Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

İşte o sperm hücresini nerede yaratmış? Tanrı sperm hücresini yaratıp cebrailin eline mi vermiş? Götür bunu yerine koy diye emir mi vermiş?

Cebraile meryeme gidip ona üfle de hamile kalsın mı demiş? Tanrı cebraile ol diye olma yetkisini verip meryeme mi göndermiş?

Olayın tatbikatını yap bakalım.

Cebraili unut.Cebrail meryeme müjde vermiş ve yardımcı olmuştur.Ol kelimesini cebrailin götürdüğünün bir delili yoktur.Bir çocuk nerde olmaya başlarsa ,ol kelimesi oraya gitmiştir.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazmadıklarım mı? 3 defa yazdım. fosiller öyle 1-50-100 şeklinde değil, 2...14...24..32.....57...79...84...100 şeklinde. Bu sıralamaya baktığında 2'den 100'e bir değişim var mıdır, yok mudur?

Tamamen bunu demek istiyorum niye anlaşamıyoruz biz.Bize sunulan fosiller 1-50-100 şeklinde.Ama olması gereken 2...14...24..32.....57...79...84...100 şeklinde ve bu fosiller yok.
Sitelerde Paylaş

Cebraili unut.Cebrail meryeme müjde vermiş ve yardımcı olmuştur.Ol kelimesini cebrailin götürdüğünün bir delili yoktur.Bir çocuk nerde olmaya başlarsa ,ol kelimesi oraya gitmiştir.

Şu cümleleri ayaküstü komedi programlarında kullanmak lazım, millet gülmekten yerlere yatar.

Sitelerde Paylaş

Allah ile meryem arasında çok uzun bir yol var heralde. Bizim zamanımızla 50 bin yıllık bir yol.

Allah Cebraile kelimeyi veriyor o da 7 kat göğün yukarısından inip gelip meryemin rahmine iletiyor ol kelimesini.

Allah ile meryemin arasında cebrailin işi ne? Hani şah damarından daha yakındı allah?

Bunun cevabını verdim.cebrailin getirdiği bir şehir efsanesidir, Ayetlerde delili yok.Cebrail meryeme gerekli açıklamaları yapıp yardımcı olmuştur.Melekler görevli olarak yaratılmıştır ve görevlilere görev verilir.
Sitelerde Paylaş

Cebrail "OL" kelimesini götürüyor Meryem'e herhalde. "Bizim patron "OL" dedi, hadi hamile kal" demiş Meryem'e.

Bu masalları hiç sorgulamayanlar evrim teorisini didik didik ediyorlar nedense. Etmeyin demiyorum ama insan biraz da kendi masalı üzerinde düşünür yahu. Bir düzine karısı olan birisinin söylediklerini hiç akıl süzgecinden geçirmeden direk gerçek diye kabul ediyor müslümanlar.

nerde cebrail.
Sitelerde Paylaş

Kuranda meryeme müjdeyi bir yerde melekler veriyor sonra dönüyor bu defa müjdeyi veren cebrail oluyor.

Tahrim 12 de "Allah, bir de iffetini sapasağlam koruyan ve bizim de kendisine ruhumuzdan üflediğimiz, Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını doğrulayan İmran kızı Meryem'i de (inananlara) örnek gösterdi. O itaat edenlerdendi. "

Bizim de derken kimleri kasdediyor? Üflediğimiz derken kimler üflüyor?

Birden fazla kişi yazınca olacağı budur.

