anlaşılmayan nedir o zaman?

Musa ve İsa'yı anlarım..Çünkü mitoloji ile bağlantıları var bu kişilerin ama Muhammed'in mitoloji ile ilgili bir bağlantısı yok..Mitoloji ile ilgili bağlantısı olan Allah,Muhammed değil..Muhammed'in yaşadığına dair en önemli kanıtta Kuran'dır..Kuran'ın kanıt olmasını sağlayan şeyse,Kuran'ın kendisidir/yapısıdır/düzensizliğidir/anlamsızlığıdır/saçmalığıdır..Kuran,Muhammed'in yaşadığının Allah'ın bir zırva olduğunun kanıtıdır..

tarihinde fthgzl79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tipik çocuk kandırma ve elinden şekerini alma yöntemi.

Başkalarını bilmiyorum ama birilerin yaşamış yada yaşamamış olmasına dayalı bir imana sahip değilim öylese olsa ademin yaşadığına bir delil yok ki (soruyu böyle sorsaydınız daha mantıklı olurdu) görebilecek bir gözüm duyabilecek iki kulağım ve kullanabileceğim bir aklım var test edebiliyorum deneyimleyebiliyorum. Şimdi imanımı birilerine göremi şekillendirmem gerekiyor

yoksa kendime göremi sizler bilimsel gerçekleri konuşur ve tartışırsınız nasıl olurda böyle garip anlamsız mevzuları dillendiriyorsunuz. Birileri entrikalar çevirmiş allem etmiş kullem etmiş tarih tekerrürden ibaret olduğunu bilimsel olarak kabul etmiyormusunuz. Muhammed peygamber kendi ismini hiç bir zaman Allahın ismi ile anılmasına izin vermedi ve vermezdide kaldı ki hristiyanların İsa peygamber ile olan sınavları ortada iken nasıl bir eğitim vermesi gerektiğini çok iyi biliyordu. İslamda kişilerin önemi yoktur öneli olan Allahın ayetleri yasa ve kanunlarıdır burada size islam dersi verecek halim yok çok iyi bildiğiniz

konular ama görüşünüz gereği görmek istemiyorsunuz anlamakta istemiyorsunuz. Elimde bir kitap var ve oturup düşünüyorum tartışıyorum anlamaya çalışıyorum insanın yaşantısına bakıyorum hayatın anlamına,kişilerin sorumluluklarına bakıyorum

demokrasi yönetimine bakıyorum açıkcası sorguluyorum Kuranın anlattığı benim kriterlerime daha uygun yaşam stilime daha yatkın sizin olmayabilir! Dünya gözümüzün önünde şimdi dünya yokmu diyorsunuz yaşanan olaylar ortada bu olayların hiç biri yaşanmıyormu diyorsunuz adaletsizlik ve haksızlıklar diz boyu savaşlar ekonomik krizler dahası ve dahası şimdi Muhammed peygamber yaşamadı diye bu olaylara sessizmi kalacağız yaşantımızda adaleti ve hakkı yaymayacağızmı diyeceksiniz ki bunun için dine gerekmi var(dinin bir yaşam kanunları olduğu ne zaman anlayacaksınız) madem dine gerek yoktuda daha neyi bekliyorsunuz

yada bunca kişi neyi bekledi devletler laik yönetim ile yönetiliyorlar ama ölümler aclıklar ve sömürgeler devam ediyor nedense siz dünyaya geldik ve öleceğiz biz yaşatımızı en güzel şekilde yaşamak için çaba sarf ederiz düşüncesi ile yaşarsınız kimsenin açlığına tokluğuna yada haksızlığa uğramasına bakmazsınız gerçi bunu sadece sizler değil müslümanlar ve diğer din mensuplarıda yapıyor kusura bakmayın genel konuşmalıydım yazdıkça yazılacak şeyler çoğalıyor en iyisi konuyu netleştirmek Hatalar hataları getirir bizden önce yaşayanların hatalarını sırtlanacak değilim herkesin aklı mevcut oturup elini vicdanına koyup düşünebilecek ve sorgulayabilecek kapatsitesi var sırf bu dünya yaşantısı ve nefsimin arzuları için bazı şeyleri görmezden gelmek dünya sarhoşluğundan(sarp yokuş) başka birşey değildir. Hayatımızda o kadar nedenini bilmeden yaptığımız şeyler varki(pantolon ütülemek) sorgusuzca bir önceki halefimizden bize kalmıştır ama nedense gerekliğini sorgulamıyoruz işte Anlamsız bir hayat ve anlamsız bir yaşantı sanki bu insanlar dini çok iyi biliyorlar Muhammed peygamber yaşasa ne olur yaşamasa ne olur.

