Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

• İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onun yanına çıkıp inen melekler kanatlı olduğuna göre allah havadar bir yerde.

Şah damarımız uzaklığında, Uzayda, Paralel evrende veya 11. boyutta filan olsaydı kanada gerek yoktu.

Işınlama ile allahın yanına gidip gelirlerdi.

Bin ve 50 bin rakamları farklı meleklerin hızlarıdır. Cebrail'in hızı ile normal meleklerin hızı aynı değildir.

Sitelerde Paylaş

"Bi soru sordum kimse cevap veremedi" kısmı hareketle ilgiliydi.

Sabit tutarsan, ışık hızında hareket etseler bile hala allaha ayet taşıyorlar. Normal hızlarda hareket ederlerse zaten daha ademe indirilecek emirleri yeni almışlardır.

Sabit tutarsan daha çok sorun çıkıyor ortaya.

Sitelerde Paylaş

Şah damarımız uzaklığında, Uzayda, Paralel evrende veya 11. boyutta filan olsaydı kanada gerek yoktu.

Bin ve 50 bin rakamları farklı meleklerin hızlarıdır. Cebrail'in hızı ile normal meleklerin hızı aynı değildir.

her okuduğunu düz anlamasan iyi olur :D hep bu materyalizmin suçu :D kuranın gelecekteki insanlar içinde anlamları olabilmesi için böyle çoklu manalı kelimeler, ayetler kullanılmalıydı zaten.

ne bekliyordunuz? :D kuranda pozitrondan, homo saphiensden bahsetmesini mi? :D

bu mantıkla bunları yapmak yerine kendisini göstermesi yeterlidir, yada hepimizin beynine konuşması da yeterli . isteseydi herkesi iman ederdi zaten.

Sitelerde Paylaş

Sabit tutarsan, ışık hızında hareket etseler bile hala allaha ayet taşıyorlar. Normal hızlarda hareket ederlerse zaten daha ademe indirilecek emirleri yeni almışlardır.

Sabit tutarsan daha çok sorun çıkıyor ortaya.

bunlar lorentzle alakalıysa bi lorentze bakmama vakit ver :D hiç etik değil tek taraflı bilmediğim yerden soruyorsun

ayıp ayıp cık cık cık.

Sitelerde Paylaş

kuranda geçen kanat acaba bizim bugünkü bildiğimiz kanatlarla aynı olmadığını düşünüyorum :)

bin rakamı allahın 1 gününün 1000 güne eşit olmasıdır.50 bin rakamı ise sadece zamanını allahın bildiği kıyamet gününde

cebrailin ona ulaşma süresidir.50.000 ayetinin öncesini de okuyun.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her okuduğunu düz anlamasan iyi olur :D hep bu materyalizmin suçu :D kuranın gelecekteki insanlar içinde anlamları olabilmesi için böyle çoklu manalı kelimeler, ayetler kullanılmalıydı zaten.

ne bekliyordunuz? :D kuranda pozitrondan, homo saphiensden bahsetmesini mi? :D

bu mantıkla bunları yapmak yerine kendisini göstermesi yeterlidir, yada hepimizin beynine konuşması da yeterli . isteseydi herkesi iman ederdi zaten.

Hayır onlardan bahsetmesini istemiyoruz.

En azından bahsettiği konularda başarısız olmasaydı aklımızda "acaba?" ışığını yakardı.

Sitelerde Paylaş

Bende onu söylüyorum. 50.000 yıllık mesafe hangi hıza göre?

1.000 yıllık mesafe hangi hıza göre?

Hac 47: "... Rabbinin katındaki bir gün, sizin saymakta olduğunuzun bin yılı gibidir."

aha bak bizim saydığımız günlere göre bin yıl, hangi mesafe??

Sitelerde Paylaş

Hayır onlardan bahsetmesini istemiyoruz.

En azından bahsettiği konularda başarısız olmasaydı aklımızda "acaba?" ışığını yakardı.

zamanın izafi olabileceği ışığını nasıl yakmayı başardıysa, bence bu devamında da başarısız olmamıştır ;)

Sitelerde Paylaş

Diğer ayet nereye gitti?

Hac 47: "... Rabbinin katındaki bir gün, sizin saymakta olduğunuzun bin yılı gibidir."

Secde 5: "İş ve oluş, sizin 1000 yıl saymakta olduğunuz 1 günde yine O'na yükselir."

Mearic 4: "Melekler ve Ruh, süresi 50.000 yıl olan bir günde O'na yükselir."

bilerek kesmedim merak etme, örnek olsun diye yapıştırdım Allah'ım ya , her şeyden bi mıcırık çıkartcaksınız :D

Sitelerde Paylaş

İzafiyeti ortaya koyan sizsiniz ben değilim. Lorentzi bilmeseniz bile klasik hız denkleminde de yapabilirsiniz.

hadi canım ben sürekli konuyu dağıtmayalım derken anakom arkadaş 6 gün 5 gün 3 gün diye tutturmuştu, bi saniye ben hayal kuruyorum.

Sitelerde Paylaş

kuranda geçen kanat acaba bizim bugünkü bildiğimiz kanatlarla aynı olmadığını düşünüyorum :)

bin rakamı allahın 1 gününün 1000 güne eşit olmasıdır.50 bin rakamı ise sadece zamanını allahın bildiği kıyamet gününde

cebrailin ona ulaşma süresidir.50.000 ayetinin öncesini de okuyun.

boşver kardeş , kimse fikrini değiştirmeyecek , zevkini çıkar :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...