Sitelerde Paylaş

bir dünya düşünün canlılık denen birşey yok, tesadüfen milyonlarca yıl sonra bir protein oluşuyor. proteinin yapısınıda geçtik, bu protein dna molokülünü oluşturmaya başlıyor uzunca yıllar sürerek yavaş yavaş,

dna oluştu varsayalım. dna nında komplike yapısını es geçiyorum. hava,ısı vs gibi meteorolojik olayları da saymıyoruz, bozulmadan kalıyor bu dna, sonra yıllar yılları kovalıyor, dnalar hücrenin yapısını tesadüfen şekillendiriyor, hatta evrimciler mitokondriyi bile bakteriden gelmiş olabilir diyorlar, hücre oluşurken enzimlerin yıllarca tesadüfen hücre yapısını şekillendirmesi ve hücrede ölmeden bu yarım yamalak haliyle evrilirken, tesadüf budurki komplike yapısı şekilleniyor...

buraya kadarı bile başlı başına bir sorun, sonra bu hücre canlığın temelini atıyor ve başlıyor çoğalmaya, vs ilk canlı yavaş yavaş milyon yıllarca oluşuyor. bu canlının sistemleri kusurludan kusursuza doğru ilerken nasıl bütünü koruyor burası hala soru işareti, neyse gelelim bu canlının ilk yaşayan nefes alan bir hayvanı yada böceği oluşturduğunu varsayalım. bu hayvanın sistemindeki, sindirim, görme, işitme, algılama vs gibi özelliklerinin yavaş yavaş gelişmesi bütünü bozup canlının canlanmadan ölmesine sebep olmayacakmıdır, yarım sindirim, yarım dolaşım, yarım yamalak bir vucut yapısı, görevini nasıl gerçekleştirip nasıl hayatta kalabilir...

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende 3 defa Allah var desem neyi halletmiş oluruz, sanırım bana hani dersiniz.

Size bunca süredir evrim anlatıldı, videolar asıldı...Fosilleri gösteren linkler her başlığa asıldı.

Ben şununla karşılaştım ve hayratler içindeyim.

Evrimi savunan fosil linki verir.

Karşı taraf daha linke tıklamadan cevap yazar (kesinlikle tıklamadıklarına da eminim), biz link istemiyoruz sen anlat.

?????????????????????

Fosilleri yazıyla nasıl anlatabilirim ki?

Sitelerde Paylaş

Ne neyi anlattığını anlayabildim nede neden özür dilemem gerektiğini, ki sen beni söylemediklerimle itham ettin.

Söylemediklerinizle itham ettiğim iletilerimi alabilir miyim? Alamayacağımı, onun yerine başka bir cevap alacağımı da çok iyi biliyorum.

Gerçi sizin bunu daha önce de yaptığınıza çok kez tanık olundu. Bana değil çeşitli tartışmalarda, çeşitli üyelere yapıp olayı böyle bir yöne çekiyorsunuz.

Neyin ne olduğunu açık açık anlattım, sizin söylediğinizin ne olduğunu da benim ona verdiğim cevapların ne olduğunu da yazdım.

Ben özür dilerim. Çok yüksek beklentiler içerisinie girip, karşı taraftan beyfendilik beklediğim için....

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne kadar kolaysınız, allah ol der olur başkada ergumanınız yok aslında. Sayfalarca yazınızın kısa özeti bu. Allah ne? Kim görmüş? Bu ortaya attığınız allah kavramına o kadar sıkı sarılıyorsunuz ama çok iki yüzlüsünüz çünkü o allahınızı ilk kendinize bile ıspatlayacak deliliniz yok, sadece bir masal hayal dünyasına yaslanmış somut verilere ahkam kesen ukalalarsınız..

Sitelerde Paylaş

Kuranda meryeme müjdeyi bir yerde melekler veriyor sonra dönüyor bu defa müjdeyi veren cebrail oluyor.

Tahrim 12 de "Allah, bir de iffetini sapasağlam koruyan ve bizim de kendisine ruhumuzdan üflediğimiz, Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını doğrulayan İmran kızı Meryem'i de (inananlara) örnek gösterdi. O itaat edenlerdendi. "

Bizim de derken kimleri kasdediyor? Üflediğimiz derken kimler üflüyor?

Birden fazla kişi yazınca olacağı budur.

Kuranı bilmediğiniz için bunu anlamamanız normal.Anlamak için en azından biz ve melek ifadesi geçen ayetlere bakabilirsiniz.

Bakara 34

(Medenî 87) Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.