Sitelerde Paylaş

MUHAMMED NEDEN YAŞAMAMIŞTIR

Muhammed'in yaşamadığının ilk bilimsel delili Kur'an'ın Muhammed veya bir kişi, ya da bir komite tarafından değil de en azından kısmen, bir toplumun kollektif bilincinin ürünü olarak ortaya çıktığı inancıdır.

Şimdiye kadar Kur'an'ın Muhammed'in yapıtı olduğuna inanılırdı.

Bu inancı teistler ve ateistler paylaşıyorlardı.

Aradaki tek fark inanırların Kur'an'ın Muhammed'e vahyolmasına inanması idi.

Ateistler ise Muhammed'e vahiy geldiğine değil, Muhammed'in Kur'anı, kendi günlük politikasını yürütmek için yazdığına inanıyorlardı.

Bu çok kuvvetli bir inanıştı. Kur'an 23 yıl gibi uzunca bir zaman içinde parça parça inmişti.

Buna inanış diyorum, çünkü elde Kur'an'ın nasıl yazıldığına dair somut ve bilimsel bir belge yoktur.

Bu inanışın kökeni ise İslam'ın kendisidir.

Son yayınlanan bir kitaba göre (The Qur'an in its Historical Context) Kur'an 23 yılda değil, çok daha uzun bir zaman diliminde yazılmıştır.

İlk ve orijinal Kur'an'dan bahsedilmektedir. (Ur-Qur'an)

Bu Kur'an zamanla yeni ayetlerin eklenmesi ile değişmiş ve bir zaman sonra kodlanarak kutsallaştırılmıştır.

Kodlanması bir daha değiştirilmemek üzere kesinleşmesi demektir.

Muhammed ile Kur'an'ın ilişkisi kesilince, Muhammed'in yaşamış olduğu en önemli delil yok olmaktadır.

Muhammed'in yaşamadığının ilk delili budur.

Benim tahminlerimle ölçüşüyor Kuran 1300-1400 yıllarında yazılmış oluşturulmuş olmalıdır..

O tarihlerden önce Kaç tane cami kalıntısı vardır.. Anadolu halkına esas cumhuriyet döneminde islam pompalanmış..öncesinde

Belli başlı yerde tekke ve zaviye var o kadar

Dr Aliyle Kuranla ilgili topikte yazıştığımda da söylemiştim..

Sitelerde Paylaş

Sen hadisler uydurma demiyor muydun?

:)

Arapların yazdığı tarihsel rivayetleri dini (kutsal) metin saymıyorum ben.O kadar.

Bir insan hakkında rivayet edilmiş milyonlarca hadisi,olayı yok sayan ateistlerin konuya ne kadar bilimsel ne kadar tarafsız yaklaştığını gözler önüne seriyorum.

Sitelerde Paylaş

Bilinen en eski Kuran 11. yüzyıla tarihlenmiş. Kuran'ın Muhammed ile uzaktan yakından ilgisi bulunmuyor.

Bilinen en eski hadisler 9. yüzyıla dayanıyor. Daha yeni olma ihtimeli de var.

Peki Muhammed ne zaman yaşamıştı?

Belge?

Mesela bir yazıt!

Bir han, bir hamam, bir çeşme, bir cami, bir mektup, bir heykel...

Sevgiler

Bütün tarihsel karakterler için bu sorgulamayı yaparsan tarihin yarısını çöpe atman gerekir.

Sitelerde Paylaş

Akıllı bir ateist bu soruları sormaz.

Sorularda sorun yok. Sorun onları soran ahmakta.

İkinci soru cevap gerektirmiyor.

İlki açık ve net. Bizimkiler=Türk Müslümanları

Bizim demenin ne manaya gelmediğini bilmiyorsan senin sorunun.

Ya anlatma özrün var.Ya da sen de Müslümansın.

''''haci yazdı:

İsa'nın yaşamadığı uzun zamandır biliniyor ama Hristiyanların hiçbiri bu gerçeği iplemiyor.

