Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Evrenin altı dönemde yaratıldığını ne yapacağız.Pek az düşünüyorsunuz.

Sanırım karıştırdın.Müslüman değilim.Yani az düşünmüyorum.

Tek kitabı değil,onlarca kitabı olan biriyim.

Kısacası,sizi dinden çıkartacak konulara girmeyin.Kitabınızda ne yazmışsa sorgusuz kabul etmek durumundasınız.

Sana tavsiyem,bilimsel konulara fazla girme dinden çıkarsın.

İmanı koruma kılavuzu madde 1.de şöyle bahseder.

1:. Aklın fitnesine kapılmayın. İmanın en büyük düşmanı akıldır. İnsanın aklı cüz'idir, kifâyetsizdir; atomu anlar, onun altını anlamaz, onu da anlasa en altını bilemez, evreni bilir, sınırları nerede bilemez, onu da bilse evrenin dışında ne var bilemez. Gördüğünüz gibi insan aklı sınırlıdır. O yüzden aklın fonksiyonları olan mantığa ve eleştirel düşünceye ve deneye dayalı bilgi birikimine kapılarınız sıkıca kapatın. Bilim denilen illet bu üçünün veledü zinasıdır. Bilimsel herhangi birşey okumayın. Özellikle astronomi, astrofizik ve biyolojiden uzak durun. Bilimin zirve noktalarından biri olan Amerikan Ulusal Bilim Akademisine üye dünyanın en elit bilimadamlarının %97'si ateisttir. Görüldüğü gibi bilimin sonu imanını kaybetmektir. Aman derim uzak durun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çok güzel bir açıklama tşk ler.

fakat ben ilk canlı oluştuğu zamanı kastettim yani bir protein dünyada kendi kendine oluşştu, sonra o protein dna yı oluşturdu sonra diğer enzimleri, bu enzimlerde hücreyi, bu kaç yüzmilyon yıl sürdü oluşum bilmem ama bu sıralı gidiş ilk canlıyı oluştururkenki adımı anlatmak istedim, yani yavaş yavaş kademe kademe canlılığın yapı taşları nasıl oluştuda bozulmadan kaldı ve ilk canlı meydana geldi.

Güzel insan başlıkta üstüne basa basa belirttim evrim canlıların nasıl oluştuğuyla hiç ilgilenmez. Türleşmeyle ilgilenir.

Sitelerde Paylaş

Güzel insan başlıkta üstüne basa basa belirttim evrim canlıların nasıl oluştuğuyla hiç ilgilenmez. Türleşmeyle ilgilenir.

bu açıklamanı biliyorum, evrim ilgilenmez gel biz ilgilenelim, belki bir ışık yakarız. bu ilk oluşuma halkın gözü olarak sorular sorup fikir yürütmekte kimseye zarar gelmez sanırım.

Sitelerde Paylaş

Evet, gerekir. Fosilleride var.

o zaman şimdiye kadar defalarca burada sordum benden gizlendi, yada anlamadınız.Bu arada sudan karaya geçişte akciğer oluşması gerekiyorsa bu oluşum sürecini gösteren kaç fosil var,Bu oluşum milyonlarca yıl sürdüğüne göre, akciğersiz, çeyrek akciğerli, yarım akciğerli, tamamlanmaya yakın akciğerli, tam akciğerli gibi zinciri tamalayan binlerce fosil olmalı sanırım.
Sitelerde Paylaş

bu açıklamanı biliyorum, evrim ilgilenmez gel biz ilgilenelim, belki bir ışık yakarız. bu ilk oluşuma halkın gözü olarak sorular sorup fikir yürütmekte kimseye zarar gelmez sanırım.

Bizimki ancak film çekme olur, hem konu dağılır. Konu sahibine ve konuya terbiyesizlik olur. Başka bir başlıkta tartışılabilir.

Sitelerde Paylaş

Birden oluşum diye birşey yok, bunu 50 defa ben, milyonlarca defa diğer başlıklarda diğer insanlar yazmıştır.

