Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

• İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah'a Tanrı diyemezsin kardeş bu küfre girer.

İlah yerine Tanrı denilebilir.Ama Allah'ın karşılığına Tanrı diyemezsin dinimizcede bu zaten caiz değildir.

Yani

Bizim tanrımız Allah’tır caizdir

Allah’ımız tanrıdır caiz değildir.

Allahın karşılığı Yaratıcıda değildir ama biz yaratıcı diyebiliyoruz yaratıcı bir özel isimde değildir tanrıda böyle birşey yaratıcı,ilah anlamına geliyor,Kuranın bir yerinde tanrı kelimesi geçiyordu sanki öyle hatırlıyorum bulabilirsem veririm.Ayrıca sen tanrı yazarken neden büyük harf kullanıyorsun özel isim mi :D

Sitelerde Paylaş

Evrim sorunlu meselelri olmakla beraber, ayetlerle taban tabana çelişmez.Zaten evrimciler zamanla geriye adım atacaklarve Kuran formatına uyacaklardır.Günmüz durumu eksik bilgilerden kaynaklanan bir süreçtir.

evrimi kendi nefsine göre yorumlayanlarla Kuranı da aynı şekilde meale bakarak yorumlayanlar, konuştukca ne evrim aydınlanır ne Kuranı millet anlayabilir.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evrimi kendi nefsine göre yorumlayanlarla Kuranı da aynı şekilde meale bakarak yorumlayanlar, konuştukca ne evrim aydınlanır ne Kuranı millet anlayabilir.

Bilimsel teoriler nefise nefse veya herhangi birine göre yorumlanmaz.

Müslüman arkadaşlardan evrim teorisnin ne olduğuyla ilgili brifing bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Evrimi kendi nefislerine göre yorumlamaları kendi bilecekleri iş.Ama ayetleri kendi nefislerine göre yorumlayanlar ne olur onu bilemem.
Sitelerde Paylaş

Bilimsel teoriler nefise nefse veya herhangi birine göre yorumlanmaz.

Müslüman arkadaşlardan evrim teorisnin ne olduğuyla ilgili brifing bekliyorum.

mesela dawkins sedece deseki, şu bilimsel bulgulara eriştik, bu bilimsel açıklamadır, ama yok tanrı olsa böyle yapmazdı vs söylemler balığı kokutur.Nefsanidir.
Sitelerde Paylaş

Ne olduğunu bilmeden ne olmadığı bilinmez.

Konuyu değiştirmeden cevap verecek birisi varsa alalım.

Evrim basit anlamda Allahın ayetlerini araştırma yöntemi olan bilimin, bir dalı.yani ayet olan canlıların nasıl oluştuğunun araştırılması.

Çok cahilim değil mi. :blush:

Sitelerde Paylaş

Evrim basit anlamda Allahın ayetlerini araştırma yöntemi olan bilimin, bir dalı.yani ayet olan canlıların nasıl oluştuğunun araştırılması.

Çok cahilim değil mi. :blush:

Evrim canlılığın nasıl oluştuğuyla ilgilenmez, hemde HİÇ ilgilenmez. Cahil veya alim yargılayacak ben değilim, bilmediğiniz teori üzerinden konuşmazsınız umarım birdaha.

Evrim nedir?

Sitelerde Paylaş

Evrim konusunda siz anlatırsınız biz dinleriz, islam konusunda biz anlatırız siz dinlersiniz.İşi ehline bırakmak gerek.

Evrim sorunlu meselelri olmakla beraber, ayetlerle taban tabana çelişmez.Zaten evrimciler zamanla geriye adım atacaklarve Kuran formatına uyacaklardır.Günmüz durumu eksik bilgilerden kaynaklanan bir süreçtir.

O zaman neden bilmediğiniz bir teori üzerine yorum yapıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Evrim canlılığın nasıl oluştuğuyla ilgilenmez, hemde HİÇ ilgilenmez. Cahil veya alim yargılayacak ben değilim, bilmediğiniz teori üzerinden konuşmazsınız umarım birdaha.

Evrim nedir?

Sorun değil ne kadar ciddia anlatsakda bilmediğimiz noktalar olacaktır.Bu işin ehli sizsiniz, çok bilimsel kelimelerle ,çok mantıksal çıkarmalarınız olacaktır elbet,fakat herşey tesadüflerle oluştu kesin yargısını getirdiğinizde ,evrim yargıya intikal eder.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...