Bizimkiler de alışırlar Muhammed'in yaşamadığına veya iplemezler.

Bu onların sorunu bile değil. Ateistlerin sorunu.. '''

1:Hristiyanlar iplemez.(biz demediğine göre,hristiyan değilsin)

2:Ateistlerin sorunu derken(ateist de değilsin)

3:Bizimkiler alışırlar derken,yukardaki alıntıda '''İlki açık ve net. Bizimkiler=Türk Müslümanları diyorsun )demekki sende Müslümansın.

Kısacası,karşındakini ahmak sanman senin yanlış değerlendirmen.

Şimdi tekrar soralım,ahmak kim haci?

tarihinde marslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili forumumuzda iğneli bir başlık var: http://www.ateistfor...showtopic=33130

Bu başlıkda kitaplar mevcut.

Ayrıca forumumuzda konu hakkında açılan başlıkların ve yapılan tartışamalrın linkleri de mevcut.

Sevgiler

bu başlıkta bulunması gereken önemli bir link gerçekten. herkesin etraflıca incelemesi gerek

Sitelerde Paylaş

hz muhammed'in hayatına dair kanıtların bir çoğu fiili kanıtlardır zaten. kabile halinde yaşayıp çapulculukla yaşayan dağınık arap toplumundan düzenli bir devlet yaratmış, bir çok savaşa komutanlık yapmış,araplardaki yaşam felsefesini kökten değiştiren yenilikler getirmiş ki bunların hepsi insanlığın gözü önünde olmuştur. bir mağarada münzevi yaşayan birinden bahsetmiyoruz. bu tartışma daha çok hz isa için yapılımıştı batıda.neymiş aynı dönemde yaşayan yahudi tarihçi philon isa'dan bahsetmiyomuş vs. kaç hristiyan bunu ciddiye aldı?

sonuç olarak hz muhammed'in yaşadığını isbata çalışmak bile gereksizdir. eskilerin bir sözü vardır "bedahatin olduğu yerde delalete gerek olmaz" yani bir şey o kadar açıktır onun varlığı için delil aramak dahi anlamsızdır.

Sitelerde Paylaş

Arapların yazdığı tarihsel rivayetleri dini (kutsal) metin saymıyorum ben.O kadar.

Bir insan hakkında rivayet edilmiş milyonlarca hadisi,olayı yok sayan ateistlerin konuya ne kadar bilimsel ne kadar tarafsız yaklaştığını gözler önüne seriyorum.

Mesele kutsal sayıp saymama meselesi değil.

Mesele bu hadislerin Muhammedden 300 yıl sonra yazılmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Bütün tarihsel karakterler için bu sorgulamayı yaparsan tarihin yarısını çöpe atman gerekir.

İyi de tarihte yaşayan komutanlar, hükümdarlar vs iz bırakmıştır.

Misal kimse Hammurabi yaşamamıştır diyemez.

Adam Muhammed'den 2500 yıl önce kanunlarını koymuş, altına imzasını atmış ve kitabeyi dikmiştir.

Muhammed ve 4 halife neden bir kitabe bırakmadılar?

Kağıt yoksa taş vardı. Taşa kazıyabilirlerdi.

Sitelerde Paylaş

Bizim demenin ne manaya gelmediğini bilmiyorsan senin sorunun.

Ya anlatma özrün var.Ya da sen de Müslümansın.

''''haci yazdı:

İsa'nın yaşamadığı uzun zamandır biliniyor ama Hristiyanların hiçbiri bu gerçeği iplemiyor.

Bizimkiler de alışırlar Muhammed'in yaşamadığına veya iplemezler.

Bu onların sorunu bile değil. Ateistlerin sorunu.. '''

1:Hristiyanlar iplemez.(biz demediğine göre,hristiyan değilsin)

2:Ateistlerin sorunu derken(ateist de değilsin)

3:Bizimkiler alışırlar derken,yukardaki alıntıda '''İlki açık ve net. Bizimkiler=Türk Müslümanları diyorsun )demekki sende Müslümansın.

Kısacası,karşındakini ahmak sanman senin yanlış değerlendirmen.

Şimdi tekrar soralım,ahmak kim haci?

Bence ahmak sensin.. Bunları yazmaya devam ettiği için daha da ahmaksın. Benim ne olduğumu bilmiyorsan bir kere daha ahmaksın.

