Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Bu arada sayin bellorphon ben pek evrimsel biyolojiden anlamam.Arkadasin verdigi videodaki bilgileri degerlendirirsiniz galiba yanlis dogru kisimlarini.

Boşver o videoyu evrim forumumuz var.

Binlerce kez cevap verildi bunlara.

Siz ve diğer merak edenler oradaki yazıları okuyabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Klasik saçmalar.

Bunların hepsine bilim "evrimle" cevap veriyor.

Akıllı tasarımın bilimsel hiç bir "objektif" kanıtı yoktur.

Şu cümlenin olduğu bir belgesel

"Tasarımın doğru olduğuna İNANIYORUM" ama deney yok.

Konuşan tek adam bir yazar....

Bilim adamı bile değil.

videonun sonunda katılımcıları görürsün bakalım kimlermiş?
Sitelerde Paylaş

videonun sonunda katılımcıları görürsün bakalım kimlermiş?

Gördüm. O adamların hepsi tasarım savunucları.

Ve iddiam devam ediyor, bilim adamları değiller. Bilimsel ünvana sahipler ama bilim yapmıyorlar.

Çünkü ellerinde data yok.

Olmayan datadan spekülasyon yapıyorlar.

Christian research Journal'a makale yazan adamlardan beklenen de bu olur.

Al bakalım senin "bilim insanı" dediğin adam. Doktorasını evrim üzerine yapmış. http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Nelson_(creationist)

Sonra CRJ (uzununu yukarıda yazdım)'ye makale yazmaya başlamış.

Ne kadar bilimsel bir dergi.....

Sitelerde Paylaş

evrim denilince neden akla hemen maymundan insan olmak geliyor.

insan dünya üzerinde olmadan önce canlılar evrim yoluyla oluşmuş olabilirler bu düşünce ne tanrının varlığına nede islama ters düşer.

ayrıca adem ile karısından önce dünyada insana benzeyen fakat iradesi bilinci olmayan saldırgan kan dökücü bir toplumlar olduğunu kurandan çıkabiliriz.

Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz.” demişler. (Bakara Suresi 30.ayet)

kurana göre allahtan başkası gaybı bilemez buna göre yeryüzünde bozgunculuk çıkaran ve insana benzeyen canlılar vardı fakat bilinci yoktu daha sonra allah adem ve karısını yarattı ve yeryüzüne (bilinçsiz olarak tanımladığım canlılara) halife kıldı.Melekler daha önceden dünya bozgunculuk yapan canlılara göre bunu söylemiştir.

Bu düşüncemle kardeşlerin evlenip çocuk yapması gibi sorular çözülüyor.Ayrıca ayette geçen halife kelimesi ile yeryüzüne birilerine halife olarak yaratıldığını da anlayabiliriz.

bilinci yoktudan kastım bizim ademimiz kadar akıllı değildi.

Bu düşüncem hakkında sorularınızın hepsini cevaplayabilirim.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

muslim ben şunu merak ettim.Bu ayetleri evrim çerçevesinde nasıl anlıyorsun?

3:59 Şüphesiz Allah katında İsa’nın durumu, Âdem’in durumu gibidir: Onu topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi. O da hemen oluverdi.

4:1 Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının.

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim teorisi yaratiliscilik ile celismez diyenler halt etmis ve evrim hakkinda hic birsey bilmiyorlar. Evrim nedir? Havadan dusen iki uc canlinin evrilmesimidir? Sanirim dinciler oyle dusunuyor, Allah yaratti dunyaya yolladi sonra bunlar evrildi . Bu Y.A.N.L.I.S tir. Evrim teorisi canli organizmanin kimyasal hatta atom duzeyinden nasil meydana geldigini anlatir yani ortada canli organizma yok iken dunya nin o an icinde bulundugu durumlarin etkisi ile maddelerin etkilesimi vs vs. Ben biyolog falan degilim, teknink terimleri bilmem, merak edenler bu forumda daha once yazilmis evrimi anlatan yazilar var okusun. Evrim teorisi tanrilarin yok oldugunu kanitlar.

Belli oluyor biyolog olmadığın daha da trajiği evrimle ilgili bildiklerin(!); baksana hücre yerine atom falan demişsin. Şunu da düzeltmek gerekiyor, ortada canlı organizma yok iken evrim diye bir şey yoktu! Evrim canlılık var olduktan sonraki süreçte ele alınır. O yazıları bir kez daha oku, eskiden hacının açtığı bir başlık vardı; basitce evrim mi ne, hala duruyorsa yerinde ordan başla...
Sitelerde Paylaş

muslim ben şunu merak ettim.Bu ayetleri evrim çerçevesinde nasıl anlıyorsun?

3:59 Şüphesiz Allah katında İsa’nın durumu, Âdem’in durumu gibidir: Onu topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi. O da hemen oluverdi.

4:1 Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının.

sen benim yazımı okudun mu bizim ademimiz evrime dahil değil diğer canlılar için geçerli adem yeryüzüne çok sonradan gelmiştir.

Ademin yaratılışının farklı olması benim düşünceme ters düşmüyor.

Sitelerde Paylaş

sen benim yazımı okudun mu bizim ademimiz evrime dahil değil diğer canlılar için geçerli adem yeryüzüne çok sonradan gelmiştir.

