Jump to content

Evrim Teorisi, Tanrının Varlığı ile Çelişmez

Recommended Posts

Yumurtanın içindeki sperm hücresi de yoktan mı var ediliyor yoksa cebrail elinde mi getirip koyuyor? Allah gökteki tahtında oturduğu için mi bu işi cebraile yaptırıyor? Yumurtanın içinde spermi yaratan tanrı ise cebrailin orda işi ne?

Cebrailin eliyle koyduğunuda görmüşsün galiba.

Nisâ 171

(Medenî 92) Ey ehl-i kitap! Dininizde aşırı gitmeyin ve Allah hakkında, gerçekten başkasını söylemeyin. Meryem oğlu İsa Mesih, ancak Allah'ın resulüdür, (o) Allah'ın, Meryem'e ulaştırdığı "kün: Ol" kelimesi(nin eseri)dir, O'ndan bir ruhtur. (O'nun tarafından gönderilmiş, yahut teyit edilmiş, yahut da Cebrail tarafından üfürülmüş bir ruhtur). Şu halde Allah'a ve peygamberlerine iman edin. "(Tanrı) üçtür" demeyin, sizin için hayırlı olmak üzere bundan vazgeçin. Allah ancak bir tek Allah'tır. O, çocuğu olmaktan münezzehtir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. Vekil olarak Allah yeter.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 909
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gözün evrimi zor ve iki kelimede anlatılacak bir konu değil fakat evrimde bir başlangıç olabilirse de canlılar var olduğu sürece son yoktur.

Çok merak ederseniz, uzun ve güzel anlatımı burada:

http://richarddawkin...krk-asamal.html

Dawkins'in Olasılıksızlık dağına tırmanmak kitabından doğrudan alıntı.

Dawkins işini bilir.
Sitelerde Paylaş

Cebrailin eliyle koyduğunuda görmüşsün galiba.

Nisâ 171

(Medenî 92) Ey ehl-i kitap! Dininizde aşırı gitmeyin ve Allah hakkında, gerçekten başkasını söylemeyin. Meryem oğlu İsa Mesih, ancak Allah'ın resulüdür, (o) Allah'ın, Meryem'e ulaştırdığı "kün: Ol" kelimesi(nin eseri)dir, O'ndan bir ruhtur. (O'nun tarafından gönderilmiş, yahut teyit edilmiş, yahut da Cebrail tarafından üfürülmüş bir ruhtur). Şu halde Allah'a ve peygamberlerine iman edin. "(Tanrı) üçtür" demeyin, sizin için hayırlı olmak üzere bundan vazgeçin. Allah ancak bir tek Allah'tır. O, çocuğu olmaktan münezzehtir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. Vekil olarak Allah yeter.

Ha eliyle koymuş ha Üfürerek farkeder mi? Eliyle vasıtasıyla anlamındadır. Cebrail eliyle demek cebrail vasıtasıyla demektir. :)

Allah meryemin ayağına gider mi tabi ki baş meleğini gönderir. :) O da ona üfler.

Üfürükçülük genel bir olay galiba.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam 20 yıl içerisinde olmaz diyorum, tüm ömürlerden yani 2000 yıl sonra yeni yeni "akciğer belirtisi" göstersin. Bu süre boyunca herkes çiftleşmeye devam edecek. Çünkü herkes aynı tür.

İyide benim 20 yılda bir organın tamamen evrimlşetiğine dair hiç ifadem yok, kendin öyle dediğimi hayal edip kendin cevaplamışsın.

akciğeri aynı dercede oluşmuşlarmı aynı tür olur,Farklı dercelerde akciğerleri oluşmuşlar da aynı türmüdür.

Sitelerde Paylaş

O kadar az değil ve o kadar ayrı da değil. Tam arada olan türler de var. Onlar bugün yoklar. Siz hep diyorsunuz ya ap-açık ispatlı.

Benim yazdıklarımdan ara tür yokturu nasıl çıkarttınız.

Onu senin yazmadıklarından ve şimdiye kadar kime sorduysam net cevap verememesinden çıkardım.Tabi tam arada bir tür olabiliyor.Ama yüz halkalı bir zincirse, birinci halka, ellinci halka,yüzüncü halka şeklinde bir fosil.Hiç ikinci halka, üçüncü halka ve devamı, onuda geç aradaki halkalardan on tanesi olan fosil dizilimi bile yok.
Sitelerde Paylaş

Konu başlığından sapmışsınız. Evrim teorisini tartışmaya gerek yok. Her yıl binlerce makale, kitap yayınlanıyor. Açıp bakarsınız. Bir tane bile evrim karşıtı makale veya bilimsel çalışma yoktur.

Evrim teorisi tanrının varlığı ile çelişmiyor ise dinciler neden evrim teorisine karşı çıkarlar?

Evrim yoluyla yaratan bir tanrı kurandaki, incildeki ve tevrattaki tanrı tipine uymuyor. Kutsal dedikleri kitaplarda evrim de yok.

Oldu da bitti maaşallah teorisi kapı gibi duruyor orda.

Herşeyi ol diyince olduran bir tanrı evrim gibi zorlu bir yolu niye seçsin ki?

Sitelerde Paylaş

Konu başlığından sapmışsınız. Evrim teorisini tartışmaya gerek yok. Her yıl binlerce makale, kitap yayınlanıyor. Açıp bakarsınız. Bir tane bile evrim karşıtı makale veya bilimsel çalışma yoktur.