Sitelerde Paylaş

görüyonmu sed, bizim sana söylediklerimizin senin red ettiklerinle bir başkasının söylemleri ve sen red edilişin, aradaki farkı umarım anlarsın

Sitelerde Paylaş

İslam'ın ve Müslümanların Muhammed'e verdiği önem dikkate alınırsa, Kur'an'ın Muhammed hakkında geniş bilgi içeren bir kaynak olduğu izlenimi alınır.

Oysa Kur'an Muhammed hakkında çok az bilgi içerir.

Kur'an'da Allah sıklıkla peygamberine hitabeder ama, onun Muhammed olduğu kesin değildir.

Muhammed ismi Kur'an'da dört ayette geçer. 3:144, 33:40, 47:2 ve 48:29.

Buna karşılık Kur'an'da Musa ismi 136 kere, İbrahim 79 kere, Firavun 74 kere geçer.

Allah'ın resulu ve nebi terimleri ise sırasıyla 300 kere ve 43 kere geçerler.

Kur'an Muhammed'in hayatı ve İslam'ı yeni bir din olarak başlatma süreci hakkında hemen hiç bilgi vermez.

Kur'an daha çok Allah'ın resulundan ve ona uyulmasından bahseder.

Kur'an'a dayanarak Muhammed'in biyografisini yazmak mümkün değildir.

Buna rağmen Muhammed'den bahseden milyonlarca hadis vardır.

İslam'ın gelenekleri ve yasaları onlara dayanır.

Ama onların çoğu, Muhammed'in öldüğü yıl olarak kabul edilen 632'den çok sonraları yazılmışlardır.

Muhammed'in biyografisi olan Sira ise, sözde ölümünden 125 yıl sonra, İbni İshak tarafından yazılmıştır.

Bu Muhammed hakkında yazılan hadislerin bolca olduğu bir zamana rastlar.

Aslında bu biyografi bile, önce kaybolmuş, sonra kısmen bulunmuş ve dokuzuncu yüzyılın ilk dörtte birinde, İbni Hişam tarafından tekrar uzunca pasajlar şeklinde yazılmıştır.

Muhammed'e ait ilk kayıtlar yaşamına açıklık getirmemiştir.

Muhammed ismi ilk defa 634-640 yılları arasında Filistinde bir Hristiyan tarafından yazılan Jakobi Doktrin'inde geçer.

Bu tarih Arap fetihlerinin başladığı bir zamana rastlar. Yaşadığı söylenen Muhammed 632 yılında ölmüstür.

Bu Arabistanda yeni bir peygamberin ortaya çıktığına inanan bir Yahudinin bakış açısından Yunanca yazılmış olup, Hristiyan mesihi doğrulayan bir dokümandır.

Bu peygamber ordusu ile kan dökmekte ve cennetin anahtarına sahip olduğunu iddia etmektedir.

Bu kılıçla donanmış isimsiz bir peygamber olup, Arap ordusu ile (Saracen denen Araplar) Filistini 635 yılında fethetmiştir.

Bu peygamber Muhammed olabilir mi?

İslam kayıtlarına göre Muhammed 632 yılında öldügüne göre bu isimsiz komutan Muhammed olmamalıdır.

Jakobi doktrininde geçen ve bir ordu ile gelip, Filistini fetheden eli kılıçlı, isimsiz peygamber Muhammed değildir.

Doktrin onun için sahte peygamber terimini kullanır.

Daha da ötesi bu peygamber, kendisinin Allah'ın son peygamberi olduğunu iddia edeceğine (Kur'an 33:40), Yahudi mesihinin geleceğini müjdelemektedir.

Muhammed yaşamamıştır arkadaşlar. Yaşatılmıştır. Hala da yaşatılmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Tarihte Bir çok toplumda panteist sofiler insan ruh mozayiklerini bu hikayelerle müteşabihen yazmıştır. Türklerinde Ergenekon destanı esasında İnsan Ruhunun anlatımından başka bir şey değildir.Türke Yol gösteren Börteçine adlı dişi kurda ,Demirdağa ve o dağın körüklerle eritilmesine inanmak en hafifinden saflık en ağırından ise Yobazlıktır.Ama bunların ne olduklarını düşünmeğe başlanması ise sofiliktir..Aynı şeyler Muhammed İsa Musa.....v.s içinde geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...