Ademin yaratılışının farklı olması benim düşünceme ters düşmüyor.

Bilime ters düşüyor ama.Onunda evrim sürecinde yeri olması gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Bilime ters düşüyor ama.Onunda evrim sürecinde yeri olması gerekiyor.

Tamamda benim düşüncem çok mantıklı bir tanrı varsa dini varsa ve evrim varsa bu şekilde bir olay çok mantıklı din denilen şeyde bilimüstü olaylar olur yani tanrının bilimin sınırlarını aşabileceğini kabul etmeliyiz ilk önce.Zaten bigbang gibi bir patlamayı başlatabilecek bir gücün bu anlattıklarımızı yapması,fizik kurallarını aşması konusunda sorun olacağını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Tamamda benim düşüncem çok mantıklı bir tanrı varsa dini varsa ve evrim varsa bu şekilde bir olay çok mantıklı din denilen şeyde bilimüstü olaylar olur yani tanrının bilimin sınırlarını aşabileceğini kabul etmeliyiz ilk önce.Zaten bigbang gibi bir patlamayı başlatabilecek bir gücün bu anlattıklarımızı yapması,fizik kurallarını aşması konusunda sorun olacağını sanmıyorum.

Niye diğer canlılar evrimleşti de adem gökten indi?

Adem'in nesli evrime uğruyor mu?(sana göre tabi)

Sitelerde Paylaş

evrim denilince neden akla hemen maymundan insan olmak geliyor.

insan dünya üzerinde olmadan önce canlılar evrim yoluyla oluşmuş olabilirler bu düşünce ne tanrının varlığına nede islama ters düşer.

ayrıca adem ile karısından önce dünyada insana benzeyen fakat iradesi bilinci olmayan saldırgan kan dökücü bir toplumlar olduğunu kurandan çıkabiliriz.

Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz.” demişler. (Bakara Suresi 30.ayet)

kurana göre allahtan başkası gaybı bilemez buna göre yeryüzünde bozgunculuk çıkaran ve insana benzeyen canlılar vardı fakat bilinci yoktu daha sonra allah adem ve karısını yarattı ve yeryüzüne (bilinçsiz olarak tanımladığım canlılara) halife kıldı.Melekler daha önceden dünya bozgunculuk yapan canlılara göre bunu söylemiştir.

Bu düşüncemle kardeşlerin evlenip çocuk yapması gibi sorular çözülüyor.Ayrıca ayette geçen halife kelimesi ile yeryüzüne birilerine halife olarak yaratıldığını da anlayabiliriz.

bilinci yoktudan kastım bizim ademimiz kadar akıllı değildi.

Bu düşüncem hakkında sorularınızın hepsini cevaplayabilirim.

Senin düşüncelerini değil de Allah'ınkini merak ediyoruz, tabii bunları bana Allah bildirdi diye bir iddian yoksa. Kuran'da, Adem yeryüzüne postalandığı zaman yeryüzünde insanlar olduğuna dair bir ayet var mı?

Verdiğin ayete bakarsak, yeryüzünde başka canlılar olduğundan bahsetmiyor, yeryüzünde kan dökecek birinin yaratılmasından bahsediyor, yani bu "biri" yaratılmadan önce yeryüzünde kan dökecek birileri yokmuş.

Sitelerde Paylaş

Senin düşüncelerini değil de Allah'ınkini merak ediyoruz, tabii bunları bana Allah bildirdi diye bir iddian yoksa. Kuran'da, Adem yeryüzüne postalandığı zaman yeryüzünde insanlar olduğuna dair bir ayet var mı?

Verdiğin ayete bakarsak, yeryüzünde başka canlılar olduğundan bahsetmiyor, yeryüzünde kan dökecek birinin yaratılmasından bahsediyor, yani bu "biri" yaratılmadan önce yeryüzünde kan dökecek birileri yokmuş.

melekler daha birşey yaratılmadan onun özelliğini bilemez yani gaybı bilemez demek ki önceden yeryüzünde böyle bir olay olmuş ki bu soruyu soruyorlar.burdan dünyada daha önce yaşayan kavimler olduğunu çıkarabiliriz.ayrıca bizim ademimizden önce yeryüzünde insanlar yoktu canlılar vardı benim bahsettiğim insandan önceki kavimlerin insana benzer olabileceğini düşünebiliriz ama kesin bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Onun yerine ben cevap vereyim. Adem ilk insandır, Kuran'da anlatıldığı şekliyle ilk yaratılmış olan insan, öncesinde de hepimizin bildiği gibi bir insan yoktu...

Sitelerde Paylaş

Niye diğer canlılar evrimleşti de adem gökten indi?

Adem'in nesli evrime uğruyor mu?(sana göre tabi)

bizim ademimizin nesli evrime uğramamıştır fakat önceki ademlerin evrimleştiğini düşünüyorum.adem bu canlılara halife olarak görevlendirilmiştir ayrıca ademin gökten indiğine dair bir ayet yok ademle ve eşinin bulunduğu yer olan cennet dünya üzerindedir yani gökten inme yada başka bir gezegenden gelme olayı yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...