Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Peki biz diyoruzki talak 4 de adet görmemiş kadınlar ifadesi, yaşı geldiği halde adet görmemiş kadınları ifade eder.Ki x user bu kadınların populasyonun min,%0,25 ini oluşturduğunu söyledi.Ama dünya nufusu genelinde milyonlarca kadın demek, dünyanın ömrü olusa milyarlarcada olabilir.

oysa alimlerimiz bu ayette ergenliğe girmeyen kız çoçuklarının kasdedildiğinide söylemişler.Bizim nefsen ayetten anladığımız mı,Kuranın sırrına vakıf olmıuş alimlermi haklıdır.

O konuda tartışmaya devam edebilirsiniz. Bu konuyu ilgilendirmez.

Başlık evrim başlığı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pis atayizler,müslümanların kafasını karıştırmayın.Yok evrimmiş,abiyogenezmiş falan filan.

Allah ol dedi oldu.Daha ne kafa karıştırıyorsunuz.

Maide 110:Sana Kitab'ı, Hikmet'i, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim. Ben'im iznimle nemli topraktan kuş şeklinde heykel (suret) yapmıştın, sonra onun içine üflemiştin, böylece Ben'im iznimle bir kuş olmuştu.

Şiştiniz mi atayizler.Neymiş,topraktan kuş yapmış,ona üflemiş allahda izin vermiş kuş olmuş.

Sitelerde Paylaş

evrimde 2. anlam veremediğim konu ise, mutasyon...

yararşlı mutasyonla çeşit çeşit varlıklar oluştu, bu rasgele oluşum, nasıl bir simetri ile organları oluşturdu, bu mutasyonda ya bir zeka var yada ilahi bir güç.

iki kulak 2 el 2 göz , ayaklar parmaklar herşeyde bir simetri var, canlıların hangisine bakarsak bakalım, müthiş bir tasarım, muthiş bir simetri var.

Mutasyon böyle şeyleri oluşturmaz. Mutasyon küçük değişimlerdir. Sizin beklentiniz ve evrimden anladığınız 1 saat içerisinde el ve ayak çıkartacak 2. saatte uçmaya başlayacak, sonra yere konup insan olacak. Bu böyle olmaz.

Mutasyon çok küçük değişikliktir. Ne gibi?

Mavi gözlü insanlar gibi, evet onlar mutant.

Sitelerde Paylaş

uzman olmadığımı söylediğim halde evrim nedir diye diretmen nasıl bir mantık anlayamadım.

maymunla ortak atadan geldiğini ispatlama sanatı desem ,kabül görür mü.

Bu iletine güldüm, sanat diyen fikrini sevsinler. Hakkatten güldüm yalanım yok, komik cümle kurmuşsun..
Sitelerde Paylaş

Bende diyorum ki, senin şu an bildiğin balık bir günde koşarak karaya çıkmadı. Önce iki yaşamlı oldu (şu anki, kurbağa, kaplumbağa timsah gibi), önce suda el ayak benzeri organları gelişti. Bunların açık net fosilleri var.

Bu iki yaşanlı olan balığın ömrü ne kadardı.
Sitelerde Paylaş

Evet tamda söylemek istediğim bu: rica ediyorum bilmediğiniz konularda yorum yapmayın.

Benim amacım neyi ne kadar biliyorsunuz onu görmekti.

Sürekli size sormuyorum ortaya soruyorum. Bilen çıkmadı.

Çıkmayacaktırda, Çünkü sen istediğin şekilde anlatma becerisine sahipsin, bizde bu konuda yüzeysel bilgiye sahibiz.
Sitelerde Paylaş

Mutasyon böyle şeyleri oluşturmaz. Mutasyon küçük değişimlerdir. Sizin beklentiniz ve evrimden anladığınız 1 saat içerisinde el ve ayak çıkartacak 2. saatte uçmaya başlayacak, sonra yere konup insan olacak. Bu böyle olmaz.

hayır milyonlarca yılları sıklıkla kullanıldığını biliyorum. yani bir balık 100 milyon yıl sonra karaya çıktı yavaş yavaş kolu çıktı ayağı çıktı pipisi çıktı sonra mutasyonlarla gelişti gelişti karada yaşam başladı vs.

ben kısaca yazmıştım.

evrimin 3. senaryosu ise, sırayla gelişim, ben bunuda anlamıyorum, hücre nasıl yavaş yavaş gelişecek, eksik bir enzimde hücre tam görevini tamamlayabilirmi, yada proteini ele alalım, bunların tek tek oluşup, zaman içerisinde yavaş yavaş oluşumu vs

bu çok mantıksız. bir canlıda eksik bir sistem olursa o canlı nasıl hayatta kalır bu sistemde eksiklik bütünü nasıl hayatta tutar, yavaş yavaş sindirim sitemi gelişti, yavaş yavaş dokunma milyonlarca yılda görme gelişti diye..

buda bana anlamsız çok anlamsız geliyor. tabi bunlar benim görüşlerim sadece fikir ^^

Sitelerde Paylaş

Çıkmayacaktırda, Çünkü sen istediğin şekilde anlatma becerisine sahipsin, bizde bu konuda yüzeysel bilgiye sahibiz.

Benim amacım, kimseyi ezip enaniyet yapmak veya özeti caka satmak değil. Bilmediğim konulara 1 tane ileti yazmışlığım yoktur, en fazla soru sorarım.

1. amacımı yazdım, bilinmeyen konuda konuşulmasın.

