Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Kuranı bilmeyen sensin.

Sen onu bırak da meryem masalını kuranın nasıl karıştırdığına bir bak.

Bir yerde cebrail gelip ruh üflüyor isayı müjdeliyor. Bir yerde de meryem doğum yapacak, ben kötü bir iş yaptım derken melekler gelip ona yardımcı oluyorlar.

Kuranı bilmediğiniz için bu düşünceniz normal.

Cebrail bir melektir sonuçta.Melekler denildiğinde işin içine oda girer.Fakat bu kafadan yaptığınız iddialarınızı,en azından fikrinizi desteklediğini düşündüğünüz ayetlerle desteklemeniz gerekir.

cebrailin meyyemi desteklediği ifadesi kuranda vardır, fakat, ol kelimesini getirdiği ifadesi yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrim olsa bile tabiat evrime yön vererek İnsan denilen varlığı katrilyarca yıl içinde dahi çıkaramaz kanaatımca.Kimbilir belkide bir gün İnsanlık Herhangi bir gezegende yok olmuş ileri bir medeniyet kalıntısı bulabilir.Görünmez ve her şeye gücü yeten bir tanrı yada Allahın kanıtı yoktur.Ama herşeye zamanla gücü yeten bir insanlık var.

Sitelerde Paylaş

dünyanın Kuranı kerimdeki ifadesinde dahv sözcüğüne verilen yanlış anlam, dünyanın düz olduğunu değil mealin gerçeği yansıtmadığını ortaya koyan çok güzel bir örnek. arabistanın bazı bölgelerinde yumurtaya dahv derler, çok uzun yıllardır bu kelime ile yumurta ismi söylenir, bakkala gidip yumurta isteyen dahv der, bunu bilmeyen yorumcular dahv sözcüğünü düz olarak almışlardır, Kuranda hiçbir zaman çelişki yoktur. Allahın bildirdiğini kelimeye dökerken, bu gibi hataların olması Allahın kelamında eksiklik olduğunu göstermez, insanlardaki eksikliği gösterir.

Sitelerde Paylaş

Kuranda hiçbir zaman çelişki yoktur. Allahın bildirdiğini kelimeye dökerken, bu gibi hataların olması Allahın kelamında eksiklik olduğunu göstermez, insanlardaki eksikliği gösterir.

Kuranda çelişki yoktur diyip ciddi ciddi yazdınız mı gülesim geliyor.

Hem allaha inanıyorsun, hem de allahının yazdığını inceleyip bir çelişki yoktur, herşeyi düzgün yazmış, bir hata yok diyorsun. OK veriyorsun yani.

Allah kitap gönderirken sana danışsaymış iyi olurmuş. Hatta sana danışsın bundan sonra. Allahının yazdığını kontrol edip onay verebilecek kapasitedesin.

Bravo.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim olsa bile tabiat evrime yön vererek İnsan denilen varlığı katrilyarca yıl içinde dahi çıkaramaz kanaatımca.Kimbilir belkide bir gün İnsanlık Herhangi bir gezegende yok olmuş ileri bir medeniyet kalıntısı bulabilir.Görünmez ve her şeye gücü yeten bir tanrı yada Allahın kanıtı yoktur.Ama herşeye zamanla gücü yeten bir insanlık var.

Kusura bakmayın ma bu topu taca atmak.O insanlık nereden oluşmuş, duvar kovuğundan mı.
Sitelerde Paylaş

Hem allaha inanıyorsun, hem de allahının yazdığını inceleyip bir çelişki yoktur, herşeyi düzgün yazmış, bir hata yok diyorsun.

Allah kitap gönderirken sana danışsaymış iyi olurmuş. Hatta sana danışsın bundan sonra. Allahının yazdığını kontrol edip onay verebilecek kapasitedesin.

Bravo.

Madem bu kadar her şeyden eminsin benzerini getir sana inanalım ne dersin sence çok kolay bir mesele olması gerek :D

Sitelerde Paylaş

Hem allaha inanıyorsun, hem de allahının yazdığını inceleyip bir çelişki yoktur, herşeyi düzgün yazmış, bir hata yok diyorsun. OK veriyorsun yani.

Bravo.

arkadaş, sen tahsil olmadan öğretmen, mühendis, doktor olabilirmisin, olamazssın, Kuranı kerimin ayetlerine bakarken biraz ilim lütfen. ilmin yoksa da ilim sahiplerinin sözlerine bakarak konuların aydınlatılmasını yada aklındaki soru işaretlerinin cevaplanmasını sağlayabilirsin. yoksa okuduğun her meal senin için dalga geçme unsuru olacaktır zaten bakış açın bu yönde olduğu için baktığın ayetler de özü anlaman çok zor.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müselmanlar boşa traş yapmasın. dünya nasıl düz değil, yuvarlaksa; güneş dünyanın değil, dünya güneşim etrafında dönüyorsa, işte bu kesinliklerde bilim evrim teorisini kabul eder. hala evrim yok mu, var mı geyiği dönmesin artık yeter. evrimin neredeyse bir kanundur. varoluşumuz derin bir soruyu hak ediyor doğru. evrim buna yanıt veriyor. problemi darwin ve wallace çözdülersede bilim adamları hala dip notlar ekliyorlar teoriye. herşeyiyle tastamam değil tabiki. ama zamanlar herşeyin içi doldurulacak. hala arabın putuna sarılıp ol dedi oldu argümanını savunmak hangi akla hizmettir. hiç düşünmüyor musunuz? hiç akıl etmez misiniz ha?

