Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Bir inanır açısından. haklı olduğu birkez daha ispatlanmış olur.Fakat iman var olandan dolayıdır, var olanın ne şekilde yaratıldığı net değildir.Bu daha değişik bir evrimlede olabilir, türler direk yaratılmışda olabilir.Mesela ilk hücreye ol emri verilmiş olabilir, ve bu hücre Allahın koyduğu kurallar ve yarattığı düzen neticesinde bugünkü canlılığı oluşturmuş olabilir. Sonuçta, hz isa ol emri ile yumurtada oluşmaya başlamıştır.Allahın yarattığı kanunlarla insan olarak doğmuştur.

Meryemin yumurtasının olgunlaşmasını bekleyip öyle mi döllemiş allah? Yoksa doğrudan döllenmiş yumurta mı koymuş meryemin rahmine?

Dışardan yumurta koyduysa o zaman isa meryemin çocuğu olmaz. Meryem sadece taşıyıcı anne olur.

Yok yumurta meyremin, içine spermi koyan tanrı ise o zaman isa allahın oğludur.

Nasıl inanabiliyorsunuz böyle çocukça şeylere. Bilgi, bilim çağındayız uyanın.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Meyremin yumurtasının olgunlaşmasını bekleyip öyle mi döllemiş allah? Yoksa doğrudan döllenmiş yumurta mı koymuş meryemin rahmine?

Dışardan yumurta koyduysa o zaman isa meryemin çocuğu olmaz. Meryem sadece taşıyıcı anne olur.

Doktor House'un bir bölümünde, bir hristiyan ona bu soruyu sorar

Der ki: (Mealen) Ya hoca, o kadar okumuş adamsın meryem'in kayalıklarda otururken Tanrı isa'ya hamile kaldığına inanmıyor musun?

House : Kaya ile meryem arasında bir erkek olursa inanırım.

Sitelerde Paylaş

Verdiğim cevap orada. Sizin araformdan anladığınız sanırsam, Timsah+tavuk= timsavuk gibi bir canlı bulunmalı.

Daha da açayım cevabı, bütün canlıların fosili kalmıyor ne yazık ki, hatta fosil bulmak altın bulmak gibi, hatta radyoaktif element bulmak gibi çok zor çok az ve çok değerli (kazarlarken o küçücük çekiçleri ve fırçaları neden kullanıyorlar, bu sebeplerden ötürü)....Fakat eldekilerin işaret ettiği bir yön var...Charles Darwin.

Lütfen yapmayın, balık ve akciğerli balık arasındaki türleri sordum.
Sitelerde Paylaş

Birde o mevzuda atlanan birşey vardır. Kadın sadece X kromozomu üretir ki, erkekler olmasa yeni erkek bireyler meydana gelemez. Yani bir erkek olmadan (Y kromozomu), bir kadından sadece X kromozmu taşıyan kız çocukları dünyaya gelebilir. Bir insanın çiftleşmeden çocuk doğurmasına değinmiyorum bile...

Sitelerde Paylaş

Yukarıda fosil sorununu yazdım sayın atılan, bu alıntıladığımın bir ileti üstünde. Eldekiler bu şekilde gösteriyor. Yani yanlışlanmıyor. Siz şurasını anlamadınız sanırım. Bütün canlıların öldüklerinde fosilleri kalmıyor, yukarıda daha net anlattığımı düşünüyorum.

Bütün canlıların gerek yok tabi ama tatmin edici bir fosil zinciride yok.Teorik ve ihtimaller var.Buda evrimi inançtan öteye görüremiyor.
Sitelerde Paylaş

Bütün canlıların gerek yok tabi ama tatmin edici bir fosil zinciride yok.Teorik ve ihtimaller var.Buda evrimi inançtan öteye görüremiyor.

Evrim inanç değil. Siz bugün hiç örneği olmayan canlıların fosillerini buluyorsunuz. Bu canlılar bugünkülere benziyorlar ama bugünkülerin aynıları değiller. Üst üste koyduğunuzda resim ortaya çıkıyor. Sıralı değişimi görebiliyorsunuz.