2. Varsa soru dilimin döndüğünce anlatayım.

Sitelerde Paylaş

Akciğerli balık kavramını duydun mu? Hem suda hem karada yaşayan canlılar var mı? Var. En basitinden kurbağalar. Suda doğarlar, yavru balıklar şeklindedirler (iribaş), sonra ne olur? Sudan karaya çıkmayı 1 günde veya 1 saatte olduğunu düşünürsek bencede mantıksız. Uzun uzun olduğunun fosilleri var.

Öncelikle söyleyeyimki, bence Allah canlıları bu şekliylede yaratmış olabilir ,bunu bilmiyoruz ama, o suda yaşayan balık ile karadada yaşayabilen balık arasında ara türler olması gerekmez mi.
Sitelerde Paylaş

Pis atayizler,müslümanların kafasını karıştırmayın.Yok evrimmiş,abiyogenezmiş falan filan.

Allah ol dedi oldu.Daha ne kafa karıştırıyorsunuz.

Maide 110:Sana Kitab'ı, Hikmet'i, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim. Ben'im iznimle nemli topraktan kuş şeklinde heykel (suret) yapmıştın, sonra onun içine üflemiştin, böylece Ben'im iznimle bir kuş olmuştu.

Şiştiniz mi atayizler.Neymiş,topraktan kuş yapmış,ona üflemiş allahda izin vermiş kuş olmuş.

Evrenin altı dönemde yaratıldığını ne yapacağız.Pek az düşünüyorsunuz.
Sitelerde Paylaş

evrimin 3. senaryosu ise, sırayla gelişim, ben bunuda anlamıyorum, hücre nasıl yavaş yavaş gelişecek, eksik bir enzimde hücre tam görevini tamamlayabilirmi, yada proteini ele alalım, bunların tek tek oluşup, zaman içerisinde yavaş yavaş oluşumu vs

bu çok mantıksız. bir canlıda eksik bir sistem olursa o canlı nasıl hayatta kalır bu sistemde eksiklik bütünü nasıl hayatta tutar, yavaş yavaş sindirim sitemi gelişti, yavaş yavaş dokunma milyonlarca yılda görme gelişti diye..

buda bana anlamsız çok anlamsız geliyor. tabi bunlar benim görüşlerim sadece fikir ^^

Çok güzel bir soru bu, bu anlaşılmadan evrim anlaşılmaz. Eksik ne demek? Bir şeyin olmama durumu... Canlı bir şeye ne zaman ihtiyaç duyar, o şeyin ortamda olması gereklidir. Hücreler veya canlılar eksik değildi, sadece değişen ortamla onlarda değiştiler. Yani o zaman bu zaman gibi olsaydı ve dünyadaki koşullar hiç değişmeseydi evrim olmazdı. Optimum su altında yüzbinlerce yıldır "değişmeyen koşullar altında" yaşayan bir mikroorganizmayı vermiş başlığında. Hiç evrim geçirmemiş.

Demek ki neymiş, canlılar değişen ortama adapte olurlar (uyum sağlama), zamanla bu adaptosyonlar yeni nesillere atıldıkça, birikirler. Canlı en son öyle bir değişir ki....Adı evrim olur.

Sitelerde Paylaş

Ya gözü yokken yeni nesilde göz oluşurmu birden.
Sitelerde Paylaş

Ya gözü yokken yeni nesilde göz oluşurmu birden.

Birden oluşum diye birşey yok, bunu 50 defa ben, milyonlarca defa diğer başlıklarda diğer insanlar yazmıştır.

"Puf" diye birşey oluşmaz. Bir çocuk anne ile baba çiftleştikten yarım dakika sonra puf diye doğuyorsa bu da olabilir.

Mikroorganizmların ışığı algilayabilen çok küçük duyargaları vardır, sonra yavaş yavaş tarih boyunca gözün geliştiğini, bazı canlılarda çok ileri evrimleştiğini, bazı canlılarda yerinde saydığını izleyebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir soru bu, bu anlaşılmadan evrim anlaşılmaz. Eksik ne demek? Bir şeyin olmama durumu... Canlı bir şeye ne zaman ihtiyaç duyar, o şeyin ortamda olması gereklidir. Hücreler veya canlılar eksik değildi, sadece değişen ortamla onlarda değiştiler. Yani o zaman bu zaman gibi olsaydı ve dünyadaki koşullar hiç değişmeseydi evrim olmazdı. Optimum su altında yüzbinlerce yıldır "değişmeyen koşullar altında" yaşayan bir mikroorganizmayı vermiş başlığında. Hiç evrim geçirmemiş.

Demek ki neymiş, canlılar değişen ortama adapte olurlar (uyum sağlama), zamanla bu adaptosyonlar yeni nesillere atıldıkça, birikirler. Canlı en son öyle bir değişir ki....Adı evrim olur.

çok güzel bir açıklama tşk ler.

fakat ben ilk canlı oluştuğu zamanı kastettim yani bir protein dünyada kendi kendine oluşştu, sonra o protein dna yı oluşturdu sonra diğer enzimleri, bu enzimlerde hücreyi, bu kaç yüzmilyon yıl sürdü oluşum bilmem ama bu sıralı gidiş ilk canlıyı oluştururkenki adımı anlatmak istedim, yani yavaş yavaş kademe kademe canlılığın yapı taşları nasıl oluştuda bozulmadan kaldı ve ilk canlı meydana geldi.

Sitelerde Paylaş

bildiğimiz balık bir yıl falan yaşar o geçiş formu olan türlerin ömrünü sordum.

Balık bir yıl yaşayıp sonra dünyadaki tüm balıklar yok mu oluyor? Yeni nesillere dönüşmüyorlar mı?

Demek ki o yaratık ne kadar süre yaşarsa yaşasın çiftleşebilmiş önemli olan bu...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...