Sanırım bu birbuçuk milyar müslüman boşuna mı inanıyor demek gibi birşey.Bir de biz karar verelim bakalım.Dünyanın güneşin çevresinde döndüğüne itiraz eden müslüman var mı.Bir itiraz varsa bir sorun vardır.
Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın ma bu topu taca atmak.O insanlık nereden oluşmuş, duvar kovuğundan mı.

Görünmeyen sadece varsayımlara dayalı bir tanrıdanmı? Halbuki İnsan var işte.İnsanlık nasılmı oldu? Tabiki İnsanlıktan.

İnsan bir gün gelir maymunuda İnsan yapar.Evrime dahi gerek kalmaz.:))

Sitelerde Paylaş

Sanırım bu birbuçuk milyar müslüman boşuna mı inanıyor demek gibi birşey.Bir de biz karar verelim bakalım.Dünyanın güneşin çevresinde döndüğüne itiraz eden müslüman var mı.Bir itiraz varsa bir sorun vardır.

evet bunlar bilimsel gerçeklikler. gözlem ve deneyle elde edilmiş, aklın şaşmaz kanunları ışığında, kesinliği şüphe götürmez gerçeklikler. nasıl bunlar reddedilemezse, evrim teorisinde bu kesinlikte bilimsel bir gerçeklik olduğundan, o da reddedilemez.

tam olarak anlayamadığım sebeplerle, darwinciliğin savunulmaya, başka bilim dallarındaki yerleşik bazı gerçeklerden daha fazla ihtiyacı var. çoğumuz kuantum kuramını ya da einstein'in özel ve genel görelelik kuramlarını anlayamayız, ama anlamamamız bu kuramlara karşı çıkmamızı gerektirmez. eisteincılığın tersine, darwincilik konusunda bilen bilmeyen ahkam kesiyor. sanırım darwinciliğin bir sorunuda herkesin bu kuramı anladığını zannetmesi.

Sitelerde Paylaş

Şuan konuyu anlatmada yetersiz kaldığınız için çamura yatma eylemine başladığınız kanaatindeyim.Bana özürlük bir mesele çıkaran siz siniz ve ben neden özür dilemem gerektiğini bile anlayamadım. yinede bir özür dilerim yeterki konuyu değiştirmeye çalışmayın.

Ben o konudan hayatımı kazanıyorum, her yerde rahat bir şekilde anlatırım, başlığın başından sonuna kadar arada konuları değiştiren ben miyim?

Ama tebrik ediyorum. Beni şaşırttınız. Uzatmayı sevmediğimi bilirsiniz.

Fosil kayıtlarını verelim:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils

Latince veya ingilizce bilmenize gerek yok resimlere baksanız yeterli

Sitelerde Paylaş

Ben o konudan hayatımı kazanıyorum, her yerde rahat bir şekilde anlatırım, başlığın başından sonuna kadar arada konuları değiştiren ben miyim?

Ama tebrik ediyorum. Beni şaşırttınız. Uzatmayı sevmediğimi bilirsiniz.

Fosil kayıtlarını verelim:

http://en.wikipedia....itional_fossils

Latince veya ingilizce bilmenize gerek yok resimlere baksanız yeterli

Benim anlamadığım hadi evrimi reddediyorsunuz bu fösiller hiç mi aklınızı kurcalamıyor? Bu hayvanların bulunan kalıntıları dünyadaki yaşamın ne kadar uzun süredir olduğuna somut delilken arabın kitabındaki saçmalıklardan medet ummaları ne acı. Ne diyor kitap? Bu günümüze uyarlanmayacak kadar sığ o dönemin arap aklını yaşayışını o dönemin bilgi seviyesini anlatıyor sadece, allah denilen puta tav oluyorlar. Ondan önceki medeniyetlerden bir çok kalıntı varken yoz arabın hemen hiç bir bulgu vermeyen ( araştırılmasıda imkansız hala verdirmiyorlar çünkü, olanında büyük kısmını yok etmişlerdir kesin) yaşamına tav oluyorlar..Arapların her şeyi yalan, ona tav olanları anlayamıyorum bu çağda, ilkellik nostaljisine hayranlık had safhada..
Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım hadi evrimi reddediyorsunuz bu fösiller hiç mi aklınızı kurcalamıyor? Bu hayvanların bulunan kalıntıları dünyadaki yaşamın ne kadar uzun süredir olduğuna somut delilken arabın kitabındaki saçmalıklardan medet ummaları ne acı. Ne diyor kitap? Bu günümüze uyarlanmayacak kadar sığ o dönemin arap aklını yaşayışını o dönemin bilgi seviyesini anlatıyor sadece, allah denilen puta tav oluyorlar. Ondan önceki medeniyetlerden bir çok kalıntı varken yoz arabın hemen hiç bir bulgu vermeyen ( araştırılmasıda imkansız hala verdirmiyorlar çünkü, olanında büyük kısmını yok etmişlerdir kesin) yaşamına tav oluyorlar..Arapların her şeyi yalan, ona tav olanları anlayamıyorum bu çağda, ilkellik nostaljisine hayranlık had safhada..

bizlerin evrimi anlamamaya özel bir çaba sarfettiğimiz yok, fosiller diyorsun, araya milyonlarca yıl vs. biz sizlerin ispatlarınızı dinleriz fakat arabın kitabı diyorsun ne arabın kitabı ne çinlinin kitabı, Kelamullah bütün insanlığın kitabıdır.