Aralarında kopukluk olan türler var ama bu evrim yoktur anlamına gelmiyor. Evrimi çürütmek için bugünkü canlıların tam tamına aynılarının fosilleri gerek. Onlarda 250 yıldır bulunmuyor. Hep daha ilkel canlılar çıkıyor. Tıpkı Darwin'in dediği gibi.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tamamen kör olmaktansa, %30 görmeyi yeğler misin? en azından aydınlıkla karanlığı ayırt edebilmeyi, bastonunla caddeyi geçerken gelen bir kamyonun en azından silüetini görmek ister misin, yoksa tamamen kör olmak mı daha iyi. gözün evrimi zaten tek basamaklı süper bir sıçramayla açıklanmaz. birikimli seçilim burada kilit rol oynar. %31 görmek, %30 görmekten; %32 görmek, %31 görmekten daha iyidir. evrimde doğal seçilim dediğimiz olgu %32 göreni avantajlı kılar. zira düşmanını daha iyi seçecek, avını tutmakta daha atik ve çevik olacak, bir adım ileride olacaktır.

Ben beyni olan düşünen ve karar veren canlıyım, benim isteğim gibi isteği olan bir sistemdenmi bahsediyoruz.

Tek basamaklı sıçrama sanırım bilinç altınıza yerleşmiş, ben hep binlerce araform olması gerekmezmi diye sordum.Göz oluşumu hangi canlıda başlayıp hangi canlıda finişlenmiş.Onu bilelimki düşmanını bilelim.

Sitelerde Paylaş

Gözün evrimi zor ve iki kelimede anlatılacak bir konu değil fakat evrimde bir başlangıç olabilirse de canlılar var olduğu sürece son yoktur.

Çok merak ederseniz, uzun ve güzel anlatımı burada:

http://richarddawkin...krk-asamal.html

Dawkins'in Olasılıksızlık dağına tırmanmak kitabından doğrudan alıntı.

Sitelerde Paylaş

Alakasızlığını gösterir misiniz?

Siz eş bulabiliyorsunuz değil mi? Aynı yerde yaşadığınızdan ve gözünüze sadece insanlar güzel göründüğünden insanlar ilginizi çekiyor değil mi?

Farklı türlerin ilgisini, kendi türleri çeker. Kedi aslana göz kırpmaz, ya da tam tersi olmaz. Umarım anlaşılmıştır.

Yoksa bütün türlerin çiftleşmesi, pamuk ipliğine bağlı. Bu arada 20 yılda değişmeyeceklerini yazmama rağmen ısrarla çok hızlı bir değişimin üstünde duruyorsunuz. 2000 yıl belkide 20000 yıl boyunca aynı tür olacaklar bu yüzden rahat çiftleşecekler.

Daha da net anlatayım, renkli gözlü insanlar mutanttır. Bu insanlar gözleri başka renk olan insanlarla çiftleşemiyorlar mı? İlla kendi göz renginden birini mi arıyorlar?

Kesinlikle anlaşamıyoruz ve konu dağılıyor, çiftleşmeyi boşverin hiç ilgilenmiyorum aslında.siz 100 nesil ve bir türün ömrü 20 yıl örneğini vermedinizmi.

bakın tekrar vereyim cümleyi,

suda yaşayan iki balık aynı anda akciğer oluşumu belirtisi göstermesi gerekiyor aynı 20 yıl içinde.bunlardan doğan akciğer belirlili tür, aynı özelliğe sahip eş bulması gerekiyor. Buda dört balığın, aynı yirmi yıl içinde akciğer belirtisi gösterip,

akciğer belirtisi size neyi ifade ediyor.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle anlaşamıyoruz ve konu dağılıyor, çiftleşmeyi boşverin hiç ilgilenmiyorum aslında.siz 100 nesil ve bir türün ömrü 20 yıl örneğini vermedinizmi.

bakın tekrar vereyim cümleyi,

suda yaşayan iki balık aynı anda akciğer oluşumu belirtisi göstermesi gerekiyor aynı 20 yıl içinde.bunlardan doğan akciğer belirlili tür, aynı özelliğe sahip eş bulması gerekiyor. Buda dört balığın, aynı yirmi yıl içinde akciğer belirtisi gösterip,

akciğer belirtisi size neyi ifade ediyor.

Tamam 20 yıl içerisinde olmaz diyorum, tüm ömürlerden yani 2000 yıl sonra yeni yeni "akciğer belirtisi" göstersin. Bu süre boyunca herkes çiftleşmeye devam edecek. Çünkü herkes aynı tür.

Sitelerde Paylaş

Meryemin yumurtasının olgunlaşmasını bekleyip öyle mi döllemiş allah? Yoksa doğrudan döllenmiş yumurta mı koymuş meryemin rahmine?