Evrim teorisi tanrının varlığı ile çelişmiyor ise dinciler neden evrim teorisine karşı çıkarlar?

Evrim yoluyla yaratan bir tanrı kurandaki, incildeki ve tevrattaki tanrı tipine uymuyor. Kutsal dedikleri kitaplarda evrim de yok.

Sitelerde Paylaş

Ara türler var. Kapı gibi fosilleri de var. Bazı türlerin fosilleri yok o kadar.

Ayrıca evrim canlıların nasıl ortaya çıktığıyla ilgilenmez, tek türden evrildi buna girer.

Giriş kapısı, orta kapı bazen, çıkış kapısı.aradaki olması gereken yüzlerce kapı nerde diye sorarım.
Sitelerde Paylaş

İyide benim 20 yılda bir organın tamamen evrimlşetiğine dair hiç ifadem yok, kendin öyle dediğimi hayal edip kendin cevaplamışsın.

akciğeri aynı dercede oluşmuşlarmı aynı tür olur,Farklı dercelerde akciğerleri oluşmuşlar da aynı türmüdür.

Cahil olduğum için cahil gibi soruyorum.Verdiğin cevap sorumun cevabı değil.

tekrar sorayım.Bir nesilde akciğer belirtileri başlıyor, ikinci nesilde biraz daha belirti artıyor, üçüncü nesilde biraz daha .......taki akciğer oluşana kadar.Bu süreç milyonlarca yıl.Milyonlarca ,derece derece akciğersilere sahip araformlar nerede.

akciğeri olan balık, sadece Allahın akciğeri olan balık yarattığını gösterir.O binlerce araform ise evrimi.

Tamamen değil, küçük farklarla evrimleştiğini söylediğine göre cevap verdim. Onunda olmayacağını anlattım.

Beyfendilik gereği özür bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Evreni yaratabilen bir güç, bir sperm hücresini aynı yöntemle yaratbilir mi, diye sorarım.

İşte o sperm hücresini nerede yaratmış? Tanrı sperm hücresini yaratıp cebrailin eline mi vermiş? Götür bunu yerine koy diye emir mi vermiş?

Cebraile meryeme gidip ona üfle de hamile kalsın mı demiş? Tanrı cebraile ol diye olma yetkisini verip meryeme mi göndermiş?

Olayın tatbikatını yap bakalım.

Sitelerde Paylaş

Onu senin yazmadıklarından ve şimdiye kadar kime sorduysam net cevap verememesinden çıkardım.Tabi tam arada bir tür olabiliyor.Ama yüz halkalı bir zincirse, birinci halka, ellinci halka,yüzüncü halka şeklinde bir fosil.Hiç ikinci halka, üçüncü halka ve devamı, onuda geç aradaki halkalardan on tanesi olan fosil dizilimi bile yok.

Yazmadıklarım mı? 3 defa yazdım. fosiller öyle 1-50-100 şeklinde değil, 2...14...24..32.....57...79...84...100 şeklinde. Bu sıralamaya baktığında 2'den 100'e bir değişim var mıdır, yok mudur?

Sitelerde Paylaş

Ha eliyle koymuş ha Üfürerek farkeder mi? Eliyle vasıtasıyla anlamındadır. Cebrail eliyle demek cebrail vasıtasıyla demektir. :)

Allah meryemin ayağına gider mi tabi ki baş meleğini gönderir. :) O da ona üfler.

Üfürükçülük genel bir olay galiba.

Üflemeyi, üfürükçünün üflemesi sanıyorsun galiba.Üstelik cebrailin sadece meryemi desteklediği yardımcı olduğu geçer ayetlerde.Meryeme giden ol kelimesidir.Tıpkı evrenin yaratılasını başlatan ol gibi.
Sitelerde Paylaş

Herşeyin tesadüflerle kendi kendine olduğu iddiası tabiki Kurana uymaz.
Sitelerde Paylaş

Üflemeyi, üfürükçünün üflemesi sanıyorsun galiba.Üstelik cebrailin sadece meryemi desteklediği yardımcı olduğu geçer ayetlerde.Meryeme giden ol kelimesidir.Tıpkı evrenin yaratılasını başlatan ol gibi.

Allah ile meryem arasında çok uzun bir yol var heralde. Bizim zamanımızla 50 bin yıllık bir yol.

Allah Cebraile kelimeyi veriyor o da 7 kat göğün yukarısından inip gelip meryemin rahmine iletiyor ol kelimesini.

Allah ile meryemin arasında cebrailin işi ne? Hani şah damarından daha yakındı allah?

Sitelerde Paylaş

Tamamen değil, küçük farklarla evrimleştiğini söylediğine göre cevap verdim. Onunda olmayacağını anlattım.

Beyfendilik gereği özür bekliyorum.

Ne neyi anlattığını anlayabildim nede neden özür dilemem gerektiğini, ki sen beni söylemediklerimle itham ettin.
Sitelerde Paylaş

Cebrail "OL" kelimesini götürüyor Meryem'e herhalde. "Bizim patron "OL" dedi, hadi hamile kal" demiş Meryem'e.

Bu masalları hiç sorgulamayanlar evrim teorisini didik didik ediyorlar nedense. Etmeyin demiyorum ama insan biraz da kendi masalı üzerinde düşünür yahu. Bir düzine karısı olan birisinin söylediklerini hiç akıl süzgecinden geçirmeden direk gerçek diye kabul ediyor müslümanlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...