Jump to content

Ne Kadar Yaşamak İstersiniz ?

Recommended Posts

İnsan olarak yaşama başlamak kendi irademiz dışında bir çeşit yaratılmak bir anne ve baba sayesinde, yaşam maratonunda birer fert olarak kimi mutlu başarılı,kimi şartlar gereği acınacak halde..Elimizde olmayan yaşama seçeneğine karşı tüm dinlerin yasakladığı kendini öldürme yani intihar biz insanlara ne derecede uygun bir davranış, intiharı bir yana bırakalım doğal olarak nasıl bir ölüm istersiniz..Hayal gücü işte..Yatakta hastalıklarla boğuşarakmı,kazada mı, yanarak mı,boğularakmı ?

Benim tercihim en mutlu olduğum bir anda her nasıl olacaksa! mevsimlerden de yaz olmasını isterim...

Sitelerde Paylaş

Yaşamdan daima değilse bile genel olarak mutlu olduğum sürece yaşamak isterim. Sürekli mutsuzluk başlamışsa gitme vakti gelmiştir. Yeri ve şekli önemli değil ama yine de cenazeyle uğraşacak insanlara sıkıntı vermeyecek bir zaman ve çabuklukta olmasını tercih ederim.

Sitelerde Paylaş

sorumu soruyorsun yorummu yapıyorsun kanıtmı sunuyorsun yoksa iftira mı atıyorsun bu seçeneklerden hangisi ?

Ebu Bekir dışındaki diğer üç halife yani Osman,Ömer ve Ali öldürülmüştür.Çıkıp da buna iftira diyerek başka bir hikaye daha yazmaya çalışmayın.Yeter artık.Çarpıtıp sıvamamanın da bir sınırı olmalı.

Sitelerde Paylaş

Hayat şartlarına göre cevabı değişebilir bir soru olmasına rağmen ne yazıkki cevap pek değişmiyor artık.

Modern dünyada hayatı en düşük seviyede olanda en iyi seviyede oland a en uzun yaşamı yaşamak istiyor. Normalde arada bir fark olmasını bekleriz ama yok.

''gelecekte daha iyi yaşarsın'' reklamlarla ve politikayla pompalanan sömürücü umutlar insanları ouroboros gibi sürekli kendini yiyerek yaşatmaya mahkum bırakyor.

Çoğunluğun hayatında, yaşanılan her bir gün, bir sonraki gün için çalışmayı gerektiriyor. İnsanlar artık yaşamak için çalışmıyor, çalışmak için yaşıyorlar. Bu arada birisi sorgulamaya kalkarsa ''yaşın 17 mi'' diye alaya alarak en büyük korkularını gizlemeye çalışıyorlar.Ölümden korktuğu için bu yaşamdan vazgeçemeyen ama bu yaşama da bağlanmak için hiçbir nedeni olmayan yığınlarca insan var.Onları asla sorgulayamazsın, onlarda kendileri sorgulatmaz, kedinlerini de sorgulamaz.

Kimse size ''hemen şimdi ölün'' demiyor. Ama birazcık düşünmek ''gelecek'' için çok önemli şeyleri ortaya çıkarabilir.

Sitelerde Paylaş

Ebu Bekir dışındaki diğer üç halife yani Osman,Ömer ve Ali öldürülmüştür.Çıkıp da buna iftira diyerek başka bir hikaye daha yazmaya çalışmayın.Yeter artık.Çarpıtıp sıvamamanın da bir sınırı olmalı.

hikaye yazmada elinize su dökülürmü, bir tarafta ölmeyen ve nasıl bir ölüm isteyen kişiler diğer tarafta bir dini yaymak için mücadele veren şehitler. dava uğruna ölenlerle, ölmeden ölümünün senaryosunu yapanları ayırmak çokmu zor.

Sitelerde Paylaş

Dün aklıma geldi durup dururken, yok olmak, ve heyecan duydum bundan, hiç korkunç değildi ve yüzümde gülücükler açtı,

bilinç mi geliştirmiştim yok bu hazırlanmak değildi bir sona

sadece heyecanlandırdı beni bilmiyorum işte öyle bişeydi.

Sitelerde Paylaş

Dün aklıma geldi durup dururken, yok olmak, ve heyecan duydum bundan, hiç korkunç değildi ve yüzümde gülücükler açtı,

bilinç mi geliştirmiştim yok bu hazırlanmak değildi bir sona

sadece heyecanlandırdı beni bilmiyorum işte öyle bişeydi.

BANADA GELDİ BÖYLE BİR HİS BİR KERESİNDE, DÜŞÜNSENE SEN DOĞMADAN ÖNCE NE VARDI? Pardon büyük yazdım gene. Hiçlikte hiç bir şey olmayacakki, bu neyin tasası? Yaşama iç güdüsünün verdiği ve öleceğinin tamamen bilincinde olan bizlerin korkuları işte. Olmayacakki bu bilinç, ee neyin huzursuzluğu bu?
Sitelerde Paylaş

7 dakika uzun bir süre, beyinle alakalı, bilemeyeceğim. o 7 dakika varsa gittiğini (kesin ölüyorum ben yani) anlar mı bilemem, o zaman diliminde ne geçer aklından? Varsa ve anlıyorsak çok kötü bir 7 dakikadır yada en huzurlu anımızdır, sarhoş gibi bir durumda olabilir..

Sitelerde Paylaş

Herkes yaşadığımı bu duyguyu bilmem ama bazen düşünürüz ölmeyi, keşke doğmasaydım deriz genelde bunları bunalımdayken ya da kötü şeyler yaşadıktan sonra söyleriz sonra her şeyin düzeleceğine inanır hayata devam ederiz belki her şey düzelir ya da her şey daha berbat olur bilinmez ama zaman gösterir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...