Sitelerde Paylaş

Size bunca süredir evrim anlatıldı, videolar asıldı...Fosilleri gösteren linkler her başlığa asıldı.

Ben şununla karşılaştım ve hayratler içindeyim.

Evrimi savunan fosil linki verir.

Karşı taraf daha linke tıklamadan cevap yazar (kesinlikle tıklamadıklarına da eminim), biz link istemiyoruz sen anlat.

?????????????????????

Fosilleri yazıyla nasıl anlatabilirim ki?

Link verdiyseniz görmedim zevkle bakardım.Özür dilerim.Öte yandan şuan sizinle tartıştığım için ve evrim konusunda bilgili izlenimi yarattığınız için sizin vereceğiniz linki daha önemsiyorum.Bana verilen fosilleri anlatan linklere hep bakmışımdır.Ve tatmin edici bir cevap alamamışımdır.Bu yüzden linki vermeniz önemli, devamında sorularım olucak verdiğiniz linke göre.
Sitelerde Paylaş

Evet bir başlıkta daha müslüman kardeşlerimin evrimi bilmediği ve bilmedikleri teoriler üzerinden yorum yaptıkları görülmüştür.

Çok görmeyiniz, ateistler kuranı bilmedikleri halde yaptıkları yorumlar milyonu aşmıştır.Ki burada biz evrimi en ince ayrıntısına kadar biliyoruz iddiasında bulunan müslüman olduğunu iddia eden hiç olmadığı kanaatindeyim.Bilirsiniz bilim inanç değildir,Bu yüzden evrim teorisinin inanç kısmıyla ilgilenmiyoruz.
Sitelerde Paylaş

Kuranı bilmediğiniz için bunu anlamamanız normal.Anlamak için en azından biz ve melek ifadesi geçen ayetlere bakabilirsiniz.

Bakara 34

(Medenî 87) Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.

Kuranı bilmeyen sensin.

Sen onu bırak da meryem masalını kuranın nasıl karıştırdığına bir bak.

Bir yerde cebrail gelip ruh üflüyor isayı müjdeliyor. Bir yerde de meryem doğum yapacak, ben kötü bir iş yaptım derken melekler gelip ona yardımcı oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Söylemediklerinizle itham ettiğim iletilerimi alabilir miyim? Alamayacağımı, onun yerine başka bir cevap alacağımı da çok iyi biliyorum.

Gerçi sizin bunu daha önce de yaptığınıza çok kez tanık olundu. Bana değil çeşitli tartışmalarda, çeşitli üyelere yapıp olayı böyle bir yöne çekiyorsunuz.

Neyin ne olduğunu açık açık anlattım, sizin söylediğinizin ne olduğunu da benim ona verdiğim cevapların ne olduğunu da yazdım.

Ben özür dilerim. Çok yüksek beklentiler içerisinie girip, karşı taraftan beyfendilik beklediğim için....

Şuan konuyu anlatmada yetersiz kaldığınız için çamura yatma eylemine başladığınız kanaatindeyim.Bana özürlük bir mesele çıkaran siz siniz ve ben neden özür dilemem gerektiğini bile anlayamadım. yinede bir özür dilerim yeterki konuyu değiştirmeye çalışmayın.
Sitelerde Paylaş

müselmanlar boşa traş yapmasın. dünya nasıl düz değil, yuvarlaksa; güneş dünyanın değil, dünya güneşim etrafında dönüyorsa, işte bu kesinliklerde bilim evrim teorisini kabul eder. hala evrim yok mu, var mı geyiği dönmesin artık yeter. evrimin neredeyse bir kanundur. varoluşumuz derin bir soruyu hak ediyor doğru. evrim buna yanıt veriyor. problemi darwin ve wallace çözdülersede bilim adamları hala dip notlar ekliyorlar teoriye. herşeyiyle tastamam değil tabiki. ama zamanlar herşeyin içi doldurulacak. hala arabın putuna sarılıp ol dedi oldu argümanını savunmak hangi akla hizmettir. hiç düşünmüyor musunuz? hiç akıl etmez misiniz ha?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...