"Puf" diye birşey oluşmaz. Bir çocuk anne ile baba çiftleştikten yarım dakika sonra puf diye doğuyorsa bu da olabilir.

Mikroorganizmların ışığı algilayabilen çok küçük duyargaları vardır, sonra yavaş yavaş tarih boyunca gözün geliştiğini, bazı canlılarda çok ileri evrimleştiğini, bazı canlılarda yerinde saydığını izleyebilirsiniz.

bende oraya geliyorum, buda gözün evrimi adına ,binlerce ara tür mü demek.
Sitelerde Paylaş

o zaman şimdiye kadar defalarca burada sordum benden gizlendi, yada anlamadınız.Bu arada sudan karaya geçişte akciğer oluşması gerekiyorsa bu oluşum sürecini gösteren kaç fosil var,Bu oluşum milyonlarca yıl sürdüğüne göre, akciğersiz, çeyrek akciğerli, yarım akciğerli, tamamlanmaya yakın akciğerli, tam akciğerli gibi zinciri tamalayan binlerce fosil olmalı sanırım.

Her ölen canlının fosili oluyor mu? Ayrıca çeyrek, yarım ve tüm akciğer olabiliyor mu? Şu an bile yaşayan akciğerli balık var google en iyi dostunuz.

Kurbağalar hem deri, hem solungaç, hemde akciğer solunumu yapıyorlar (hayatlarının ayrı devrelerinde). Ne kadar ilginç değil mi?

Sitelerde Paylaş

Bizimki ancak film çekme olur, hem konu dağılır. Konu sahibine ve konuya terbiyesizlik olur. Başka bir başlıkta tartışılabilir.

bellerophpn, filmi çeken sen olduktan sonra ne önemi var biz biliyoruz ki senin özünde bir sözün de bir, en azından yazacakların kendi düşüncelerin olur, bir nevi hipotez misali, bizimkide milyonlarca hipotezden bir tanesi olarak tozlu raflarda yerini alır.

Sitelerde Paylaş

bende oraya geliyorum, buda gözün evrimi adına ,binlerce ara tür mü demek.

Hayır, insandan insana bile değişen bir göz var. Aynı işlevi yapıyor ama renkleri farklı. Gözün yapısı bir kere oluştuğunda diğerleri modifiye versiyonu. Şöyle düşün X marka bir araban var. Sana da bana da verdiler bu arabayı, ikimizde kendi ihtiyaçlarımıza göre modifiye ederiz değil mi? Ama araba kökeninde X'tir. Fakat son haline bir bakarız seninki ile benimki farklı ikimizinkide X'ten farklı ama kökü X.

Sitelerde Paylaş

Balık bir yıl yaşayıp sonra dünyadaki tüm balıklar yok mu oluyor? Yeni nesillere dönüşmüyorlar mı?

Demek ki o yaratık ne kadar süre yaşarsa yaşasın çiftleşebilmiş önemli olan bu...

diyelim akciğer belirtisi ilk başlayan balık akciğersiz balıkla çiftleşti, aynen baba gibi yavru oldu.bu yavruda akciğeri biraz daha oluşturdu, yavrusuna geçirdi, bu kaç nesil devam eder böyle tam akciğerli balık oluşana kardar.
Sitelerde Paylaş

diyelim akciğer belirtisi ilk başlayan balık akciğersiz balıkla çiftleşti, aynen baba gibi yavru oldu.bu yavruda akciğeri biraz daha oluşturdu, yavrusuna geçirdi, bu kaç nesil devam eder böyle tam akciğerli balık oluşana kardar.

buna halk tabiri ile ninemin sakalı olsa dede denir mi oluyor :)

Sitelerde Paylaş

bellerophpn, filmi çeken sen olduktan sonra ne önemi var biz biliyoruz ki senin özünde bir sözün de bir, en azından yazacakların kendi düşüncelerin olur, bir nevi hipotez misali, bizimkide milyonlarca hipotezden bir tanesi olarak tozlu raflarda yerini alır.