şimdi bu kitaptan her ayeti dalga ile yorumlarken bizler anlayın diyoruz, soru soruyorsunuz verilen cevabı alaylıyorsunuz.

sizden ayeti anlamanızı beklemiyorum zaten sadece 1400 yıl önce bir insan düşünün yozlaşmış bir topluluğa bu ayetlerle hitap ediyor. akıl karımıdır bu hitapların insan yazması olduğunu söylemek. insanlar ayakkabı nedir bilmezken astronomiden dünyanın hareketlerine, bir bebeğin oluşumundan, çok önceden yaşamış peygamberlerin hayatlarına kadar, bu kadar bilgiyi bir insanın yazabileceğini idda etmek hangi akla hizmettir.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar haklı. Evrim de neymiş.

Önce nemli bir toprak bulursun,sonra ne yapmak istiyorsan, örneğin kuş mu,önce heykel yaparsın,sonra üflersin içine, allah da izin verir, hemen kuş olur.

Maide 110:Sana Kitab'ı, Hikmet'i, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim. Ben'im iznimle nemli topraktan kuş şeklinde heykel (suret) yapmıştın, sonra onun içine üflemiştin, böylece Ben'im iznimle bir kuş olmuştu.

Hokus pokus ,abrakadabra işlem tamam.

Sitelerde Paylaş

bizlerin evrimi anlamamaya özel bir çaba sarfettiğimiz yok, fosiller diyorsun, araya milyonlarca yıl vs. biz sizlerin ispatlarınızı dinleriz fakat arabın kitabı diyorsun ne arabın kitabı ne çinlinin kitabı, Kelamullah bütün insanlığın kitabıdır.

şimdi bu kitaptan her ayeti dalga ile yorumlarken bizler anlayın diyoruz, soru soruyorsunuz verilen cevabı alaylıyorsunuz.

sizden ayeti anlamanızı beklemiyorum zaten sadece 1400 yıl önce bir insan düşünün yozlaşmış bir topluluğa bu ayetlerle hitap ediyor. akıl karımıdır bu hitapların insan yazması olduğunu söylemek. insanlar ayakkabı nedir bilmezken astronomiden dünyanın hareketlerine, bir bebeğin oluşumundan, çok önceden yaşamış peygamberlerin hayatlarına kadar, bu kadar bilgiyi bir insanın yazabileceğini idda etmek hangi akla hizmettir.

iyi de bu kitaplar insan yazması olduğu için herhangi bir değeri yok. yehova, allah, rab isa birer mitoloji.

Çık.20: 25 Eğer bana taş sunak yaparsanız, yontma taş kullanmayın. Çünkü kullanacağınız alet sunağın kutsallığını bozar.

Yar.1: 31 Tanrı yarattıklarına baktı ve her şeyin çok iyi olduğunu gördü. Akşam oldu, sabah oldu ve altıncı gün oluştu.

Yar.2: 1 Gök ve yer bütün öğeleriyle tamamlandı.

Yar.2: 2 Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.

tarihinde Mjölnir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah neee kadar bilgi dolu, Muhammedin yatak odası, karılarıyla hangi gece yatacağından, hala kızı, dayı kızı, teyze kızı ve amca kızlarıyla evlenmesinin izninden, gelinini koynuna nasıl alacağının ve nasıl aldığından sana ne bize ne? Ulviyata bak, bu ulviyattaki bir sürü sapkın saçma olmaması gereken şeylerin kainatın yaratıcısından çıktığına inanıp güzelleme dizenlerin aklına bak..
Sitelerde Paylaş

Madem bu kadar her şeyden eminsin benzerini getir sana inanalım ne dersin sence çok kolay bir mesele olması gerek :D

Yıldızlardan şeytana atmalık taş yaptığımızı görmüyorlar mı? Nasıl da kaçırıyoruz?

Nice kavimleri yaşlı, kadın, çocuk demeden attığımız taşlarla helak ettik. Hala inanmıyorlar mı?

Sitelerde Paylaş

Yıldızlardan şeytana atmalık taş yaptığımızı görmüyorlar mı? Nasıl da kaçırıyoruz?

Nice kavimleri yaşlı, kadın, çocuk demeden attığımız taşlarla helak ettik. Hala inanmıyorlar mı?

Sen işin televolesindesin galiba ciddi iddialar atıyorsun ortaya ama ciddi cevaplar vermiyorsun neden ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...