O zaman bizde Allahın oğluyuz nasıl hiç bilmeden atıyorsunuz böyle.İlk insandada ruh üflenmiştir, meryemin hamile kalmasındada.Kuranın tarifiyle rahime konan ruhtur.hristiyanlık öğretilerine sen inanırsın.Bu ayrı konu.

Meryem kadın ise, kadın standartlarına sahiptir.Yani yumurtası vardır.O zaman gerekli olan sperm hücresinin yumurtanın içinde yaratılmasıdır.Bu kişisel yorumdur.

Sitelerde Paylaş

Doktor House'un bir bölümünde, bir hristiyan ona bu soruyu sorar

Der ki: (Mealen) Ya hoca, o kadar okumuş adamsın meryem'in kayalıklarda otururken Tanrı isa'ya hamile kaldığına inanmıyor musun?

House : Kaya ile meryem arasında bir erkek olursa inanırım.

ya sperm hücresi varsa.
Sitelerde Paylaş

Ben net anlattığımı düşünüyorum. O türlerenden ve diğer ara türlerden elimize geçen fosil sayısı çok az, bunun da niye olduğunu nasıl olduğunu da belirttim.

Evet fosil sayısı çok az.hemde öylebir azki, her türün kendi durumunda yaratıldığına delil.suda yaşayan balık.karadada yaşayabilen balık.iki ayrı tür olarak Allahın yaratma sanatının bir örneğidir ve evrim hayallerimizde güzel bir teoridir.
Sitelerde Paylaş

O zaman bizde Allahın oğluyuz nasıl hiç bilmeden atıyorsunuz böyle.İlk insandada ruh üflenmiştir, meryemin hamile kalmasındada.Kuranın tarifiyle rahime konan ruhtur.hristiyanlık öğretilerine sen inanırsın.Bu ayrı konu.

Meryem kadın ise, kadın standartlarına sahiptir.Yani yumurtası vardır.O zaman gerekli olan sperm hücresinin yumurtanın içinde yaratılmasıdır.Bu kişisel yorumdur.

Yumurtanın içindeki sperm hücresi de yoktan mı var ediliyor yoksa cebrail elinde mi getirip koyuyor? Allah gökteki tahtında oturduğu için mi bu işi cebraile yaptırıyor? Yumurtanın içinde spermi yaratan tanrı ise cebrailin orda işi ne?

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet fosil sayısı çok az.hemde öylebir azki, her türün kendi durumunda yaratıldığına delil.suda yaşayan balık.karadada yaşayabilen balık.iki ayrı tür olarak Allahın yaratma sanatının bir örneğidir ve evrim hayallerimizde güzel bir teoridir.

O kadar az değil ve o kadar ayrı da değil. Tam arada olan türler de var. Onlar bugün yoklar. Siz hep diyorsunuz ya ap-açık ispatlı.

Benim yazdıklarımdan ara tür yokturu nasıl çıkarttınız.

Sitelerde Paylaş

Evrim inanç değil. Siz bugün hiç örneği olmayan canlıların fosillerini buluyorsunuz. Bu canlılar bugünkülere benziyorlar ama bugünkülerin aynıları değiller. Üst üste koyduğunuzda resim ortaya çıkıyor. Sıralı değişimi görebiliyorsunuz.

Aralarında kopukluk olan türler var ama bu evrim yoktur anlamına gelmiyor. Evrimi çürütmek için bugünkü canlıların tam tamına aynılarının fosilleri gerek. Onlarda 250 yıldır bulunmuyor. Hep daha ilkel canlılar çıkıyor. Tıpkı Darwin'in dediği gibi.

Allahın yaratma sanatında sınır yok. Binlerce tür yaratmış olabilir.Ama konu tüm türlerin tek türden evrildiğiydi sanırım.araformlar fosil engeline takılmış görülüyor.Zaten hiçd e bulunamayacak ara türler.
Sitelerde Paylaş

Allahın yaratma sanatında sınır yok. Binlerce tür yaratmış olabilir.Ama konu tüm türlerin tek türden evrildiğiydi sanırım.araformlar fosil engeline takılmış görülüyor.Zaten hiçd e bulunamayacak ara türler.

Ara türler var. Kapı gibi fosilleri de var. Bazı türlerin fosilleri yok o kadar.

Ayrıca evrim canlıların nasıl ortaya çıktığıyla ilgilenmez, tek türden evrildi buna girer.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...