Sağol teşekkür ederim, senin fikrinde değerli. Başka bir başlıkta tartışırız bunu. İlk canlı mevzusu evrim konusunu baltalar çünkü.

Sitelerde Paylaş

keşke sanat olmasaydı ama öyle.başarılılarda üztelik, maymuna bir ifade yayapıyorlarki, sanırsın düşünen adam.

Bu gün neyin var? Konu dışı ama sarhoş gibi yazıyorsun. Keşke sanat olmasaydı demek kadar kör bir akıl var mı? Sanat her şeydir, ot geldik ot gidek diyon yani..
Sitelerde Paylaş

Sağol teşekkür ederim, senin fikrinde değerli. Başka bir başlıkta tartışırız bunu. İlk canlı mevzusu evrim konusunu baltalar çünkü.

sayın bellerophon bey, örneğin 50 yıl sonra bir fosil bulundu yada 10 larca fosil, 300 milyon yıl önce yaşamış bir kobra yılanı, 250 milyon yıl önce yaşamış fare, yada bir kaplumbağa vs.

günümüzdeki ile aynı bu buluşların evrimi anında bitireceğinin göstergesimidir cevap evet ise, 2. sorum bu kadar pamuk ipliğine bağlı bir teoriyi bu kadar benimsemek size göre mantıklı bir durum mudur.

Sitelerde Paylaş

Diyemezsin neden???? Türler ayrıldıktan sonra çiftleşemezler. Şöyle düşün. Keyfi çiftleşme değil, herkes kendi türüyle takılır. Kedi kediyle, aslan aslanla, ikiside kedigillerden ama.

Bunun devam etmesi için ihtiyacın devam etmesi gerek. Ama senin sorunu anladım. Adaptasyonun türe oturabilmesi için ne kadar süre gerek diye soruyorsun.

Cevap muallak (çiftleşme süresine ve neslin ömrüne göre değişir.) ama diyelim ki 100 nesil. Bir nesil 20 sene olsun. Çok küçük bir adaptasyon olsun, 2000 yıl. Belki bu bile çok az bir süre.

Zaten evrim insan gözüyle bir ömürde gözlemlenecek bir olay değil. Kayalardan kum oluşumu gibi düşünün. Bir ömürde bir kayanın başında beklesende eridiğini ve kum oluştuğunu göremezsin, ama bu kum nereden geliyor? Bilim ispatlamış değil mi nereden geldiğini, sadece süre bizim gözlemimiz açısından çok uzun.

Sitelerde Paylaş

sayın bellerophon bey, örneğin 50 yıl sonra bir fosil bulundu yada 10 larca fosil, 300 milyon yıl önce yaşamış bir kobra yılanı, 250 milyon yıl önce yaşamış fare, yada bir kaplumbağa vs.

günümüzdeki ile aynı bu buluşların evrimi anında bitireceğinin göstergesimidir cevap evet ise, 2. sorum bu kadar pamuk ipliğine bağlı bir teoriyi bu kadar benimsemek size göre mantıklı bir durum mudur.

Cevap evet.

İkinciye cevap çok basit sayın berşan, yerçekimi bile pamuk ipliğine bağlı bir teori ama var değil mi?

200 senedir kazılmayan yer kalmadı, o fosil bulunsun emin ol ben (ve kesinlikle benden önce diğer bilim adamları) senden önce evrim yoktur diye davul çalarım, memleketinden duyarsın.

Sitelerde Paylaş

Tabi tek fosilin bulunmasıyla olmuyor, yüzlerce ve farklı tür için bulunmalı onu düzelteyim.

tabiki yüzlerce bulunsun diyorum ve bilim evrim teorisi artık misyonunu tamamlamıştır derse.

sadece şuanki fikirlerinizle, aklınızda nasıl bir düşünce yapısı şekillenir. bunu çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...